Tütün mamülleri

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
ymnbeyy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Tütün mamülleri

Mesaj gönderen ymnbeyy »

Abiler yanlış hatırlamıyorsam benim hikayeyi başlatan tütündü.En azından belirtilerimi ortaya çıkartan /fena alevlenirdren tütün.Şuan bir tane tütün sarma içsem fena bir ağrı /yanma ve idrar hissi oluyor genital bölgede( bu çok önemli.)Aynı durum P ile başlayan ünlü marka içinde geçerli oldupunu farkettim gecen gun arkadas uzatınca.Kendim farklı grup içiyorum ve etkisini gözlemleyemiyorum.Bu konuyla ilgili herhangi bi bilgisi/ tecrübesi /deneyimi olan varsa paylaşsın lütfen bu konunun aydınlanması gerekli.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Tütün mamülleri

Mesaj gönderen Zuspat »

Tütünlerin, sağlığa zararı ile sayısız makale mevcut. Ama bunların hepsi uzun dönem oluşacak zararlar. Tütün sizin solunum yollarınıza zarar verir. Ancak o zarar gördükten sonra diğer hücreler yeterli oksijensizlikten dolayı zarar görür. Sizin ki tamamen psikolojik. KP insanın psikolojisini çok zorlayan bir hastalık. Dikkat edin lütfen. Ayrıca en kısa zamanda tütünü bırakmanızı tavsiye ederim. KP hastası için alkol ve sigara çok kötü alışkanlıklardan.
ymnbeyy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Tütün mamülleri

Mesaj gönderen ymnbeyy »

Zuspat yazdı: 11.12.2023 - 09:14 Tütünlerin, sağlığa zararı ile sayısız makale mevcut. Ama bunların hepsi uzun dönem oluşacak zararlar. Tütün sizin solunum yollarınıza zarar verir. Ancak o zarar gördükten sonra diğer hücreler yeterli oksijensizlikten dolayı zarar görür. Sizin ki tamamen psikolojik. KP insanın psikolojisini çok zorlayan bir hastalık. Dikkat edin lütfen. Ayrıca en kısa zamanda tütünü bırakmanızı tavsiye ederim. KP hastası için alkol ve sigara çok kötü alışkanlıklardan.

Abi hastalıkta 3 yılı geride bıraktım neyin psikolojik neyin gerçek etki olduğunu ayırt edebiliyorum.Cidden bi gariplik var mesane bölgesinde inanılmaz bi gerginlik yapıyor.İşemek istiyosun işesende geçmiyor.Buradan bir şey çıkacak biliyorum ama ne zaman…