Boşalırken hafif yanma

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Rowe
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Boşalırken hafif yanma

Mesaj gönderen Rowe »

Herkese selamlar, sağlıklı günler dilerim yaklaşık 1 yıldır yaşadığım şikayetlerden bahsetmek istiyorum belki forumda benzer şeyleri yaşayanlar olmuştur birbirimize yardımcı oluruz. Öncellikle rüyalanma sonrası hemen uyanıyorum ve bir baskı oluyor o yüzden hemen idrarımı yapmak zorunda kalıyorum idrarımı yaptıktan sonra 10 dakika süren şiddetli bir yanmam oluyor bunu tuvalette oturarak damla damla idrar yaparak geçiriyorum(bir sonraki idrarda hicbir şey kalmıyor bu şikayet ile doktora başvurdum ilk olarak idrar kültürü ve semen kültürü istedi semende kns(koagiloz negatif staf.) üredi ama doktor buna bu komtanisasyon dedi lokosit falan 0'dı idrar kültürüm temizdi cipro recete edildi ve kullanıp 2 3 hafta sonra tekrar semen kültürü vermem istendi, bu arada normal mastürbasyonda da boşalırken hafif yanma hissi hissediyorum ve buda zevk almayı engelliyor neyse tekrar semen kulturu verdim sonuç temiz bu sefer zimaks ve saw palmetto onerdi doktorum bunlari kullandim sanki biraz iyi hissetiriyordu bu surecte yasadigim ilk yasadigim ruyalanmada bahsettigim yanma olayi olmadi ama bir sure sonra yine ruyalanma sonrasi ayni yanmayi yasadim. Forumdaki hasta abilere, arkadaşlara bakarsak onlar kadar şikayetim yok ve onlar kadar antibiyotik kullanmadım sadece 2 sikayetim var bununla kalmadim devletteki urolojilere gittim idrar kulturu yapip temiz diyip gonderdiler :D biri yine cipro verdi ama kullanmadim yani yasadigim süreç bu buna benzer az sikayeti olan var mı varsa nasıl yol izledi veya ben nasıl bir yol izleyebilirim sikayetlerim; masturbasyonda bosalirken hafif yanma olmasi ve ruyalanma sonrasi idrardan sonra 10 dakika siddetli yanma birde sabah ilk idrarda 7 8 saniye idrar gec basliyor ama bu normal sanirim onerilerinizi bekliyorum
sonik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Boşalırken hafif yanma

Mesaj gönderen sonik »

Hocam belirtilerimiz aynı şöyle ki bende sizin gibi bazı boşalmalar sonucu 20 dakika süren şiddetli yanmalar yaşadım. Lakin benimki idrarla azalmadı (veya bitmedi) yine kendi kendine azalarak bitti bende de senede 1 kere ya oluyor ya da olmuyor benimkisi özellikle yaz aylarında oluyor. 3 yıllık hastayım herhangi bir ilaç, antibiyotik vs kullanmadım. Bende de sizinki gibi hafif seyrediyor hastalık tek tavsiyem hayatınızdan dar pantolonları vs çıkarın, terledikçe boxeri değiştirin ve bolca su için. Özellikle mayalı içecekleri (bira, maltana vs) hayatınızdan çıkarın uzun süredir sanırım Biraz Allahın yardımı birazda bu önlemler sayesinde hafif yaşıyorum. Umarım hepimiz şifayı buluruz.
Rowe

Mesaj gönderen Rowe »

sonik yazdı: 23.11.2023 - 14:06 Hocam belirtilerimiz aynı şöyle ki bende sizin gibi bazı boşalmalar sonucu 20 dakika süren şiddetli yanmalar yaşadım. Lakin benimki idrarla azalmadı (veya bitmedi) yine kendi kendine azalarak bitti bende de senede 1 kere ya oluyor ya da olmuyor benimkisi özellikle yaz aylarında oluyor. 3 yıllık hastayım herhangi bir ilaç, antibiyotik vs kullanmadım. Bende de sizinki gibi hafif seyrediyor hastalık tek tavsiyem hayatınızdan dar pantolonları vs çıkarın, terledikçe boxeri değiştirin ve bolca su için. Özellikle mayalı içecekleri (bira, maltana vs) hayatınızdan çıkarın uzun süredir sanırım Biraz Allahın yardımı birazda bu önlemler sayesinde hafif yaşıyorum. Umarım hepimiz şifayı buluruz.
Hocam umarım en kısa zaman iyileşirsiniz ama benim normal mastürbasyonda boşalma sonrası şiddetli yanma vs. olmuyor sadece boşalırken çok hafif yanma oluyor, sadece rüyalanma sonrası idrarımı yaptıktan sonra 10 dakika süren bi yanma oluyor ekstra bir şikayetim yok çok şükür
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

Rowe yazdı: 23.11.2023 - 09:27 Herkese selamlar, sağlıklı günler dilerim yaklaşık 1 yıldır yaşadığım şikayetlerden bahsetmek istiyorum belki forumda benzer şeyleri yaşayanlar olmuştur birbirimize yardımcı oluruz. Öncellikle rüyalanma sonrası hemen uyanıyorum ve bir baskı oluyor o yüzden hemen idrarımı yapmak zorunda kalıyorum idrarımı yaptıktan sonra 10 dakika süren şiddetli bir yanmam oluyor bunu tuvalette oturarak damla damla idrar yaparak geçiriyorum(bir sonraki idrarda hicbir şey kalmıyor bu şikayet ile doktora başvurdum ilk olarak idrar kültürü ve semen kültürü istedi semende kns(koagiloz negatif staf.) üredi ama doktor buna bu komtanisasyon dedi lokosit falan 0'dı idrar kültürüm temizdi cipro recete edildi ve kullanıp 2 3 hafta sonra tekrar semen kültürü vermem istendi, bu arada normal mastürbasyonda da boşalırken hafif yanma hissi hissediyorum ve buda zevk almayı engelliyor neyse tekrar semen kulturu verdim sonuç temiz bu sefer zimaks ve saw palmetto onerdi doktorum bunlari kullandim sanki biraz iyi hissetiriyordu bu surecte yasadigim ilk yasadigim ruyalanmada bahsettigim yanma olayi olmadi ama bir sure sonra yine ruyalanma sonrasi ayni yanmayi yasadim. Forumdaki hasta abilere, arkadaşlara bakarsak onlar kadar şikayetim yok ve onlar kadar antibiyotik kullanmadım sadece 2 sikayetim var bununla kalmadim devletteki urolojilere gittim idrar kulturu yapip temiz diyip gonderdiler :D biri yine cipro verdi ama kullanmadim yani yasadigim süreç bu buna benzer az sikayeti olan var mı varsa nasıl yol izledi veya ben nasıl bir yol izleyebilirim sikayetlerim; masturbasyonda bosalirken hafif yanma olmasi ve ruyalanma sonrasi idrardan sonra 10 dakika siddetli yanma birde sabah ilk idrarda 7 8 saniye idrar gec basliyor ama bu normal sanirim onerilerinizi bekliyorum

Prostatit olabilir, tek yolu prostat sıvısından lökosit baktırmak. idrar tahlili falan sonuc vermez, defalarca idrar tahlili verip sonucu temiz çıkan ama prostat sıvısından alınan örnek ve sonrasında idrar tahlili lökosit eritrosit dolu olan birisi olarak yazıyorum, benim yasadıgımı yasayanlar mutlaka olmuştur.
Rowe

Mesaj gönderen Rowe »

[*][*
tutamıyorumzamanı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen tutamıyorumzamanı »

alexandro1104 yazdı: 23.11.2023 - 16:51
Rowe yazdı: 23.11.2023 - 09:27 Herkese selamlar, sağlıklı günler dilerim yaklaşık 1 yıldır yaşadığım şikayetlerden bahsetmek istiyorum belki forumda benzer şeyleri yaşayanlar olmuştur birbirimize yardımcı oluruz. Öncellikle rüyalanma sonrası hemen uyanıyorum ve bir baskı oluyor o yüzden hemen idrarımı yapmak zorunda kalıyorum idrarımı yaptıktan sonra 10 dakika süren şiddetli bir yanmam oluyor bunu tuvalette oturarak damla damla idrar yaparak geçiriyorum(bir sonraki idrarda hicbir şey kalmıyor bu şikayet ile doktora başvurdum ilk olarak idrar kültürü ve semen kültürü istedi semende kns(koagiloz negatif staf.) üredi ama doktor buna bu komtanisasyon dedi lokosit falan 0'dı idrar kültürüm temizdi cipro recete edildi ve kullanıp 2 3 hafta sonra tekrar semen kültürü vermem istendi, bu arada normal mastürbasyonda da boşalırken hafif yanma hissi hissediyorum ve buda zevk almayı engelliyor neyse tekrar semen kulturu verdim sonuç temiz bu sefer zimaks ve saw palmetto onerdi doktorum bunlari kullandim sanki biraz iyi hissetiriyordu bu surecte yasadigim ilk yasadigim ruyalanmada bahsettigim yanma olayi olmadi ama bir sure sonra yine ruyalanma sonrasi ayni yanmayi yasadim. Forumdaki hasta abilere, arkadaşlara bakarsak onlar kadar şikayetim yok ve onlar kadar antibiyotik kullanmadım sadece 2 sikayetim var bununla kalmadim devletteki urolojilere gittim idrar kulturu yapip temiz diyip gonderdiler :D biri yine cipro verdi ama kullanmadim yani yasadigim süreç bu buna benzer az sikayeti olan var mı varsa nasıl yol izledi veya ben nasıl bir yol izleyebilirim sikayetlerim; masturbasyonda bosalirken hafif yanma olmasi ve ruyalanma sonrasi idrardan sonra 10 dakika siddetli yanma birde sabah ilk idrarda 7 8 saniye idrar gec basliyor ama bu normal sanirim onerilerinizi bekliyorum

Prostatit olabilir, tek yolu prostat sıvısından lökosit baktırmak. idrar tahlili falan sonuc vermez, defalarca idrar tahlili verip sonucu temiz çıkan ama prostat sıvısından alınan örnek ve sonrasında idrar tahlili lökosit eritrosit dolu olan birisi olarak yazıyorum, benim yasadıgımı yasayanlar mutlaka olmuştur.
Hocam eritrosit 11 lökosit 6 değerler yüksek mi?
alexandro1104
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen alexandro1104 »

tutamıyorumzamanı yazdı: 24.11.2023 - 16:24

İdrar tahlili mi? Dr değilim fazla yorum yapmak istemem ama normal bir değer olmadığını biliyorum referans dışı yani sebebi çok şeyden kaynaklanabilir
tutamıyorumzamanı

alexandro1104 yazdı: 25.11.2023 - 01:57

İdrar tahlili mi? Dr değilim fazla yorum yapmak istemem ama normal bir değer olmadığını biliyorum referans dışı yani sebebi çok şeyden kaynaklanabilir
Prostat masajı da yapıldı idrar tahlili de alındı eritrosit ne bende anlamadım formda adı çok geçiyor ama lökasit ne olduğu belli zaten
Rowe

Mesaj gönderen Rowe »

+
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

tutamıyorumzamanı yazdı: 25.11.2023 - 02:49

Prostat masajı da yapıldı idrar tahlili de alındı eritrosit ne bende anlamadım formda adı çok geçiyor ama lökasit ne olduğu belli zaten
Eritrosit kan hücresidir...sert masaj yapıldıysa irritasyon kaynaklı olabilir.
tutamıyorumzamanı

kadir yazdı: 23.01.2024 - 15:13
tutamıyorumzamanı yazdı: 25.11.2023 - 02:49

Eritrosit kan hücresidir...sert masaj yapıldıysa irritasyon kaynaklı olabilir.
Sağol kadir abi, benim bir şikayetim kalmadı şükür zafer hoca kontrol için 2 ay vermişti ama zaman bulamadım iş yüzünden gitmesem problem olur mu? Hiç bir şikayetim yok
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ben kronik bakteriyel prostatitli bir hastanın tahlillerini süreç içinde git gide azaltarakta olsa kontrol altında tutmasından yanayım. Şu anda şikayet olmayabilir...şikayet olduktan sonra tedaviye başlamaktan ziyade, olmadan önce önlem almanın hastalığı önleme adına size olacak olan faydası tartışılmaz.