Mastürbasyon sonrası ağrı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
qwer123
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mastürbasyon sonrası ağrı

Mesaj gönderen qwer123 »

Doktor haftada 2 dedi ama ben ağrı yaptıpı için 7-8 günde bir yapıyorum.Yapmadan önce aşırı cinsel istek oluyor boşalma sonrası rahatlıyorum ama sonra ağrıyor. Sizce boşalma sonrası ağrı normal mi yoksa mastürbasyon yaparak zarsr mı veriyorum
ye22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Mastürbasyon sonrası ağrı

Mesaj gönderen ye22 »

qwer123 yazdı:Doktor haftada 2 dedi ama ben ağrı yaptıpı için 7-8 günde bir yapıyorum.Yapmadan önce aşırı cinsel istek oluyor boşalma sonrası rahatlıyorum ama sonra ağrıyor. Sizce boşalma sonrası ağrı normal mi yoksa mastürbasyon yaparak zarsr mı veriyorum
Kapanacak olan yarayı patlatıyor masturbasyon,inflamasyonu artırıp başa sardırıyor maalesef. Doktorların bu tavsiyesi doğru değil, forumda birçok kişi tecrübe etti.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

ye22 yazdı:
qwer123 yazdı:Doktor haftada 2 dedi ama ben ağrı yaptıpı için 7-8 günde bir yapıyorum.Yapmadan önce aşırı cinsel istek oluyor boşalma sonrası rahatlıyorum ama sonra ağrıyor. Sizce boşalma sonrası ağrı normal mi yoksa mastürbasyon yaparak zarsr mı veriyorum
Kapanacak olan yarayı patlatıyor masturbasyon,inflamasyonu artırıp başa sardırıyor maalesef. Doktorların bu tavsiyesi doğru değil, forumda birçok kişi tecrübe etti.
O zaman hiç mi yapmamak gerekiyor?
ye22
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ye22 »

clark yazdı:
ye22 yazdı:
O zaman hiç mi yapmamak gerekiyor?
Ben yapmamayı tercih ediyorum. Ancak eğer boşalmama durumuna dayanılamıyorsa 2 hafta 1 yapmak daha sağlıklı olur diye düşünüyorum. Özellikle enfeksiyon tedavisi tamamlandıysa sonrasında bir mikropsuz inflamasyon kalıyor. İşte o dönemde boşalma süresi ne kadar uzun süreye ertelenirse o kadar hızlı iyileşme hızlanır. Masturbasyonda cinsel şartlar tam oluşmadığı için prostat sıvısı tamamen atılamıyor, kalan sıvı kanalları daha da tıkayıp basınç yaratıyor.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

Bence en çok 2 hafta bilemedin 20 günde bir boşalmak gerekiyor. Benim düşünceme göre prostat içindeki süngerimsi doku biz prostatit hastalarında homojen bir yapıda değil. Eğer uzun süre boşalmazsak bozuk sünger yapısının içinde genişlemiş boşluklara daha fazla sıvı birikir bu da o yapının daha uzun süre deforme olarak kalması demek.
Ama kişinin kendi belirlediği kendine uygun süre içinde boşalırsa deforme olmuş sünger boşluklarına daha az baskı biner ve uzun bir süre sonra da olsa daha az deformeli hali ile kendini tamir etme şansı vermiş oluruz prostata.
Tabi sık boşalmada da dediğiniz gibi bu sefer olayın tam tersi olur daha doku kendini toparlayamadan tekrar tahriş olur.
Bu durumların her ikisini de göz önünde bulundurarak kişi kendine göre en uygun boşalma sıklığını belirlemeli bana göre.
Bunlar tamamen kendi düşüncelerim tabi ki, bildiğimden değil ama bende ve daha bir çok kişide yarısı parçacıklı jöle kıvamında yarısı sıvı meni olması bana bunu düşündürtüyor.
Abdullahergn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Abdullahergn »

Bende de maalesef ve pişmanlıkla söylüyorum ki uzun süreli, sık ve zorlayıcı mastürbasyona dayalı muhtemelen kronik prostatit durumu var. 2 aydır cinsel isteksizlik var, dokunmadan zevk alamıyorum, başlarda semptomlarım sadece bu kadardı birkaç gün sonrasında penis sol üst kısımlarda ince hafif sancılar başlamıştı. Şuanda ise cinsel sorunlar devam ederken sancıların şiddeti arttı. Sürekli değil bir vuruyor 15-20 sn yok bu şekilde. Özellikle idrar yaparken 10 üzerinden 5-6 olan sancılarım 8-9 oluyor. Sertleşme olunca penisim aşırı geriliyormuş givi hissediyorum. 2 aydır mast yapmıyorum tövbe ettim ve dokular kendisini yenilesin diye ama bana mısın demiyor. Bu arada üreter alt uçta 5mm taş da var ama taş cinsel sorunlara yol açmaz ve hiçbir yerde ağro olmayıp peniste sancı olması pek beklenilir bir durum değil. Sizce bendeki durum nedir, dra gittiğimde asistanı vardı muayene bile etmeden evli misin dedi yok dedim proatatit değil dedi