ALT KARIN AĞRISI

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
muratcimenn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

ALT KARIN AĞRISI

Mesaj gönderen muratcimenn »

Arkadaşlar merhaba bende yaklaşık 2 senedir prostatitle uğraşıyorum , benim tek şikayetim göbek altı ağrısı , sağolsun kadir abiyle konuşuyoruz ediyoruz ancak , forumda farklı bir öneride bulunan olabilir diye bir başlık açtım tekrar kusuruma bakmayın.
Kadir abinin takviyelerini harfiyen uygulayıp bitirdim , uzun süredirde şeker kapalı ürünler vs gibi durumlara dikkat ederek kendime çok iyi bakmama rağmen , alkol sevmem içmem asitli içecekleri zaten içemiyorum ben.
Ancak şu son bir haftadır göbek altımda daha çok oturunca dolgunluk yangı bir baskı şikayetim yine başladı bundan yaklaşık 6-7 ay önce bu ağrı başlayınca tavanic alıp geçirmiştim ancak bu kadar takviyeden sonra bağırsak floramı bozmamak için tavanic vb antibiyotik kullanmak istemiyorum , daha önce hiç kullanmadığım cataflamı önerdi kadir abi ona başladım yanınada forumu okuduğum kadarıyla tadalafil aldım 28 tablet 5 mg 2 gündür akşamları içiyorum o bölgeyi kanlandırmak için ama ağrı tavanici kullanmadan geçmeyecek gibi duruyor.
Sizlerden farklı tecrübesi olan varsa önerebileceğiniz herhangi birşey dinlemek istiyorum.

Okuduğunuz için teşekkür ederim🙏🙏🙏

Bu arada kendim sağlık sektöründeyim.
NonwovenII

Re: ALT KARIN AĞRISI

Mesaj gönderen NonwovenII »

Prostat belli ki şiş Murat kardeşim. Tadalafil kullanımını bir an önce kes. Organı şişirdikçe şişirir, gereği yok. Cataflam düzenli kullan. Akşamları yatmadan kabak çekirdeği yağı 3 yemek kaşığı iç. 1 dişte sarımsak kes hap gibi 4 5 parçaya bol suyla çiğnemeden yut.

Sıcak oturma banyolarını her gün yap, ihmal etme. Mutlaka ilk fırsatta da başta düzen lab olmak üzere iki farklı labda kültür sonuçlarını görelim.

Çok geçmiş olsun.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
Çapulcu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Çapulcu »

Bende bu ağrı antibiyotikle geçmedi. Alt karın bölgeme masaj yaparak kas gevşetici kremler sürerek bazen geçiriyorum bazen rahatlatıyorum.
muratcimenn

Çapulcu yazdı: 19.01.2024 - 10:12 Bende bu ağrı antibiyotikle geçmedi. Alt karın bölgeme masaj yaparak kas gevşetici kremler sürerek bazen geçiriyorum bazen rahatlatıyorum.
Yok hocam prostat ödemleşiyor , ağrı o yüzden .
Sebebini bilmiyorum 5-6 ayda bir böyle olup 1 ay çekiyorum bu durumu.
Bu sefer antibiyotikle geçirmemekte kararlıyım çünkü lökosit fln hiçbirşeyim yok. Klasik non bakteriyel prostatitim.
Ancak bu durumu nasıl yenicem bende bilmiyorum.
Çapulcu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Çapulcu »

muratcimenn yazdı: 19.01.2024 - 16:20
Çapulcu yazdı: 19.01.2024 - 10:12 Bende bu ağrı antibiyotikle geçmedi. Alt karın bölgeme masaj yaparak kas gevşetici kremler sürerek bazen geçiriyorum bazen rahatlatıyorum.
Bu sefer antibiyotikle geçirmemekte kararlıyım çünkü lökosit fln hiçbirşeyim yok. Klasik non bakteriyel prostatitim.
Valla hocam benimde nonbakeriyel. Sebep dediğiniz gibi kronik ödem buda pelvik kasları spazmlandırıyor. Prostattaki ödeme diyet ve takviye dışında elden birşey gelmiyor. Ama pelvik kasları gevşetebiliyorum bir şekilde.
muratcimenn

Çapulcu yazdı: 19.01.2024 - 17:05
muratcimenn yazdı: 19.01.2024 - 16:20
Valla hocam benimde nonbakeriyel. Sebep dediğiniz gibi kronik ödem buda pelvik kasları spazmlandırıyor. Prostattaki ödeme diyet ve takviye dışında elden birşey gelmiyor. Ama pelvik kasları gevşetebiliyorum bir şekilde.
Allahtan ağrı yok , diğer semptomlarım olmadığı için şükrediyorum aslında motivasyonum sadece bu. Şuan ödem için cataflam ve tadalafile başladım bakalım onlar ne kadar etki edecek , takviyeleri harfiyen uyguladım bitti. Ve bitiminde böyle ödemleşti yine , yeşil çay sebze ağırlıklı besleniyorum zaten yinede oluyor demekki. Olmadı bende kas gevşetici voltaren gibi o bölgeye süreceğim belki etkisi olur ama sanmıyorum ? Çünkü extra trancobuskas içiyorum halihazırda akşam sabah aç karnına.
muratcimenn

NonwovenII yazdı: 18.01.2024 - 23:35 Prostat belli ki şiş Murat kardeşim. Tadalafil kullanımını bir an önce kes. Organı şişirdikçe şişirir, gereği yok. Cataflam düzenli kullan. Akşamları yatmadan kabak çekirdeği yağı 3 yemek kaşığı iç. 1 dişte sarımsak kes hap gibi 4 5 parçaya bol suyla çiğnemeden yut.

Sıcak oturma banyolarını her gün yap, ihmal etme. Mutlaka ilk fırsatta da başta düzen lab olmak üzere iki farklı labda kültür sonuçlarını görelim.

Çok geçmiş olsun.
Hocam cevabın için teşekkür ederim , sarımsağı turşu yapmıştım daha başlamadım onada başlıyım dedikleriniz üzere , cataflamı yeni başladım zaten kadir abi önerdi sağolsun , trancobuskas ile beraber alıyorum sabah akşam şimdi.
Tadalafilide uzun süredir o bölgeyi kanlandırarak ödemi attırır düşüncesi ile içmeyi düşünüyordum hemde doktor önerisinede sığınarak 2-3 gündür yeni başladım her akşam 5 mg lık alıyorum ? Kes mi diyorsun o kadar para verdim 😂.
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Bnde de sol karın ağrısı sürekli kabızlık su içmeme rağmen hep ağrı ve pens ağrısı damlatma sürekli maalesef