Pudendal Sinir Sıkışması ve CPPS Farkı nasıl anlaşılır?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
sainz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Pudendal Sinir Sıkışması ve CPPS Farkı nasıl anlaşılır?

Mesaj gönderen sainz »

Merhaba abilerim.

Pudendal sinir sıkışması ile abakteriyel prostatit arasında ki farkı anlayabilecegimiz belirgin bir belirti var mıdır?

Veyahut pudendal sinir prostatta inflamasyona neden olabilir mi?
sainz

Re: Pudendal Sinir Sıkışması ve CPPS Farkı nasıl anlaşılır?

Mesaj gönderen sainz »

Yani iş urolojiden çıktı ve nöroloji algoloji veya fizik tedavilik bir durum mu?
sainz

Mesaj gönderen sainz »

50 dakikadan 2 seans fizyo aldim makat içi uygulama yapiyor ve kuru igne bir kac tane. Onun yaptığı makat içi uygulamayı bende yaparım diye gitmiyorum daha fazla ama prostata dokundugunda sanki gercekten bu yüzden oluyormuş gibi semptomlar
sainz

Mesaj gönderen sainz »

Ereksiyon iyi
Meni kivam renk ve miktarı iyi
İşeme hissi var

Kötü gelen şeyler var mesela.
Uzun sure ereksiyonda kalıp bosalmamak
Aci yemek ozellikle fena yanma oluyor idrarda
Stres...
Sert zemine oturunca çok kötü oluyorum hatta uzun süre oturursam penis başında karincalanma oluyor
Cengel pozisyonda yatarken çok çok rahat hissediyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

sainz yazdı: 24.09.2023 - 10:52 Merhaba abilerim.

Pudendal sinir sıkışması ile abakteriyel prostatit arasında ki farkı anlayabilecegimiz belirgin bir belirti var mıdır?

Şüpheli bir cinsel öykünüz yoksa, tüm ürogenital sıvı ve kan örneklerinizde enfeksiyon/iltihap biobelirteçleriniz ve prostatla ilgili radyolojik görüntüleriniz negatif ise Prostatit olmanız olası değil. Bu sorunuzun cevabı ancak tüm bu tetkikler yapıldıktan sonra verilebilir.

Pudental sinir sıkışması prostattta inflamasyona neden olmaz.
zindan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen zindan »

Aletbozuldu2 yazdı: 24.09.2023 - 12:18
sainz yazdı: 24.09.2023 - 11:51 Yani iş urolojiden çıktı ve nöroloji algoloji veya fizik tedavilik bir durum mu?
Benim için bunu kabul etmek zordu. Seksten hastalık kapıp. Tedavi sonrası iyileşemedim. Onlarca ürolok onlarca PCR, lökosit incelemesi ve kültür. Eswtler prostat masajları.Ot çöp ve 12 ye yakın takviye ilaç harcanan yüzbinlerce lira ve sıfır etki. Doğru tedavi benim için buydu. Çok şükür semptomsuzum. Herkes için durum bu değil gördüğüm kadarıyla benim için budur.
Semptomların neydi
NonwovenII

Mesaj gönderen NonwovenII »

Aletbozuldu2 yazdı: 24.09.2023 - 15:31
sainz yazdı: 24.09.2023 - 12:22 50 dakikadan 2 seans fizyo aldim makat içi uygulama yapiyor ve kuru igne bir kac tane. Onun yaptığı makat içi uygulamayı bende yaparım diye gitmiyorum daha fazla ama prostata dokundugunda sanki gercekten bu yüzden oluyormuş gibi semptomlar
İyi bir fizyoterapist bu alanlarda tetik noktaları buluyor. Bilinçsiz yapılan işler bazen semptomları kötü hale getirebiliyor. Redditte 12 seans üstü terapi almak gerektiğini yazıyorlar. Bana 5 seans yeterli oldu. Bu işi uzmanı belirlese daha iyi olur.
Siz antibiyotik kullandığınızda semptomlarda hafifleme oluyor muydu? Bende yanmalar antibiyotikle geçiyor örneğin sonra nüks edebiliyor. Sizde hiç etki etmiyor muydu?
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
NonwovenII

Aletbozuldu2 yazdı: 25.09.2023 - 21:19
NonwovenII yazdı: 25.09.2023 - 16:33
Aletbozuldu2 yazdı: 24.09.2023 - 15:31

İyi bir fizyoterapist bu alanlarda tetik noktaları buluyor. Bilinçsiz yapılan işler bazen semptomları kötü hale getirebiliyor. Redditte 12 seans üstü terapi almak gerektiğini yazıyorlar. Bana 5 seans yeterli oldu. Bu işi uzmanı belirlese daha iyi olur.
Siz antibiyotik kullandığınızda semptomlarda hafifleme oluyor muydu? Bende yanmalar antibiyotikle geçiyor örneğin sonra nüks edebiliyor. Sizde hiç etki etmiyor muydu?
Hiç NonwovenIl abim. İlk bel soğukluğu tedavisi hariç hiç fayda görmedim.Hatta daha kötü olduğum oldu. Çok uzun süre antibiyotik kullandım. Size iyi gelen Aveloksun türevi maksofen verdi bir doktor 4 hafta içtim çok ciddi eklem ağrısı başlattı. Prostatit semptomum kalmadı. Ama eklem ağrısından kurtulamadım. Ne romatoloji kaldı. Ne nöroloji birşeyde çıkmıyor. En son fibromiyalji dediler. Ne desek boş.Çok kötü zamanları oldu hastalığın. Bende de ciddi bir nüks korkusu yarattı. Engellemeye çalışıyorum ama olacağı varsa oluyor sanırım
O halde avelox türevi yani Moksifloksasin ilaçların tedavinize faydası olmuş. Eklem ağrıları hariç tutarsak. Bende de yanmaları epey geçirdi çok nadir oluyor. Bırakınca geri gelir diye tedirginim 2.kutu avelox bugün bitti yarın 3. Kutuya başlıyorum. Ciddi bir yan etki yaşamadım. Kol bacak ağrısı benimde oluyor ama yanmaların yanında önemsiz.
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Yani sıkışma mı bilmiyorum üst üste ejklsyn Kadir abi kim dediği gibi ani sıkışma perine makata vuran ağrı bu denli hiç testislere kadar hissettmeniştim kabızlık su içsem Dr geçmiyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Dertlii yazdı: 25.09.2023 - 22:52 Yani sıkışma mı bilmiyorum üst üste ejklsyn Kadir abi kim dediği gibi ani sıkışma perine makata vuran ağrı bu denli hiç testislere kadar hissettmeniştim kabızlık su içsem Dr geçmiyor
Kardeşim eğer tahlillerinde pozitif sonuçlar varsa ve üstelik şüpheli cinsel öykün varsa enfeksiyon yada prostatta kronik inflamasyon olabilir.
Bu dediklerimin hiçbiri yoksa prostatit değilsinizdir.
NonwovenII

Aletbozuldu2 yazdı: 25.09.2023 - 22:46
NonwovenII yazdı: 25.09.2023 - 22:38
Aletbozuldu2 yazdı: 25.09.2023 - 21:19

Hiç NonwovenIl abim. İlk bel soğukluğu tedavisi hariç hiç fayda görmedim.Hatta daha kötü olduğum oldu. Çok uzun süre antibiyotik kullandım. Size iyi gelen Aveloksun türevi maksofen verdi bir doktor 4 hafta içtim çok ciddi eklem ağrısı başlattı. Prostatit semptomum kalmadı. Ama eklem ağrısından kurtulamadım. Ne romatoloji kaldı. Ne nöroloji birşeyde çıkmıyor. En son fibromiyalji dediler. Ne desek boş.Çok kötü zamanları oldu hastalığın. Bende de ciddi bir nüks korkusu yarattı. Engellemeye çalışıyorum ama olacağı varsa oluyor sanırım
O halde avelox türevi yani Moksifloksasin ilaçların tedavinize faydası olmuş. Eklem ağrıları hariç tutarsak. Bende de yanmaları epey geçirdi çok nadir oluyor. Bırakınca geri gelir diye tedirginim 2.kutu avelox bugün bitti yarın 3. Kutuya başlıyorum. Ciddi bir yan etki yaşamadım. Kol bacak ağrısı benimde oluyor ama yanmaların yanında önemsiz.
Yanlış ifade etmişim. Maksofen sadece eklem ağrısı yarattı. Hastalığa fayda etmedi. Benim prostatit semptomlarım fizik tedaviyle azaldı. Tedaviden 2 ay sonra sıfırladı. Tedaviyle birlikte laroxy kullandım 6 ay kadar devam ettim. Fakat maksofenle başlayan eklem ağrıları topuk kol altı ağrıları devam ediyor onlara çözüm bulamadım.
Topuk ağrısı bende de yapıyor topuk dikeni varmış gibi de sürekli değil ara ara ağrıyor. Eklem ağrısı falan ben yaşamadım. Şimdilik devam ediyorum çünkü semptomları kesti.
sainz

Mesaj gönderen sainz »

Nonvowen ben de antibiyotik bir iyileşme yapmıyor. Yani ben stresi azalttığımda düzenli beslendiğimde semptomlarım azalıyor.
Burada hastalığın çıkışı bence önemli haksız mıyım Kadir Abi? Yani bende stres anksiyete sürekli oturma kötü beslenme ile başladı şikayetler. Ve tabi mükerrer mastürbasyon. Yani antibiyotik bakteri yoksa bir işe yaramayacaktır. Bunları hayatımdan çıkardım 1-2 aydır bana kötü gelen şeyler var bunları yaparsam acı sızı 90 yapmazsam 20-30.

Şuan temel amacım günde 1 saat egzersiz 1gün arayla koşu diğer gün yürüyüş. Diyet, tek öğün beslenme ekmek makarna şeker tüketmeme. Bu yolla inflamasyonu bitirip sonrasında kasları açma. Ama stres bu hastalığın 1 numaralı düşmanı. Ereksiyon problemim yok. İlaç kullanmıyorum bi ara çok iyi değildi ama şuan iyi. Yaşım 24 prostat 18-20 cc. Derdi veren Allah dermanına da veriri inşallah. Bugün kandil inananlar bolca dua etsin. Bazen çok yorulup başlıklar açıyorum içimi korku salıyor. Sonra rahatlıyorum.

Anal fissür yok bağırsaklara kolonoskopi yapıldı bir şey çıkmadı. Doktorlardan şunu çok duydum. Stres prostatı kasıp gevşetiyor. İçine idrar girmesiyle yanma oluyor.

Bir gün buraya Allah'ın izniyle arkadaşlar kurtuldum diye başlık açacağım.
Önce şükür, sonra sabır sonra inanmak gerekir.
Allah yardımcımız olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sainz yazdı: 26.09.2023 - 10:25 Nonvowen ben de antibiyotik bir iyileşme yapmıyor. Yani ben stresi azalttığımda düzenli beslendiğimde semptomlarım azalıyor.
Burada hastalığın çıkışı bence önemli haksız mıyım Kadir Abi? Yani bende stres anksiyete sürekli oturma kötü beslenme ile başladı şikayetler. Ve tabi mükerrer mastürbasyon. Yani antibiyotik bakteri yoksa bir işe yaramayacaktır. Bunları hayatımdan çıkardım 1-2 aydır bana kötü gelen şeyler var bunları yaparsam acı sızı 90 yapmazsam 20-30.

Şuan temel amacım günde 1 saat egzersiz 1gün arayla koşu diğer gün yürüyüş. Diyet, tek öğün beslenme ekmek makarna şeker tüketmeme. Bu yolla inflamasyonu bitirip sonrasında kasları açma. Ama stres bu hastalığın 1 numaralı düşmanı. Ereksiyon problemim yok. İlaç kullanmıyorum bi ara çok iyi değildi ama şuan iyi. Yaşım 24 prostat 18-20 cc. Derdi veren Allah dermanına da veriri inşallah. Bugün kandil inananlar bolca dua etsin. Bazen çok yorulup başlıklar açıyorum içimi korku salıyor. Sonra rahatlıyorum.

Anal fissür yok bağırsaklara kolonoskopi yapıldı bir şey çıkmadı. Doktorlardan şunu çok duydum. Stres prostatı kasıp gevşetiyor. İçine idrar girmesiyle yanma oluyor.

Bir gün buraya Allah'ın izniyle arkadaşlar kurtuldum diye başlık açacağım.
Önce şükür, sonra sabır sonra inanmak gerekir.
Allah yardımcımız olsun.
@sainz kardeşim iltihap ve enfeksiyon ile ilgili biobelirteclerin negatif ise zaten antibiyotik kullanmana gerek yok. Ayrıca prostatit semptomlarini andıran sikayetlerinde yok..dizüri,nokturi,pollaküri gibi.
O yüzden inflamatuar süreç tedavisini uygulayabilirsiniz.
viewtopic.php?f=2&t=8164
zindan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen zindan »

Aletbozuldu2 yazdı: 25.09.2023 - 21:07
zindan yazdı: 25.09.2023 - 15:39
Aletbozuldu2 yazdı: 24.09.2023 - 12:18

Benim için bunu kabul etmek zordu. Seksten hastalık kapıp. Tedavi sonrası iyileşemedim. Onlarca ürolok onlarca PCR, lökosit incelemesi ve kültür. Eswtler prostat masajları.Ot çöp ve 12 ye yakın takviye ilaç harcanan yüzbinlerce lira ve sıfır etki. Doğru tedavi benim için buydu. Çok şükür semptomsuzum. Herkes için durum bu değil gördüğüm kadarıyla benim için budur.
Semptomların neydi
Abi bende ilişki sonrası testis ağrısı başladı yıllarca geçmedi. Penis üstü kıllı bölgede kaşıntı...akıntı hiç olmadı ilk bel soğukluğu tedavisi sonrası sadece kaşıntı geçti. Yerini peşine penis ağrısı, kıç ağrısı. Karın ağrısı, idrar hissi. Kuyruk sokumu, kalça bel, iç bacak ağrısı başladı. Çok lökosit baktırdım. Çok kültür yaptırdım. Lökosit hep 4/5 gezdi. Kültürde ara ara dökümü bakterisi üredi genelde üreme olmadı. Cinsel sorunum ve sık idrarım hiç olmadı
Sinir bu soylediklerin
Dertlii

Mesaj gönderen Dertlii »

kadir yazdı: 25.09.2023 - 23:16
Dertlii yazdı: 25.09.2023 - 22:52 Yani sıkışma mı bilmiyorum üst üste ejklsyn Kadir abi kim dediği gibi ani sıkışma perine makata vuran ağrı bu denli hiç testislere kadar hissettmeniştim kabızlık su içsem Dr geçmiyor
Kardeşim eğer tahlillerinde pozitif sonuçlar varsa ve üstelik şüpheli cinsel öykün varsa enfeksiyon yada prostatta kronik inflamasyon olabilir.
Bu dediklerimin hiçbiri yoksa prostatit değilsinizdir.
Maalesef abi dedikleri n var cipro kullanıyom faydası Z makat içerisinde n sanki yara şişlik gibi bir şey var kaşıntı da dahil genel cerrahi yada proktoloji gastro tada dediğin gibi masaj yapan Dr bulcam iğne yazan perişan eden hissiyatı bu denli sancılı sıkıntı arz etmemiş ti. Abi
Ugr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Ugr »

Bende iki gündür sol topuğumda ağrı var hep ayakta çalışıyorum acaba ondanmı diye düşündüm ama bu bağlığı gördüm ben yürüyünce topuğum ağrıyor yardımcı olurmusunz
Selo1905

Mesaj gönderen Selo1905 »

https://dergipark.org.tr/en/download/ar ... le/1759346
Urolog8

Mesaj gönderen Urolog8 »

En tipik belirtisi yatarken agrinin azalması ayakta veya otururken ağrinin artmasi
Ugr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Ugr »

Abbasklcc yazdı: 01.01.2024 - 17:10
Ugr yazdı: 15.12.2023 - 10:49 Bende iki gündür sol topuğumda ağrı var hep ayakta çalışıyorum acaba ondanmı diye düşündüm ama bu bağlığı gördüm ben yürüyünce topuğum ağrıyor yardımcı olurmusunz
Gardasim bendede bu hastalik basladgindan beri sag topugum agriyor topuk dikeni gibi
Benim iş ayakabısındanmıs ben okuyunca korkmuştum ayakkabıyı değiştirince düzeldi ayakkabını değiştir yapabilir