Non Bakteriyel prostatit

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
sahınnn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Non Bakteriyel prostatit

Mesaj gönderen sahınnn »

Arkadaşlar 3 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum Bu güne kadar bir sürü doktora gittim sizler gibi
Sperm kültürü
İdrar kültürü tahlili
Prostat sıvısından kültür Pcr
Kan tahlili
Hepsi yapıldı fakat bakteri üremedi görülmedi
Dün tekrardan üniversite hastanesine gittim
Aynı testler yapıldı
Sadece idrar kültüründe
Eritrosit değeri 11 hpf
Lökosit değeri 25 hpf
Çıktı diğerlerinde hiçbir bakteriye rastlanılmadı
Birazdan doktorun yanına giricem
Şikayetlerim testisten makata doğru yanma
Bu yanma olduğu sırada ayaklarımın altındada yanma oluyor
Sağ pelvik bölgede ağrı
Bazen bel ağrısı
Bir çözüm bulamadım yemeye içmeye çok dikkat ediyorum lökosit değeri bir önceki gittiğim doktorda prostat sıvısından örrnek alınıp mikroskopta bakılmıştı 25 çıkmıştı
Doktor 12 adet iesef iğne ve 4 kutu Azro vermişti 15 gün kullandım lökosit 7-8 düştü 1 ay sonra yine aynı şikayetler ve yine lökosit yükselmiş 25 düşüremedik sabitleyemedik önerileriniz nelerdir benim gibi olan var mı ??
sahınnn

Re: Non Bakteriyel prostatit

Mesaj gönderen sahınnn »

Herhangi bir cinsel yolla bulaşmadı bu hastalık çok soğuk ve çok fazla stresten bağışıklık sisteminin düşüklüğün olduğu kanaatindeyim
Speaky

Mesaj gönderen Speaky »

sahınnn yazdı:Herhangi bir cinsel yolla bulaşmadı bu hastalık çok soğuk ve çok fazla stresten bağışıklık sisteminin düşüklüğün olduğu kanaatindeyim
Üniversite hastanesinde prostat sıvısına bakıyor lar mı hocam
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

sahınnn yazdı:Arkadaşlar 3 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum Bu güne kadar bir sürü doktora gittim sizler gibi
Sperm kültürü
İdrar kültürü tahlili
Kan tahlili
Aynı testler yapıldı
Sadece idrar kültüründe
Eritrosit değeri 11 hpf
Lökosit değeri 25 hpf
Sağ pelvik bölgede ağrı
Bazen bel ağrısı
Bir çözüm bulamadım yemeye içmeye çok dikkat ediyorum lökosit değeri bir önceki gittiğim doktorda prostat sıvısından örrnek alınıp mikroskopta bakılmıştı 25 çıkmıştı
Doktor 12 adet iesef iğne ve 4 kutu Azro vermişti 15 gün kullandım lökosit 7-8 düştü 1 ay sonra yine aynı şikayetler ve yine lökosit yükselmiş 25 düşüremedik sabitleyemedik önerileriniz nelerdir benim gibi olan var mı ??
Büyük tuvalet süren kaç dk sürüyor? Kısa sürede boşaltma rahatlama hissi yaşıyor musun?
Bağırsaklarla ilgili sorun yaşadın mı?
krmgrll
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen krmgrll »

sahınnn yazdı:Herhangi bir cinsel yolla bulaşmadı bu hastalık çok soğuk ve çok fazla stresten bağışıklık sisteminin düşüklüğün olduğu kanaatindeyim
Hangi doktorlara gittiniz?
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

Speaky yazdı:
Üniversite hastanesinde prostat sıvısına bakıyor lar mı hocam
üniversitede ki ücretli hocaya gittim
İdrar tahlili + kültürü
Kan tanlili
Sperm kültürü
Prostat masajıyla prostat sıvısı kültürü yaptırmak istediğimi söyledim ve kararlı durunca yaptılar yoksa yapmıyorlar
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

Dogukan01 yazdı:
sahınnn yazdı:Arkadaşlar 3 yıldır bu hastalıkla uğraşıyorum Bu güne kadar bir sürü doktora gittim sizler gibi
Sperm kültürü
İdrar kültürü tahlili
Kan tahlili
Aynı testler yapıldı
Sadece idrar kültüründe
Eritrosit değeri 11 hpf
Lökosit değeri 25 hpf
Sağ pelvik bölgede ağrı
Bazen bel ağrısı
Büyük tuvalet süren kaç dk sürüyor? Kısa sürede boşaltma rahatlama hissi yaşıyor musun?
Bağırsaklarla ilgili sorun yaşadın mı?
Büyük tuvalet sürem 5-10 dk arası
Boşalma süresi normal uzun süre yapmazsam çabuk oluyor
Bağırsakla alakalı sorun yaşıyorum kullandığımız Antibiyotikler ve en başta bu hastalığın başlagıcında çok fazla mide ve bağırsak sorunu yaşadım
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

krmgrll yazdı:
Balıkesir üniversite hastanesi Çağdaş Şenel fakatbu hastalıkla daha çok ilgilenen çözüm üretmeye çalışan bir doktora gitmenizi tavsiye ederim ben istedim diye bu testleri değilde bu testlerin yapılması lazım ve şunları şunları yap diyen bir doktor olmadı lazım
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

Sperm kültürü
İdrar kültürü tahlili
Kan tahlili
Aynı testler yapıldı
Sadece idrar kültüründe
Eritrosit değeri 11 hpf
Lökosit değeri 25 hpf
Sağ pelvik bölgede ağrı
Bazen bel ağrısı
Doktor sonuçlara göre bactrim+Monodoks verdi 15 gün sonra kontrol tekrardan
krmgrll

Mesaj gönderen krmgrll »

sahınnn yazdı:
krmgrll yazdı:
Balıkesir üniversite hastanesi Çağdaş Şenel fakatbu hastalıkla daha çok ilgilenen çözüm üretmeye çalışan bir doktora gitmenizi tavsiye ederim ben istedim diye bu testleri değilde bu testlerin yapılması lazım ve şunları şunları yap diyen bir doktor olmadı lazım
Zafer hoca ya da Hüseyin hocaya gitmelisiniz bence imkanım olsa ben gideceğim
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

krmgrll yazdı:
sahınnn yazdı:
krmgrll yazdı:
Zafer hoca ya da Hüseyin hocaya gitmelisiniz bence imkanım olsa ben gideceğim
Çalışma şartlarından dolayı gidemiyorum bende yıllık izinde gidebilirim anca hangi hoca daha iyi zafer hoca istanbulda hüseyin hoca hangi ilde ?
paramedik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen paramedik »

Sevgili kardeşim bence sen bagırsaklara yoğunlaş çünkü uzun süren antıbıyotık tedavısı mahvediyor bağırsak florasını ..ve bağışıklık sistemını güçlü tut bağışıklık sistemının güçlü olması bagırsaklardan gecıyor ..probıyotık beslen ..bagırsaklar için kullanmanı tavsiye ettiğim ürünler şunlar
1 ev yapımı yoğurt ve kefir ..şalgam ve tursu ev yapımı
2 dısardan probiyotık alacaksan solgar ultibl probıyotık marka al
İçerisinde lactobasıllus plantarum var en ıyı yararlı bakteri
3 sabahları aç karnına keten tohumu yağı içi tatlı kaşığı
4 candida mantarı ile savaşman için aynı Sefa bitkisi ve sarı kantoron çayı iç
5 ekmek ve şekeri tamamen kes günlük 2.5 litre su iç
6 günlük 30 dk yürüyüş egzersız yap
7 yemek yağını kalıtelı seç değiştirme sakın ..dışardan hazır gıda yeme bakkal ürünlerınden gazlı içeçeklerınden uzak dur
8 yılda 2 defa hacamat ol
9 kekik yağı veya çayı
10 defne tohumu kullan
11 eğer maddi durumun yeterse glutatyon+c vitamini takvıyesı yaptır en az 5 seans (seansı başı 2000 tl)
12 sarımsak limon kürü yap kullan mide ve bağırsak bakterılerıne karşı
13 antifungal bir ilaç özellikle flukanozol al kullan
14 mümkün olmadıkça antibiyotik ve ağrı kesiciden uzak dur bagısakların florasını bozar
paramedik

Benimde şüpheli ilişkim olmadı ..hiç cinsellık yaşamadım ama yıllarca prostatit diye dolaştım gecmıste yaptırmadıgım kalmadı
Prostat enjeksıyonu 4 seans
Mesane yukseklıgı ameliyatı kullanmadığım antibiyotık
Neler neler ..mesane yukseklıgı amelıyatının faydasını gördüm ama çok değil o amelıyattan sonra verılen antıbıyotık bile mahvetti beni ..ama ben özellikle bagırsaklarda artan kötü bakteri ve candida ya yönelndım ve dedıgım tedavıler sonrası %95 iyiyim ..libido tavan nerdeyse istek hiç bitmiyor..meninin rengi sapsarı idi şimdi bembeyaz oldu düşün
paramedik

Bendeki belirtiler şunlardı
Erken boşalma ve sık idrar
Cinsel isteksizlik
Libido yerlerde hiç yok nerdeyse
Ağrılı boşalma idrarda yanma
Yalnız bende hiç ağrı olmadı ağrı olayını forumda okuyorum şaşırıyorum çünkü ben hiç ağrı nedir bilmem hani makat ile testisler arasındaki ağrım hiç olmadı ..işte saydığım belirtileri bagırsaklarım bozuk iken daha çok artıyordu bagırsaklarımı düzeltmeye başlayınca bütün belirtiler kayboldu ..şu an hiçbiri yok inanın ..
paramedik

Birde bu sitede tanışmıştım bir abi vardı yıllarca prostatit belirtileri ile dolaştı durumu çok kötü idi hem psikolojik hemde bedenen beraber prostat enjeksıyonu yaptırdık Levent hocaya oda bir çare bulamamıştı bagırsakları falan iyiydi neyse derken bu abide bel fıtığı kaynaklı bir omurlar arasında sinir sıkışması bulundu ve amelıyatını oldu bütün belirtileri gitti amelıyattan sonra anlayacağınız oda belde omurlar arası sinir sıkışmasına bağlı yaşadı prostatit belirtileri ve düzeldi saglıgına kavuştu ..bu hastalığın ürolojik kısmında birşey cıkmassa boşuna bagırsaklarını antıbıyotıkle mahvetmeyın .bende bagırsaklardan çektim hep ..prostat sıvılarımda falan bakteri falan cıkmayınca ne yapayım bagırsakları düzeltmeye calıstım ve şu an çok iyiyim ..ürolojik kısımda birşey cıkmassa hemen başka durumlara yönelin mesela bagırsaklara veya bel bölgesinde nörolojik ortopedik bir durum varsa ..veya makat hastalalıklarına hemoroid anal fistül veya fissür gıbı onlarla ilgili sorununuz varsa ..bu arada hemoroid anal fissür fistül amelıyatıda oldum ..ben bağırsak sorunları ile uğraşıyorum halen .ve ne zaman bagırsaklarım iyi bütün belirtilerim yok oluyor ..kendınızi bence iyice kontrol edin ..
paramedik

Mümkün olduğunca stres anksiyete den uzak durmaya çalışın bunun için sarı kantoron çayı içiyorum çünkü güçlü bır antidepresandır..kimisi kimyasal antidepresan kullanıyor lustral gıbı vs ..
paramedik

Ve en önemlisi vücudunuz alkali hale getirmeye calışın özellikle suyunuza İngiliz karbonatı koyun ..asidik vücutta zararlıdır unutmayın
paramedik

Şahin kardeşim birde ayaklar Altında yanma şeker hastalığının haberıcısıde olabilir aile hekımıne gıdınce HGA1C baktır şeker için..birde kanınızdaki vitamin değerlerine baktırın özellikle
Demir
Ferritin
Demir bağlama kapasitesi
B12
Vitamin D
TSH,T3,T4
ALT AST GGT
Magnezyum
Eğer eksiklik varsa yerine koyun bunların eksıklıgıde birçok psikolojik ve bedensel rahatsızlıklar yapıyor
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

paramedik yazdı:Şahin kardeşim birde ayaklar Altında yanma şeker hastalığının haberıcısıde olabilir aile hekımıne gıdınce HGA1C baktır şeker için..birde kanınızdaki vitamin değerlerine baktırın özellikle
Demir
Ferritin
Demir bağlama kapasitesi
B12
Vitamin D
TSH,T3,T4
ALT AST GGT
Magnezyum
Eğer eksiklik varsa yerine koyun bunların eksıklıgıde birçok psikolojik ve bedensel rahatsızlıklar yapıyor
Bilgiler için çok teşekkür ederim
hakyemez

Mesaj gönderen hakyemez »

paramedik yazdı: 12.07.2023 - 03:08 Benimde şüpheli ilişkim olmadı ..hiç cinsellık yaşamadım ama yıllarca prostatit diye dolaştım gecmıste yaptırmadıgım kalmadı
Prostat enjeksıyonu 4 seans
Mesane yukseklıgı ameliyatı kullanmadığım antibiyotık
Neler neler ..mesane yukseklıgı amelıyatının faydasını gördüm ama çok değil o amelıyattan sonra verılen antıbıyotık bile mahvetti beni ..ama ben özellikle bagırsaklarda artan kötü bakteri ve candida ya yönelndım ve dedıgım tedavıler sonrası %95 iyiyim ..libido tavan nerdeyse istek hiç bitmiyor..meninin rengi sapsarı idi şimdi bembeyaz oldu düşün
Ağabey hal forumda misin banada non bakteriyel diyorlar hikayemi paylaştım okuyup yorumlar misin rica etsem