Candidal Prostatit | Tüm Ayrıntılar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Fatih34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Candidal Prostatit | Tüm Ayrıntılar

Mesaj gönderen Fatih34 »

grismask yazdı:
gedikpasa34 yazdı:Daha önceki seneler ultrasyon yaptırmıştım.Oda temiz çıkmıştı.Benim hemen ilaç tedavisine başlamam lazım.Hangisini alayım.flokoznal grubundaki ilaçlar farklı isimlerde.inşAllah bu bilgiler hepimize faydalı olur.İnanın kullanmadığım tedavi kalmadı
https://www.pfizer.com.tr/files/Trifluc ... 1-2021.pdf, bir arkadaş yorumda bilgilendirmiş günlük kullanımda flucan'ın zararlı olacağını triflucan'ın uygun olduğunu söylemişler. okumadıysanız güncelleme geçeyim
Selamlar hocam bentonit kil ve curcumin kullandınız mı hiç candida için kullanılıyor diye duydum ve forumda bu kürü kullanıp iyileşende bir arkadaş vardı hiç araştırdınız mı
alivatan98
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen alivatan98 »

Millete boş boş antifungal kullandırıp üzerine karaciğeri bağırsağı bozulmasına sebep olunan bir başlık kurduğunu düşünüyorum. Bu kadar netim. Kültürsüz antifungal kullanmak resmen boşa kürek çekip vücuda zarar vermektir.
grismask

Mesaj gönderen grismask »

alivatan98 yazdı:Millete boş boş antifungal kullandırıp üzerine karaciğeri bağırsağı bozulmasına sebep olunan bir başlık kurduğunu düşünüyorum. Bu kadar netim. Kültürsüz antifungal kullanmak resmen boşa kürek çekip vücuda zarar vermektir.
bizler doktorun göz ucuyla bakıp cipro kullan olmadı gel şunu kullan olmadı bunu kullan diyerek şuana kadar 5 6 tane farklı ağır antibiyotik kullanmış kişileriz.ne fayda gördünüz? Makalede ise çözümü olmayan kronik prostatit hastalarının %80inin antifungal tedaviye tepki verdiği gösteriliyor. nonbakteriyel prostatit deyip geçen mantarı aklına getirmeyen,önüne gelen ilacı dayayan doktorlardan kat kat masumuz şükür.
grismask

alivatan98 yazdı:Millete boş boş antifungal kullandırıp üzerine karaciğeri bağırsağı bozulmasına sebep olunan bir başlık kurduğunu düşünüyorum. Bu kadar netim. Kültürsüz antifungal kullanmak resmen boşa kürek çekip vücuda zarar vermektir.
zaten şuana kadar önce bir ultrason sonrasında prostat sıvısında mantar aranması gerektiğini belirttim. siz Türkiye'de bunu hakkıyla yapacağını düşündüğünüz doktor varsa söyleyin.Yoksa biz şimdiye kadar sayısız ağır ilaç kullanmış kişiler olarak, bu hayatta bir çok şeyini kaybetmiş kişiler olarak %80 başarıya sahip bir tedaviyi es geçmeyeceğiz.
grismask

grismask yazdı:
bizler doktorun göz ucuyla bakıp cipro kullan olmadı gel şunu kullan olmadı bunu kullan diyerek şuana kadar 5 6 tane farklı ağır antibiyotik kullanmış kişileriz.ne fayda gördünüz? Makalede ise çözümü olmayan kronik prostatit hastalarının %80inin antifungal tedaviye tepki verdiği gösteriliyor. nonbakteriyel prostatit deyip geçen mantarı aklına getirmeyen,önüne gelen ilacı dayayan doktorlardan kat kat masumuz şükür.
bakteri bulamayan ve lökosit üzerinden ilerlemeye çalışan, sebebi bulamayıp durmadan masaj yapıp farklı farklı ilaçlarla 1 yıl içinde tek bir hastadan bile sağlam para kazanan,hasta sirkülasyonunu seven doktorları katmadım bile.bunların bir tanesinin de aklına mantar gelmiyor mu?
grismask

son olarak sana bana özelden gelen bir mesajı bırakıyorum;

Hocam ben daha önce açtığım bir konuda da yazmıştım. Bana dizanteri dediler tedavi uyguladılar ama sürekli tekrar etti ki normalde kolay kolay etmez. Kolonoskopi yapıldı beyaz beyaz şeyler görüldü dediler ama bunu dizanteriye bağladılar. şimdi anlıyorum ki onlar hep mantarmış. Burada defalarca kez dile getirdiğim bir şey var: bende yanmalar başlayınca guruldamalar da başlıyor ve ishal geliyor hemen ardından. Şimdi anlıyorum ki yediğim ya da içtiğim bir şey mantarı tetikliyor ve aynı anda barsaktaki mantarlar ile prostattaki aynı şeyden etkileniyor. Yoksa bu tesadüf olamaz.Ben şahsen diyet yapamıyorum o kadar dirayetli değilim ancak candida ile savaşan şeyleri sürekli kullanıp zayıflatmaya çalışıyorum. 3 gündür antifungal alıyorum. normalde süt içer içmez ishal başlardı bugün bana mısın demedi mesela. demek ki sütün o kadar etkilemesi de candida nedeniyleydi ama bana hep laktoz intoleransı dediler geçtiler. laktaz denilen tabletlerden alınca da düzelmiyorum normalde o tabletlerden alanın normal bir şekilde süt tüketebilmesi gerekir ancak ben yine de zorlanıyorum. ama bunu da anlatamadım o çok değerli doktorlarımıza. diyet yapabilirsen bir dene 15 gün kadar. ben denedim ama sürdüremedim. 15 gün sonra ilk defa meni normal geldi, inanamadım.
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

Dün Zolax 200 mg ilaçlarım geldi dün akşam kullanmaya başladım.2 tane aldım 400 mg olsun diye 1 aylık ilaç yazdırdım.Kullanacağım çünkü denemediğim bir şey kalmadı.13 yıldır kullanılmayan antibiyotik kalmadı.2 ayda mantar ilaçlarını kullanacağum eğer yan etkisi olmazsa.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

gedikpasa34 yazdı:Dün Zolax 200 mg ilaçlarım geldi dün akşam kullanmaya başladım.2 tane aldım 400 mg olsun diye 1 aylık ilaç yazdırdım.Kullanacağım çünkü denemediğim bir şey kalmadı.13 yıldır kullanılmayan antibiyotik kalmadı.2 ayda mantar ilaçlarını kullanacağum eğer yan etkisi olmazsa.
Gedikpaşa dostum diyet yaptın mı geçmişte
gedikpasa34

BruceLee yazdı:
gedikpasa34 yazdı:Dün Zolax 200 mg ilaçlarım geldi dün akşam kullanmaya başladım.2 tane aldım 400 mg olsun diye 1 aylık ilaç yazdırdım.Kullanacağım çünkü denemediğim bir şey kalmadı.13 yıldır kullanılmayan antibiyotik kalmadı.2 ayda mantar ilaçlarını kullanacağum eğer yan etkisi olmazsa.
Daha önce hiç diyet yapmadım.Antibiyotikler çözüm olmadı.
gedikpasa34

Hayır diyet hiç yapmadım.Antibiyotikler çözüm olmadı kullanmadığım bitkisel, enkeksiyon kalmadı.Belki bendede mantar vardır.
gedikpasa34

Bugün 2.ci günüm inşAllah iyi olur ilk müjdeyi sizlere ben veririm.Benim surumumda olanlara.
BruceLee

gedikpasa34 yazdı:
BruceLee yazdı:
Daha önce hiç diyet yapmadım.Antibiyotikler çözüm olmadı.
Prostatitte diyet yapmadan iyileşmek çok zor
grismask

gedikpasa34 yazdı:Bugün 2.ci günüm inşAllah iyi olur ilk müjdeyi sizlere ben veririm.Benim surumumda olanlara.
günde 400 mg triflucan tedavinizin yanında aynı zamanda düzgün bir diyet, yani şekerli işlenmiş gıdalardan, hamurişinden uzak durmanız çok önemli.günde 30 dakika yürüyüş ve günde 20 dakika sıcak su oturuşları da yapmanız çok iyi olacaktır.
gedikpasa34

Madem bu kadar etkili, diyetede önem vereceğim.1 aylık ilaç var azda olsa fayda verecektir.
grismask

gedikpasa34 yazdı:Madem bu kadar etkili, diyetede önem vereceğim.1 aylık ilaç var azda olsa fayda verecektir.
tecrübelerime göre söyleyebilirim ki alkol ve kafein neredeyse her şeyi en başa sardıracak güce sahip.o yüzden alkol ve kafeini en azından 2 ay ağzınıza vurmayın bile. günlük yürüyüşler ve sıcak suda günde 20 dakika oturmak da çok etkili, antifungal tedavisinin yanında iyi olacaktır.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen ozcartman »

grismask yazdı:
gedikpasa34 yazdı:Madem bu kadar etkili, diyetede önem vereceğim.1 aylık ilaç var azda olsa fayda verecektir.
tecrübelerime göre söyleyebilirim ki alkol ve kafein neredeyse her şeyi en başa sardıracak güce sahip.o yüzden alkol ve kafeini en azından 2 ay ağzınıza vurmayın bile. günlük yürüyüşler ve sıcak suda günde 20 dakika oturmak da çok etkili, antifungal tedavisinin yanında iyi olacaktır.
Yanlış yönlendirmek istemem kimseyi ama alkol bana iyi geliyor. alkol aldıktan sonra dışkım normale dönüyor bir iki günlüğüne. prostata bağlı hiçbir şikayetim artmıyor. kahve de ona keza. tabi herkeste durum farklı olabiliyor orası muhakkak.
grismask

ozcartman yazdı:
grismask yazdı:
Yanlış yönlendirmek istemem kimseyi ama alkol bana iyi geliyor. alkol aldıktan sonra dışkım normale dönüyor bir iki günlüğüne. prostata bağlı hiçbir şikayetim artmıyor. kahve de ona keza. tabi herkeste durum farklı olabiliyor orası muhakkak.
belirti göstermiyor olabilirsiniz fakat içeride işler farklı olabilir, dolayısıyla ben yine de tedavi sırasında kullanmazsanız daha iyi olacağını düşünüyorum zaten ilaç alacaksınız bu süreçte. kullanmamak en iyisi
Uğur
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen Uğur »

Banada bira çok dokunuyor, rakı ise sık tuvalete gitmemi engelliyor nasıl bişey anlamadım.
kazimkekik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen kazimkekik »

abiler diyet derken alkali diyet mi yoksa aöı baharattan uzak durmak mı lazım veganlık işe yarar mı sizce
kazimkekik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen kazimkekik »

fazla masturbasyon yüzünden olanlarda mantar olmus olabilir mi sizce arkadaşlar
gedikpasa34

Arkadaşlar bugün 4.cü günüm tatlı’yı kestim.Ekmeği ‘de azalttım.Karbonhidrat tatlıya göre az olur ama onuda azaltacağım.Bir umut dilerim benim durumumda olanlara örnek olurum.
BruceLee

gedikpasa34 yazdı:Arkadaşlar bugün 4.cü günüm tatlı’yı kestim.Ekmeği ‘de azalttım.Karbonhidrat tatlıya göre az olur ama onuda azaltacağım.Bir umut dilerim benim durumumda olanlara örnek olurum.
Adamsın Gedikpaşalı.
gedikpasa34

BruceLee yazdı:
gedikpasa34 yazdı:Arkadaşlar bugün 4.cü günüm tatlı’yı kestim.Ekmeği ‘de azalttım.Karbonhidrat tatlıya göre az olur ama onuda azaltacağım.Bir umut dilerim benim durumumda olanlara örnek olurum.
Adamsın Gedikpaşalı.
Mecburum abiciğim ömrümün en güzel yıllarını aldı bu illet.Birçok şeye sebep oldu.İlaçları düzgün alacağım bakalım belki benim durumumda olanlar için umut olur
Hakan124

Mesaj gönderen Hakan124 »

Arkadaşlar nalet olsun bu hastalık ömrümü bitirdi sizlerden doğa bekliyorum pazartesi robotik cerrahi ameliyatı olacağım inşallah her şey yolunda gider rapbim şifa esirgemesin sizlerin doğasına ihtiyacım var kardeşlerim Liv Hospital hastanesinde olacağım doktorum volkan dugcu inşallah düzeliriz hepinizi öpüyorum selamlar sevgiler saygılar gönderiyorum hoşçakalın Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah görüşmek dileğiyle
gedikpasa34

Hakan124 yazdı:Arkadaşlar nalet olsun bu hastalık ömrümü bitirdi sizlerden doğa bekliyorum pazartesi robotik cerrahi ameliyatı olacağım inşallah her şey yolunda gider rapbim şifa esirgemesin sizlerin doğasına ihtiyacım var kardeşlerim Liv Hospital hastanesinde olacağım doktorum volkan dugcu inşallah düzeliriz hepinizi öpüyorum selamlar sevgiler saygılar gönderiyorum hoşçakalın Allah yar ve yardımcımız olsun inşallah görüşmek dileğiyle
Acil şifalar dilerim,Dilerim bir an önce iyi olursunuz