Prostatit'in DHT hormonu ile olan ilişkisi / Herkes konuya.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
scream1717

Re: Prostatit'in DHT hormonu ile olan ilişkisi / Herkes konuya.

Mesaj gönderen scream1717 »

Bende dutasterid sonrası makat ağrısı yanması başladı ona bağlıyorum başka ilaçlarda kullanıyordum ama onunla alakası var sanırım. 2 ay kullandım bıraktım ve bir anda makat yanma ağrı başladı hala makat ağrısı var ereksiyon sorunları var
umitcan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen umitcan »

Peki prostatit DHT ve testosteron düşmesine etkisi olduğu olabilir mi? Belki sendede prostatitten dolayı düşmüştür
Fatih34

Mesaj gönderen Fatih34 »

Açıklamışsınız ama ne yapmamız gerekiyor bu konu hakkında buna da değinir misiniz
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Fatih34 yazdı:Açıklamışsınız ama ne yapmamız gerekiyor bu konu hakkında buna da değinir misiniz
Hocam finasteride kullanımınız var mı?
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Fatih34

Mesaj gönderen Fatih34 »

Hergele yazdı:
Fatih34 yazdı:Açıklamışsınız ama ne yapmamız gerekiyor bu konu hakkında buna da değinir misiniz
Hocam finasteride kullanımınız var mı?
Yok kullanmadım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

curvey12 yazdı:
Hergele yazdı:Hocam bu tür ilaç yan etkilerinde lökosit görülüyor mu emin misiniz ? Sabah ereksiyonları yaşıyor musunuz?
Sorun dht'nin baskılanması sonucu prostat ve pelvik bölgenin kafayı yemesi buna bağışıklık sistemimi neden oluyor tam bilmiyorum, properciahelp formuna gir insanların yaşadıkları neredeyse sizinle aynı etkiler , lökosit sayılarıda yüksek. Pelvik bölge , ED , libido , sorunlarından şikayetci hepsi.

Sabah erektesini dalgalı bi şekilde yaşıyorum pelvik bölgemi huzursuz hissetiğim ve testislerimin büzülme gösterdiği günün sabahında kesinlikle yaşamıyorum, o bölgeler biraz rahatlayınca % 60 70 lerde belki yaşıyorum bu duruma girdiğimden beri % 100 nadir yaşadım , % 100 yaşıyorum ama sürdürülebilirliği 1 dakika bile değil.
Curvey12 kardesim, kullandiginiz anabolik steroidler, dht yi bloke etmis..testosteron fazlaligıda östrojene dönüştügü icin libido düser ED meydana cıkar...ayrica aldigınız steroidler nedeniyle vücuttaki testosteronun hızlı östrojene dönüşmesi inflamatuar etki yaratır...( vücutta yaglanma ve iltihaplanma) buda immun sistemin sürekli saldiri halinde olmasını indükler. Sizdeki prostatit agirlik kaldirma idrar reflüsunden olabilir..fakat dht blokesi yüzunden bagısıkligıniz düştüğü icin Prostattaki enfeksiyonu immun sistem yenemiyor yetersiz kaldigı icin surekli saldıri halinde . Androjenik hormonlarıniz dogal haline gelirse bagisıkliginiz eski haline gelir. Yani kullandiginiz steroid testosteron enanthate ve masteron kürü anti-androjen etki yapmiş. Testislerde küçülme ve jinekomasti oldumu hiç?