SUPHELI TEMASDAN 3 SENE SONRA PROSTATIT OLURMU

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Bigalı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

SUPHELI TEMASDAN 3 SENE SONRA PROSTATIT OLURMU

Mesaj gönderen Bigalı »

Merhaba
Herkesr sifa diliyorum

Benim kafama takılan bisey oldu bugün, ben yaklaşık 8 aylık hastayım ama hastalıktan önceki en son şüpheli temas yaklaşık
3 sene önceydi forumda okuduğum kadarıyla genelde 1ve 3 ay aralığında ortaya çıkıyor belirtiler.

Benim ise 3 sene sonra aniden şak diye cinselligin kesilmesiyle ortaya çıktı.

Ve hastalıktan önce bir 2 hafta kadar baya stres frlan üzüntü yaşamıştım ama buna baglamadim hic cunku geçmişte şüpheli temas var.

Tabi hastaliktan once bi sure zarfinda geçici idrar şikayetim olmustu okadar oda tamamen düzeldi hastalıktan once.

Ama.kafwma takılan neden 3 sene sonra birden ortaya çıktı bunca zaman bakteri mikrop saklanmismi idrar yollarında veya prostatta?

3 sene beklemesi normal bir durummu baska varmi bu sekilde başına gelen
Odessit

Re: SUPHELI TEMASDAN 3 SENE SONRA PROSTATIT OLURMU

Mesaj gönderen Odessit »

Benimde aynı şekilde hocam. 2 senedir evliyim. En son şüpheli ilişkim 3 sene önce oldu. Cybh testleri vs hepsi tertemizdi evlenmeden önce. Evlendikten belli bir süre sonra pat diye bütün prostatit semptomlarını yaşamaya başladım. Rektaş tuşe sonrası yapılan pcr testinde 3 tane bakteri çıktı. Eşime testleri yaptırttık bulaşmamış bile. Prostatın içinde izole şekilde kalıyor bu bakteriler.
Bigalı

Mesaj gönderen Bigalı »

Hocam geçmiş olsun Allah şifa versin
Benimde suan 1 ay sonra nisanim var ese bulaş soz konusu olmasından korkuyorum Bende simdi tekrar pcr yaptiricsm daha once mavi labda idrar numunesinden yaptırmıştım hepsi temiz çıkmıştı. Ama düzen yada gelişimde prostat sivisi numunesinden baktiricam.
Siz lokosit baktirdinizmi hic hicam
Odessit

Mesaj gönderen Odessit »

Benim idrar hep temiz çıktı. Prostat sıvısından kültürde bişey çıkmadı. Sadece pcr da çıktı. Benim durumumda bulaşma ihtimali düşük diye biliyorum hocam. Ama %100 değil hiç birşey.
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

Hangi doktora gidiyorsunuz
Tosun4228
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Ben şüpheli temastan 3 yıl sonra prostatit olacağını düşünmüyorum açıkçası 3 yıl büyük süre burada defalarca denk geldi şüpheli temastan 1 hafta sonra başladı diyen
Bigalı

Mesaj gönderen Bigalı »

Evet hocam bende öyle denk geldim hep benim.hastalik başlangıç öncesi en son temas 3 yıl
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

Forumda okudugum kadarıyla 1veya 3 ay içinde çıkmış hemen ortaya çıkanda çok
msrcmm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen msrcmm »

Arkadaşlar ben 3 senelik evliyim. Eşime bulaşma olmadı. Hatta en ufak bir şüpheli duruma bile rastlamadık. Çocuk da oldu çok şükür. Evlenince ne olacak diye karalar bağlamayın. En çoğu sertleşme sorunu olur onu da haplarla halledersiniz.
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Bigalı yazdı:Evet hocam bende öyle denk geldim hep benim.hastalik başlangıç öncesi en son temas 3 yıl
Hocam eğer antidepresan, finasteride, rosccutane vs ilaç kullanımı ile başlamadıysa problemler muhtemelen daha önce prostata yerleşen bakteri bağışıklığın düşük olduğu bir anda enfeksiyon yapacak koloni sayısına ulaşmıştır. Çünkü benzer hikayeler benim de cinsel temastan daha sonra ortaya çıktı.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Bigalı

Mesaj gönderen Bigalı »

Anladim hocam rocscutabe geçmişi varda 6 7 sene önce hocam
Hergele

Mesaj gönderen Hergele »

Bigalı yazdı:Anladim hocam rocscutabe geçmişi varda 6 7 sene önce hocam
Hastalık ile arasında çok zaman varsa onunla alakalı değildir hocam prostatit üzerine yoğunlaşın.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Abbasklcc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Abbasklcc »

Hergele yazdı: 22.05.2022 - 22:11
Bigalı yazdı:Evet hocam bende öyle denk geldim hep benim.hastalik başlangıç öncesi en son temas 3 yıl
Hocam eğer antidepresan, finasteride, rosccutane vs ilaç kullanımı ile başlamadıysa problemler muhtemelen daha önce prostata yerleşen bakteri bağışıklığın düşük olduğu bir anda enfeksiyon yapacak koloni sayısına ulaşmıştır. Çünkü benzer hikayeler benim de cinsel temastan daha sonra ortaya çıktı.
Roccutane ile hastaligin iliskisi nedir bende hasta olmadan 6 ay önce roccutane kullandim yan etkileri agir ilac
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Bigalı yazdı: 22.05.2022 - 10:07 Merhaba
Herkesr sifa diliyorum

Benim kafama takılan bisey oldu bugün, ben yaklaşık 8 aylık hastayım ama hastalıktan önceki en son şüpheli temas yaklaşık
3 sene önceydi forumda okuduğum kadarıyla genelde 1ve 3 ay aralığında ortaya çıkıyor belirtiler.

Benim ise 3 sene sonra aniden şak diye cinselligin kesilmesiyle ortaya çıktı.

Ve hastalıktan önce bir 2 hafta kadar baya stres frlan üzüntü yaşamıştım ama buna baglamadim hic cunku geçmişte şüpheli temas var.

Tabi hastaliktan once bi sure zarfinda geçici idrar şikayetim olmustu okadar oda tamamen düzeldi hastalıktan once.

Ama.kafwma takılan neden 3 sene sonra birden ortaya çıktı bunca zaman bakteri mikrop saklanmismi idrar yollarında veya prostatta?

3 sene beklemesi normal bir durummu baska varmi bu sekilde başına gelen
şüpheli temas derken yabancı bir kadınla korunmasız temas mı olmuştu.