Prostatı Aldırmak Ağrıları Durdurur Mu?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
hakan1234
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Prostatı Aldırmak Ağrıları Durdurur Mu?

Mesaj gönderen hakan1234 »

Hocam ne yapmak lazim onu söylevyapalim çarem yok seni çok iyi tanırım insanlara çare oluyorsun
hakan1234

Çok zor bir hastalık Allah derman versin inşallah
Urolog5

Mesaj gönderen Urolog5 »

Gelebiliyorsan gel. Illaki enjeksiyon şart değil. Elimden geleni yaparim
hakan1234

İSayın hocam arkadaşlar şahit ben gelirim beni iyi yap sana arabami bagişlayacam
hakan1234

O kadar canım yüz doknada razıyım hocam hayat kalitem düşdü
Urolog5

Mesaj gönderen Urolog5 »

sen gel elimden geleni yapacağim arabaya gerek yok
Hakanvanlı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Hakanvanlı »

Urolog5 yazdı:sen gel elimden geleni yapacağim arabaya gerek yok
Hocam instagramda takip etmeye başladım. Siz radikal prostatektomi yapıyormussunuz. Prostatın konumu nedeniyle cerrah için zor ameliyatlardanmıs. Robotik Cerrahiyle yapabiliyormusunuz ? Yada birlikte yaptığınız birileri var mı ?
Urolog5

Mesaj gönderen Urolog5 »

Robotik yapmiyoruz. Onun özel bir eğitimi var
hakan1234

Arkadaşlar Allahim bütün hastalarimiza şifalar nasip eylesin inşallah çok zor durumdayız ama ne yapalım yüce Mevlam bizim anlımıza bu yazıldı çok zor bir hastalık ben yatakda yatıyorum bir yıldır ağrı çekiyorum geçmiyor ne yapsam kullanmadım antibiyotik kalmadı targocit vankomisin rifomisin ne ararsan ama ne olur az bi fayda etsin yok Agbey etmiyor gidiyorum test yaptırıyorum bakteri ürüyor sade düzen ürüyor devlet hastanelerinde yok üremiyor pcr yaptırdım sade enterkok çıktı gelişimde düzende kültürde üç bakteri çıktı inanılmaz durumdayız ne olacak böyle antibiyotik ler vücutu bitirdi artık böyle giderse diyalize kadar kadecek Allah korusun ama çok zararı var neden de flora bakterisini öldürmüyor ne yapsan Allah acısın çare olsa yapalım arkadaşlar unuttuğum şey varsa tamamlayın durum bu öldürmüyor ama süründürüyor beni sizi bilmiyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Hakan kardeşim senin durumun farklı sen zaten kafadan antibiyotik kullanma , agrilarıni gerekirse narko agri kesici ve nsaiiler sıcak su oturmalari gibi uygulamalarla eradike etmeye calış. Tabi recete ile.
Senin geçirdigin minimal invaziv cerrahi maalesef süreç içinde inflame( Alevlenme) oluşturmuş. Zaten iltihapli olan dokuya uygulanan cerrahi işlem inflamasyonun genişlemesine yol açiyor, yumuşak doku olmasi hasebiyle iyileşme zorlaşiyor inflame alan genişliyor. Burası normal bir doku degil farklı zonlardan oluşan hassas yapıda olan farklı yapıda olan dokular.
İnflamasyon/iltihap oranı prostatın %80 i gectiyse bunu antibiyotikle iyilestirmek çok zor.
Bu arada Sureci tetikleyen olumsuzluklar üst uste geldiyse O yüzden agriların artmiş olabilir.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

Urolog5 yazdı:
hakan1234 yazdı:Arkadaşlar öyle ağrılar çekiyorum prostat tur ameliyatı olmaya karar verdim Üro dinami yaptıracağım cekemiyorum enterkok ürüyor kullanmadığım antibiyotik kalmadı vankomisin hastanede yattım 15 gün aldım ağrılarda gram azalma yok bikdim Allah hepimize yardim etsin başka çare yok
Tur ameliyati olunca prostati aldirmis olmuyorsun. Sadece prostatin idrar yolunu kapatan kisimlari kaziniyor. Sende agri şikayeti var ise prostatin periferik zonu dedigimiz diş kisminda bir iltihap olabilir. Yani turp ağrilara çözüm olmaz bence.Sadec3 işeme hizini artirir sık idrara çikmayi azaltir
Hocam oncelikle iyi seneler. Tur ameliyati sonucunda idrar sikayetlerinin rahatlamasi gerceklesirse, bu kalici midir? Yoksa hala bakteriyel bir durum varsa sonunda gecmis sikayetler geri gelebilirnmi? Ustunde hic durmadigim ender konulardan biri, arastirmak yerine size sormak isterim. Sizle ozelden gecen gun yazismistik. Salazopyrin hakkinda fikir danismistim. Antibiyotik aldigimda idrar akis hizimin inanilmaz seviyelere ciktigini soylemistim. Ancak o yuksek akis hizinda bile idrar hissi devam ederdi hemen tuvaletten ciktiktan sonra. Acikcasi o yuzden soruyorum, eger idrar sorunlarinin kokeni iltihapli prostatsa; tur ameliyati bu sorunlara KALICI bir cozum olur mu? Yoksa uretra darliginda yapilan endoskopik ameliyat gibi yuksek yuzdeyle nuksetme durumu var midir?
Urolog5

Mesaj gönderen Urolog5 »

Uretra darligi ameliyati gibi nuksetme sık gorulmuyor. Nadiren goruluyor