prostatit miyim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Urolog8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: prostatit miyim

Mesaj gönderen Urolog8 »

ucupak2 yazdı: 25.12.2023 - 19:50
Urolog8 yazdı: 22.12.2023 - 20:11
ucupak2 yazdı: 22.12.2023 - 13:54 Sayın derttaş abiler kardeşlerim.

2 kutu tarivid işe yaramayınca bu sefer Bactrim kullanmaya başladım. Ancak benim psikolojim iyice bozuldu. Zaten Anksiyeteli bir yapıya sahibim. Ya Üretra daralması varsa ya Mesane boynu yüksekliği varsa diye sürekli araştırıyorum. Bazen daha iyi debili bazen daha düşük debili. Bazen zorlanarak bazen rahat bi şekilde idrar yapıyorum.

Ben Nisan-Kasım aralığında çok iyiydim. Nisanda antibiyotik ile şikayetlerim %95 azalmıştı. Bende üretra darlığı olsaydı Nisan-Kasım aralığında idrar yapma durumum rahattı. Bu olabilir miydi?

Sürekli idrar hissim biraz daha azaldı. Şuan problemlerin (hep olmasada bazen idrarı tam boşaltamamışım hissi. özellikle büyük abdesti yaparken idrarda zorlanma. Bazen aniden sıkışma. Debisinde düşüklük. Bazen geç başlama, Çatallı olabilmekte. İdrar bittikten sonra damlama, kendim penisi sağıyorum kalmasın diye peçeteye 3 5 damla gelmesi)

Kendi hayatım mahvolmuş gibi hissediyorum. Allah bundan kötüsünü vermesin niye dermansız aylarca hastanelerde yatan çare bulamayan hastalar var. Ama kendimde psikolojimi alt üst ettim iyice. Boş vakitlerimde forumu okuyorum. Bekarım 29 yaşındayım. Nasıl evleneceğim diyorum vs vs vs.

Biraz içimi döktüm kusura bakmayın.. kolaylıklar.
Arada bir tazyikli idrar yapıyorsan bu uretra darlığı değildir. Prostatit klasik semptomlarina benziyor
Hocam evet bazen debisi yükseliyor bazen azalıyor. Bazen ittirme gücü olmuyor bazen idrarı ittirince çıkıyor
Darlık olunca ince ip gibi işeme olur
ucupak2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen ucupak2 »

Urolog8 yazdı: 25.12.2023 - 21:05
Urolog8 yazdı: 22.12.2023 - 20:11
Arada bir tazyikli idrar yapıyorsan bu uretra darlığı değildir. Prostatit klasik semptomlarina benziyor
Hocam evet bazen debisi yükseliyor bazen azalıyor. Bazen ittirme gücü olmuyor bazen idrarı ittirince çıkıyor
Hocam hayır çok şükür son 2 gündür tazyikli yapmaya başladım. sık gitsemde ip gibi değil zaman zaman gayet tazyikli.

Ama idrar bitiminde damlama oluyor biraz hocam
Urolog8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Urolog8 »

ucupak2 yazdı: 27.12.2023 - 00:48
Urolog8 yazdı: 25.12.2023 - 21:05

Hocam hayır çok şükür son 2 gündür tazyikli yapmaya başladım. sık gitsemde ip gibi değil zaman zaman gayet tazyikli.

Ama idrar bitiminde damlama oluyor biraz hocam
Erkeklerde anatomik yapıdan dolayı damlama oluyor
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

Güncelleme:

Ben bu hastalığın seyrindeki ani değişiklikleri anlamadım.. Arkadaşlar bugün itibarı ile Bactrim Forte antibiyotiği 4/3'ünü kullandım. İdrar hissimin %80'i düzeldi gibi. Ayriyetten Sabah 9 ve şuan saat akşam 8 arasında idrar yapmak için 5 kez gitmişimdir. 1 2 hafta önce günde 20'yi buluyordu. İdrar debim zaman zaman yükseliyor mesela bugün yine az ve biraz yanma vardı. Onu hala tam çözemedik anlaşılan. Masturbasyonu haftada 1 yapıyorum ya da 2. Sertleşme problemim halen var. Masturbasyonda erken boşalma ve boşalırken yanma durumu %40 iyi gibi. Şuanlık bunlar diyeyim.
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

Güncelleme: sık idrar ve idrar hissi yine geldi.. saatte 1 idrara çıkıyorum
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

Güncelleme:

Arkadaşlar şu tarih itibarı ile halen gel gitli durumlarım devam ediyor. İdrar debim son günlerde bir tık daha iyi. Ancak sık idrar devam ediyor. Bazen 3 saatte bir bazen 1 saatte 2 defada gittiğim oluyor. Dengesiz bir durum var.

benim sorum şu aslında. Ben antibiyotik kullanımını bıraktım. Ancak bu sık idrar durumu için doktor Vesicare 5mg vermişti. Kullanmamıştım. Bugün akşam bir adet aldım. Ancak bazen debisinde düşüklüklerde yaşıyordum idrarımın. Şimdi bu ilaç Aktif mesane ilacı gibi bişey sanırım. Benim debimi düşürme, daha fazla zorlanma gibi problemlere yol açar mı? Hani benim öyle zamanlarım oluyor ki. Bi gün zor yapıyor gibi olurken diğer gün şarıl şarıl idrar yapıyorum. Bi gün alfa broker kullanıp diğer gün aktif mesane mi kullanacağım :) çok uzattım ancak dediğim gibi bu Vesicare idrarda debi düşüklüğünü destekler mi? Sebep olur mu?
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

Güncelleme:

İdrara gidiş sıklığım azaldı. Günde 8-10 aralığında. Gece hiç kalkmıyorum. İdrara başlamada daha hızlıyım debi bir tık daha normal. 2 sabahtır sabah sertleşmesi ile uyanıyorum. Hiç bişey kullanmıyorum şuan.