Prostatit Olmuş Olabilirmiyim ?

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: Prostatit Olmuş Olabilirmiyim ?

Mesaj gönderen Followme »

Kombinasyon yazdı:Selamlar,

Forumu 10 gün önce buldum. 3-4 gün önce üye oldum.

İyimi oldu kötümü oldu bilmiyorum bulmam çünkü okudukça tüm hayatımı buraya endeksledim.

Kronik prostatitmiyim değilmiyim bilmiyorum.

Hikayemi burda anlattım http://www.kronikprostatit.org/viewtopi ... =26&t=5407 zaten.

Bu forumu okumaya başlamadan olmayan birçok belirti burayı okudukça olmaya başladı.

1. PCR testinde
MYCOPLASMA GENITHALIUM DNA-PCR, AKINTI##POZİTİF
2. PCR testinde
Enterobacteriaceae spp./Enterococcus spp.(103.4) miktarında saptanmıştır.
Patojen mikroorganizmalardan Mycoplasma genitalium PCR testinde POZİTİF olarak saptanmıştır.

Bugün son verdiğim test çıkacak ama kafamda bir sürü soru var.

Kod: Tümünü seç

1- [b]Tekrar Mycoplasma genitalium yada Enterobacteriaceae spp./Enterococcus spp. bunlardan biri pozitif çıkarsa ne yapmalıyım ? Bunun Antibiyogramı yapılmıyormuş. Yine Antibiyotikler ile devam mı edeceğiz ?[/b]

2 - [b]Bunlar Negatif çıkarsa ne yapmalıyım ozaman iyileştim diyebilirmiyim ?[/b]

3 - [b]Bunlar Negatif  çıkarsa eğer Prostat sıvısından PCR testi  yaptırmalımıyım ?[/b]
Benim şu anda ,

* Akıntım yok.
* İdrar da yanma bazen var bazen yok. Ama çok yanma gibide değil.
* Makatta ağrı var ama hemoroid problemleride var bundan dolayı lazerli operasyon geçirmiştim bir dönem düzeldi sonra yeniden nüks etmişti. Tuvaleti sert yaparsam ağrı oluyor.
* Makatta dolgunluk hissi yaşamıyorum.
* Sık idrar var ama çok su içiyorum.
* Geceleri idrar için kalkma durumum yok.
* Çok su içersem oluyor özellikle bu dönemde uyanıyorum ama yapmasamda idrarı sorun olmuyor.
* Bazen tuttuğumda idrarı çok sıkışıyor gibi oluyorum yoldaysam filan Tuvalete zor yetişiyorum ama dediğim gibi 4-5 litre su içiyorum.
* İdrar sonrası damlama var birde biraz daha bekleyince idrar sonrasında yeniden yapabiliyorum 1. de tam boşaltım olmuyor sanırım. Yaptıkdan sonra o kalanıda gidiyorum bir 15 DK sonra yine idrar yapasım var gibi oluyor ama sıkıştırmıyor.
* Bu forumu okudukdan sonra bel aşağısında üşüme ayaklarda üşüme filanda oldu ama sürekli değil.
* Yine forumu okudukdan sonra bel de genel bir ağrı var gibi hissediyorum.
* Bazen kasıklarda ağrı hissediyorum ama oturuşu değiştirince düzeliyor.
* En büyük sorunum penis ucu hassasiyet kızarıklık ve sürtünmelerde acı.
Perhiz yapmayı d3nedinmi güzel kardeşim benim.
Masturbasyon yapıyorsan sürekli başa sarıyor bilgin olsun.
Bekarsan 1 2 ay masturbasyona ara vermeyi dene.
Evli isende gene 2 haftada 1 veya 1 2 ay perhiz yapmayı dene.
B12 vitamin kullan sinirler için.
Kombinasyon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Kombinasyon »

Followme yazdı:

İyimi oldu kötümü oldu bilmiyorum bulmam çünkü okudukça tüm hayatımı buraya endeksledim.

Hikayemi burda anlattım http://www.kronikprostatit.org/viewtopi ... =26&t=5407 zaten.

Bu forumu okumaya başlamadan olmayan birçok belirti burayı okudukça olmaya başladı.

1. PCR testinde
2. PCR testinde
Patojen mikroorganizmalardan Mycoplasma genitalium PCR testinde POZİTİF olarak saptanmıştır.

1- [b]Tekrar Mycoplasma genitalium yada Enterobacteriaceae spp./Enterococcus spp. bunlardan biri pozitif çıkarsa ne yapmalıyım ? Bunun Antibiyogramı yapılmıyormuş. Yine Antibiyotikler ile devam mı edeceğiz ?[/b]

2 - [b]Bunlar Negatif çıkarsa ne yapmalıyım ozaman iyileştim diyebilirmiyim ?[/b]

3 - [b]Bunlar Negatif  çıkarsa eğer Prostat sıvısından PCR testi  yaptırmalımıyım ?[/b]
Benim şu anda ,

* Akıntım yok.
* Makatta ağrı var ama hemoroid problemleride var bundan dolayı lazerli operasyon geçirmiştim bir dönem düzeldi sonra yeniden nüks etmişti. Tuvaleti sert yaparsam ağrı oluyor.
* Çok su içersem oluyor özellikle bu dönemde uyanıyorum ama yapmasamda idrarı sorun olmuyor.
* Bazen tuttuğumda idrarı çok sıkışıyor gibi oluyorum yoldaysam filan Tuvalete zor yetişiyorum ama dediğim gibi 4-5 litre su içiyorum.
* İdrar sonrası damlama var birde biraz daha bekleyince idrar sonrasında yeniden yapabiliyorum 1. de tam boşaltım olmuyor sanırım. Yaptıkdan sonra o kalanıda gidiyorum bir 15 DK sonra yine idrar yapasım var gibi oluyor ama sıkıştırmıyor.
* Bu forumu okudukdan sonra bel aşağısında üşüme ayaklarda üşüme filanda oldu ama sürekli değil.
Valla evliyim abi işte bu mycoplazma geniltayum çıkınca doktor bol masturbasyon yap boşalmak iyidir dedi ozaman çok yaptım ondan mı diyede şüphelenmiyor değilim.
Knybr

Mesaj gönderen Knybr »

Hocam bence kesinlikle bol mastürbasyon yapma mastürbasyon cidden zararlı
Followme
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Followme »

Kombinasyon yazdı:
Followme yazdı:

1. PCR testinde
2. PCR testinde

Benim şu anda ,

* Akıntım yok.
Valla evliyim abi işte bu mycoplazma geniltayum çıkınca doktor bol masturbasyon yap boşalmak iyidir dedi ozaman çok yaptım ondan mı diyede şüphelenmiyor değilim.
Çok boşalmayla iltihap atılsaydı be kardeşim keşke.

Glansa gelen sinirler hassaslaşmış, aynı durum bendede var, baksıra sürtünmeyle acı veriyor, eğilirken, merdiven çıkarken sürtünme ile acıyor, perhizi devam ettirseydim iyiye gidiyordu 1 hafta sonrasında bozdum perhizi. Sana tavsiyem evliymişin madem masturbasyonu aklından bi çıkar önce. Sonra perhiz yap aklına takılan bişey varsa özelden yazabilirsin.
Kombinasyon

Sonuçlarım açıklandı abiler,

Bugün akşam saatlerinde kendi kendime aşağıdaki 3 soruyu sormuştum hatta sizlerden de fikirlerinizi beyan etmenizi rica etmiştim.
1- Tekrar Mycoplasma genitalium yada Enterobacteriaceae spp./Enterococcus spp. bunlardan biri pozitif çıkarsa ne yapmalıyım
2- Bunlar Negatif çıkarsa ne yapmalıyım ozaman iyileştim diyebilirmiyim ?
3- Bunlar Negatif çıkarsa eğer Prostat sıvısından PCR testi yaptırmalımıyım ?
1. soruyu eledik doğal olarak. Çünkü testde negatif çıktı hepsi.

Tam idrar tahlili : https://prnt.sc/vhhur3

Son PCR Testi : https://prnt.sc/vhhxar

Şu anda mevcut semptonlar,

* Akıntım yok.
* Makatta ağrı var ama hemoroid problemleride var bundan dolayı lazerli operasyon geçirmiştim bir dönem düzeldi sonra yeniden nüks etti.
* İdrar sonrası damlama var birde biraz daha bekleyince idrar sonrasında yeniden yapabiliyorum
* İdrar yaptıkdan sonra o kalanıda gidiyorum bir 15 DK sonra yine idrar yapasım var gibi oluyor ama sıkıştırmıyor.

Sizce ne yapmalıyım ? Yarın saat 13:00 a zafer oymana Randevu aldım. Yol gösterirseniz sevinirim. Kronik prostatit olabilirmiyim ? Değilsem de iğleşemediysem kronik prostatit e dönermi ? Ne önerirsiniz ?
Se38
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Se38 »

Kronik prostatitsin bi kere ona kendini hazirla.
Sikayet varsa bakteri bitmemistir.
Git spermden 4-5 kere cikana kadar uroplazma kulturu yaptır. Cikan antibiyotiklere gore tedavini al 2 antibiyotik ayni anda 6 hafta. Dayanirsan kurtulursun.

Boyle yeni mikoplasma kapan bi arkadasada bu sekilde bir oneri vermiştim, girmior bayadir foruma ya iyilesti yada forumu unuttu ..
Kombinasyon

Se38 yazdı:Kronik prostatitsin bi kere ona kendini hazirla.
Sikayet varsa bakteri bitmemistir.
Git spermden 4-5 kere cikana kadar uroplazma kulturu yaptır. Cikan antibiyotiklere gore tedavini al 2 antibiyotik ayni anda 6 hafta. Dayanirsan kurtulursun.

Boyle yeni mikoplasma kapan bi arkadasada bu sekilde bir oneri vermiştim, girmior bayadir foruma ya iyilesti yada forumu unuttu ..

Neye istinaden kronik prostatit olduğumu düşündünüz hocam ? üroplazma kültürü ne için ?
Kombinasyon

Kronik prostatitte uygun antibiyotik tedavisine gecildiginde semptomlarin azalma suresi 1-2 ayi bulur.Bu tedaviye baslayan hastalar şikayetlerim neden hemen gecmiyor diye ümitsizlige kapilmasinlar.
da demiş kadir abi forumda.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Dostum uroplazma-mikoplasma birebir bulunur . İkiside ayni mikroptur ve cogunlukla beraber bulunur.
Bu mikrobun kulturu farkli yapilir ozel olarak belirtmek erekir. Zaten laboratuvara soyleyince anlarlar. Prostat sivisindan uretmek cok daha zordur o yuzden en basiti sperm kültüründe yakalamaktir. Bu lanet mikrobu uretmek cok cok zordur 10 kere kultur verirsin 1 kere urer yada uremez. O yuzden ureyene kadar usanmadan kultur vericeksin . Azitroya hassas ise yanina bir antibiyotik daha ekleyip tercihen tetradox, 2. adim tarivid , 3. Adim tavanic 6 hafta kullanabilirsen muhtemelen kurtulursun.
Ben kurtulamadim artik baya bi direnc kazandi ama sen daha yenisin belki kurtulursun. Zafer hocanin antibiyotiklere baslamadan bunu denemeni tavsiye ederim , cunku bende ayni yoldan gectim 2 sene once ve hala bok gibiyim.
Kombinasyon

Se38 yazdı:Dostum uroplazma-mikoplasma birebir bulunur . İkiside ayni mikroptur ve cogunlukla beraber bulunur.
Bu mikrobun kulturu farkli yapilir ozel olarak belirtmek erekir. Zaten laboratuvara soyleyince anlarlar. Prostat sivisindan uretmek cok daha zordur o yuzden en basiti sperm kültüründe yakalamaktir. Bu lanet mikrobu uretmek cok cok zordur 10 kere kultur verirsin 1 kere urer yada uremez. O yuzden ureyene kadar usanmadan kultur vericeksin . Azitroya hassas ise yanina bir antibiyotik daha ekleyip tercihen tetradox, 2. adim tarivid , 3. Adim tavanic 6 hafta kullanabilirsen muhtemelen kurtulursun.
Ben kurtulamadim artik baya bi direnc kazandi ama sen daha yenisin belki kurtulursun. Zafer hocanin antibiyotiklere baslamadan bunu denemeni tavsiye ederim , cunku bende ayni yoldan gectim 2 sene once ve hala bok gibiyim.

Hocam ben, Tavanic ben 2 hafta kullandım ve PCR testi yaptık Mycoplazma duruyordu. Sonrasında Azitro verdiler 3 kutu 1000Mg şeklinde 3 gün içtim geçti gibi derken bir gün çok şiddetli şekilde geri geldi. Sonrasında 3 Hafta Monodoks Kulladım yanınada Novosef iğne vurdurdum 4 Adet ve bunun sonunda PCR yaptırdım negatif çıktı.

Azitro + Tetradox (Monodoks ve Teradox içerik olarak aynı imiş.)
Tarivid
Tavanic ( Bunun bi yan etkisi varki aşil tendonu neymiş öğretiyor insana)

Kullan diyorsun sen simdi 2 şer haftamı kullanmalıyım ? bunları aslında hepsinide kullanmışım.
Se38

Mesaj gönderen Se38 »

Kultur yapilmadan sakin kullanma. Hangisine direnc kazanmis gormek lazim. Azitroya direnç kazanmışsa kötü; ki kazanmis olabilir 3 kutu içmişsin. Bendede azitro 1 kutu geçirmişti 1 hafta sonra geri geldi cunku yeterli sure de verilmemişti. Artik dirençli . Azitro prostata gecen en iyi antibiyotiktir bunu turkiyenin en unlu enfeksiyon doktoru soylemisti bana . Tavanici bende kullanamdim asil tendonundan dolayi. İste diyorum ya dayanabilirsen , kimi haftalarca kullanior hcbir yan etki yapmiyor. Git semen kulturu ver duzen yada gelisim laboratuvara 4-5 kez birinde yakalarsin ona gore kullanirsin .
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Se38 yazdı:Kultur yapilmadan sakin kullanma. Hangisine direnc kazanmis gormek lazim. Azitroya direnç kazanmışsa kötü; ki kazanmis olabilir 3 kutu içmişsin. Bendede azitro 1 kutu geçirmişti 1 hafta sonra geri geldi cunku yeterli sure de verilmemişti. Artik dirençli . Azitro prostata gecen en iyi antibiyotiktir bunu turkiyenin en unlu enfeksiyon doktoru soylemisti bana . Tavanici bende kullanamdim asil tendonundan dolayi. İste diyorum ya dayanabilirsen , kimi haftalarca kullanior hcbir yan etki yapmiyor. Git semen kulturu ver duzen yada gelisim laboratuvara 4-5 kez birinde yakalarsin ona gore kullanirsin .
Hocam senin bir ara çok bakteri çıkmıştı hangilerini temizledin ? Benim 2 stafilokok bakteri var haemolitycus ve epidermidis tetra x bactrim x piyeloseptil 3 lüsü kullanıyorum 13. Gündeyim biraz hafifletti ama pek bir şeye yaramadı. Tekrar kültür deneyip tedavi mi değişeyim bu kombini mi sürdüreyim ?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Kombinasyon

Kombinasyon yazdı:Merhaba Sevgili abilerim ve kardeşlerim,

Başımdan geçen olayı mümkün mertebe kısaca özetlemeye çalışacağım.

15 Eylül tarihinde üroloğa şeffaf akıntı ve penis ucu kızarıklık/rahatsızlık hissi şikayeti ile gittim. Kasıklarda ağrı yada idrar da yanma hissi çok yoktu yada ben varlığını farkedemiyordum.
Baktığında çok bir akıntı göremedi kızarıklığı çok önemsemedi. (bizim penis ucu kızarıklık kavramımız bu değil dedi ) ancak idrar tahlili istedi. Ogün idrar tahlilini hemen yaptık.
15 Eylülde yaptırdığım idrar tahlilinde Bulanık - Çökelek Var - Çok sayıda Lökosit ve 1-2 Eritrosit görüldü.
Bana 2 Kutu Tavanic 500 mg yazdı ve antibiyotik içmeden önce idrar kültürü vermemi istedi.
İdrar Kültürünü verdim. 4 gün sonra idrar kültürü sonucu çıktı ÜREME OLMADI yazıyordu.
2 Kutu Tavanic ile bunun geçeceğini söyledi. Ama Tavanic kullandıktan sonra sanki penis ucundaki kızarıklık arttı.
14 günün sonunda 29 Eylül de bir idrar tahlili daha yaptık 2-3 Eritrosit 3-4 Lökosit görüldü. Bulanıklık ve Çökelek kaybolmuştu.
Bol su içmemi ve rahat olmamı söyledi.
Ucundaki kızarıklık için de dermotolojik bir durum dedi.
----
Tabi benim içim rahat etmedi,
Aynı gün başka Memorial Hastanesinde bir üroloji Profösörüne gittim. MultiPlex PCR testi yapalım dedi. Sonrasında PCR testi yaptık.
29 Eylül tarihinde Yapılan PCR testinde MYCOPLASMA GENITHALIUM DNA-PCR, AKINTI##POZİTİF çıktı.

1.Yapılan PCR Testi Sonucu : https://i.imgyukle.com/2020/11/09/I9Xm90.png

2 Hafta Tavanic Kullanmama rağmen Pozitif çıkmasına şaşırdı.
Ve bana bir Kutu Monodoks verdi. Ama hiç önemsememiş tavırlar sergilediği için ilk doktorum ile tekrar görüştüm.
İlk doktoruma bunu söylediğimde PCR testlerinin çok hassas olduğunu ama pozitif çıktığı için antibiyotik kullanmam gerektiğini söyledi.
3 Kutu Zitrotek verdi Günlük 1000 mg şeklinde 3 Gün zitrotek içtim ve aslında bunun 1 kutusunun bunu yok edeceğini söyledi.
Bu sırada penis ucundaki hassasiyet ile 2 Ürologda ilgilenmedi ama bu bana rahatsızlık veriyordu o nedenle Beni Dermotolojiye yolladı 1. Doktorum Murad Hoca.

Kadoköy Florence Nightingale de Dermotoloji uzmanına gittim.

Ucundaki kızarıklığın büyütülecek bir durum olmadığını tahrişe bağlı olduğunu veya Tavanic yada ilaç alerjisi olduğunu düşündüğünü söyledi.

TREPONEMA PALLİDUM İNDİREKT HEMAGLÜ - NEGATİF
VDRL - NEGATİF
Anti HIV 1/2, ELISA - NEGATİF

5 Ekimdede bu testlerin hepsi negatif çıktı. Ayrıca diğer kan testlerinde normal çıktı.
Dermotoloji doktoru cicaplast isimli probiyotikli bir krem verdi o 5-6 gün sonra uçtaki rahatsızlık hissi azaldı ancak kızarıklık tamamen geçmedi 15 gün kullanmamı istedi.
3 kutu Zitrotek kullandıkdan 1 gün sonra 7 Ekim Çarşamba günü idrar tahlili yaptık.
Tüm değerler normal ve NADİR LÖKOSİT görüldü. şeklinde bir sonuç çıktı.

Artık kurtulduğumu söyledi doktor ama 11 Ekim pazar günü idrar da yanma kasıklarda ve alt karın bölgesinde ağrı ve şeffaf beyazımsı akıntı geri başladı.
Boşalma esnasında da Yanma hissi yüksek oranda vardı. (dipnot: 15 Eylül - 14 Ekim Arasında hiçkimse ile eşim dahil Cinsel bir ilişkim olmadı)
Bu defa daha güçlü gelmişti.
Pazartesi Doktorum ile görüşemedim
Ama Gelişim Laboratuvarında yeniden PCR - Adroflor testi yaptırdım.
Salı günü Doktoruma gittim Durumu anlattım Sonuç hala çıkmamıştı. 3 Adet Novosef İğne (3Gün) ve Tetradoks 2 Kutu verdi
Sonra sonuç çıktı.

2.Yapılan PCR Testi Sonucu : https://i.imgyukle.com/2020/11/09/I9cqxb.png

Bu defa mycoplasma genitalium a ek olarak enterobacteriaceae de çıkmıştı. Fakat enterobacteriaceae için Murad hoca önemsiz dedi. Hatta tayfun hocada hiç üstünde durmadı onun.

Murad hoca benim durumları çok büyüttüğümü psikolojik olarak rahatsızlık duyduğumu söyledi her seferinde ama psikolojik olarak bakteri üretmem mümkün değil di.

Sonrasında Başka bir doktora daha gittim Tayfun Budak, O da makattan kontrol edildinmi dedi yok dedim. Kronik prostatit mi diye kontrol etmek için makattan prostata baskı yaptı sıvı geliyor olsa idi prostatit olduğumu düşünecekti ama gelmedi fosu fosur akması lazımdı dedi ama akmadı.

oda novosef iğne e tedradoks u uygun gördü o şekilde tamamladık.

Oturma banyosu verdi Kabız olmayacaksın baharatlı vs şeylerden uzak duracaksın şeklinde bir diyet verdi.

Yeni bir PCR testi yaptıracağım ama antibiyotiği bıraktığımdan beri idrar yaparken yanma hissi azda olsa oluyor son günlerde arttı idrarın sonunda yanma oluyor.

Elimden geldiğince uydum ama zaten kronik kabızlık var daha önce basur operasyonlarıda geçirdim bu esnada yine birgün kabızlık oldu.

Kabızlıkdan sonra makat bölgesinde yanma ve ağrı oldu.

Kasıklarda ve alt karın bölgesinde belde de de ağrılar var.

Bu salı yada çarşamba günü Antibiyotiği bitireli tam 1 hafta oluyor.

Ve penis ucu hassasiyet yeniden arttı kızarıklıkda oluyor. Yine başka bir dermatolojiye gittim bunu hastalık olarak görmüyor ve hametan filan veriyorlar ama bu beni cok rahatsız eden bir durum yüyürken bile sürtünmeden dolayı rahatsızlık çekiyorum.

Şimdi sevgili abilerim kardeşilerim durumu olduğu gibi aktardım size benimle aynı sorunları yaşayan illaki vardır. Bunlar kronik prostatit olduğumu gösterirmi ?

Bana ne önerirsiniz sizce hangi doktora gitmeliyim ? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür eder iyi günler dilerim.
Targocid

Mesaj gönderen Targocid »

Bence Muhsin Hoca’ya görünün. 1500 Lira ödeyin, ancak PCR yaptırmayın. :)
mertens
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen mertens »

Kombinasyon yazdı:
Kombinasyon yazdı:Merhaba Sevgili abilerim ve kardeşlerim,

Başımdan geçen olayı mümkün mertebe kısaca özetlemeye çalışacağım.

15 Eylül tarihinde üroloğa şeffaf akıntı ve penis ucu kızarıklık/rahatsızlık hissi şikayeti ile gittim. Kasıklarda ağrı yada idrar da yanma hissi çok yoktu yada ben varlığını farkedemiyordum.
Baktığında çok bir akıntı göremedi kızarıklığı çok önemsemedi. (bizim penis ucu kızarıklık kavramımız bu değil dedi ) ancak idrar tahlili istedi. Ogün idrar tahlilini hemen yaptık.
15 Eylülde yaptırdığım idrar tahlilinde Bulanık - Çökelek Var - Çok sayıda Lökosit ve 1-2 Eritrosit görüldü.
Bana 2 Kutu Tavanic 500 mg yazdı ve antibiyotik içmeden önce idrar kültürü vermemi istedi.
İdrar Kültürünü verdim. 4 gün sonra idrar kültürü sonucu çıktı ÜREME OLMADI yazıyordu.
2 Kutu Tavanic ile bunun geçeceğini söyledi. Ama Tavanic kullandıktan sonra sanki penis ucundaki kızarıklık arttı.
14 günün sonunda 29 Eylül de bir idrar tahlili daha yaptık 2-3 Eritrosit 3-4 Lökosit görüldü. Bulanıklık ve Çökelek kaybolmuştu.
Bol su içmemi ve rahat olmamı söyledi.
Ucundaki kızarıklık için de dermotolojik bir durum dedi.
----
Tabi benim içim rahat etmedi,
Aynı gün başka Memorial Hastanesinde bir üroloji Profösörüne gittim. MultiPlex PCR testi yapalım dedi. Sonrasında PCR testi yaptık.
29 Eylül tarihinde Yapılan PCR testinde MYCOPLASMA GENITHALIUM DNA-PCR, AKINTI##POZİTİF çıktı.

1.Yapılan PCR Testi Sonucu : https://i.imgyukle.com/2020/11/09/I9Xm90.png

2 Hafta Tavanic Kullanmama rağmen Pozitif çıkmasına şaşırdı.
Ve bana bir Kutu Monodoks verdi. Ama hiç önemsememiş tavırlar sergilediği için ilk doktorum ile tekrar görüştüm.
İlk doktoruma bunu söylediğimde PCR testlerinin çok hassas olduğunu ama pozitif çıktığı için antibiyotik kullanmam gerektiğini söyledi.
3 Kutu Zitrotek verdi Günlük 1000 mg şeklinde 3 Gün zitrotek içtim ve aslında bunun 1 kutusunun bunu yok edeceğini söyledi.
Bu sırada penis ucundaki hassasiyet ile 2 Ürologda ilgilenmedi ama bu bana rahatsızlık veriyordu o nedenle Beni Dermotolojiye yolladı 1. Doktorum Murad Hoca.

Kadoköy Florence Nightingale de Dermotoloji uzmanına gittim.

Ucundaki kızarıklığın büyütülecek bir durum olmadığını tahrişe bağlı olduğunu veya Tavanic yada ilaç alerjisi olduğunu düşündüğünü söyledi.

TREPONEMA PALLİDUM İNDİREKT HEMAGLÜ - NEGATİF
VDRL - NEGATİF
Anti HIV 1/2, ELISA - NEGATİF

5 Ekimdede bu testlerin hepsi negatif çıktı. Ayrıca diğer kan testlerinde normal çıktı.
Dermotoloji doktoru cicaplast isimli probiyotikli bir krem verdi o 5-6 gün sonra uçtaki rahatsızlık hissi azaldı ancak kızarıklık tamamen geçmedi 15 gün kullanmamı istedi.
3 kutu Zitrotek kullandıkdan 1 gün sonra 7 Ekim Çarşamba günü idrar tahlili yaptık.
Tüm değerler normal ve NADİR LÖKOSİT görüldü. şeklinde bir sonuç çıktı.

Artık kurtulduğumu söyledi doktor ama 11 Ekim pazar günü idrar da yanma kasıklarda ve alt karın bölgesinde ağrı ve şeffaf beyazımsı akıntı geri başladı.
Boşalma esnasında da Yanma hissi yüksek oranda vardı. (dipnot: 15 Eylül - 14 Ekim Arasında hiçkimse ile eşim dahil Cinsel bir ilişkim olmadı)
Bu defa daha güçlü gelmişti.
Pazartesi Doktorum ile görüşemedim
Ama Gelişim Laboratuvarında yeniden PCR - Adroflor testi yaptırdım.
Salı günü Doktoruma gittim Durumu anlattım Sonuç hala çıkmamıştı. 3 Adet Novosef İğne (3Gün) ve Tetradoks 2 Kutu verdi
Sonra sonuç çıktı.

2.Yapılan PCR Testi Sonucu : https://i.imgyukle.com/2020/11/09/I9cqxb.png

Bu defa mycoplasma genitalium a ek olarak enterobacteriaceae de çıkmıştı. Fakat enterobacteriaceae için Murad hoca önemsiz dedi. Hatta tayfun hocada hiç üstünde durmadı onun.

Murad hoca benim durumları çok büyüttüğümü psikolojik olarak rahatsızlık duyduğumu söyledi her seferinde ama psikolojik olarak bakteri üretmem mümkün değil di.

Sonrasında Başka bir doktora daha gittim Tayfun Budak, O da makattan kontrol edildinmi dedi yok dedim. Kronik prostatit mi diye kontrol etmek için makattan prostata baskı yaptı sıvı geliyor olsa idi prostatit olduğumu düşünecekti ama gelmedi fosu fosur akması lazımdı dedi ama akmadı.

oda novosef iğne e tedradoks u uygun gördü o şekilde tamamladık.

Oturma banyosu verdi Kabız olmayacaksın baharatlı vs şeylerden uzak duracaksın şeklinde bir diyet verdi.

Yeni bir PCR testi yaptıracağım ama antibiyotiği bıraktığımdan beri idrar yaparken yanma hissi azda olsa oluyor son günlerde arttı idrarın sonunda yanma oluyor.

Elimden geldiğince uydum ama zaten kronik kabızlık var daha önce basur operasyonlarıda geçirdim bu esnada yine birgün kabızlık oldu.

Kabızlıkdan sonra makat bölgesinde yanma ve ağrı oldu.

Kasıklarda ve alt karın bölgesinde belde de de ağrılar var.

Bu salı yada çarşamba günü Antibiyotiği bitireli tam 1 hafta oluyor.

Ve penis ucu hassasiyet yeniden arttı kızarıklıkda oluyor. Yine başka bir dermatolojiye gittim bunu hastalık olarak görmüyor ve hametan filan veriyorlar ama bu beni cok rahatsız eden bir durum yüyürken bile sürtünmeden dolayı rahatsızlık çekiyorum.

Şimdi sevgili abilerim kardeşilerim durumu olduğu gibi aktardım size benimle aynı sorunları yaşayan illaki vardır. Bunlar kronik prostatit olduğumu gösterirmi ?

Bana ne önerirsiniz sizce hangi doktora gitmeliyim ? Bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkür eder iyi günler dilerim.
Şuan kızarıklık hassasiyet durumu nasıl abi