Daha önce bunları yaşayıp haplarla iyileşebilen oldu mu?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
barracuda

Daha önce bunları yaşayıp haplarla iyileşebilen oldu mu?

Mesaj gönderen barracuda »

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2-3 yıldır sorunum devam ediyor
30 yaşındayım daha önce 1-2 doktordan tedavi gördüm durumu biraz toparlasam da cok kısa sürede nüks etti . daha sonra kendi haline bıraktım biraz ama şikayetlerim artmaya başladı günlük tüm yaşantımı etkiliyor. Şimdi tekrar tedaviye başladım doktor TAMPROST ve TAVANİC verdi bunları kullanmaya başladım.
Sanki hiç iyileşemeyecekmişim gibi geliyor.Daha Önce bunları yaşayıp iyileşen oldu mu gerçekten?

başlıca sorunlarım ;
-idrarımı tam yapamama
-tuvalette idrar bittikten sonra biraz daha bekleyince tekrar idrar gelmesi
-idrar yaptıktan sonra hala idrar varmıs hissi
-çok sıkışığım sanıp tuvalete gittiğimde cok az idrar gelmesi
-kesik kesik idrar gelmesi..
horsel
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Daha önce bunları yaşayıp haplarla iyileşebilen oldu mu?

Mesaj gönderen horsel »

Aynı sorunu yıllardır yaşıyorum mesane boynu yüksekliği dediler ameliyat oldum tekrar nüks etti ilaçlar alıyorum alfa blokor bu başta rahatlatıyor sonra etkisi gidiyor gibi sonra kronik prostatit tanısı koydu bir hoca bakalım şimdi antibiyotik tadalafil felan alıyorum çok zor bir süreç idrar hissiyle yaşamak sizin tanınız nedir
NonwovenII
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen NonwovenII »

barracuda yazdı: 26.02.2024 - 12:22 Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2-3 yıldır sorunum devam ediyor
30 yaşındayım daha önce 1-2 doktordan tedavi gördüm durumu biraz toparlasam da cok kısa sürede nüks etti . daha sonra kendi haline bıraktım biraz ama şikayetlerim artmaya başladı günlük tüm yaşantımı etkiliyor. Şimdi tekrar tedaviye başladım doktor TAMPROST ve TAVANİC verdi bunları kullanmaya başladım.
Sanki hiç iyileşemeyecekmişim gibi geliyor.Daha Önce bunları yaşayıp iyileşen oldu mu gerçekten?

başlıca sorunlarım ;
-idrarımı tam yapamama
-tuvalette idrar bittikten sonra biraz daha bekleyince tekrar idrar gelmesi
-idrar yaptıktan sonra hala idrar varmıs hissi
-çok sıkışığım sanıp tuvalete gittiğimde cok az idrar gelmesi
-kesik kesik idrar gelmesi..
Bph yönünden değerlendirlmelisini
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
horsel

Mesaj gönderen horsel »

Bph 50 yaş üstü hastalıktır hocam yaş uyumlu değil
Zodiac
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Zodiac »

Bph her yaşta olabilir.50 yaş üstü yaygındır.32 yaşındayken bph teşhisi almıştım ve tedavi oldum çok büyük değildi ama normal de değildi.
red

Mesaj gönderen red »

Prostatta enfeksiyonel bir bulgu tespit edildi mi mesela lökosit yüksekliği ya da bakteri kolonizasyonu gibi?
Eğer böyle bir durum varsa lökosit 1-2 düzeyine düşene ya da bakteri yok edilene kadar geniş spektrumlu antibiyotik tedavisi almanız gerekebilir. Bu kısa süreli yapılırsa tedavi eksik kalır ve bakteriler tekrar daha güçlü şekilde ürer.
Testlerde herhangi bir bulguya rastlanılmazsa antiinflamatuvar yaşam tarzı, düzenli boşalma, soğuk ve stresten uzak durma fayda sağlayabilir. Ayrıca prostat masajı da prostattaki ödemin uzaklaştırılması ve kanalların açılması açısından yararlı olabilir.
Sık boşalan biriyseniz, travmatik mastürbasyon yapıyorsanız bunlardan da uzak durun. Bölge esnek hale gelmeli.
Fzt

Mesaj gönderen Fzt »

horsel yazdı: 26.02.2024 - 12:41 Aynı sorunu yıllardır yaşıyorum mesane boynu yüksekliği dediler ameliyat oldum tekrar nüks etti ilaçlar alıyorum alfa blokor bu başta rahatlatıyor sonra etkisi gidiyor gibi sonra kronik prostatit tanısı koydu bir hoca bakalım şimdi antibiyotik tadalafil felan alıyorum çok zor bir süreç idrar hissiyle yaşamak sizin tanınız nedir
Meni kaçması sorunu yaşadınız mı hocam ?
horsel

Mesaj gönderen horsel »

Yüzde 40 azaldı