İdrar yollarindaki bir cok seyin suclusu sekere

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
prostatiniseveyim

İdrar yollarindaki bir cok seyin suclusu sekere

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Uzun zamandir deniyorum

Sikayetlerin artis gosterdihi ozellikle sik idrar durumu nun

Arttigi zamanlar sekerimin yukseldigi anlar

Kandaki seker yukselirse idrardan disari atilir fazlasi

Eskiden tahlil yokken drlar parmaklarini idrara sokup agizlarina gotuururlermis tadina bakarlarmis sekerlimi diye bi rivayet o zamnlarda yasamadim bilemem

Neyse konuyu dagitmayalim idrarda sekerin olmasi hic iyi bi sey degil cunku bizim oralarda yasayan zerzevat hasere ne varsa artik bu sekerden besleniyor

Uro glikoliz yazin gorun

Ondan sonrada bize sikinti

Yuksek sekerin sinir sistemi uzerindede cok buyuk tahtibati var kronuk agrilara yanmalara bile.neden olabilio kimi bunu ayaginda hisseder kimi de cukunde bilemem

Ultrosanda karacigeriniz yagli.cikiyorsa genel kan tahlilllerinde aclik sekeriniz yuzun uzerindeyse ailenizde seker hastasi varsa bu durumu goz onune alin

Ekmek beyaz un pasta borek her tur tatli ve sekerden uzak durun meyve sebze size yeter

Cogu arkadas canfida diyeti falan fayda gordugunu soyluyordu ben candida yi cok onemsiyen bir isi degilim onlardaki duzemenin sekeri kesmelerinden kaynaklandigini dusunuyorum

Ayrica bu bok yiyen seker yukselinece cok su iciriro su icince bol tuvalet taziyikli iseyis rrflu ve prostat tahrisi hayddaaa bi kisir donguye giriosun ondan sonra

Yemeyin olum yemeyin
Sur2005
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: İdrar yollarindaki bir cok seyin suclusu sekere

Mesaj gönderen Sur2005 »

Reis mesaj kutusuna baksana
prostatiniseveyim

Burdan sor
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Ben şu anda eskisinden daha çok şekerli gıdalar tüketiyorum ama prostatit için kötü tesir ettiğini gözlemlemedim. Şeker İyi bir şey deği tabiki. Ama prostatit üzerinde bir etkisi olduğunu zannetmiyorum. Hatırlarsanız diyet yapıpta iyileşen bir allahın kulu yoktu.hatta diyet yapan arkadaşlar zayıflafıkları için daha kötü olmuşlardı.

İdarırın tadına bakma olayı efsanedir umarım :)
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

Şeker kanseri dahi besler meyve şekeri alın yeterli gelir
prostatiniseveyim

Dun cok ekmek yedim yatmadan once

Sabah kalaktigimda dilim damagima yapismis su suzluktam oldum wc ye gityi hem yandi hem de zor isedim
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

Arkadaşlar siz çok iyi insanlarsnz ya ciddn hepınize ayrı ayrı teşekkür ediyorm.inşalla hepimiz iyileşirz benim bu idrar tahlilindki eritrositn sebebi şu olabilirmi acaba. Penisi bacak arama alıp sıkıyordm tam boşalackken daha çol skıyordum sonrada bırakıyordm meni kendilğndn geliyodu. Bu ne gibi bi zarar vermş olabilir. Şuan penisn kafası kalp gibi atıyo.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Şeker enfeksiyon prostatit hastalıklarında en büyük düşmanlardan biridir iyileşme sürecini sekteye uğratır yanmayı ve sık idrarı tetikler
özellikle tedavi aşamasında tüm şekerli gıdalar,acı,baharatlı ve asitli gıdalardan uzak durmak faydalı olur
mhmetenes

Mesaj gönderen mhmetenes »

prostatiniseveyim yazdı:Dun cok ekmek yedim yatmadan once

Sabah kalaktigimda dilim damagima yapismis su suzluktam oldum wc ye gityi hem yandi hem de zor isedim
Abi merhaba kusura bakma rahatsız ediyorum penisimdeki akıntı hissi devam ediyor 2 haftadan beri ağrım,sızım yok öğrenci olduğum için şu sıralar doktora gidemiyorum kültür ve idrar tahlimim temiz çıkmıştı tetratox kullanıyorum yanında vitamin almamı önerirmisin
prostatiniseveyim

Vitaminle gececek bi sey degil meyveyi sebzeyi bol tuket yourt ye ozrl olarak tavsiye edebilecegim bi sey yok