Prostagood Mono Kapsül

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
NeverGiveUp

Prostagood Mono Kapsül

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

PROSTAGOOD MONO KAPSÜL

PROSPEKTÜS

FORMÜLÜ:

1 kapsül, etken madde olarak Serenoa repens 160 mg (10-14,3:1) standardize lipofilik ekstresi
(ekstraksiyon ajanı: etanol %90 (a/a) ) ve boyar madde olarak demir oksitler E 172, Patent
Blue V E 131 içerir.

FARMAKOLOJİK ÖZELLİKLERİ:

Farmakodinamik Özellikleri:

Serenoa repens ekstresi, prostat hücrelerinde testesteronun çok daha potent bir androjen olan
dihidrotestosterona (DHT) dönüşmesini sağlayan 5 alfa redüktaz enzimini inhibe ederek
antiandrojenik etkisini gösterir. Serenoa repens ekstresi büyüyen prostat dokusunda DHT
konsantrasyonunu azaltır. Androjenlerin sitoplazmadaki spesifik reseptörlere bağlanması da
azalmaktadır. Serenoa repens’in antienflamatuvar ve ödem çözücü etkisi de bildirilmiştir.
Ekstrenin ilave anti-eksüdatif özelliklerinin de prostat ve periprostat dokudaki konjesyon
üzerine olumlu bir etkisi vardır.

Farmakokinetik Özellikler:

Serenoa repens ekstresinin farmakokinetiği ile sınırlı veri bulunmaktadır. Sağlıklı gönüllülere
320 mg tek doz serenoa repens verilmesinden sonra Tmax 1.58 saat, AUC (0-∞) 8.38 µg h/ml
Cmax. 2.58 µg /ml saptanmıştır.

ENDİKASYONLARI:

Benign prostat hiperplazisi, Evre I-II olan olgulardaki idrar yapma bozukluklarında endikedir.

KONTRENDİKASYONLARI:

Bileşimindeki maddelerden herhangi birine karşı önceden oluşmuş aşırı duyarlılık
durumlarında kullanılmamalıdır. Bunun dışında bildirilen bir kontrendikasyon yoktur.

UYARILAR/ ÖNLEMLER:

Kadınlarda ve çocuklarda endike değildir.

YAN ETKİLER/ ADVERS ETKİLER:

Nadir olgularda hafif gastrointestinal bozukluklar; karın ağrısı, daire, kabızlık ve mide
bulantısı yine nadiren alerjik reaksiyonlar ve prurit ortaya çıkabilir.

BEKLENMEYEN BİR ETKİ GÖRÜLDÜĞÜNDE DOKTORUNUZA BAŞVURUNUZ.

İLAÇ ETKİLEŞMELERİ VE DİĞER ETKİLEŞMELER:

Şimdiye kadar bilinen bir etkileşim yoktur. Prostagood Mono Kapsül serum PSA
düzeylerinde herhangi bir değişikliğe neden olmaz. Bu durum Prostat kanseri yönünden PSA
izlenmesi altındaki hastalarda yanılgıları önler.

KULLANIM ŞEKLİ VE DOZU:

Hekim tarafından başka türlü önerilmediği takdirde günde 2 kez (sabah, akşam) 1 kapsül
alınır.

DOZ AŞIMI VE TEDAVİSİ:

Şimdiye kadar insanlarda doz aşımı vakası bildirilmemiştir.

Hayvan deneylerinin sonuçları Serenoa repens ekstresinin çok düşük akut toksisitesi olduğunu
göstermektedir. (LD50 > 50 g/kg).

SAKLAMA KOŞULLARI:

30ºC’nin altında oda sıcaklığında ve ışıktan koruyarak saklayınız.

TİCARİ TAKDİM ŞEKLİ VE AMBALAJ MUHTEVASI:

60, 120 kapsüllük blister ambalajlarda

RUHSAT SAHİBİ:

ABDİ İBRAHİM İLAÇ PAZARLAMA A.Ş.
Zincirlikuyu/İstanbul

İMAL YERİ:

Dr.Willmar Schwabe GmbH & Co.
Arzneimittel, Postfach 41 09 25
76209 Karlsruhe-ALMANYA

Prospektüs onay tarihi;

16.07.2004

Reçete ile satılır.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
NeverGiveUp

Re: Prostagood Mono Kapsül

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Alparslan demiş ki;
Bu ilacı bende 2 hafta antibiyotiklerle beraber, ondan sonra da 4 hafta kadar yalnız kullandım. Doktorum bazı prostatit hastalarına çok iyi geleceğini 3-4 haftaya etkisini göstereceğini söylemişti. Asıl kullanıcı kitlesi prostat büyümesi olan hastalar ama ilacın ödem sökücü, idarar yapmayı rahatlatıcı etkileri varmış. Gerçekten de öyle oldu. Beni biraz rahatlatmıştı.Hatta bu ilacı bırakmadan önce az da olsa idrarda iltihap çıkmıştı. (Normalde hiç çıkmazdı.) Yani, sanki iltihap akıtmış olabilir diye yorumladım ben.

Ama gittiğim ikinci doktor bunu kullanmak için çok gençsin, bu yaşta bu kullanılmaz dedi. Sanırım testesteron seviyesini de düşürüyor, sanki bir yerde öyle okumuştum. Ben de bırakmıştım.

Bİr de ilaç bitkisel kökenli zararsız bir ilaç demişti ilk veren doktor.

Bu arada bunun etken maddesi olan "Sabal Ekstresi" için "Saw palmetto" le aynı şey diyen de var nette, bulursam eklerim. Eğer öyleyse bu piyasadaki takviyelerden çok daha hesaplı ve her eczanede bulunuyor. 120 kapsülü 30 tl falandı heralde 2012 de
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
HAMDYALNIZSANADIR
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen HAMDYALNIZSANADIR »

Prostagood monoyu kullanan arkadaşlar nasıl işe yaradı mı sizde bu ilaç ?
drpsych

Mesaj gönderen drpsych »

Ben yaklasik 15 gundur kullaniyorum, henuz bir etkisini gormedim.
HAMDYALNIZSANADIR

Ben de yarın başlayacağım nasip olursa idrar problemin için mi alıyorsunuz yoksa ağrılarınız için mi ?
drpsych

Mesaj gönderen drpsych »

İdrar problemi cok yogun degil bu ara ama sifirlanmis da degil hem onun ivin hem de yanma var onun icin.
amecan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen amecan »

benimde bugün 17 günüm her akşam 1 tane dedi bana gözlemlediğim tek şey idrar tutma oranım biraz arttı bununla birlikte gün içinde olmayan çirkin ağrılar başladı penisimde ama idrara 30-40 dk değilde 60-70 dk da bir gitmenin mutluluğundan o ağrıları görmüyorum diyebilirim yalnız bu ilaç kronik prostatit tedavisi değilde diğer ilaçlar gibi geçiçi çözüm olduğunu düşünüyorum ben ama 120 günü doldurana kadar aksatmadan iç dedi doktor düzelme olmasa bile iç ilaç bitmeden birkaç gün önce gel tekrardan bakalım dedi bakalım yapacak bir şey yok uyucaz mecbur
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

bende 1 aydır kullanıyorum. zaten bende işeme problemi yok. çok sık idrara çıkmıyorum gece kalkmıyorum. benim problem ve en çok rahatsız eden şey makattaki şişlik hissi adeta orada bişey var ve basınç yapıyor.
buna hiç fayda etmedi.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

cihanbey yazdı:bende 1 aydır kullanıyorum. zaten bende işeme problemi yok. çok sık idrara çıkmıyorum gece kalkmıyorum. benim problem ve en çok rahatsız eden şey makattaki şişlik hissi adeta orada bişey var ve basınç yapıyor.
buna hiç fayda etmedi.

Hemoroid-basur geçmişiniz varmı,bölgede patolojik durum varmı
cihanbey

Evet iç basur vardı hastalıktan öncede hala da devam ediyor
Galip

Mesaj gönderen Galip »

Dolgunluk ve şişlik gibi belirtiler basur kaynaklı olduğu gibi prostat kaynaklıda olabilir
cihanbey

Basur ile ilgisi yok bu hastalıktan öncede vardı ama hiç böyle şikayetlerim yoktu sadece acı ve kabızlık durumlarında rahatsız ederdi ve hiç şişlik olmadı. Zaten dr o şişliğin basurla ilgisi yok dedi
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

En ufak basur bile rahatsizlik verio prostatiniz sakatsa

amac basuru cozmeden ziyade prostati halletmek ama

halledemiosan once kly olandan baslayacan
HAMDYALNIZSANADIR

Bu ilacı sabh akşam tok karına almalıyız arkadaşlar ?
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

HAMDYALNIZSANADIR yazdı:Bu ilacı sabh akşam tok karına almalıyız arkadaşlar ?
Evet ben 2 haftadır kullanıyorum hiçbir faydasını görmedim
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

2 haftada fayda veren bir şey mi var sanki.en az 3-6 arası kullanmak gerekiyor.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Orta ve uzun vadede fayda edip etmeyeceği kısa vadedeki küçük farklardan anlaşılır hiçbir değişiklik olmadı onu kastediyorum
ABittersweetLi

herkeste kısa vade de iyi yönde bir şey anlaşılacak diyemeyiz.ben xatral kullandığımda ilk bir ay etki etmedi.sonra başladı iyileştirici etkileri.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ABittersweetLi yazdı:herkeste kısa vade de iyi yönde bir şey anlaşılacak diyemeyiz.ben xatral kullandığımda ilk bir ay etki etmedi.sonra başladı iyileştirici etkileri.
xatral ne gibi fayda etti bir ay sonra ,Ben yeni kullanmaya başladim yaninda sabah cipro aksam tetradox aliyorum
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

ABittersweetLi yazdı:herkeste kısa vade de iyi yönde bir şey anlaşılacak diyemeyiz.ben xatral kullandığımda ilk bir ay etki etmedi.sonra başladı iyileştirici etkileri.
Xatral bende hemen iyi yönde etki göstermişti o bakından en az 3-6 hafta demek doğru olmaz
ABittersweetLi

ahmet yazdı:
Xatral bende hemen iyi yönde etki göstermişti o bakından en az 3-6 hafta demek doğru olmaz
dediğim gibi her ilaç herkeste eş zamanlı etki gösterecek diye bir şey yok.bana sonradan faydası oldu.bekli prostagood ta sana sonradan faydalı olacak yada faydası olmayacak bunun garantisini kimse veremez.
ABittersweetLi

freeman yazdı:
xatral ne gibi fayda etti bir ay sonra ,Ben yeni kullanmaya başladim yaninda sabah cipro aksam tetradox aliyorum
idrar akımını ve mesanedeki kasılmaları iyileştirdi.o sıra diş için largopen kullanmıştım.xatralin etkisi ile gevşeyen kaslardan dolayı antibiyotik daha iyi etki etmişti.çünkü onun öncesinde 1,5 ay cravit kullandığım halde bu kadar çok fayda sağlamamıştı.yani benim düşünceme göre işin sırrı xatral.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

Xatral uzun süre kullanımda tansiyon hastalığı yaparmı neticede tansiyon ilacı
ABittersweetLi

Doktor kontrolünde kullanmam gerekiyor.ben 3 ay kullandım.tansiyonla ilgili bir sorun yaşamadım.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ABittersweetLi yazdı:
freeman yazdı:
idrar akımını ve mesanedeki kasılmaları iyileştirdi.o sıra diş için largopen kullanmıştım.xatralin etkisi ile gevşeyen kaslardan dolayı antibiyotik daha iyi etki etmişti.çünkü onun öncesinde 1,5 ay cravit kullandığım halde bu kadar çok fayda sağlamamıştı.yani benim düşünceme göre işin sırrı xatral.
Bıraktıkdan sonra kalıcı iyileşme oldumu ,yoksa xatral kullandığın sürece mi rahatlattı?