Evlilik hakkında düşünceleriniz

Evlilik ve cinsel yaşamınızla ilgili soru ve düşüncelerinizi bu bölümde paylaşabilirsiniz.
Hayatbu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Evlilik hakkında düşünceleriniz

Mesaj gönderen Hayatbu »

Merhabalar arkadaşlar benim peniste ağrı ve yanma var birbucuk yıl oldu hafifleme var ama devam ediyor sürekli ağrı var. ereksiyonda sıkıntı yok prostat sıvısında bakteri lökosit yok temiz sistoskopi yapıldı bişey çıkmadı nedenini bulamadım hpv ye benzer şeyler var doktorlar değil dedi ama yaktırdım tekrar büyüdüler evlenmeyi düşünüyorum ama ara ara şiddetleniyor ağrı fikirlerinizi alabilirmiyim
Yorgun123

Re: Evlilik hakkında düşünceleriniz

Mesaj gönderen Yorgun123 »

Hocam hsv olabilir. Bir de semen kültürü vermeni öneririm kültürde bir şey yoksa eğer garanti olsun derse pcr testleri var ama hangi bakterinin üretip üremediğini anlayamazsın sadexe hastlaık var mı yok mu bunun için emin olmuş olursun. Bu arada hpv benim bildiğim ağrı yapmaz dostum.
KroKronik

Mesaj gönderen KroKronik »

Yorgun123 yazdı: 04.11.2023 - 22:54 Hocam hsv olabilir. Bir de semen kültürü vermeni öneririm kültürde bir şey yoksa eğer garanti olsun derse pcr testleri var ama hangi bakterinin üretip üremediğini anlayamazsın sadexe hastlaık var mı yok mu bunun için emin olmuş olursun. Bu arada hpv benim bildiğim ağrı yapmaz dostum.
Pcr testi idrardan mı alınıyor hocam?
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

Hayatbu yazdı: 04.11.2023 - 15:27 Merhabalar arkadaşlar benim peniste ağrı ve yanma var birbucuk yıl oldu hafifleme var ama devam ediyor sürekli ağrı var. ereksiyonda sıkıntı yok prostat sıvısında bakteri lökosit yok temiz sistoskopi yapıldı bişey çıkmadı nedenini bulamadım hpv ye benzer şeyler var doktorlar değil dedi ama yaktırdım tekrar büyüdüler evlenmeyi düşünüyorum ama ara ara şiddetleniyor ağrı fikirlerinizi alabilirmiyim
Evlilik güzel şey. Bu hastalığın inişleri çıkışları var. Hastalık tam iyileşmeden evlenilecekse kadının bu hastalıktan haberdar olması lazım, neden, çünkü, inişleri çıkışları olabileceği için bazı zamanlar cinsel perhiz gerekebilir ve bu durumu da kadının olgunlukla karşılaması sabırlı olması lazım. Onun dışında evliliğin tabiki de zararı yok faydası var
KroKronik

BruceLee yazdı: 28.11.2023 - 19:16
Hayatbu yazdı: 04.11.2023 - 15:27 Merhabalar arkadaşlar benim peniste ağrı ve yanma var birbucuk yıl oldu hafifleme var ama devam ediyor sürekli ağrı var. ereksiyonda sıkıntı yok prostat sıvısında bakteri lökosit yok temiz sistoskopi yapıldı bişey çıkmadı nedenini bulamadım hpv ye benzer şeyler var doktorlar değil dedi ama yaktırdım tekrar büyüdüler evlenmeyi düşünüyorum ama ara ara şiddetleniyor ağrı fikirlerinizi alabilirmiyim
Evlilik güzel şey. Bu hastalığın inişleri çıkışları var. Hastalık tam iyileşmeden evlenilecekse kadının bu hastalıktan haberdar olması lazım, neden, çünkü, inişleri çıkışları olabileceği için bazı zamanlar cinsel perhiz gerekebilir ve bu durumu da kadının olgunlukla karşılaması sabırlı olması lazım. Onun dışında evliliğin tabiki de zararı yok faydası var
Brucee hocam bana bu testlerle alakalı bilgi verebilir misin? Özelden yazsam sana
BruceLee

Krok dostum, Kadir abi cevaplasın. Yorgun123 kardeşimize de sorabilirsin
KroKronik

Şimdi ben cumartesi prostat sıvısından lökosit baktıracağım. Kültür bakmasını da isteyeceğim ısrarla. Antibiyogram ne demek oluyor ? Kültürle aynı şey değil mi? Bir de pcr idrardan mı yapılıyor?
BruceLee

KroKronik yazdı: 28.11.2023 - 20:30 Şimdi ben cumartesi prostat sıvısından lökosit baktıracağım. Kültür bakmasını da isteyeceğim ısrarla. Antibiyogram ne demek oluyor ? Kültürle aynı şey değil mi? Bir de pcr idrardan mı yapılıyor?
"""
Kültür Antibiyogram Testi;

Bir kişinin enfeksiyon kapması sonucunda vücudunda bulunan bakterilerin hangi antibiyotiklere karşı duyarlı olduğunu anlayabilmek için özel laboratuvarlarda yapılmaktadır. Bu testin yapılabilmesi için virüslerin laboratuvar ortamında üretilmesi gerekmektedir.

Antibiyotiklerin bakteri üzerindeki etkilerini ölçmek antibiyogram testinin asıl amacıdır. Antibiyogram testi, genel olarak insanlar için hazırlansa da bazı durumlarda belirli bakteriler içinde otomatik olacak şekilde yapılmaktadır. Böylece test sonuçları ortaya çıkmakta ve test sonuçları doğrudan bilgisayar ortamına aktarılmaktadır.

Testin tamamlanmasından sonra hasta için en uygun olan antibiyotikler belirlenmekte ve hastanın tedavisine başlanmaktadır. Belirlenen zaman dilimi içerisinde hastanın iyileşmesi beklenmektedir.

PCR

Polimeraz Zincir Reaksiyonu ( PCR ), test için gönderdiğiniz sıvı numunesindeki bakterilerin DNA'sını arayan bir testtir. Chlamydia, Gonococcus, Ureaplasma, Mycoplasma, vb.Gibi kültürlerde yetişmeyen bazı bakterileri test ederken PCR testinin önemli olduğuna inanıyorum

(PCR, üropatojenlerin tespiti için geleneksel kültürden daha hassastır.1) (Polimeraz zincir reaksiyonu ( PCR ) ve Yeni Nesil Sekanslama ( NGS ) 'in son zamanlarda bulunabilirliği, bu hastaların çoğunun aslında bakteriyel enfeksiyonlara sahip olduğunu, ancak negatif kültürlere sahip olduğunu göstermiştir.)"""
BruceLee

"""PCR ( DNA Testi )

Polimeraz Zincir Reaksiyonu ( PCR ), test için gönderdiğiniz sıvı numunesindeki bakterilerin DNA'sını arayan bir testtir. Chlamydia, Gonococcus, Ureaplasma, Mycoplasma, vb.Gibi kültürlerde yetişmeyen bazı bakterileri test ederken PCR testinin önemli olduğuna inanıyorum. Bazı laboratuvarlar, sıvı numunesinde bulunan tüm bakterilerin DNA'sının raporda görüneceği eksiksiz bir DNA profil testi sunmaya başlamıştır. Böyle bir testin yorumlanmasının zor olduğunu düşünüyorum – her bakteri bir patojen değildir, bu nedenle böyle bir raporda patojenik bakterileri normal bakterilerden nasıl ayırırsınız? Bu tam DNA profil testleri, sindiriminize yardımcı olmak için alabileceğiniz probiyotik bir takviye bile gösterecektir! Böyle bir testin teşhis değeri çok açık değildir."""