Füzyon biopsisi hakkında yardım.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Füzyon biopsisi hakkında yardım.

Mesaj gönderen Serkan »

Forumda 8. Pcr da pozitif bulgu diye bir başlık vardı. Onur da 5. Pcr da klamidya cıktı. Bu kaosun sebebi demek lablar değil prostatın yapısıymış.iltihabı kanser gibi algılayıp tedavi etmeyi ilk defa duydum. Baslığı okuduğumdan beri arastırıyorum. Böyle bir yöntem yok. Hocanın kendi protokolü sanırım.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Serkan yazdı:Forumda 8. Pcr da pozitif bulgu diye bir başlık vardı. Onur da 5. Pcr da klamidya cıktı. Bu kaosun sebebi demek lablar değil prostatın yapısıymış.iltihabı kanser gibi algılayıp tedavi etmeyi ilk defa duydum. Baslığı okuduğumdan beri arastırıyorum. Böyle bir yöntem yok. Hocanın kendi protokolü sanırım.
Boyle bir yontem var kardesim bir cok yabanci makalelerde eskiden beri mevcut.. bu bir biopsi.. prostattan parca alınıp tahlil yapiliyor fakat prostatitte drlar tarafından tercih edilmiyor kontaminasyon riskine karşı . Kanser araştırması haricinde.
Serkan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Serkan »

kadir yazdı:
Serkan yazdı:Forumda 8. Pcr da pozitif bulgu diye bir başlık vardı. Onur da 5. Pcr da klamidya cıktı. Bu kaosun sebebi demek lablar değil prostatın yapısıymış.iltihabı kanser gibi algılayıp tedavi etmeyi ilk defa duydum. Baslığı okuduğumdan beri arastırıyorum. Böyle bir yöntem yok. Hocanın kendi protokolü sanırım.
Boyle bir yontem var kardesim bir cok yabanci makalelerde eskiden beri mevcut.. bu bir biopsi.. prostattan parca alınıp tahlil yapiliyor fakat prostatitte drlar tarafından tercih edilmiyor kontaminasyon riskine karşı . Kanser araştırması haricinde.
Ben Türkçe aramıştım sanırım o nedenle bulamadım abi çok teşekkür ederim. Kadir abicim bu multiparametrik prostat MR’si ile prostattaki enfeksiyonu görmek mümkün mü?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Enfeksiyonu görmek mümkün degil ama kalsifikasyon gorulebilir Serkan kardeşim.Rica ederim ne demek.
radyoloji03
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen radyoloji03 »

Geçmiş olsun
Biyopsi öncelikle prostatta kitle varsa ve bununla birlikte psa yüksekliğine istinaden önerilir böyle bir durumunuz yoksa çok gereksiz bir işlem olur birde sizde söylemişsiniz benin tahminim suanki fiyatı en az 20 bindir bence doktor değiştirip daha güvenli nır doktora gidin derim yapılması gereken yerde tabikide biyopsi yapılır ben iki sefer biyopsi yaptırdım fakat nedeni belli olmayan enfeksiyona biyopsi yapalım diyen doktoru ilk defa duydum