İyileşen ya da daha iyi hisseden arkadaşlar buraya!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
allame41
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Re: İyileşen ya da daha iyi hisseden arkadaşlar buraya!

Mesaj gönderen allame41 »

galiba yüksek doz bactrim fort ve ismi bende saklı 2 farklı bitkisel içecek fena rahatlattı beni. tamidra-flomax gibi ilaçları kullanmıyorum artık idrar kanalı içerisinde bir şey takılıyormuş hissi yok galiba. 5 sene sonra ilk defa menim beyaz geldi :) insanın çocuklarını sağlıklı görmesi gibi yok :) :) yalnız antibiyotik ve bu içecekler fena yan etki yapıyor ama heralde 2-3 haftada ölmeyiz. cuma yine antibiyotik yazdıracam 10 gün daha sabah akşam bactrim alacam birde o lokman hekim içeceklerimden :) hep prostata iğne yapıyorum iyileştiriyorum diyenleri zengin ettiniz sıra bende :) danışma ücreti 750 tl :) şaka bir yana sonucu göreyim hayırlı haberlerle gelecem sizlere
secret

Mesaj gönderen secret »

Bende evdeki çinkonun son kullanma tarihi bittiğini farkedip içmeye başladım. 2 hafta kadar sonra az olan belirtilerim 0 landı. Şimdi gene 3 gündür içmiyorum hafif bir şey hissetmeye başladım. Bende de çinko faydalı oldu.
DrAyhan hocam,sürekli kullanılabilir bir şey mi çinko. Ara vermek gerekir mi,böbreklere bir zararı olur mu ?
Silverado
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Silverado »

ben sabahları ac karın ile 1 gun kullanabıldım. ınanılmaz mide bulantısı yaptı bende. solgar dahamı iyi acaba
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

uzun süre yüksek doz kullanımı pek önerilmez. iki ay kadar günde 50 mg kapsül aldıktan sonra 30 mg lık tabletleri var zinco nun onunla devam edebilirsiniz. bunu daha uzun süre kullanabilirsiniz.
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

aç karna ilk günlerde çok bulantı yapar. aç alamıyorsanız tok da almayı deneyebilirsiniz. emilimi besinlerden etkilense de vücut 50 mg ın hepsini zaten kullanamayacak.
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

allame41 yazdı:galiba yüksek doz bactrim fort ve ismi bende saklı 2 farklı bitkisel içecek fena rahatlattı beni. tamidra-flomax gibi ilaçları kullanmıyorum artık idrar kanalı içerisinde bir şey takılıyormuş hissi yok galiba. 5 sene sonra ilk defa menim beyaz geldi :) insanın çocuklarını sağlıklı görmesi gibi yok :) :) yalnız antibiyotik ve bu içecekler fena yan etki yapıyor ama heralde 2-3 haftada ölmeyiz. cuma yine antibiyotik yazdıracam 10 gün daha sabah akşam bactrim alacam birde o lokman hekim içeceklerimden :) hep prostata iğne yapıyorum iyileştiriyorum diyenleri zengin ettiniz sıra bende :) danışma ücreti 750 tl :) şaka bir yana sonucu göreyim hayırlı haberlerle gelecem sizlere
dostum istanbulda enjeksiyon konusunda dikkatli ol bence.bunun sonu yok.en sonunda ha şimdi ha sonra iyileşecem diye bir bakmışsın evini arabanı satmışsın.sen en iyisi konyaya git.

bactrim kullanmakla iyi etmişsin.bactrimi günde yüksek doz kullanıyorum demen için 4 tane kullanman gerekiyor.günde 2 tane normal kullanım zaten.çoğu zamanda sperm sarılığının yiyip içtiklerimizle alakalı olduğunu söyleyip durdular.ama alakası yok.çünkü prostatit hastalarından enfeksiyondan dolayı çoğu zaman sperm ve idrar sarı renklidir.bu işin tedavisi antibiyotik.geri kalanı vakit geçirme,oyalanmadır.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Ayhan bey tarivid ile azeltin ayni anda alınabilir mi ,yoksa birini sabah digerini akşam mi almalı ? xatral kullanıyordum ,şimdi urorec düşünuyorum ,sizce hangisi etkili olabilir.?
drayhan

Mesaj gönderen drayhan »

freeman yazdı:Ayhan bey tarivid ile azeltin ayni anda alınabilir mi ,yoksa birini sabah digerini akşam mi almalı ? xatral kullanıyordum ,şimdi urorec düşünuyorum ,sizce hangisi etkili olabilir.?
azeltinin bilinen ciddi bir etkileşimi yok tarivid ile birlikte kullanabilirsiniz. 3 gün kullan 4 gün kullanma şeklinde tedavi yeterli .. çünkü vücutta depolanıyor. yarı ömrü uzun.

alfa blokorler konusu biraz şans işi. silodosin (ürorec) daha kuvvetli etki gösterebilir ama .. yine de xatral yetiyorsa idrar akımınız normal ise değiştirmeyin derim ben.
Silverado

Mesaj gönderen Silverado »

ayhan bey solgar zinc 25 mg sanırım. tavsiye edermisiniz