Korunmasız ilişki sonucu belirtilerim.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Clever

Korunmasız ilişki sonucu belirtilerim.

Mesaj gönderen Clever »

Merhaba arkadaşlar,
2 ay önce korunmasız şüpheli bir ilişkiden 2 gün sonra penis ucunda igne batması yanma gibi belirtiler yaşadım hemen doktora gittim, doktor sadece idrar aldı ve tahlile verdi idrar tahlilinde lokosit 15 çıktı banada söyledigi kelime idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsun dedi.1 er kutu Cipro ve azosilin yazdı kullandım sikayetlerim geçer gibi oldu, 1 ay sonra şikayetler daha kötü bir sekilde geri geldi batma ve yanmaya işeme sıkıntıları eklendi.
Forumdan araştırdıgım kadarıyla yeterli tedavi olunmadıgında hastalığın tekrar daha şiddetli geri geldiği yönünde.Tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum. Herkese geçmiş olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Korunmasız ilişki sonucu belirtilerim.

Mesaj gönderen kadir »

Clever yazdı:Merhaba arkadaşlar,
2 ay önce korunmasız şüpheli bir ilişkiden 2 gün sonra penis ucunda igne batması yanma gibi belirtiler yaşadım hemen doktora gittim, doktor sadece idrar aldı ve tahlile verdi idrar tahlilinde lokosit 15 çıktı banada söyledigi kelime idrar yolu enfeksiyonu geçiriyorsun dedi.1 er kutu Cipro ve azosilin yazdı kullandım sikayetlerim geçer gibi oldu, 1 ay sonra şikayetler daha kötü bir sekilde geri geldi batma ve yanmaya işeme sıkıntıları eklendi.
Forumdan araştırdıgım kadarıyla yeterli tedavi olunmadıgında hastalığın tekrar daha şiddetli geri geldiği yönünde.Tecrübeli arkadaşlardan öneri bekliyorum. Herkese geçmiş olsun.
Kardesim öncelikle ilk tanı için enfeksiyonun nerede lokalize oldugunu anlaşılmasi adina 3 üretral örnekten prostat sıvısı, meni ve idrardan lokosit kontrolü, kültür+antibiogram yaptirman gerekecek. Kültürde üreme olmayıp lokosit yüksekligi varsa lokosit sayısina göre İM iğne ve oral tabletlerden oluşan bir geniş spektrumlu bir antibiyotik kombini kullanman gerekir, yada kültürde üreme olup patojen yada patojenler belli olduģu takdirde patojene duyarlı antibiyotikler ile tedavi olma şansın olur. Bu tahlilleri yapmadan kafadan antibiyotik yazan doktorlardan uzak durmanı öneririm sana.
Clever

Mesaj gönderen Clever »

kadir yazdı:
Clever yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Kardesim öncelikle ilk tanı için enfeksiyonun nerede lokalize oldugunu anlaşılmasi adina 3 üretral örnekten prostat sıvısı, meni ve idrardan lokosit kontrolü, kültür+antibiogram yaptirman gerekecek. Kültürde üreme olmayıp lokosit yüksekligi varsa lokosit sayısina göre İM iğne ve oral tabletlerden oluşan bir geniş spektrumlu bir antibiyotik kombini kullanman gerekir, yada kültürde üreme olup patojen yada patojenler belli olduģu takdirde patojene duyarlı antibiyotikler ile tedavi olma şansın olur. Bu tahlilleri yapmadan kafadan antibiyotik yazan doktorlardan uzak durmanı öneririm sana.
Önerileriniz için teşekkür ederim Kadir bey, önerebileceğiniz bir doktor varmı acaba rica etsem sizden?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kusura bakmayın ben dr tavsiyesi veremiyorum kardeşim, forumdaki üyeler size bu konuda yardımcı olur sanırım. Yada forumda yazan drlardan birine gidersiniz veyahut forum dışı iyi bir ürolog bulup muayene olursunuz.
Clever

Mesaj gönderen Clever »

Arkadaşlar hangi doktora gitmeliyim? Kafam karıştı yokmu bir tavsiye veren?
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Clever yazdı:Arkadaşlar hangi doktora gitmeliyim? Kafam karıştı yokmu bir tavsiye veren?
Forumda aratırsan bir dünya doktor tavsiyesi var. Geçmiş olsun
Clever

Mesaj gönderen Clever »

Valeri yazdı:
Clever yazdı:Arkadaşlar hangi doktora gitmeliyim? Kafam karıştı yokmu bir tavsiye veren?
Forumda 5-6 tane doktor ismi var ama çoğundan şikayet edilmiş hangisi en iyisidir? Yokmu iyi bir doktor aralarında?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Clever yazdı:
Valeri yazdı:
Forumda 5-6 tane doktor ismi var ama çoğundan şikayet edilmiş hangisi en iyisidir? Yokmu iyi bir doktor aralarında?
Tavsiyem gerekli testleri yapan doktora git herhangi bir özel hastanede doç. Veya prof olabilir. Kapsamlı meni idrar örneklerini ver pcr dahil. Sonuçlar temiz olursa prostat sivisina baktirabilirsin adı geçen doktorlarda
Clever

Mesaj gönderen Clever »

Valeri yazdı:
Clever yazdı:
Valeri yazdı: Forumda aratırsan bir dünya doktor tavsiyesi var. Geçmiş olsun
Tavsiyem gerekli testleri yapan doktora git herhangi bir özel hastanede doç. Veya prof olabilir. Kapsamlı meni idrar örneklerini ver pcr dahil. Sonuçlar temiz olursa prostat sivisina baktirabilirsin adı geçen doktorlarda
Teşekkürler Valeri bey cevap için siz tam olarak iyileştinizmi?
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Clever yazdı:
Valeri yazdı:
Clever yazdı: Forumda 5-6 tane doktor ismi var ama çoğundan şikayet edilmiş hangisi en iyisidir? Yokmu iyi bir doktor aralarında?
Teşekkürler Valeri bey cevap için siz tam olarak iyileştinizmi?
Bagirsaklar harici bir şikayetim yok şükür