Tedavi Olmaktan Çekiniyorum

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
sonik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Tedavi Olmaktan Çekiniyorum

Mesaj gönderen sonik »

Şimdiden hayırlı bayramlar arkadaşlar. Benim rahatsızlıklarım idrar debisinde düşüklük(ayakta işerken)
Aniden bastıran idrar hissi vardı ama baya baya azaldı(asitli içecek ve kahveyi bıraktım çay günde max 3 bardak)
cinsel isteksizlik var 1 ay mastürbasyona ara verip yaptığım zaman bile 2. Yi yapasım gelmiyor ve sanki penisinde dermanı kalmıyor. Nadirende pelvik bölgede ağrı oluyor.
Cinsel isteksizlik son 1 senedir var diğerleri ile 3. Yılımızı doldurduk. Tedavi olmak istiyorum ama bazı yerlerde tedavi sonrası daha farklı semptomların baş gösterdiği yazılmış ve bu beni çok korkutuyor zira bendeki semptomlara alıştım. Sizce ne yapmalıyım zira çok kararsızım
sonik

Re: Tedavi Olmaktan Çekiniyorum

Mesaj gönderen sonik »

nonwoven yazdı:
sonik yazdı:Şimdiden hayırlı bayramlar arkadaşlar. Benim rahatsızlıklarım idrar debisinde düşüklük(ayakta işerken)
Aniden bastıran idrar hissi vardı ama baya baya azaldı(asitli içecek ve kahveyi bıraktım çay günde max 3 bardak)
cinsel isteksizlik var 1 ay mastürbasyona ara verip yaptığım zaman bile 2. Yi yapasım gelmiyor ve sanki penisinde dermanı kalmıyor. Nadirende pelvik bölgede ağrı oluyor.
Cinsel isteksizlik son 1 senedir var diğerleri ile 3. Yılımızı doldurduk. Tedavi olmak istiyorum ama bazı yerlerde tedavi sonrası daha farklı semptomların baş gösterdiği yazılmış ve bu beni çok korkutuyor zira bendeki semptomlara alıştım. Sizce ne yapmalıyım zira çok kararsızım
Sonik kardeşim tedavi olman gerekir. Prostat sıvından bir analiz yaptırmalısın. Ardından yoğun bir tedavi sürecine girmelisin, başka türlü bir çözümü yok. Zararı/faydası olan tüm tedavi seçenekleri forumda mevcut. Riskli olanlardan değil de çözüm olan antibiyograma göre oral antibiyotikler ve bir takım olmazsa olmaz vazgeçilmez takviyelerimiz ile başlayabilirsin. Bu iş ertelemeyle çözülmüyor maalesef.
hocam zafer oymana gitmeyi planlıyorum. Orada bu testlerin hepsi yapılıyor mu yoksa öncesinde bi laboratuara gitmem şart mı?
prosta50
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen prosta50 »

İdrar derbisinde düşüklük için alfa broker bir ilaç kullanıyormusunuz. İşeme hızınız düşük mü?
sonik

Mesaj gönderen sonik »

prosta50 yazdı:İdrar derbisinde düşüklük için alfa broker bir ilaç kullanıyormusunuz. İşeme hızınız düşük mü?
Hocam 3 durumda idrar debimde düşüş oluyor. 1)ayakta işerken 2)uzun süre pantolonla penisi hamam edecek şekilde durursam ve o halde tuvalete girersem. 3)sabah uyanır uyanmaz işemeye gidersem. Onun dışında sorun yaşamıyorum bu yüzden alfa bloker dahil hiç ilaç kullanmadım. Eğer sizde debide düşüklük varsa tavsiyem kahveyi ve asitli gıdayı kesmeniz çayda ise aşırıya kaçmamanız. Çok şükür sorun yaşamıyorum ben
prosta50

Geçmiş olsun kaç yaşındasınız?
sonik

Mesaj gönderen sonik »

prosta50 yazdı:Geçmiş olsun kaç yaşındasınız?
22 yaşındayım
prosta50

Kardeş çokta gençsiniz bu yaşlarda hiç idrar sorunu olmaması lazım bu sorun 50yaş sonrası sorunları ama lanet hastalık işte sağlık diliyorum.