PROSTATİT MESANE BOYU YÜKSEKLİĞİ YAPAR MI?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
NaifKelmendi
Hastalık Başlangıç Yılı: 0004

PROSTATİT MESANE BOYU YÜKSEKLİĞİ YAPAR MI?

Mesaj gönderen NaifKelmendi »

Arkadaşlar Merhaba,
2019 Haziran ayından itibaren idrar yolu problemleri ile uğraşıyorum. Bir doktorun prostatit teşhisi akabinde bu forumu keşfettim. Forum sayesinde Zafer Oyman’a da gittim. İki kere farklı zamanlarda prostat sıvısından lökosit baktı. Sonuç hep negatif çıkıyor. İdrar kültürleride temiz çıkıyor. Ben prostatit olgusunun prostatta bir inflamasyon yapmış olabileceğinden şüpheleniyorum. 4 ay önce en son gittiğim doktor, sistoskopi yaptı ve mesane boyu yüksekliği teşhisi koydu. O tarihten bugüne 4 kutu Xatral bitirdim. Yaz aylarında fena değildi ancak havaların soğuması ile mesane huzursuzluğu giderek artmaya başladı. Hep idrarım var gibi hissediyorum ve sanki ara ara böbreklerime yayılan bir ağrı oluyor.(Bu zamana kadar böyle bir ağrı yoktu) idrar akım hızım düşük. İlaçlı halde 8 civarı bir değer çıkmıştı. Doktorun tek tedavi yöntemi ameliyat ancak riskli olduğunu söylüyor. Benim şüphelendiğim; inflamasyon olgusu mesane boyu yüksekliği yapar mı? Eğer yaparsa bu durumdan kurtulmak inflamasyonu ortadan kaldırmak için ne yapabilirim. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
odysiea87

Re: PROSTATİT MESANE BOYU YÜKSEKLİĞİ YAPAR MI?

Mesaj gönderen odysiea87 »

Kardesim prostatit mesane boyu yüksekliği yapıyor. Mesane boyu yüksekligide prostatit yapıyor. Ameliyatta spermin ice kaçma ihtimali var. İyi bir doktorda yüzde 10 gibi az bir ihtimal. Ama o yüzde 10 başa gelince yüzde yüz oluyor.... Tedavi ya Xatralle idare ya ameliyat yerinde olsam spermimi dondururdum her ihtimale karsı olurdum ameliyatı.
Prostatit61
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Prostatit61 »

Uroflow yaptır dostum.Çoluk çocuk isini halletmeden girmeyin derim. Yada spermi doldurun öyle girin.ilacla idare edebildiğin yere kadar devam et.sicak banyo oturması felan yap.Prostatin ödemi azalsın.
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

Kaç yaşındasınız kardeşim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Ameliyat sonucunda kuru boşalma riskide olsa cocuk sorunu olmuyor,idrar torbasından sperm ayıklanarak ana rahmine enjekte edilebiliyor. Fakat şu var.. prostatta inflamasyon varsa bu mesane boynu yüksekligi daha sonrada tekrarlayabilir.
Bu şu olaya benzer; banyonuzun kapisı nemden şişmiştir kapanmiyordur,marangoz çagırıp kapıyı rendelersiniz sonuçta kapı rahatlar düzelir, bir muddet sonra nem devam ettigi için kapı yine şişip kapanmamaya baslar, bu olay bu duruma benzer. Orada olay nemdir aslında.