Bacaklarda ayak altında karıncalanma

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Omerefe34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Bacaklarda ayak altında karıncalanma

Mesaj gönderen Omerefe34 »

Arkadaşlar merhaba herkese son bi aydır bacaklarda çok olmasada özellikle ayak altında karıncalanma oluyor yaklaşık bir hafta da diz kapaklarında oldu ve geçti bu prostatit kaynaklımı yoksa başka bişi olabilir mi yaklaşık 8-9 aydır peşini bırakmıştım iyi kötü idare ediyodum önce boğazda lenfler şişti 2.3 cm boyunda antibiyotik kullandım 1.5 cm düştü doktor bişi yok dedi şimdide bu uyuşmalar başladı büyük abdest yaparken prostat sıvısı geliyor penis ucundan 2 -3 günde bir bosalmama rağmen kafam çok karıştı fikirlerinizi bekliyorum teşekkürler
Omerefe34

Re: Bacaklarda ayak altında karıncalanma

Amin inşallah kardeş bende takıntı hastalığı var ama tam takıntı bu hastalıkta psikolojiyi çok bozuyor ben bel soğukluğu sonrası oldum bu hastalıktan çok hivi kafaya takmıştım bi senede 4 kere oldum hiv testini ve konuyu tam kapattım şimdi hayatımda şişmeyen boyun lenflerim şişti napıcam bilmiyorum gece uyku yok Allah yardımcımız olsun inşallah
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

Hiç olayını unut tabi başka biriyle birliktelik olmadıysa lenf olayını kadir abi daha iyi bilir
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Boyun lenfleri şişmesi bölgesel enfeksiyon nedeni ile şişer genellikle.
Omerefe34

Arkadaşlar ve Kadir abi testlerden sonra ilişki sadece 3-4 kere oldu ama hepsi full korunmalı oldu sadece oral oldu acaba oraldan mı bişi kaptık bilmiyorum bide tatile gitmiştim o sıra club felan kalabalık ortamlara girdim ağızdan ağıza sigara falan ondan sonra istanbula geldiğimde grip oldum o ara şişti zaten antibiyotikle
Küçülmesine sevindim ama tam olarak gitmedi öyle kaldı
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

Olmaz diye birşey yok enfeksiyon bu kapmış olabilirsin
Furkanal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Furkanal »

Bu forumda bulunup, herhangi bir diyabetik rahatsızlığı bulunmayan insanlar eğer bacak ayakta UZUN süreli (haftalar, aylar hatta bende olduğu gibi yıllar) karıncalanma uyuşma yaşıyorsa, bunun sebebinin kinolon kullanımı sonrası sinir sisteminin aldığı hasar sonucu oluşan nöropatiden kaynaklandığını düşünüyorum. Sizin kinolon geçmişiniz var mı yok mu bilmiyorum tabii.Bana yapılan EMG'ler de gerek kolda gerek bacakta sinir hasarları mevcut çıktı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kronik prostatit, suregelen kronik inflamasyon nedeniyle, reaktif artrit, ankilozan spondilit, romatoid artrit ve huzursuz bacak sendromu gibi hastaliklara sebep oluyor. ( Antibiyotik haricinde)
Omerefe34

Furkan kinolon kullandım ama 7-8 ay önce avelox cipro tavanic tarivid. 7-8 aydır bişi kullanmıyorum sadece doktor lenf için augmentin verdi onu kullandım kinolon grubunu kullanırken feci kas ağrıları yaşamıştım ama geçmişti şimdi ondan dolayımı yine oldu bilmiyorum çünkü 1 sene sonra bile ortaya çıkabilirmiş kinolon yan etkileri doğru yanlış ben öyle okudum . Ama Kadir abinin dediği gibi huzursuz bacak vs olabilir çünkü psikolojim üst seviyede bozuk ve takıntılarım var . Kadir abi şimdi ben diyorum ki bu karıncalanmalar için bi nörolojiye gideyim boyun lenfleri için de bi hiv testi olayım eğer temiz çıkarlarsa prostatite yine tedaviye baslayayım ne diyosun abi ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Yerinde bir karar olur.
Furkanal

Omerefe34 yazdı:Furkan kinolon kullandım ama 7-8 ay önce avelox cipro tavanic tarivid. 7-8 aydır bişi kullanmıyorum sadece doktor lenf için augmentin verdi onu kullandım kinolon grubunu kullanırken feci kas ağrıları yaşamıştım ama geçmişti şimdi ondan dolayımı yine oldu bilmiyorum çünkü 1 sene sonra bile ortaya çıkabilirmiş kinolon yan etkileri doğru yanlış ben öyle okudum . Ama Kadir abinin dediği gibi huzursuz bacak vs olabilir çünkü psikolojim üst seviyede bozuk ve takıntılarım var . Kadir abi şimdi ben diyorum ki bu karıncalanmalar için bi nörolojiye gideyim boyun lenfleri için de bi hiv testi olayım eğer temiz çıkarlarsa prostatite yine tedaviye baslayayım ne diyosun abi ?
Geçmiş olsun. Her sinir hasarı olan bölge EMG'de çıkmıyor maalesef. Small-fiber neuropathy denen olay da aynı şikayetlere neden olabilir ancak EMG'de değil yalnızca sinir biyopsisinde çıkar. Benim EMG'de çıkan da çıkmayan da şikayetli bölgelerim oldu. Bu detaylara girmemin sebebi maalesef kinolon sonucu oluşabilen şeyler olması. İlk zamanlar benim de tüm vucut tendinit ve otonomik sinir sistemi hasar ağırlıklı gitse de, karıncalanma uyuşma şikayetlerimin çok belirgin hale gelmesi 8-9 ayı bulmuştu, öncesinde ben de çok hatırlamıyorum. Tabii ki sizinki farklı sebeple de olabilir.

Lütfen dikkat edin. Kinolon zehirlenmesinin asıl olayı hasar vermesi değil. Ben bunu 2 ay önce anladım. Diş hekiminin yaptığı 1 sıradan anestezi ile tüm şikayetlerim ve yeni şikayetler arta arta geri geldi. Çok ağır bir nüks yaşadım, yaşıyorum. Bu olayın en ağır tarafı, aradan 20-30 yıl geçse de kullanacağınız en basit şeylere dikkat etmesseniz kendini geri hatırlatacak olması. 2 ay öncesine kadar; tamam hasarları aldım bitti, hayatıma böyle devam etmeyi öğreneceğim ve daha fazla bir şey olmayacak çünkü kinolon kullanmayacağım diyordum. Ama dediğim üzere, öyle değilmiş. Aldığınız bir anestezi, içtiğiniz bir NSAII veya kullandığınız bir ilaç, kinolon almış gibi her şeyi geri getirebiliyor. Ben maalesef bu yola girdim, kimsenin böyle yollara girmesini istemem.

Sizin özelinizde tüm forum için diyorum. Sizin durumunuzun belki alakası bile yok bunlarla, ben genel farkındalık açısından yazmak istedim. Tekrar geçmiş olsun.
Omerefe34

Furkan çok teşekkür ederim yorumun için bende grip olmadan lenf bezleri muhabbeti olmadan çok iyisin onun için bi kutu augmentin içtim sonra bu uyuşmalar tetiklenmiş olabilir senin dediğine göre olan oldu artık ama bundan sonra tedavi alsam bile kinolon olmayan tercih edeceğim çünkü o da kesin çözüm değil maalesef teşekkürler
Furkanal

Omerefe34 yazdı:Furkan çok teşekkür ederim yorumun için bende grip olmadan lenf bezleri muhabbeti olmadan çok iyisin onun için bi kutu augmentin içtim sonra bu uyuşmalar tetiklenmiş olabilir senin dediğine göre olan oldu artık ama bundan sonra tedavi alsam bile kinolon olmayan tercih edeceğim çünkü o da kesin çözüm değil maalesef teşekkürler
Ben teşekkür ederim. Dediğim gibi sizi bağlayan bir yorum değildi yanlış anlamayın, ya da moral bozmak gibi bir amacım yok. Ben bu başlık vesilesiyle ufak bir farkındalık yaratmak istedim.
Omerefe34

Arkadaşlar yarın emg ye gidicem internette baktım sıkıntılı birşey diyor korktum biraz açıkçası çokmu zor bi işlem? İğneler felan yazıyor
Omerefe34

Birde doktor sadece kan testi olarak b 12 istedi referans değeri
187-800 benimki 224 düşük mü normal mi
Sizce
Furkanal

Omerefe34 yazdı:Arkadaşlar yarın emg ye gidicem internette baktım sıkıntılı birşey diyor korktum biraz açıkçası çokmu zor bi işlem? İğneler felan yazıyor
İğneli EMG acıtır. Ama sizin durumunuzda iğneli EMG yapacaklarını sanmıyorum, bana yapmadılar daha önce 1-2 kez ayrı ayrı yerlerde girmiştim. Ben de cidden korkmuştum iğneli yaparlar diye ancak iğnesiz EMG çok basit bir işlem. Biraz uzun sürüyor o kadar.
Omerefe34

İnşallah öyle olur iğne olmasında uzun sürsün :)
Omerefe34

Arkadaşlar bugün emg girdim temiz çıktı doktor b12 vitamini d vitamini yazdı bide çok streslisin dedi onun için ilaç yazdı yolladı bu uyuşmalar için
Furkanal

Omerefe34 yazdı:Arkadaşlar bugün emg girdim temiz çıktı doktor b12 vitamini d vitamini yazdı bide çok streslisin dedi onun için ilaç yazdı yolladı bu uyuşmalar için
Tekrar geçmiş olsun. Duloksetin etken maddeli bir ilaç mı yazdı acaba?
Omerefe34

Teşekkür ederim .Devit ampul dodex ampul ve dideral 40 mg ilaç
İsimleri