Candidal Prostatit | Tüm Ayrıntılar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Candidal Prostatit | Tüm Ayrıntılar

Mesaj gönderen BruceLee »

stormguard yazdı:Merhaba arkadaşlar,

2 sene önce bu hastalığa yakalandım ( non-bakteriyel ), ağırlıklı olarak idrar problemim var. Prostat enjeksiyonu dahil pek çok yöntemi, bitkiyi, tedaviyi denedim. Sonuç alamadım... Karbonhidratları çok azalttığım diyetler beni idare edebilir hale getiriyor. Ama iyileşmiyorum.

En son dışkı testi yaptırdım ve Candida Krusei tespit edildi, prostatitimin sebebinin bu olabileceğini düşünüyorum. Krusei malesef Albicans gibi Flucanazol cinsi anti-fungal ilaçlara cevap vermiyor, dirençli. O yüzden çift kombinasyonlu ilaç kullanmam gerekiyor. Anti-fungali kendi kafanıza göre alıp kullandığınızda belki bundan fayda görmüyorsunuzdur, aklınızda olsun.

Şimdi soruma gelirsem, İstanbul'da Candida konusunda yazdığım çift kombinasyonlu tedaviyi bana yazabilecek iyi bir enfeksiyon uzmanı doktor tanıyor musunuz? Teşekkürler.
merhaba. prostatatta olmayıp da bağırsakta olan çok farklı bakteri var
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

2 sene önce bu hastalığa yakalandım ( non-bakteriyel ), ağırlıklı olarak idrar problemim var. Prostat enjeksiyonu dahil pek çok yöntemi, bitkiyi, tedaviyi denedim. Sonuç alamadım... Karbonhidratları çok azalttığım diyetler beni idare edebilir hale getiriyor. Ama iyileşmiyorum.

En son dışkı testi yaptırdım ve Candida Krusei tespit edildi, prostatitimin sebebinin bu olabileceğini düşünüyorum. Krusei malesef Albicans gibi Flucanazol cinsi anti-fungal ilaçlara cevap vermiyor, dirençli. O yüzden çift kombinasyonlu ilaç kullanmam gerekiyor. Anti-fungali kendi kafanıza göre alıp kullandığınızda belki bundan fayda görmüyorsunuzdur, aklınızda olsun.

Şimdi soruma gelirsem, İstanbul'da Candida konusunda yazdığım çift kombinasyonlu tedaviyi bana yazabilecek iyi bir enfeksiyon uzmanı doktor tanıyor musunuz? Teşekkürler.
Abi cinsel geçmişiniz varmı siZe nasıl bulaştı.Antifugnal neladar süre kullandınız.
grismask
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen grismask »

dışkı testini nerede yaptırdınız?
BruceLee

grismask yazdı:

Grismask dostum, dışkıda kandida veya başka bir bakteri bulunması prostatit için neye kanıt olabilir?
grismask

Mesaj gönderen grismask »

BruceLee yazdı:
grismask yazdı:

Grismask dostum, dışkıda kandida veya başka bir bakteri bulunması prostatit için neye kanıt olabilir?
candida türleri genelde bağırsaklarda kolonileşmeye ve oradan vücudun diğer kısımlarına yayılmaya başlar çünkü. ya geçirgen bağırsak sebebiyle ya da kana karışıp tüm organlara ulaşmak suretiyle.o yüzden bağırsakta bulunan tür mühim
stormguard

Mesaj gönderen stormguard »

gedikpasa34 yazdı:

Abi cinsel geçmişiniz varmı siZe nasıl bulaştı.Antifugnal neladar süre kullandınız.
Cinsel yolla bulaşmadı, NOFAP denilen boşalmama uygulamasını yapıyordum 5. aydayken bu hastalık başladı, hastalık başlamadan 2 hafta öncesinde tatile gidip denizden çıkınca mayom üzerimde kurumuştu ve tatil dönüşüde ani bir diyet değişikliği yapmıştım. Bir şey tetikledi malesef. Anti-fungal henüz kullanmadım, düzgün doktor bulursam bendeki candida türüne özel şekilde spesifik bir ilaç tedavisi yapmak istiyorum.
stormguard

Mesaj gönderen stormguard »

grismask yazdı:
stormguard yazdı: dışkı testini nerede yaptırdınız?
epigenetiks . com . tr adresindeki Acıbadem üniversitesinin kendi laboratuarında yapıldı. 4500 TL. verdim. 2 çeşit parazit, candida türleri, zararlı ve faydalı bakteri florasına da bakıldı, yararlı bakterilerden baya sıfıra yakın olanlar görüldü, zararlı bakterilerden de baya yükselmiş olanlar görüldü... onlar içinde yine nokta atışı probiyotik yazıldı.
Turkick
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen Turkick »

stormguard yazdı:
Cinsel yolla bulaşmadı, NOFAP denilen boşalmama uygulamasını yapıyordum 5. aydayken bu hastalık başladı, hastalık başlamadan 2 hafta öncesinde tatile gidip denizden çıkınca mayom üzerimde kurumuştu ve tatil dönüşüde ani bir diyet değişikliği yapmıştım. Bir şey tetikledi malesef. Anti-fungal henüz kullanmadım, düzgün doktor bulursam bendeki candida türüne özel şekilde spesifik bir ilaç tedavisi yapmak istiyorum.
Wow. 5 ay mı... Çokmuş. Ben en fazla "No Nut November" yapmıştım. Verdiğin bilgiler için teşekkürler. Neler yapmamam gerektiğini güncelledim. Öyle görünüyor ki, düzenli boşalma sağlıklı bir prostatit için önemli. Ayrıca, buradan birisinden, soğuk denizin de kötü olduğunu öğrenmiştim: https://www.kronikprostatit.org/viewtop ... =13&t=8634
mbappe

Mesaj gönderen mbappe »

Arkadaşlar başlıkta Candida ve mantar söz konusu olduğu için kullanmayı düşündüğüm bir ilaç var bilgisi olan var mıdır? İlaç Itraspor. 28 lik. Bu ilacın mantara ve mayalanmaya iyi geldiği yorumlarda var. İdrar konusunda faydası var mıdır. Birde Cranberry ile kullanılmasında bir sakınca var mıdır.
LokositBey

Mesaj gönderen LokositBey »

grismask yazdı:
BruceLee yazdı:
grismask yazdı: dışkı testini nerede yaptırdınız?
candida türleri genelde bağırsaklarda kolonileşmeye ve oradan vücudun diğer kısımlarına yayılmaya başlar çünkü. ya geçirgen bağırsak sebebiyle ya da kana karışıp tüm organlara ulaşmak suretiyle.o yüzden bağırsakta bulunan tür mühim

Uzun süredir candida ve geçirgen bağırsak sendromuyla savaşıyorum hatta bu sendrom bende çoklu besin alerjisine de sebep oldu malesef. Bunun candidal prostatite yol açabildiğine dair bilgiyi nereden edindiğini link olarak paylaşabilirsen çok sevinirim.
BruceLee

LokositBey yazdı:
grismask yazdı:
BruceLee yazdı:

Uzun süredir candida ve geçirgen bağırsak sendromuyla savaşıyorum hatta bu sendrom bende çoklu besin alerjisine de sebep oldu malesef. Bunun candidal prostatite yol açabildiğine dair bilgiyi nereden edindiğini link olarak paylaşabilirsen çok sevinirim.
Kandida diyeti yaptınız mı
Cengiz4545

Mesaj gönderen Cengiz4545 »

grismask yazdı:
grismask yazdı:Prostat masajı sırasında,hatta sert ve doğrudan müdahale olmadan dahi prostat çok ağrılı ve hassas,hiperplastik durumda olabilir.

Oluşan lezyonlar ultrasonda prostat kanseri gibi lezyonlar oluşturacağı için kanserle karıştırılabilir,sürekli bir inflamasyon durumu mevcuttur.

Her mantar sebepli prostatit olanlarda yaşanmasa dahi aç kalmak semptomları bir miktar azaltabilir.Sebebi bilinmeyen bir şekilde anlık düzelmeler ve sağlam nüksler yaşanıyorsa sebep mantarların herhangi bir sebeple çoğalıp azalmasıyla alakalı olabilir.

20 sene boyunca tedavi edilememiş bir hastanın prostatında candida glabrata mantarı bulunmuş ve antifungal ilaçlarla 2 ay içinde hasta iyileşmiş ve bir daha nüks görülmemiştir. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6077167/

Hiçbir şekilde sorunu çözülmeyen kronik prostatit hastalarının %80i antifungal ilaçlara tepki vermiş ve düzelme görmüştür. https://knowthecause.com/candida-and-prostatitis/

Gerekirse doktorlarımıza bu konudan bahsetmemiz,gerekirse bu makaleleri örnek göstermemiz ve titizlikle incelenmesini istememiz çok önemlidir. Ben penis derisinden,saç kırana,bağırsak sorunlarından saç kırana kadar tamamen mantar istilasına uğramış durumdayım.Herhangi bir sebeple prostatta mantar bulunmasa bile bir şekilde flukonazol içerikli bir antibiyotik yazdırıp makalede anlattığı şekilde 2 ay boyunca kullanacağım. Ben herşeyimi bu hastalıkla kaybettim çünkü kaybedecek başka bir şeyim yok.Bugüne kadar da işe yaramayan az antibiyotik içmedik. İşe yaramazsa en fazla yaramadı deriz.
Atladığım bir diğer konu;
Prostatta candida sebepli abseler oluşabiliyor dolayısıyla ultrason çekilmesi çok mühim.Çünkü eğer abse oluşumu varsa cerrahi ile drene edilmesi gerekiyor.
Dostum ben de de aynısı oluyor bazen süper oluyorum tamamen iyileşiyorum
Ama bir bakıyorum yine tekrardan başlıyor ve septomlar 4.5 gün sürüyor
Bir daha sıfırlanıyor artık iyileştim diyorum ama birdaha başlıyor.bir dostum bende ilginç olan başka birseyde akşam ağrılar içinde yatınca
Sabahleyin uyanınca hiçbir ağrım kalmıyor.ama gün içine doğru.öğleye doğru ağrılarım oluşmaya başlıyor ve akşama doğru da şidetleniyor ben biŕsey anlamadım
Birde 2017 de bende prostat sıvısında enterecok ve candida ikisi birde çıkmıştı
Ama 2 ay önce yine baktırdım bu sefer tahliller de birsey çıkmadı acaba diyorum ki o an kendini sakladımı denk mi gelmedik ya bu nedir nerdeyse 1 sene oldu 10 gün süperim hiç bir belirti yok
Ama 5 gün çok çok kötü oluyorum
Cengiz4545

grismask yazdı:
gedikpasa34 yazdı:Grismask abiciğim ben 2010 yılından beri bu illetle uğraşıyorum denmediğim tek tedavi candida kaldı.Ben bir bayan arkadaş ile ters ilişkide kaptım.lakin 13 yıldır yapılan bütün tahliller temiz antibiyotik ve bitkisel kürler birşeye yaramadı.Belki fromda candida bilgileri vardı ama sen bilgileri tazeledin.Bende candida tedavisi için gerekeni yapacağım.2 ay bende ilaç kullanacağım.Belki bende öyleyimdir.benim sorunum peniste sürekli sızı Ağrı olması antibiyotik kullanımda ağrı sonrasında sızı olması tabi bitmeyen .Herkese acil şifalar dilerim.Öneriniz olursa çok sevinirim.
tersi ilişki.kadının bağırsaklarındaki kandida senin penisten hop prostata. anlayacağın büyük ihtimalle mantar senin sorunun da. ben önce bir prostat ultrasonu öneriyorum.bir görmek lazım abse var mı drene edilmesi gereken. ondan sonra antifungal ilaçlarla devam
dostum abse varsa konusunu bir zahmet biraz açıklarmısın yane eğer abse varsa ilaç yeterli derecede etki etmezmi birde Cüneyt hoca ultrasyonla baktı birsey söylemedi zafer hocada elle muanede dediği prostatin yaşına iyiymiş küçükmüş dedi eğer abse olsaydı iki muanede en azında biri bana söyler di diye düşünüyorum cevabınızı bekliyorum teşekkürler
gedikpasa34

Cengiz4545 yazdı:
grismask yazdı:
gedikpasa34 yazdı:Grismask abiciğim ben 2010 yılından beri bu illetle uğraşıyorum denmediğim tek tedavi candida kaldı.Ben bir bayan arkadaş ile ters ilişkide kaptım.lakin 13 yıldır yapılan bütün tahliller temiz antibiyotik ve bitkisel kürler birşeye yaramadı.Belki fromda candida bilgileri vardı ama sen bilgileri tazeledin.Bende candida tedavisi için gerekeni yapacağım.2 ay bende ilaç kullanacağım.Belki bende öyleyimdir.benim sorunum peniste sürekli sızı Ağrı olması antibiyotik kullanımda ağrı sonrasında sızı olması tabi bitmeyen .Herkese acil şifalar dilerim.Öneriniz olursa çok sevinirim.
tersi ilişki.kadının bağırsaklarındaki kandida senin penisten hop prostata. anlayacağın büyük ihtimalle mantar senin sorunun da. ben önce bir prostat ultrasonu öneriyorum.bir görmek lazım abse var mı drene edilmesi gereken. ondan sonra antifungal ilaçlarla devam
dostum abse varsa konusunu bir zahmet biraz açıklarmısın yane eğer abse varsa ilaç yeterli derecede etki etmezmi birde Cüneyt hoca ultrasyonla baktı birsey söylemedi zafer hocada elle muanede dediği prostatin yaşına iyiymiş küçükmüş dedi eğer abse olsaydı iki muanede en azında biri bana söyler di diye düşünüyorum cevabınızı bekliyorum teşekkürler
Abi ben 2 defa ultrasyon ve birçok dafa prostat mesajı yaptırdım abse konuşulmadı.40 günü geçeli Antifugnal ilaç alıyorum.60 gün kullanacağım hatta son aldığım ilaçlar fazla 65 günde kullanabilirim.Şuan ciddi bir iyileşme yok.Bekleyeceğim
Cengiz4545

demek istediğim eğer abse olursa ilaçlar iyi etki etmezmi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Cengiz4545 yazdı:demek istediğim eğer abse olursa ilaçlar iyi etki etmezmi
Abse belli bir yerde toplanmiş yogun irin demektir bu varsa eger bu irinin bosaltilmasi gerekir. Kronik prostatitte %6-7 oraninda bu olgu görülmektedir. Fakat Trde doktorlar bu olasılık üzerinde pek durmuyorlar.
Cengiz4545

kadir yazdı:
Cengiz4545 yazdı:demek istediğim eğer abse olursa ilaçlar iyi etki etmezmi
Abse belli bir yerde toplanmiş yogun irin demektir bu varsa eger bu irinin bosaltilmasi gerekir. Kronik prostatitte %6-7 oraninda bu olgu görülmektedir. Fakat Trde doktorlar bu olasılık üzerinde pek durmuyorlar.
Kadir abi özellikle bu ilginç durumumu sana sormak istiyorum eğer durumumu okuduysan bu ilginç durumum size göre ne olabilir ve hangi aşamada olabilir cevabınızı bekliyorum abi teşekkürler durumum:bazen süper oluyorum tamamen iyileşiyorum
Ama bir bakıyorum yine tekrardan başlıyor ve septomlar 4.5 gün sürüyor
Bir daha sıfırlanıyor artık iyileştim diyorum ama birdaha başlıyor.bir dostum bende ilginç olan başka birseyde akşam ağrılar içinde yatınca
Sabahleyin uyanınca hiçbir ağrım kalmıyor.ama gün içine doğru.öğleye doğru ağrılarım oluşmaya başlıyor ve akşama doğru da şidetleniyor ben biŕsey anlamadım
Birde 2017 de bende prostat sıvısında enterecok ve candida ikisi birde çıkmıştı
Ama 2 ay önce yine baktırdım bu sefer tahliller de birsey çıkmadı acaba diyorum ki o an kendini sakladımı denk mi gelmedik ya bu nedir nerdeyse 1 sene oldu 10 gün süperim hiç bir belirti yok
Ama 5 gün çok çok kötü oluyorum
Başa dön
Cengiz4545
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sanirim sende cıkan o bakteriler virulans faktörü düsük olarak duruyor ve zaman zaman vücudun bagısiklik sistemi azaldiginda patojen hale gelerek saldıriya geçiyor.
Bagisiklik sisteminizi güclü tutmanizda fayda var.
Aşagidaki linki okumanizi öneririm.

viewtopic.php?f=2&t=8164
BruceLee

kadir yazdı:Sanirim sende cıkan o bakteriler virulans faktörü düsük olarak duruyor ve zaman zaman vücudun bagısiklik sistemi azaldiginda patojen hale gelerek saldıriya geçiyor.
Bagisiklik sisteminizi güclü tutmanizda fayda var.
Aşagidaki linki okumanizi öneririm.

viewtopic.php?f=2&t=8164
Adamsın Abi
BruceLee

Merhaba Grismask ve Gedikpaşalı. Nasıl oldunuz?
Fatih34

Mesaj gönderen Fatih34 »

BruceLee yazdı:Merhaba Grismask ve Gedikpaşalı. Nasıl oldunuz?
+1
gedikpasa34

Fatih34 yazdı:
+1
Abiciğim bugün itibari ile 2.ayı dolduruyorum.çok ciddi birşey yok.Şuan ilaç fazla yazdırmıştım 5 günlük ilacım kaldı onlarıda kullanacağım.Şayet tamamen bittikten sonra tekrar bir gelişme olursa muhakkak bilgi yazacağım.Şuan bir şey yok.
BruceLee

gedikpasa34 yazdı:
Fatih34 yazdı:
+1
Abiciğim bugün itibari ile 2.ayı dolduruyorum.çok ciddi birşey yok.Şuan ilaç fazla yazdırmıştım 5 günlük ilacım kaldı onlarıda kullanacağım.Şayet tamamen bittikten sonra tekrar bir gelişme olursa muhakkak bilgi yazacağım.Şuan bir şey yok.[/quote

Semptomlar devam mı ediyor
gedikpasa34

Abi tam 2 ay kullandım iyileşemedim.Diyet uygulayamadım ama ilaçlarımı düzgün aldım.Hatta şimdi4-5 günlük ilaç var onları almayacağım.Çok umutluydum olmadı.Yarından sarmısak hergüm3 diş sarmısak delip yutacağım eğer mide sorunu olmazda devam edeceğim.herkese bol selamlar
Turkick

Mesaj gönderen Turkick »

@gedikpasa

Ekmek yiyor musun? En azından bir süreliğine onu kessen. Ben uzun süredir yemiyordum. İki gün önce biraz lavaş yedim ve çok çok hafif inflamasyon hissettim. Ama hemen geçti. Unların içinde ne varsa artık...