NON BAKTERİYEL PROSTATİT OLUP DA BU HASTALIĞI TAMAMEN ATLATAN VAR MI ?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Fatih86
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: NON BAKTERİYEL PROSTATİT OLUP DA BU HASTALIĞI TAMAMEN ATLATAN VAR MI ?

Mesaj gönderen Fatih86 »

10 adet prostat masaji.fitil,bitkisel tedavi,antibiyotik,ama bana gore supheli cinsel iliski sonrasi en iyisi kadir abinin tedavisi
Allah neylerse güzel eyler hoş eyler vardır bir bildiği
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Fatih86 yazdı:Rus forumlarina bir ara takiliyordum iyilesen cok kisi var,ben suanda kadir abinin yontemini deniyorum,ama aklima bazen 2 ayligina ukraynaya git,masaj yaptir duzenli ilaclari kullan,temiz bir hatun duzenli iliski iyiles demiyor degilim ;)
Ukrayna da bildigin yer var mi ,yoksa kafana göre gidip orada mi bulacaksın?
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Kiev uroloji ensitusu ya da lviv oxford medicali var
yusuf09

Mesaj gönderen yusuf09 »

Selam herkeze ben 24 yasindayim vede rahatsizligim once pelvis bolgesinde agri olarak basladi sonra agri sirt ve dizlere yayildi. Gun icinde isteksiz ve halsiz oluyorum fibromiyelji teshisi konuldu vede daha sonra prostat iltahabi olduguda ortaya cikti non bakteriyel dediler ama doktorun tam olarak ornekten ekimi dogru alamadigi konusunda suphem var. 3 ay antibiyotik kullandim sikayetlerim devam etmekte. Ayrica hizli terleme ve makat bolgesinde agri olusuyor. Bilgisi olan varsa paylassin arkadaslar.
secret

Mesaj gönderen secret »

bende şuan tamamen geçti diyebilirim. hiç bir şekilde bir şey hissetmiyorum . ama benim semptomlarım öyle aşırı da değildi. ağrım yoktu. sadece boşalmadan sonra şiddetli yanma ve diğer zamanlar penis borumda+ucunda sabit rahatsız edici yanma sızı vardı.
hiç bir takviyede almıyorum şuan. genel sağlığım için balık yağı kullanıyorum o kadar.

bazen cok minimal bir his hissediyorum o da normal diye düşünüyorum beni rahatsız etmiyor
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Igne.anyobiyotik,enzim,ligone,prebiyotik,baslayali 1-2 hafta oluyor,onemli olan lokositi 3-4 de stabile etmek,iyilesme zamana ayrilan bir surec ,umarim herkes iyilesir
etmen

Mesaj gönderen etmen »

mrb Fatih86 bende lokosit yok ama ağrı var önerin nedir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

etmen yazdı:mrb Fatih86 bende lokosit yok ama ağrı var önerin nedir
Etmen mrb,
Lokosit yok derken neredeki lokosit ten bahsediyorsun? Prostat sıvısına baktırdınızmi?
etmen

Mesaj gönderen etmen »

prostat masajı sonrası lama değilde iki ayrı kaba işettiler oradan lokosit ,bakteri clamidya üreaplasma kültürüne baktılar bu işlemler üç ayrı hastanede yapıldı hiçbirşey cıkmadı alt abdomel mr da birşey yok,rektoskopi bir şey yok, ivp rötgen bir şey yok,uluturasyon bir şey yok, sisteskopi mesane boyu dar, ama makatta oturunca ağrı ayağa kalkınca yani baskı kalkınca ağrı yok iç bacaklara vuran bazen yanma yar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

etmen yazdı:prostat masajı sonrası lama değilde iki ayrı kaba işettiler oradan lokosit ,bakteri clamidya üreaplasma kültürüne baktılar bu işlemler üç ayrı hastanede yapıldı hiçbirşey cıkmadı alt abdomel mr da birşey yok,rektoskopi bir şey yok, ivp rötgen bir şey yok,uluturasyon bir şey yok, sisteskopi mesane boyu dar, ama makatta oturunca ağrı ayağa kalkınca yani baskı kalkınca ağrı yok iç bacaklara vuran bazen yanma yar
Etmen kardeşim,
İdrar tahlilinde cikmayan lokosit, Prostat sıvısında çıkabiliyor. Siz bence rektal tuşe yontemiyle prostat sıvısına baktırin.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

rektal tuşe sonrası yaptırılan işeme ile lama sıvı alınması farklımı bu doktorlar bunu niye yapmıyorlar
etmen

Mesaj gönderen etmen »

rektal tuşe de yapılan masaj prostat sıvısı idrara karışmıyormu doktor bana rektal tuşe yapar iken idrarını tut demişti sıvı gelecek dememişti anlamadım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

etmen yazdı:rektal tuşe sonrası yaptırılan işeme ile lama sıvı alınması farklımı bu doktorlar bunu niye yapmıyorlar
Rektal tuşe esnasında penisten çıkan sıvı prostatin odagindan çıkar. Sadece prostat sekresyonu vardır,idrar yoktur.Dolayisi ile idrar içinde lokosit daha geniş bir alana yayıldığı için sağlıklı veri vermeyebilir. Prostat sıvısı,enfeksiyonun odak noktasındadır. Burada lokosit yakalamak çok anlamlıdır. Fark budur.Bazi Dr lar bu isin ya önemini bilmiyorlar yada yapmak istemiyorlar sanırım.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

kadir bey idrarın gelmesini önleyip prostat sıvısını nasıl getiriyorlar rektal tuşenin başka bir yöntemimi var ilk 45 gün makatta çok şiddetli ağrı vardı şimdi ise sadece uzun süre oturunca ağrı bazende kısa süreli ağrılarım var bu güne kadar geçen sürede sadece cipro ve tedradoks kullandım tam üç ay bitrecek bu ayın 15 inde keseceğim ağrıların hafiflemesi lokositin yok edilmesi anlamına gelirmi oturunca olan ağrı sinirlerin harap olmasından olabilirmi teşekkürler
Galip

Mesaj gönderen Galip »

En az 1 hafta 10 gün hiç boşalmadan gidip rektaltuse yaptırmalısın burda idrarla ilgili durum değil idrarın olmasada olur
Lokosit fazla olunca şikayetler artar
Rec
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Rec »

Yusuf09 kardeşim
2 aydır bende Prostatit ile uğraşıyorum ve Fibromiyalji rahatsızlığımda mevcut.
Hangi antibiyotikleri kullandın?
Cipro+Tetradoks gibi mi, bunlar etkili gelmedi bende.
En son kültür yaptırdım,
Staphylcoccus saprophyticus çıktı, bütün penisilinlere ve metilsiline karşı dirençli.
bende araştırdım nedir ne değildir diye bu bakteri;
Bu bakteri normal florada var, yani bazı insanların idrar yolunda hastalık yapmadan yaşayabilir.
Fakat sonra kaynakları tekrar kontrol ettim.
Bu bakteri hem İdrar yolu iltihabı ve Prostatit yaptığı geçiyor.
ve tedavi olarak ta; Amoklavin ve bactrim forte gibi Beta Laktamaz etkisi olan antibiyotikler kullanılıyor.
Eğer fibromiyaljiniz varsa, bağışıklık sisteminiz zayıf demektir.(benim öyle)
Bu durumda normal floradaki bakteri sende bende hastalık yapabilir.
Bir diğer durumda prostat masajı sırasında, Prostatın ve makadın tahriş olarak normal floradaki bakterilerin enfeksiyona neden olmasıdır.
Ben bunu bizzat yaşadım, masaj öncesi çok az şikayetim varken masaj sonrasında şikayetlerim o kadar arttıki ne yaşadığımı bir ben bilirim.
Tavsiyem;
kültür yaptırın(İdrar, sperm ve prostat sıvısı)
Antibiyotiklerden: etkilileri, Azitromisin, Amoklavin, Bactrim forte ve tetradoks. birde levoksasin ama ben onu denemedim.
Not: bu tedaviyi deneme aşamasındayım.
Eğer bir sonuç alamıyorsanız, kullandığınız antibiyotiğin BETA LAKTAMAZ ETKİSİ VARMIDIR KONTROL EDİN.
geçmiş olsun.
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Arkadaşlar 4 aydır bu penis ucunda ağrı ve yanma, idrar borusnda şişlik hissi(idrardan sonra),ve her idrar tahlilnde eritrosit fazlalğı doktorlar prostattit diyor. Ne tavsiye edrsiniz
bayram015
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen bayram015 »

SLM. 2010 yılında prostatitle tanıştım. tam tamına kocaman 6 yıl. Tıp'ın verdiği tüm imkanları kullandım. nokta kadar fayda görmedim. alternatif tıpa yöneldim. 4 yıldır deneme yanılma yöntemi ile 1,5 ay arayla çok ama çok ürün kullandım. sonuç sıfır... artı bioenerji,akupuntur, makat kaslarına botoks vs. olmak üzere birçok yöntem denedim boş boşşş. bu dönem zarfında psikolijim sıfırladı. 8 ürolog, 3 psikiyatri ve 3 genel cerrah olmak üzere toplamda 14 doktorla çalıştım. sonuç sıfır...6 yıl perhiz yaptım ne oldu ağrılarım mı hafifledi? elbette hayır. 10 GÜN ÖNCE ŞÖYLE BİR KARAR ALDIM: prostatite zarar veren her şeyi yemeye karar verdim. ilk önce siyah çayla başladım. içtikçe ağrılarım tavan yaptı ardında kahve ( daha önce kahve alışkanlığım yoktu) acı baharat ne varsa hepsini 24 saatte tüketmeye başladım ağrılar arttıkça artıyordu ağrıdan uyuyamaz olmuştum. 9 gündür zararlı yiyecek ve içeceklere devam ediyorum. gün içi 2 duble kahve kesmes oldu)))gece yatmadan önce de 1 duble kahve keyfide fena olmyormuş. ağrılarım normal seviyesinden daha az. atalarımız ne demiş çivi çiyi çeker. çaresizlik insana neler yaptırmıyor ki. son hareketimlede non bakteriyel prostatitede golümü atmış oldum)))))))))))))))
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Helal sana gardaş:-D
stooth

Mesaj gönderen stooth »

ben daha öncede buralara yazdım prostatit belirtileri vardı kasıkta testiste agrı penis ucu sızlama falan bi kaç doktor gezdim bitanesi tahliller yaptı daha sonra bir özel hastaneye gittim adam dediki özellikle erkeklerde ürolojik hastalıkların belirtileri hemen hemen birbiriyle aynıdır işte sistit prostat buyumesi prostatit aşırı aktif mesane vs doktor bana senin prostatit oldugunu dusunmuyorum dedi daha sonra bana sende mesaneyle ve mesane kaslarıyla ilgili problem var dedi mictonorm adlı bi ilaç verdi dedi ki bu ilacı içtiğinde 15 gün içinde bi iyilesme görursen prostatit olmadığını anlarız dedi velhasıl ben ilacı 1 haftadır kullanıyorum agrılarım sızılarım buyuk ölcüde gecti demek istediğim kendine doktorlar bişey bulamadı diye prostatit teshisi koyanlar bence gercekten iyi bir hastanede ilgilenen bir doktora muayne olsunlar özelliklede işemede problem cekmeyip sadece sızlama kasık agrısı olan arkadaslara bu sözüm ha bide söyle ekliyeyim cinsel isteksizlik bendede var ve onunda sebebi mesanedeki problemler özelden mesaj atabilirsiniz hatta whatsapptan grup bile olusturup birbirimize yardımcı olabiliriz iyi günler
etmen

Mesaj gönderen etmen »

stooth mrb makattada ağrı veya kuyruk sokumunda ağrın varmıydı soğukta bu yerlerde ağrı daha fazla oluyormuydu benim mesane boynum dar ama senin söyladiüin ilaç sık idrara cıkan çişini tutamayanlar için olduğu yazıyor ben ilğisini anlamadım
menemen

Mesaj gönderen menemen »

Bu hastalik adami maf ediyo be. Kolum kirilsaydida bu olmasaydi. Hersey artk benim icin o kadar bos ki
Fatih86

Mesaj gönderen Fatih86 »

Dostum sakin ol,biz de bunlari yasadik zamanla alisiyorsun,sikma canini
etmen

Mesaj gönderen etmen »

nasıl yani ağrılaramı alışıyorsun yoksa ağrılar hafifliyor da katlanılabilir halemi geliyor birde sunu sorayım başta yaşadığım semptomlar aynı şkilde devam mı ediyor yoosa yenilerim, halmi alıyor
Galip

Mesaj gönderen Galip »

menemen yazdı:Bu hastalik adami maf ediyo be. Kolum kirilsaydida bu olmasaydi. Hersey artk benim icin o kadar bos ki
Ben çok ağır trafik kazası geçirip 2 hafta yoğun bakımda yaşam mücadelesi veren sonunda kurtulan tabi vucudunda bir kaç yerde platin var yürümesi vb sorunsuz,galiba bizden biraz şanslı bu arkadaş :roll: