Sanırım hard flaccid belasını yenmeye başladım

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Sanırım hard flaccid belasını yenmeye başladım

Mesaj gönderen Yamtar »

Arkadaşlar herkese geçmiş olsun. Malum hard flaccid sendromları bir çoğumuz için problem. Son 2 haftada idrara sıkışınca penisin geri çekildiğini ve batmaların arttığını farkettim. Son gittiğim ürolog mesane kaslarının gevşemesi için emselex 15 mg ilaç yazdı. İlaç biraz sersemletiyor ama yapacak bir şey yok. Ayrıca uyku yapıyor. İlacı kullanmaya başladım yanında da sabahları aç karna bir avuç maydanoz ve 3-5 kaşık yoğurt yemeye başladım. Ayriyeten disiplinli bir şekilde boş kaldığım tüm zamanlarda aşağıda videosunu paylaştığım pelvik yoga hareketlerini yapmaya başladım. Çok şükür batma hissi geçti. Penis geri çekilmesi de azalmaya başladı. Tamamen bitti demiyorum öyle bir iddiam yok ama en azından günlük hayatta çok fazla rahatsız etmeyecek düzeye geldi diyebilirim. Bunu sizlerle de paylaşmak istedim herkese geçmiş olsun.
Unutmadan bu gevşeme hareketlerinin yanında kasları gevsettikten sonra güçlendirmek için günde 10 sefer de squat hareketini yapıyorum.
https://youtu.be/rU6wQrIg5Ss
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Re: Sanırım hard flaccid belasını yenmeye başladım

Mesaj gönderen Yamtar »

Bu arada mesane kasları ve çevre kasların rehabilitasyonu yardımcı olmak için akşam 8 den sonra sıvı tüketimini bıraktım, uyurken mesaneyi tamamen boşaltıp o şekilde uyuyorum. Çünkü dolu bir mesane ile uyumanın tüm çabamı boşa götüreceğini düşündüm. Bırakabilirsem sigarayı da bırakacağım hem mesaneye çok büyük zararı var hem de psikolojik gerginliği artırıyor ama biz farkında değiliz.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Sanırım hard flaccid belasını yenmeye başladım

Mesaj gönderen BruceLee »

Yamtar yazdı:Bu arada mesane kasları ve çevre kasların rehabilitasyonu yardımcı olmak için akşam 8 den sonra sıvı tüketimini bıraktım, uyurken mesaneyi tamamen boşaltıp o şekilde uyuyorum. Çünkü dolu bir mesane ile uyumanın tüm çabamı boşa götüreceğini düşündüm. Bırakabilirsem sigarayı da bırakacağım hem mesaneye çok büyük zararı var hem de psikolojik gerginliği artırıyor ama biz farkında değiliz.
Sigara bırkama düşünceniz konusunda sizi tebrik ederim. keşke herkes bıraksa