1 yıldır çeken biriyim abi desteğini rica ediyorum

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
262177
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

1 yıldır çeken biriyim abi desteğini rica ediyorum

Mesaj gönderen 262177 »

merhaba kadir abi

yaklaşık 1 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum. bu hastalık derken prostit miyim bilmiyorum . gecen sene şubat ayında ağrılarım başladı. aktif cinsel hayatı olan biriydim. cincel ilişkiden sonra oldu. düzenli bir spor hayatım vardı ağırlık kaldıramamaya başladım . ağırlık kaldırırken sol belimde ve sol kalçamda batmalar ağrı vardı ve yürümekte güclük çekmeye başladım. .sonra geçti sonra eylül ayında ağrılarım çoğaldı sabah ereksiyonumu kayıp ettim. daha önce mesanaem dolu gibi hissedip direk wc koşuyordum onlar geçti.
neler yaptım anlatayım abi
bir çok hastaneye gittim ben sana en sonlarını yazayım abi
acıbadem hastanesinde uroloji dr genital panel (PCR) yapıldı 8 adet den 3 adeti pozitif çıktı bunlar sırasıyla ureaplasma urealtyicum/parvum + gardnerella vaginalis+ mycoplasma hominis . bunlardan sonra verilen amtibiotikler biteral2 kutu + monodoks 1 kutu + avelox 1 kutu . bunlardan sonra yine test yapıldı sonuç hepsi negatif. ama agrular yine geçmedi. çok ufak bir etki gösterdi. ben sonra amerikan hastanesine gittim. orda ki uroloji dr yine test yaptı acıbademde verdiğimiz test genital test 23.01.2024 de verdiğim test 26.01.2024 de çıktı. amerikan de ürogenital sistem patojeni multiplex verdiğim 26.01.2024 / 02.02.2024 de çıktı ve 1 adet pozitif çıktı o da uroeaplasma urealtyicum/parvum ve dr 3 kutu cıpro 500mgverdi. 3 hafta sonra gel dedi. abi bu arada psikatriye de gidiyorum cymbalta 30 mg ve tranko buskas başladım abi. bu arada yine amerikan hastanesine gitmeden önce acıbademde idrar kültürü sonuç üreme olmadı / psa total 0,280 / semen kültürü 1-2 lökasit görüldü. migroorganızma görülmedi üreme olmadı/idrar analizi lökosit 4,62 yazıyor gerçi ne derece güvenilir onu bilmiyorum. abi son durum amerikan hastanesinde 3 kutu cipro ile devam edeceğim . bu arada pelivik fizyoterapistinede gidiyorum.sence zafer oyman a gideyim ne önerirsin ne yapayım abi sol testikdeki ağrı daha fazlaydı azaldı, perine de ki ağrı geceleri uyutmuyor, ozellikle yattığımda ve oturduğumda perine deki ağrı ve perine ile testis arasında ağrı (bu ağrılar hep sol tarfata) ve penisimde çekme gibi bir his var sanki geri çekiliyor gibi. sabah ereksiyonlarımı kayp ettim yani sertleşme olmuyor. ilişkiye girdiğimde tam seertliği yakalayamıyorum. bu arda abi sinirle alakalı olduğunu düşündüğüm için emg den tut bulbokovernoz bile yaptımdım penisime . abi değerli yprumlarını bekliyorum. senin tecrübelerin benim için sonsuz önemli. diğer arkadaşlarım da cevap ve destek verirse çok mutlu olurum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: 1 yıldır çeken biriyim abi desteğini rica ediyorum

Mesaj gönderen kadir »

Geçmiş olsun kardeşim,bu kadar tahlil yaptirmissin fakat bir prostat sivisi lokositine baktirmamissin, Hep idrardan Pozitif baktirmissin,çıkan bakteriler için duyarlı antibiyotikleri kullanman adına o bakterilere özel kültür ve antibiogram çalışılsaydi çok iyi olurdu.
Sana önerim Prostat sivisindan lökosit tahlili ve pcr yaptırıp Pozitif çıktığı takdirde o patojenlere özel kültür yaptirman.
262177

Mesaj gönderen 262177 »

abi amerikan hastanesinde çıkan test pozitif ureplasma urealyticum/parvum çıkınca onun kültürünü de yaptılar kültür ürogenital mikoplazma ondan sonra antibiotik yazdı doktor bunu mu demek istedin acaba
262177

Mesaj gönderen 262177 »

eritromisin / duyarlı
klaritromiin/ duyarlı
klindamisin / dirençli
levofloksasin / orta duyarlı
minosiklin/duyarlı
ofloksasin/orta dıyarlı
roksitromisin/duyarlı
siprofloksasin / duyarlı
tetrasiklin / dirençli
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

262177 yazdı: 03.02.2024 - 22:53 eritromisin / duyarlı
klaritromiin/ duyarlı
klindamisin / dirençli
minosiklin/duyarlı
ofloksasin/orta dıyarlı
roksitromisin/duyarlı
siprofloksasin / duyarlı
tetrasiklin / dirençli
Evet bu, bunlardan bir kombin yapılması gerekir bir enfeksiyon uzmani tarafından içinde iğne formuda olan bir kombin. Bu idrardanmi yapıldı? Hangi patojenin antibiogrami bu? Miko ve üroplazmanınmi?
262177

Mesaj gönderen 262177 »

idrardan yapıldı abi

urogenital sistem patojeni multiplex testin adı

1 adet pozitif çıktı o da uroeaplasma urealtyicum/parvum

uroloji dr bunu görünce 3 kutu cipro verdi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

262177 yazdı: 03.02.2024 - 23:09 idrardan yapıldı abi

urogenital sistem patojeni multiplex testin adı

1 adet pozitif çıktı o da uroeaplasma urealtyicum/parvum

uroloji dr bunu görünce 3 kutu cipro verdi
Kültür yapmadanmi verdi ciproyu?
262177

Mesaj gönderen 262177 »

kadir abi kültür dediğin bumu acaba

çok soru soruyorum kusura bakma abi

urogenital sistem patojeni multiplex testin adı bu test yapıldı

sonuc söyle

12 adet sonuç çıktı hepsinda saptanmadı yazıyor

sadece uroeaplasma urealtyicum/parvum bunun yanında SAPTANDI yazıyor

ben dr aradım kültür çıkacak hepsi çıksın öyle gel dedi

bu test çıkınca da bununn üzerinden kültür ürogenital mikoplazma diye bir şey yapmışlar o testete aşağıdakiler yazıyordu

eritromisin / duyarlı
klaritromiin/ duyarlı
klindamisin / dirençli
minosiklin/duyarlı
ofloksasin/orta dıyarlı
roksitromisin/duyarlı
siprofloksasin / duyarlı
tetrasiklin / dirençli

bunlara bakarak bana antibiotik yazdı
kadir abicim bunu mu soruyorsun
262177

Mesaj gönderen 262177 »

uroeaplasma urealtyicum/parvum
antimikrobiyal duyarlılık testi yazıyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardeşim anladığım kadari ile bunlar önce pcr yöntemiyle patojeni bulmuşlar, sonrada bu patojenin kültür ve antibiogramini yapmışlar. Eğer böyle yaptılarsa tamam sorun yok dogru yöntem.Fakat salt cipro ile bu bakteriyi eradike etmek biraz zor...bir kombin yapılması gerekir.
Ve yine ayrıca Prostat sivisindanda ayni tahlilleri yaptirmanda fayda var.
262177

Mesaj gönderen 262177 »

bir kombin yapılması gerek dediğin gibi bende dr dedim abi bu yeterli dedi ancak bende ikna olmadım sen deyince

tamam kadir abicim Allah senden razı olsun

dr tavsiyesi olarak nereye gitmemi önerirsin kadir abi pazartesi zafer oyman dan randevu alıp gideyi mi o kadar dr gezdim ki abi ne yapacağımı şaşırdım artık destek olursan çok sevinirim abi

ve ayrıca beslenme düzenime çok dikkat ediyorum , fizik tedavi pelvik taban için devam ediyorum

antibiotik ile önereceğim vitaminler nelerdir abi ekstradan neler yapabilirim bu süreçte çok yeni yim abi kusura bakma

prostat sıvısından tam açık olarak neler yatırmam gerek abi müsaitsen yazarsan çok mutlu olurum senin yazdıkalrının aynısını yaptırayım abicim

ama cipro ya devam edeceğim değil mi abi?

prostat sıvısından aynı tahlileri yaptırmanda fayda var dedin abi ben hemen mi yaptırmalıyım yoksa antibiotikler bittikden sonra mı

iyi ki varsın abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

262177 yazdı: 03.02.2024 - 23:43 bir kombin yapılması gerek dediğin gibi bende dr dedim abi bu yeterli dedi ancak bende ikna olmadım sen deyince

tamam kadir abicim Allah senden razı olsun

dr tavsiyesi olarak nereye gitmemi önerirsin kadir abi pazartesi zafer oyman dan randevu alıp gideyi mi o kadar dr gezdim ki abi ne yapacağımı şaşırdım artık destek olursan çok sevinirim abi

ve ayrıca beslenme düzenime çok dikkat ediyorum , fizik tedavi pelvik taban için devam ediyorum

antibiotik ile önereceğim vitaminler nelerdir abi ekstradan neler yapabilirim bu süreçte çok yeni yim abi kusura bakma

prostat sıvısından tam açık olarak neler yatırmam gerek abi müsaitsen yazarsan çok mutlu olurum senin yazdıkalrının aynısını yaptırayım abicim

ama cipro ya devam edeceğim değil mi abi?

prostat sıvısından aynı tahlileri yaptırmanda fayda var dedin abi ben hemen mi yaptırmalıyım yoksa antibiotikler bittikden sonra mı

iyi ki varsın abi
1) Antibiyotikler bittikten sonra tahlilleri tekrarla,
2) Reçete edilen ilaçlarını kullan.
3) Beslenme ve fizik tedavine devam et.
4) Prostat sivisindan lökosit incelemesi ve daha önce yaptığın aynı tahlilleri yaptır nerede yaptirdiysan acibademde yaptirdiysan prostat sivisinida orada aldır ve aynı yerde
yaptir.
viewtopic.php?f=2&t=8164
Linkte kullanacagin takviyeler, beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri var .
Tüm enfeksiyonel biobelirteçlerin negatife döndükten sonra burada yazılanları uygulayabilirsin değerli kardeşim.
Rica ederim.
262177

Mesaj gönderen 262177 »

kadir abi bu Allah senden razı olsun bu gececek dimi abi :-(

verdiğin bilgiler için sonsuz teşekkür ederim gelişmeleri buradan paylaşacağım abi

sağol varol

yine aklıma bir şey takılırsa yazabilirim değil mi abi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

262177 yazdı: 04.02.2024 - 00:06 kadir abi bu Allah senden razı olsun bu gececek dimi abi :-(

verdiğin bilgiler için sonsuz teşekkür ederim gelişmeleri buradan paylaşacağım abi

sağol varol

yine aklıma bir şey takılırsa yazabilirim değil mi abi?
Geçer kardeşim yeterki sen tedavini gerektiği gibi uygula.Rica ederim nezaman istersen yazabilirsin.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

Durumunuz nasıl oldu hocam aynı bakteriler üredi bende de