Dr Ayhan beye sorular

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Dr Ayhan beye sorular

Mesaj gönderen ahmet »

Ayhan hocam ben kendimi bildim bileli işeme hep zayıf ve tazyiksizdi eskiden ağrı sızı olmadığı için sorun olarak bile görmüyordum ne zaman ki ağrılar olmaya başladı dr dr gezmeye başladım ve kr. Prostatit teşhisi kondu. Sadece bir dr işeme testi yaptı ve çok kötü işediğimi adeta 60 yasında bir adam gibi işediğimi söyledi. Ben şimdi üretra darlığından şüpheleniyorum fakat prostatımda bariz şiş sanki bir pinpon topuna oturuyormuşum gibi yani prostatta enfeksiyonlu gibi size sorum üretra darlığı prostatta bu şekilde bir rahatsızlığa yol açarmı sanırım açarsa prostatit burada bir sonuç üretra darlığı da sebep oluyor sebebi bulmadan sonucun üstüne gidiyorum hiçbir antibiyotik ve takviyeden fayda görmedim şimdiye kadar konuyla alakalı yorumunuz nedir ? İyi akşamlar
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ahmet yazdı:Ayhan hocam ben kendimi bildim bileli işeme hep zayıf ve tazyiksizdi eskiden ağrı sızı olmadığı için sorun olarak bile görmüyordum ne zaman ki ağrılar olmaya başladı dr dr gezmeye başladım ve kr. Prostatit teşhisi kondu. Sadece bir dr işeme testi yaptı ve çok kötü işediğimi adeta 60 yasında bir adam gibi işediğimi söyledi. Ben şimdi üretra darlığından şüpheleniyorum fakat prostatımda bariz şiş sanki bir pinpon topuna oturuyormuşum gibi yani prostatta enfeksiyonlu gibi size sorum üretra darlığı prostatta bu şekilde bir rahatsızlığa yol açarmı sanırım açarsa prostatit burada bir sonuç üretra darlığı da sebe oluyor sebebi bulmadan sonucun üstüne gidiyorum hiçbir antibiyotik ve takviyeden fayda görmedim şimdiye kadar konuyla alakalı yorumunuz nedir ? İyi akşamlar
işeme testine göre dr karar verebilir,testteki grafikden belli olabiliyor sanirim, bende sormuştum doktora ,darlık olsa grafik daha değişik olur dedi.Bende sendeki gibi şişlik belirtisi var.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

freeman yazdı:
ahmet yazdı:Ayhan hocam ben kendimi bildim bileli işeme hep zayıf ve tazyiksizdi eskiden ağrı sızı olmadığı için sorun olarak bile görmüyordum ne zaman ki ağrılar olmaya başladı dr dr gezmeye başladım ve kr. Prostatit teşhisi kondu. Sadece bir dr işeme testi yaptı ve çok kötü işediğimi adeta 60 yasında bir adam gibi işediğimi söyledi. Ben şimdi üretra darlığından şüpheleniyorum fakat prostatımda bariz şiş sanki bir pinpon topuna oturuyormuşum gibi yani prostatta enfeksiyonlu gibi size sorum üretra darlığı prostatta bu şekilde bir rahatsızlığa yol açarmı sanırım açarsa prostatit burada bir sonuç üretra darlığı da sebe oluyor sebebi bulmadan sonucun üstüne gidiyorum hiçbir antibiyotik ve takviyeden fayda görmedim şimdiye kadar konuyla alakalı yorumunuz nedir ? İyi akşamlar
işeme testine göre dr karar verebilir,testteki grafikden belli olabiliyor sanirim, bende sormuştum doktora ,darlık olsa grafik daha değişik olur dedi.Bende sendeki gibi şişlik belirtisi var.
benim tepe akım hızı 13 çıkmıştı ortalama akım hızını hatırlamıyorum senin kaçtı
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ahmet yazdı:
freeman yazdı:
benim tepe akım hızı 13 çıkmıştı ortalama akım hızını hatırlamıyorum senin kaçtı
Ben iki defa uroflow testi yaptirdim 3 ay arayla Birinci testte azami akiş 22.3 ,ortalama 9. idrar miktari 460 ml. ikinci test azami akiş 12.9 ortalama 7.8... idrar miktari 219 ml.Bu testi idrara ne kadar sıkış yaparsan test degerleri değişiyor.Birinci testte sıkışken, ikincisinde sıkışık olmadan yapıldı.
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

ahmet yazdı:Ayhan hocam ben kendimi bildim bileli işeme hep zayıf ve tazyiksizdi eskiden ağrı sızı olmadığı için sorun olarak bile görmüyordum ne zaman ki ağrılar olmaya başladı dr dr gezmeye başladım ve kr. Prostatit teşhisi kondu. Sadece bir dr işeme testi yaptı ve çok kötü işediğimi adeta 60 yasında bir adam gibi işediğimi söyledi. Ben şimdi üretra darlığından şüpheleniyorum fakat prostatımda bariz şiş sanki bir pinpon topuna oturuyormuşum gibi yani prostatta enfeksiyonlu gibi size sorum üretra darlığı prostatta bu şekilde bir rahatsızlığa yol açarmı sanırım açarsa prostatit burada bir sonuç üretra darlığı da sebep oluyor sebebi bulmadan sonucun üstüne gidiyorum hiçbir antibiyotik ve takviyeden fayda görmedim şimdiye kadar konuyla alakalı yorumunuz nedir ? İyi akşamlar
Üretra darlığı prostatit nedeni olabilir. Miksiyon esnasindaki üretral kanaldaki basinç artışı prostat içerisine üretrada bulunan icerigin ( bu idrar olabilir mikrobik ajanlar olabilir). Bunun bactrim in de belirttiği gibi tetiki gerekir.

Prostatit de prostatik üretrada bir darlik yapar genellikle.

Bu durumda sunu soyleyebiliriz. Sonuç da olabilir. Sebep de.. Hep belirtiyoruz tedaviye direnç varsa üretra problemleri ve mesane hastalık lari acisindan değerlendirilmesi gerekir.
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

drayhan yazdı:
ahmet yazdı:Ayhan hocam ben kendimi bildim bileli işeme hep zayıf ve tazyiksizdi eskiden ağrı sızı olmadığı için sorun olarak bile görmüyordum ne zaman ki ağrılar olmaya başladı dr dr gezmeye başladım ve kr. Prostatit teşhisi kondu. Sadece bir dr işeme testi yaptı ve çok kötü işediğimi adeta 60 yasında bir adam gibi işediğimi söyledi. Ben şimdi üretra darlığından şüpheleniyorum fakat prostatımda bariz şiş sanki bir pinpon topuna oturuyormuşum gibi yani prostatta enfeksiyonlu gibi size sorum üretra darlığı prostatta bu şekilde bir rahatsızlığa yol açarmı sanırım açarsa prostatit burada bir sonuç üretra darlığı da sebep oluyor sebebi bulmadan sonucun üstüne gidiyorum hiçbir antibiyotik ve takviyeden fayda görmedim şimdiye kadar konuyla alakalı yorumunuz nedir ? İyi akşamlar
Üretra darlığı prostatit nedeni olabilir. Miksiyon esnasindaki üretral kanaldaki basinç artışı prostat içerisine üretrada bulunan icerigin ( bu idrar olabilir mikrobik ajanlar olabilir). Bunun bactrim in de belirttiği gibi tetiki gerekir.

Prostatit de prostatik üretrada bir darlik yapar genellikle.

Bu durumda sunu soyleyebiliriz. Sonuç da olabilir. Sebep de.. Hep belirtiyoruz tedaviye direnç varsa üretra problemleri ve mesane hastalık lari acisindan değerlendirilmesi gerekir.
Ayhan hocaya kesinlikle katılıyorum benim doktorum da aynısını aktarıyo hem sonuç hem de neden olabilirmiş prostatit bunun için detaylı bir şekilde her yerinizi kontrol ettirmeniz kesinlikle gereklidir
Silverado

Mesaj gönderen Silverado »

rifat411 yazdı:Arkadaşlar merhaba,
hepinize geçmiş olsun ve Allah hepimize acil şifa versin.Yaklaşık 3 ay önce ben de bu illetle tanıştım.Burda o kadar kötü şeyler okudum ki kendi durumum için Allah'a şükrediyorum.İlk doktora gittiğimde iri bir prostat (48 gr) , idrar yapmada zorluk ve şiddetli yanma şikayetlerim vardı,idrar testi ile idrarda lökosit tesbiti ve 2 kutu antibotik ile gelen rahatlama kurtuldum derken antibiyotiği bıraktıktan 10gün sonra gelen yanma,ancak prostat boyutlarında küçülme (24 gr ) yapılan idrar testinde lökosit yok,sperm testinde 8-9 pnl yine 2 kutu antibiyotik kısmi rahatlama ve bittikten sonra bugün 15 gün oldu hafif yanma çok az kasıklarda ağrı, bu arada her sabah akşam prostea4x4 kullanımı akşamları bir fincan karabaş+melisa çayı,yine akşamları su torbasını apıi arasına yapıştırma ve sanırım rahatlama,geceleri rahat uyku,kendimi tarttığımda ve burda yazılanları okuduğumda hayatımı bundan sonra böyle geçirebilirmiyim diye zor ama lezyonlar kötüleşmese evet diyorum.
Şimdi sizlerden ricam bana her vaka da zaman geçtikçe daha kötü olunur mu?
ve tabi ki tecrübeli arkadaşlarımdan bundan sonrası için tavsiyeler.( okuduğum kadarıyla ilaçların yan etkileri zaman zaman hastalığın kendisinden daha kötü sonuçlara sebeb olabiliyor)
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler,bir kez daha hepinize acil şifalar diliyorum.
arkadasım gecmis olsun. benim anladıgım tum arkadasların hastalıgının adı prostatit fakat yasananlar ve tetkıkler farklı farklı.fakat sununsoyleye blılırım. prostagood. 4x4 bitki cayı.sıcak su torbası.kabak cekırdeği ve brokolı kuru etkılı. denedim.bır arkadas cok guzel soylemıstı. bıraz hastalık bıraz bızler ozverı gosterıp bı orta yolu bulunuyor. vaz gecmek yok yola devam
Silverado

bu arada kola kahve bıra sarap tetıklıyor
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Silverado yazdı:bu arada kola kahve bıra sarap tetıklıyor
KOLA zaten hiç kimsenin hiç bir şartta almaması gereken bir içecek.. (TEK CÜMLE YETERLİ BU İÇECEK BOZUNTUSU İÇİN)

bira şarap konusu ise:: alkol bütün kötülüklerin gerçekten anası arkadaşlar. kullanmayın demek çok kolay belki ama kullanmak hiç kimseye birşey kazandımaz bunu biliyorsunuz. haa ille de biraz çakırkeyf olmak hoşunuza gidiyorsa bilemem. MAYALI ŞEYLERDEN UZAK DURUN.

sarhoş olmak hoştur amma; ayık olmak başkadır başka!

kahve tiryakisi iseniz bu alışkanlık biraz zor bırakılıyor ama ben kendi adıma pek kullanmıyordum zaten ,, şimdi ise tamamen bıraktım.

silverado ya katılıyor ve ekliyorum; şöyle baktığımızda bu içeceklerden uzak durmak zor değil . ve bize birşey kaybettirmiyor..
Silverado

drayhan yazdı:
Silverado yazdı:bu arada kola kahve bıra sarap tetıklıyor
KOLA zaten hiç kimsenin hiç bir şartta almaması gereken bir içecek.. (TEK CÜMLE YETERLİ BU İÇECEK BOZUNTUSU İÇİN)

bira şarap konusu ise:: alkol bütün kötülüklerin gerçekten anası arkadaşlar. kullanmayın demek çok kolay belki ama kullanmak hiç kimseye birşey kazandımaz bunu biliyorsunuz. haa ille de biraz çakırkeyf olmak hoşunuza gidiyorsa bilemem. MAYALI ŞEYLERDEN UZAK DURUN.

sarhoş olmak hoştur amma; ayık olmak başkadır başka!

kahve tiryakisi iseniz bu alışkanlık biraz zor bırakılıyor ama ben kendi adıma pek kullanmıyordum zaten ,, şimdi ise tamamen bıraktım.

silverado ya katılıyor ve ekliyorum; şöyle baktığımızda bu içeceklerden uzak durmak zor değil . ve bize birşey kaybettirmiyor..
ayhan hocam prosstagood forte kullanmaya basladım. daha etkilı oldugu kesin.
sunuda ekleyebılırım haftada 3 sabah 7km yuruyus yapıyorum. yurudugum gunler yanma neredeyse sıfıra ınıyor
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

mrb silverado prostagood forte u nereden temin ettiniz??
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Ayhan bey prostagood un tedavi edici bir özelliği varmıdır yoksa günlük rahatlamamı sağlıyor sadece
Silverado

almanyadan temın ettım ayhan bey
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

günlük rahatlama sağladığı kesin ancak etki mekanizması tam olarak aydınlık değil .kalıcı olarak da iyileşmede katkısı olabilir. prostatı küçük tutmaya yardımcı olan herşey kalıcı iyileşmeye katkı sağlayabilir.

çünkü idrar şikayetleri geçtikten sonra makat ağrısı testis ve kasık ağrısı gibi belirtiler sinir basısı sonucu uzun süre terketmiyor hastayı.. burada prostatı küçültmek ve küçük tutmak önemli;; sinir basısını ortadan kaldırmak ve sinirlerin kendini tamir etmesi için beklemek gerekiyor.
rifat411

Mesaj gönderen rifat411 »

Silverado yazdı:
rifat411 yazdı:Arkadaşlar merhaba,
hepinize geçmiş olsun ve Allah hepimize acil şifa versin.Yaklaşık 3 ay önce ben de bu illetle tanıştım.Burda o kadar kötü şeyler okudum ki kendi durumum için Allah'a şükrediyorum.İlk doktora gittiğimde iri bir prostat (48 gr) , idrar yapmada zorluk ve şiddetli yanma şikayetlerim vardı,idrar testi ile idrarda lökosit tesbiti ve 2 kutu antibotik ile gelen rahatlama kurtuldum derken antibiyotiği bıraktıktan 10gün sonra gelen yanma,ancak prostat boyutlarında küçülme (24 gr ) yapılan idrar testinde lökosit yok,sperm testinde 8-9 pnl yine 2 kutu antibiyotik kısmi rahatlama ve bittikten sonra bugün 15 gün oldu hafif yanma çok az kasıklarda ağrı, bu arada her sabah akşam prostea4x4 kullanımı akşamları bir fincan karabaş+melisa çayı,yine akşamları su torbasını apıi arasına yapıştırma ve sanırım rahatlama,geceleri rahat uyku,kendimi tarttığımda ve burda yazılanları okuduğumda hayatımı bundan sonra böyle geçirebilirmiyim diye zor ama lezyonlar kötüleşmese evet diyorum.
Şimdi sizlerden ricam bana her vaka da zaman geçtikçe daha kötü olunur mu?
ve tabi ki tecrübeli arkadaşlarımdan bundan sonrası için tavsiyeler.( okuduğum kadarıyla ilaçların yan etkileri zaman zaman hastalığın kendisinden daha kötü sonuçlara sebeb olabiliyor)
yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler,bir kez daha hepinize acil şifalar diliyorum.
arkadasım gecmis olsun. benim anladıgım tum arkadasların hastalıgının adı prostatit fakat yasananlar ve tetkıkler farklı farklı.fakat sununsoyleye blılırım. prostagood. 4x4 bitki cayı.sıcak su torbası.kabak cekırdeği ve brokolı kuru etkılı. denedim.bır arkadas cok guzel soylemıstı. bıraz hastalık bıraz bızler ozverı gosterıp bı orta yolu bulunuyor. vaz gecmek yok yola devam
brokoli kürünü henüz denemedim onu da deneyeceğim,prostagood kullandım çok fayda gördüğümü söyleyemeyeceğim belki de yeteri kadar kullanmamışımdır,başka tavsiyeler varsa onları da duymak isterim.
teşekkürler.
Sur2005

Mesaj gönderen Sur2005 »

Ayhan bey sperm kültürü vericemde kabi aldim eve geldim tuvalet önerdiler orda olmadi. Biraz gec gotursem trafik nedeniyle kabin icinde bakteri olebilir mi sorun cikar mi
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

Sur2005 yazdı:Ayhan bey sperm kültürü vericemde kabi aldim eve geldim tuvalet önerdiler orda olmadi. Biraz gec gotursem trafik nedeniyle kabin icinde bakteri olebilir mi sorun cikar mi
kültür için numuneyi en kısa sürede laboratuara vemeniz gerekir. yani bakteriler sıcaklık değişiminden etkilenip kültürde üremesi zorlaşıp yanlış sonuç alabilirsiniz.
lab ın da en kısa sürede ekim işlemini yapması gerekir.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

drayhan yazdı:
Sur2005 yazdı:Ayhan bey sperm kültürü vericemde kabi aldim eve geldim tuvalet önerdiler orda olmadi. Biraz gec gotursem trafik nedeniyle kabin icinde bakteri olebilir mi sorun cikar mi
kültür için numuneyi en kısa sürede laboratuara vemeniz gerekir. yani bakteriler sıcaklık değişiminden etkilenip kültürde üremesi zorlaşıp yanlış sonuç alabilirsiniz.
lab ın da en kısa sürede ekim işlemini yapması gerekir.
Üniversite hastanesinde idrar ve sperm örneklerini buzdolabında tutuyorlardi, biraz biriktirip topluca tahlile goturuyorlar.,soguk zincirde goturulurse daha iyi olur.
Silverado

ayhan bey solgar zinc 25 mg sanırım. tavsiye edermisiniz
tolgataylan

Mesaj gönderen tolgataylan »

Ayhan hocam 1 haftadır Beta Glukan kulllanmaya başladım, 2-3 gündür ağrılar başladı

Beta Glukan bunu yapabilir mi? Aynı zamanda omega3 de kullanıyorum ama Omega 3 yapmaz bildiğim kadarıyla.
ahmet33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmet33 »

7 yıl oldu,sert zeminlere oturdugum zaman kalça bolgesi nde agrima,yanma.idrar yaparken acıma yanma.ağrılı boşalma 2.kez ereksiyon olamama idrara sikistigimda rahatsız olma ve idrara erken çıkma sürekliiidrara çıkma hissi.düzgün bir tedavi yapılmadı şüpheli iliski sonrası zamanında tedavi olamama sonucu bunlar şekillendi.şimdi urologa tekrar gittim.bu hastalık hakkında makaleleri bile okudum dedim ve bugüne kadar bütün bildiklerini unutuyorum dedim tedaviye başlayalım dedim zaten 5-6 yıldır bisey kullanmiyorum.cipro+flomax+antidepresan verdi 15 gün sonra gel dedi,3 gün oldu bi değişiklik yok.haa bi de unutmadan ultrasonla baktı prostat küçük dedi.acaba prostatit olmayabilir miyim.prostatitte ilaki prostat buyur mu
ahmet33
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen ahmet33 »

Bi yorum yapacak olan var mi uretra darlığı mi var bende yoksa prostatit mi nasıl tanı konulacak
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

şüpheli ilişki sonrası olduysa prostatit.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

Ben haricden hiç ilişkiye girmedim testisin şiddetli sancı kuyruk sokumunda ağrı ile başladı daha sonra makat cevresinde ağrı 30-35 gün sürdü şimdi ben prostatimiyim
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

genelde bel soğukluğundan sonra başlıyor bu hastalık.bazende hiç ilişkiye girmemiş arkadaşlarda bu hastalığa yakalanabiliyor.sizin fazla şikayetiniz yoktu sanırım.ama belirtileriniz prostatiti gösteriyor.