soguk alginligi sonrasi belirtilerin azalmasi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Burak345427

soguk alginligi sonrasi belirtilerin azalmasi

Mesaj gönderen Burak345427 »

Merhaba Birkac gundur soguk alginligina yakalandim.sasirdigim konu mesanemin kapasitesi artti.yorgunluk gitti.sebebi ne olabilir.
emin3850
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: soguk alginligi sonrasi belirtilerin azalmasi

Mesaj gönderen emin3850 »

emrebey yazdı:Merhaba Birkac gundur soguk alginligina yakalandim.sasirdigim konu mesanemin kapasitesi artti.yorgunluk gitti.sebebi ne olabilir.
Knk bu kadar fazla takıntı yapma akışına bırak kafanı dağıt sürekli hastalığı düşünürsen kafayı yersin tavsiyem budur
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen BruceLee »

emin3850 yazdı:
emrebey yazdı:Merhaba Birkac gundur soguk alginligina yakalandim.sasirdigim konu mesanemin kapasitesi artti.yorgunluk gitti.sebebi ne olabilir.
Knk bu kadar fazla takıntı yapma akışına bırak kafanı dağıt sürekli hastalığı düşünürsen kafayı yersin tavsiyem budur
Emin dostum haklısın
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Soguk alginligi icin ilac kullaniyormusun.
Burak345427

Mesaj gönderen Burak345427 »

Soguk alginligi icin Aferin adlı ilaci kullandim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

emrebey yazdı:Soguk alginligi icin Aferin adlı ilaci kullandim.
Evet kullandiginiz ilaçtaki parasetamol nedeniyle semptomlarınizda azalma ve rahatlama olmuştur.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

Konunun bu kadar basit olmadığına eminim. Bugün covidde 11. günüm. Maalesef biraz ağır geçiriyorum. Covidin ilk iki gününü prostatit semptomları yüzünden asla unutmayacağım. Yıllar önce prostatitin akut dönemi bile buna yakın bile değildi. 28-30 defa gece tuvalete kalktım. Evet abartısız söylüyorum, 10-15 dakikada bir tuvaletteydim hem gün içinde hem gece. Bu 2 günden sonra da tam tersi prostatit inanılmaz baskılandı. İdrar hissim 2.5 senenin açık ara en düşük seviyesine indi. Bugün 11. günüm ve yine ortalama seviyelere geldi.

Bu süreçte hiçbir ilaç kullanmadım, kinolon hasarından sonra minimuma indirmek zorunda kaldım ilaç kullanımımı. Konunun oto-immuniteyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Tabii ki detayını bilemem, savunma sistemi tamamen odağını covide kaydırdığı için rahatladığımı düşünüyorum ama o zaman da ilk 2 günün açıklamasını bilemem. Aslında hususi bunlar üstünde düşünüp kafa yormuyorum, ancak tesadüfen böyle bir başlık görünce yorumlamak istedim. Geçmiş olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Furkanal yazdı:Konunun bu kadar basit olmadığına eminim. Bugün covidde 11. günüm. Maalesef biraz ağır geçiriyorum. Covidin ilk iki gününü prostatit semptomları yüzünden asla unutmayacağım. Yıllar önce prostatitin akut dönemi bile buna yakın bile değildi. 28-30 defa gece tuvalete kalktım. Evet abartısız söylüyorum, 10-15 dakikada bir tuvaletteydim hem gün içinde hem gece. Bu 2 günden sonra da tam tersi prostatit inanılmaz baskılandı. İdrar hissim 2.5 senenin açık ara en düşük seviyesine indi. Bugün 11. günüm ve yine ortalama seviyelere geldi.

Bu süreçte hiçbir ilaç kullanmadım, kinolon hasarından sonra minimuma indirmek zorunda kaldım ilaç kullanımımı. Konunun oto-immuniteyle ilgili olduğunu düşünüyorum. Tabii ki detayını bilemem, savunma sistemi tamamen odağını covide kaydırdığı için rahatladığımı düşünüyorum ama o zaman da ilk 2 günün açıklamasını bilemem. Aslında hususi bunlar üstünde düşünüp kafa yormuyorum, ancak tesadüfen böyle bir başlık görünce yorumlamak istedim. Geçmiş olsun.
Geçmiş olsun, sizin sanırım bağişıkliğiniz cok düşük. Kandan Nötrofil, eozonofil ve Pct ölçtürmenizi öneririm. Bunlar pozitifse bagisiklik düşüktür.
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

kadir yazdı:
Furkanal yazdı:Konunun bu kadar basit olmadığına eminim. Bugün covidde 11. günüm. Maalesef biraz ağır geçiriyorum. Covidin ilk iki gününü prostatit semptomları yüzünden asla unutmayacağım. Yıllar önce prostatitin akut dönemi bile buna yakın bile değildi. 28-30 defa gece tuvalete kalktım. Evet abartısız söylüyorum, 10-15 dakikada bir tuvaletteydim hem gün içinde hem gece. Bu 2 günden sonra da tam tersi prostatit inanılmaz baskılandı. İdrar hissim 2.5 senenin açık ara en düşük seviyesine indi. Bugün 11. günüm ve yine ortalama seviyelere geldi.

Geçmiş olsun, sizin sanırım bağişıkliğiniz cok düşük. Kandan Nötrofil, eozonofil ve Pct ölçtürmenizi öneririm. Bunlar pozitifse bagisiklik düşüktür.
Hastaligin farkli gunlerinde kan testi yaptirdim, bu degerler normal. Zaten ekstrem derecede bir bagisikligi dusuklugu olmadigi taktirde bu degerler bagisiklik hakkinda bir fikir vermez.

Ancak Kadir Abi, dogrudur bagisikligim dusuk. O yuzden gercekten bakis acini merak ettigim icin soruyorum. Yukarida anlattiklarima gore bagisikligimin dusuk oldugunu sonucunu nasil yorumladin? Yani yanlis anlama gercekten dusuklugu bildigin icin hangi acidan yaklasip bu sonuca vardigini cok merak ettim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Furkanal yazdı:
kadir yazdı:

Hastaligin farkli gunlerinde kan testi yaptirdim, bu degerler normal. Zaten ekstrem derecede bir bagisikligi dusuklugu olmadigi taktirde bu degerler bagisiklik hakkinda bir fikir vermez.

Ancak Kadir Abi, dogrudur bagisikligim dusuk. O yuzden gercekten bakis acini merak ettigim icin soruyorum. Yukarida anlattiklarima gore bagisikligimin dusuk oldugunu sonucunu nasil yorumladin? Yani yanlis anlama gercekten dusuklugu bildigin icin hangi acidan yaklasip bu sonuca vardigini cok merak ettim.
Çünkü, çok uzun suren kronik iltihabik hastalikları olan ve iyileşmeyen kişilerde bagisikligin düşük oldugunu gözlemledim. Bendede orta kulak iltihabi var ve bu degerlerim bazen pozitif oluyor. Bagisikligimi surekli yuksek tutmaya calisiyorum.
Düşük bagisiklik, enfeksiyon degerleri negatif olsa bile, inflamasyonu elimine edemiyor. En ufak bir uykusuzluk,bunalım,stres ve aclık durumunda bir anda düsüyor. O yüzden sordum bu degerlerini.
ankaray
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen ankaray »

Valla ben de bunu çok merak ediyordum bir tek bende mi var diye. Ne zaman grip nezle vs. olsam 2-3 gün boyunca hiç bir sorunum kalmıyor iyileşince yine eski haline dönüyor.