prostatit şüphem var

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
horsel
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

prostatit şüphem var

Mesaj gönderen horsel »

Herkese merhabalar benim hikayem yıllardır varolan sik idrara çıkma şikayetleri ile başladı çocukluk zamanlarımda farketmeden yıllarca geçti fakat 2017 senesinde ciddi boyutlara ulaşmaya başlamıştı gitgide artan şikayetlerimde 2019 senesinde artık işedikten sonra bile geçmeyen bir tuvalet hissiyatı oluştu geceleri birkaç kez idrara çıkar sürekli idrar hissi ile yaşamaya başladım beni asıl şüphelendiren bir olay da şudur bu tuvalet alışkanlıkların dışında yıllar önce ergenlikte boşaldığım zaman tazyikli bir şekilde boşalma yaşayıp ejekülat fırlama şeklinde idi yıllarca bu azaldı ve günümüze geldiğimizde boşalmam taşma şeklinde nerdeyse fışkırma yok ,neyse ilk hastaneye başvurum bu semptomlar artınca 2019 senesinde ürologa başvurdum işeme testine bakarak ve verdiğim öyküye dayanarak prostatittsin sen dedi antibiyotik başladı ve yanına işeme hissini geçirsin diye bir ilaç verdi fakat değişim çok az oldu işeme hissiyatı ilacı 1 ay fayda etse de gitgide etkinliği düşüp kayboldu birkaç yıl sonra tekrar başvurdum ve alfa blokor verildi biraz fayda etse de onun da etkinliği çok az oldu daha sonra sistoskopi yapıldı bana mesane boynu yüksekliği var dendi 1 sene düşündükten sonra ameliyat olmaya karar verdim ve Cüneyd hoca ameliyatı yaptı başarılı geçti geriye boşalma yaşanmadı idrar tazyiki yükseldi her şey iyi gibiydi fakat bu semptomlar tekrar nüksetti 1 ayda ,başta dedim ameliyat yaralarıdır ama 2 ay geçti üzerinden idrar yaparken hafif yanma sik idrara çıkma boşaltmama hissi ile tekrar. karşılaştım dediğim gibi menim fışkırmıyor yanardağ gibi taşma şeklinde oluyor sizce tanım kronik prostatit +mesane boyun yüksekliği midir ?
ucupak2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Re: prostatit şüphem var

Mesaj gönderen ucupak2 »

Geçmiş olsun dostum. 2017 yılında birden mi şikayetlerin ortaya çıktı. Tazyikli idrar yapabiliyor muydun
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

Bende de sürekli idrar hissi var. İşeme testin sonuçları kaç çıkıyordu
horsel

Mesaj gönderen horsel »

Tazyikli idrar yapamıyorum şuan 15 qmax ortalama 11 işeme hızım sürekli idrar hissi benim de asıl şikayetim
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

horsel yazdı: 06.12.2023 - 02:13 Tazyikli idrar yapamıyorum şuan 15 qmax ortalama 11 işeme hızım sürekli idrar hissi benim de asıl şikayetim
Aslında değerlerin iyi. Benim de idrar hissim var sürekli yanıyor mesane
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

horsel yazdı: 04.12.2023 - 02:48 Herkese merhabalar benim hikayem yıllardır varolan sik idrara çıkma şikayetleri ile başladı çocukluk zamanlarımda farketmeden yıllarca geçti fakat 2017 senesinde ciddi boyutlara ulaşmaya başlamıştı gitgide artan şikayetlerimde 2019 senesinde artık işedikten sonra bile geçmeyen bir tuvalet hissiyatı oluştu geceleri birkaç kez idrara çıkar sürekli idrar hissi ile yaşamaya başladım beni asıl şüphelendiren bir olay da şudur bu tuvalet alışkanlıkların dışında yıllar önce ergenlikte boşaldığım zaman tazyikli bir şekilde boşalma yaşayıp ejekülat fırlama şeklinde idi yıllarca bu azaldı ve günümüze geldiğimizde boşalmam taşma şeklinde nerdeyse fışkırma yok ,neyse ilk hastaneye başvurum bu semptomlar artınca 2019 senesinde ürologa başvurdum işeme testine bakarak ve verdiğim öyküye dayanarak prostatittsin sen dedi antibiyotik başladı ve yanına işeme hissini geçirsin diye bir ilaç verdi fakat değişim çok az oldu işeme hissiyatı ilacı 1 ay fayda etse de gitgide etkinliği düşüp kayboldu birkaç yıl sonra tekrar başvurdum ve alfa blokor verildi biraz fayda etse de onun da etkinliği çok az oldu daha sonra sistoskopi yapıldı bana mesane boynu yüksekliği var dendi 1 sene düşündükten sonra ameliyat olmaya karar verdim ve Cüneyd hoca ameliyatı yaptı başarılı geçti geriye boşalma yaşanmadı idrar tazyiki yükseldi her şey iyi gibiydi fakat bu semptomlar tekrar nüksetti 1 ayda ,başta dedim ameliyat yaralarıdır ama 2 ay geçti üzerinden idrar yaparken hafif yanma sik idrara çıkma boşaltmama hissi ile tekrar. karşılaştım dediğim gibi menim fışkırmıyor yanardağ gibi taşma şeklinde oluyor sizce tanım kronik prostatit +mesane boyun yüksekliği midir ?
Daha önceleri bu mesane boynu yüksekliği konusuna değinmiştim, hatta geçmiş yazilarimda bir örnek vermiştim.
"Banyo kapınız buhar ve rutubetten şiştiğinde kapınız kapanmaz ve bir marangoz çağırırsınız...marangoz kapının sağını solunu şişen yerleri rendeler ve rahatça kapanmaya başlar ama ne yazıkki rutubet ve buhardan kapı bir müddet sonra yine kapanmamaya başlar ve yine marangoz çağırırsınız bu böyle sürüp gider." diye bir yazım vardı.
Evet siz mesane boynu yüksekliği ameliyatı olmuşsunuz fakat bu mesaneyi yukarı doğru iten zaten prostatın ödemli,inflamasyonlu ve dolayısı ile şiş olmasıdır. İnflamasyon ve şişlik devam ettikçe mesane boynu yüksekliği yine tekrar edecektir, nitekim sizdede bu olayın tekrarı baş göstermiş anlaşılan.
Sizin hastalığınız Kronik Prostatite sekonder olarak gelişen mesane boynu yüksekliği sendromudur.
horsel

Mesaj gönderen horsel »

Kadir bey 1 ay sonra yazıyorum tazyiklerim düzelse de anlık bir rahatlamalarım oldu ara sıra dediğiniz gibi tekrardan eski halime dönüyorum o sanki içerde biraz idrar varmış hissi tekrar geldi ve hayatı zindan ediyor çok doğru söylüyorsunuz tespitlerinize aynen katılıyorum ben de intörn doktorum umarım ileride üroloji uzmanlığımı alıp bu işe kafa yoracağım inşallah siz ne önerirsiniz durumum hakkında
ucupak2

Mesaj gönderen ucupak2 »

horsel yazdı: 06.01.2024 - 01:07 Kadir bey 1 ay sonra yazıyorum tazyiklerim düzelse de anlık bir rahatlamalarım oldu ara sıra dediğiniz gibi tekrardan eski halime dönüyorum o sanki içerde biraz idrar varmış hissi tekrar geldi ve hayatı zindan ediyor çok doğru söylüyorsunuz tespitlerinize aynen katılıyorum ben de intörn doktorum umarım ileride üroloji uzmanlığımı alıp bu işe kafa yoracağım inşallah siz ne önerirsiniz durumum hakkında
Ben de öyleyim. O his gitmiyor. Debim bi azalıyor bi artıyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

horsel yazdı: 06.01.2024 - 01:07 Kadir bey 1 ay sonra yazıyorum tazyiklerim düzelse de anlık bir rahatlamalarım oldu ara sıra dediğiniz gibi tekrardan eski halime dönüyorum o sanki içerde biraz idrar varmış hissi tekrar geldi ve hayatı zindan ediyor çok doğru söylüyorsunuz tespitlerinize aynen katılıyorum ben de intörn doktorum umarım ileride üroloji uzmanlığımı alıp bu işe kafa yoracağım inşallah siz ne önerirsiniz durumum hakkında
Tüm üretra sıvılarınızdaki tahliller negatif ise inflamasyon devam ediyordur. İnflamatuar prostatitte İyileşme süreci grafiği lineer bir şekilde değilde inişli çıkışlı bir şekilde ilerler.
Yaşam ve beslenme tarzınız, ejekülasyon sıklığı gibi etkenler bu semptom grafiği ile bağlantılıdır.

viewtopic.php?f=2&t=8164
Linkte yazılanları uygulamanizi öneririm.
Mesleğinizdede başarılar dilerim.