Herpes (HPV) virüsü kaynaklı Abakteriyel CP/CPPS Tedavisi ve Sonuçları.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Herpes (HPV) virüsü kaynaklı Abakteriyel CP/CPPS Tedavisi ve Sonuçları.

Mesaj gönderen kadir »

Rusyada yapılan Herpes,e bagli bir Abakteriyel CP/CPPS vakasında yapılan bir tedavi çalışması.
Herpes virüsü ile ilişkili kronik prostatitli hastaların tedavisi için antimikrobiyal peptidler.
EV Kulchavenya , S. Yu. Şevçenko , AA Barançukova
https://doi.org/10.21886/2308-6424-2023-11-1-42-51

Giriş . Genital herpes, herpes simpleks virüsü tip 1 (HSV-1) veya tip 2'nin (HSV-2) neden olduğu, tekrarlayan, kendi kendini sınırlayan genital ülserlerle karakterize, kronik cinsel yolla bulaşan bir enfeksiyondur ve kronik prostatit (CP) ile ilişkilendirilebilir.

Amaç : Herpes virüsü ile ilişkili kronik prostatitli hastaların tedavisinde sitokinler-antimikrobiyal peptitler kompleksinin etkinliğini belirlemek.

Malzemeler ve yöntemler . Pilot, açık, prospektif, karşılaştırmalı olmayan çalışma, SP nedeniyle ortalama 9.7 ± 4.2 yıl izlenen 23 hastayı içermiştir. Hepsine inflamasyon belirtileri ve polimeraz zincir reaksiyonu (PCR) ile üretral sürüntülerde HSV DNA tespiti ile abakteriyel SP / kronik pelvik ağrı sendromu (CPPS) teşhisi kondu. Önerilen tedavi: Tab. Valasiklovir 500 mg bidpo, 10 gün, Tab. Ketoprofen 100 mg qd, 5 gün, Ek. 20 gün boyunca Superlymph 10 IU qdprqhs. Sonuçlar tedavinin bitiminde, tamamlanmasından 3 ve 6 ay sonra değerlendirildi.

Sonuçlar. Tedavinin sonunda, prostat sekresyonundaki lökosit sayısı neredeyse beş kat azaldı ve tüm takip süresi boyunca sabit kaldı. Terapi sonunda toplam semptom ölçeği puanı 22,96 ± 6,01'den 6,61 ± 3,71 puana düştü (p < 0,05). Görsel analog ölçekte ağrı algısında da bir değişiklik oldu. Tedaviye başlamadan önce 14 hasta (%60,9) ağrı şiddetini “şiddetli” olarak değerlendirdiyse ve sadece iki (%8,7) ağrı şiddeti “zayıf” olarak değerlendirdiyse, tedavi bittikten sonra hiçbir hastada şiddetli ağrı görülmedi. 21 (%91,3) hasta “hafif” ağrı not etti ve 2 hastada (%8,7) ağrı şiddeti “ortalama” olarak kabul edildi. Tedavinin tamamlanmasından hemen sonra yaşam kalitesi başlangıçtaki 8,23 ± 1,91 puandan 2,43 ± 1,41 puana yükseldi (p < 0,05). Tedaviden üç ay sonra, hastalar yaşam kalitesini 2,43 ± 1,41 puan, altı ay sonra ise 2,81 ± 1,21 puan olarak değerlendirdiler. İlk üç ay boyunca, bir hasta bir HPV nüksü yaşadı; bir tane daha - önümüzdeki üç ay içinde. Bu hastalara benzer bir şemaya göre ikinci bir kurs uygulandı. Hastaların hiçbiri terapötik kompleksin herhangi bir bileşeni üzerinde önemli yan etkiler bildirmedi.

Sonuç . Abakteriyel CP/CPPS'de, bir herpes enfeksiyonu tanımlanmalıdır. Nörotropik olan HSV, CP/CPPS'nin ağrı özelliğine neden olabilir/şiddetli hale getirebilir. İnatçı ağrı durumunda HSV enfeksiyonu ekarte edilmelidir. Herpes virüsü ile ilişkili abakteriyel SP'li hastaların tedavisinde, Ek. Superlymph hızlı ve uzun vadeli iyi sonuçlar gösterdi.
Valasiklovir ve Ketoprofen TR de var, Superlymph fitilinde (Suppozituar)linkini aşağıda veriyorum. Rusyadan getirilebilir.
https://www.vidal.ru/drugs/superlymph__30595
abuzer0o0
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Herpes (HPV) virüsü kaynaklı Abakteriyel CP/CPPS Tedavisi ve Sonuçları.

Mesaj gönderen abuzer0o0 »

kadir abi testleri yaptıktan sonra pozitif çıkarsa önerilen bu ilaçlarla önerilen şekilde tedavi uygularsak iyileşme sürecinde katkıda mı bulanacak ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yukarıdaki tedavi sonucunda semptom skoru 22,96 dan 6,61 e düşmüş, lökosit 5 kat azalmış, ağrı şiddeti skor olarak 60,9 dan 8,7 ye düşmüş. İyileşme sürecine katkıda değil tamamen iyileşmedir bu. Belki ikinci kürü uygulamak gerekebilir bazı vakalarda. Yan etki görülmemiş çünkü. Bunun yanında antioksidan ve takviyelerde alınırsa daha iyi bir skala yakalanabilir semptom skoru anlamında.
(Testleri pozitif olanlar için)
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

Kadir abi burdaki ilaçları dün aldım ve kullandım dün ve bugün fitilde rusyadan bu geldi onuda bu gün kullandım.Kullanmaya başladım hepsini fitilin açıklamalarını rus alfabesinden anlayan birine okuttum o 10 gün kullanıp ara vermek gerekiyor dedi.Tabi içeriğini yine başkalarına okutturup öyle karar vereceğim yada sizin vereceğiniz bilgi ile ya 10 gün yada ara vermeden 20 gün kulkanacağım.Dilerim iyi olur burdaki arkadaşlara umut olurum.Bu bilgileri bizler ile paylaştığın için tekrar tekrar teşekkürler kadşr abim
alivatan98
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alivatan98 »

gedikpasa34 yazdı: 28.08.2023 - 01:11 Kadir abi burdaki ilaçları dün aldım ve kullandım dün ve bugün fitilde rusyadan bu geldi onuda bu gün kullandım.Kullanmaya başladım hepsini fitilin açıklamalarını rus alfabesinden anlayan birine okuttum o 10 gün kullanıp ara vermek gerekiyor dedi.Tabi içeriğini yine başkalarına okutturup öyle karar vereceğim yada sizin vereceğiniz bilgi ile ya 10 gün yada ara vermeden 20 gün kulkanacağım.Dilerim iyi olur burdaki arkadaşlara umut olurum.Bu bilgileri bizler ile paylaştığın için tekrar tekrar teşekkürler kadşr abim
Selam usta bende Rusya'dan nasıl getirebilirim?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gedikpasa34 yazdı: 28.08.2023 - 01:11 Kadir abi burdaki ilaçları dün aldım ve kullandım dün ve bugün fitilde rusyadan bu geldi onuda bu gün kullandım.Kullanmaya başladım hepsini fitilin açıklamalarını rus alfabesinden anlayan birine okuttum o 10 gün kullanıp ara vermek gerekiyor dedi.Tabi içeriğini yine başkalarına okutturup öyle karar vereceğim yada sizin vereceğiniz bilgi ile ya 10 gün yada ara vermeden 20 gün kulkanacağım.Dilerim iyi olur burdaki arkadaşlara umut olurum.Bu bilgileri bizler ile paylaştığın için tekrar tekrar teşekkürler kadşr abim
Rica ederim @gedikpaşa kardeşim, şifalar olsun.
musonic

Mesaj gönderen musonic »

Prostat sivisi lokosit sayisi sifirlananlar icin bir sey ifade etmiyor anladigim kadariyla degil mi?

(Kadir abi bu arada site yenilenme asamasinda son haftadaki mesajlar gitmis sanirim. Son actigim baslik kaybolmus ve ozel mesaj attigim 2 arkadasima gidecek mesajlar silinmis. Kurtarilma sansi var mi bilemiyorum)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

musonic yazdı: 28.08.2023 - 10:00 Prostat sivisi lokosit sayisi sifirlananlar icin bir sey ifade etmiyor anladigim kadariyla degil mi?

(Kadir abi bu arada site yenilenme asamasinda son haftadaki mesajlar gitmis sanirim. Son actigim baslik kaybolmus ve ozel mesaj attigim 2 arkadasima gidecek mesajlar silinmis. Kurtarilma sansi var mi bilemiyorum)
Prostat sıvısı negatife döndükten sonra 6 ayda bir kontrol etmekte fayda var..şikayet yoksa tabi buna gerek yok.
Mesajlarınız kaybolduysa maalesef geri getirme şansı yok.Tekrar yazarsanız iyi olur @musonic kardeşim.
gedikpasa34

alivatan98 yazdı: 28.08.2023 - 01:47
Selam usta bende Rusya'dan nasıl getirebilirim?
Abi gerçekten ben rusya ile ticaret yapan bir yakınıma durumu anlattım oda bir müşterimiz yarın geliyor tatil amaçlı öyle getirttim.Şayet iyi gelirse bütün from üyeleri için yada isteyenler için getirmeye mücadele edeceğim..
alivatan98

Eyw usta
gedikpasa34

Bugün rusyadan gelen fitilin açıklamalrını rusça alfeyi bilen birine okuttum.O ilacın 10 gün kullanılıp 2-3 ay ara verilmesi gerekiyor.İlaç moskovada 1300 ruble yani 13 dolar lira olarak 350 tl.Kadir abi nedersin 10 günmü yoksa 20 güne kadar kullanayımmı.Bu akşam ‘da kullanırsam 3 .gün olacak.
sainz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen sainz »

Rusya'ya gitme durumum var iş sebepli St.Petersburg'a bende hpv yok ama burada hpv pozitif arkadaşlar için alabilirim. Ama net gideceğim diye bir şey yok şu anda. Bir kişi bile fayda görse çektiklerimizi çekmese herhalde büyük hayır duası alırız.

Bu arada Rusya'da bu işlerle ilgilenen birileri var mı prostatit için soruyorum
Ruslar da bu konuda iyi tedavi veriyor sanırım forumda vs Rus ilaçları ile ilgili başlıklar falan görmüştüm
gedikpasa34

Abi ilaç iyi gelirse yani iyileştirirse insanlık adına getiremeyen arkadaşlar için mücadele edeceğiz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gedikpasa34 yazdı: 29.08.2023 - 15:30 Bugün rusyadan gelen fitilin açıklamalrını rusça alfeyi bilen birine okuttum.O ilacın 10 gün kullanılıp 2-3 ay ara verilmesi gerekiyor.İlaç moskovada 1300 ruble yani 13 dolar lira olarak 350 tl.Kadir abi nedersin 10 günmü yoksa 20 güne kadar kullanayımmı.Bu akşam ‘da kullanırsam 3 .gün olacak.
Yukaridaki Klinik çalışmalı tedavide superlymph 10 IU fitilin 20 gün kullanıldığı yazıyor @gedikpaşa kardeşim.
gedikpasa34

Devam edeceğim o zaman abi.
alivatan98

Beyler bunda siğil olması şartmı hpv de hsv de genelde siğil oluşturuyormuş da bende hiçbiri yok.