Sperm Kültürü vs Prostatit Sıvısı Kafa Karışıklığı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Xman1

Sperm Kültürü vs Prostatit Sıvısı Kafa Karışıklığı

Mesaj gönderen Xman1 »

Herkese merhaba arkadaşlar. Yeni üyeyim. Öncelikle herkese geçmiş olsun.
Yaklaşık 3 yıldır bu sorunu çekmekteyim. 3 yıllık hikayemi uzun uzadıya anlatıp vaktinizi almayacağım. Son 2 ayda yaşadıklarımla ilgili sizin önerilerinize ihtiyacım var.
2 ay önce klasik prostat sorunları gene başladı, ağrılı idrar, çok yüksek crp, çok yüksek psa, idrar sıklığı, ağrı,...
Gittiğim doktor 5 adet novasef iğne, aynı anda kullanılmak üzere 2 kutu tetradox, 4 kutu da cipro verdi. Bunlardan sonra Crp ve psa normale döndü, sık idrara gitme bitti. Sonra 4 kutu Avelox yazdı. 2. kutuyu bitirdikten sonra tetislerde ve penis kökünde sızlamalar başladı ve geçmedi. Bunun üzerine semen kültürü yaptırdım. Enterecoc faecelis çıktı. 2 ayrı yerde yaptırdım ikisinde de aynısı çıktı. Antibiyogramda Avelox'a, Tetradox'a ve Cipro'ya dirençli çıktı. Doktoruma söylediğimde önemsemedi. Bunun üzerine prostat sıvısına baktirdim. 2-3 lökosit çıktı. Prostat masajından sonraki idrarda her şey normal çıktı. Doktor da senin bir sorunun yok, geçmiş dedi. Ama sizilarım artarak devam ediyor.
Okuduğum kadarıyla sperm kültür testi prostat sıvısından bile daha iyi bir yöntem prostatit tanısı için. Bu konuda sizin yorumlarınız nelerdir?
Ayrıca seminal vesiculitis diye bir hastalık var. Semptomları da prostatite çok benzer diyorlar. Menide bakteri çıktığına göre, meni de buradan geldiğine göre acaba prostat değil de burası mı iltihaplı?
Yorumlarınıza teşekkürler.
kmlpr2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Re: Sperm Kültürü vs Prostatit Sıvısı Kafa Karışıklığı

Mesaj gönderen kmlpr2 »

Enfeksiyon hastalıkları bölümü olan , özel bir hastanede enfeksiyoncuya görünmen çok daha iyi olur. Üroloji ile zaman kaybetme
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Sperm testislerde uretilir, prostatta ve seminal vezikullerdeki sivilarda buna karisarak meniyi olusturur. Senin prostat sivisi temiz, sperm kulturu uremesi oluyorsa tahmin ettigin gibi seminal vezikullerde sorun olabilir.
Xman1

Mesaj gönderen Xman1 »

wolfpack yazdı:Sperm testislerde uretilir, prostatta ve seminal vezikullerdeki sivilarda buna karisarak meniyi olusturur. Senin prostat sivisi temiz, sperm kulturu uremesi oluyorsa tahmin ettigin gibi seminal vezikullerde sorun olabilir.
Teşekkür ederim. Bu durumda, forumdaki arkadaşların belki de prostat sıvısını test ettirmeden önce yapılması daha kolay ve ucuz olan meni kültürü yapması daha uygun olabilir.

Peki, seminal veziküllerde enfeksiyon yaşayan var mı aramızda?
Ve, semptomlarımın azalması nasıl açıklanabilir eğer bu bakteri aldığım antibyotiğe dirençliyse?

Bu arada iki laboratuar da test yapmak istemedi antibyotik alıyor olduğum için. üreme olmaz dediler. Ama oldu işte.
Xman1

Mesaj gönderen Xman1 »

Bugün gittiğim profesörün yorumuna göre, meni kültürü yaptırmanın ve prostat sıvısında lökosit bakmanın anlamsız olduğu. Sonra idrar kültürü yaptırdın mı diye sordu. Sizce geçmiş mi yani dedim. Bu kadar antibyotik almışsan geçmiştir dedi sonra Cipro yazdı. Ne diyeyim? Allah bizi bunların eline düşürmesin.
messi1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen messi1 »

Xman1 yazdı:Bugün gittiğim profesörün yorumuna göre, meni kültürü yaptırmanın ve prostat sıvısında lökosit bakmanın anlamsız olduğu. Sonra idrar kültürü yaptırdın mı diye sordu. Sizce geçmiş mi yani dedim. Bu kadar antibyotik almışsan geçmiştir dedi sonra Cipro yazdı. Ne diyeyim? Allah bizi bunların eline düşürmesin.
Bu aralar çok duymaya başlaladım doktorlar lokositin anlamsız olduğunu söylüyorlar. Madem anlamsız neden orada lokosit oluşuyor! benim lokositim sayılamayacak kadar çoktu bu şimdi anlamsızmı oluyor.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Xman1 yazdı:Bugün gittiğim profesörün yorumuna göre, meni kültürü yaptırmanın ve prostat sıvısında lökosit bakmanın anlamsız olduğu. Sonra idrar kültürü yaptırdın mı diye sordu. Sizce geçmiş mi yani dedim. Bu kadar antibyotik almışsan geçmiştir dedi sonra Cipro yazdı. Ne diyeyim? Allah bizi bunların eline düşürmesin.
Kronik prostatiti salt cipro ile iyilestirecegini sanan dr, lokosit yüksekliginin anlamsiz oldugunu soylemesi gayet doğaldir.
Xman1

Mesaj gönderen Xman1 »

kadir yazdı:
Kronik prostatiti salt cipro ile iyilestirecegini sanan dr, lokosit yüksekliginin anlamsiz oldugunu soylemesi gayet doğaldir.
Kadir Bey peki prostat sıvısında 2-3 lökosite karşı meni kültüründe üreme olmasına yorumunuz nedir?
Teşekkür ederim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Xman1 yazdı:
kadir yazdı:
Kadir Bey peki prostat sıvısında 2-3 lökosite karşı meni kültüründe üreme olmasına yorumunuz nedir?
Teşekkür ederim
1-Her üreyen bakteri patojen değildir, flora bakterisi olabilir. 2- Meni kesesi ayrı bir yerdir, Prostat içi ayrı bir yerdir yani lokalizasyonlar farklıdir. 3- Kontaminasyon olma ihtimalide vardir.Bu yüzden bu tablo karsıniza cıkabilir.