Penisteki garip haller

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Rott

Re: Penisteki garip haller

Mesaj gönderen Rott »

Ben 1 ay kadar pelvik taban hareketleri yaptım ama bir değişiklik olmadı. Bu 5 yıllık süreç içerisinde bir kere tam anlamıyla sabah ereksiyonu yaşadım geçen yıl. Eski sağlıklı haline döndüm sandım ama yine aynı oldum. Sağ bacakla testislerin arasında sabittir bir ağrı var beş yıldır. Orada sanki kas ya da bir sinirde bir şey var sanki. Penis sürekli kaskatı duruyor. Özellikle sabah ilk idrarı yaparken. Bazen gevşiyor idrar yaparken vs gevşiyor. Yatarken gevşiyor. Ereksiyon yatarken daha iyi. Ayaktayken hissizlik daha fazla ve ereksiyon daha kötü. Eskisi kadar zevk alamıyorum. Antidepresan kullandığım bir dönemde ereksiyon daha iyiydi. Normalde antidepresan ereksiyonu olumsuz etkiler. Bazen çok uzun süre boşalamıyorum. 40-50 dakika süren masturbasyon oluyor. Mesela fizyoterapist pelvik taban problemin yok demesine rağmen makatına parmağını sok 1 dakika beklet her gün demişti. O hareketi yaptığımda boşaltırken bütün zevk gidiyordu sadece normal bir suyu dışarı atıyormuşum gibi bir his oluyor. Ayrıca bu sorunların oluşturduğu psikolojik durumlardan olsa gerek ayaktayken masturbasyon yapamıyorum çünkü kalbim hızlanıyor bayılacak gibi oluyorum. Nedendir bilmiyormm.
Rott

Mesaj gönderen Rott »

Erkan987 yazdı:
Rott yazdı:rar yaparken gevşiyor bazen gevşiyor nadir de olsa ama hep katı şekilde duruyor. Elimle sürekli oynuyorum alışkanlık oldu artık penisi hep düzeltme isteği oluyor elimle çekiyorum düzeltiyorum. İnsanların içinde de elliyorum farkında olmadan 5 yıldır hastayım. Bir kere taş gibi sabah ereksiyonu oldum. İyileşiyorm zannettim ama durum aynı. Çatal işeme de var özellikle sabah ilk idrar çok zorluyor yavaş yavaş yapıyorum. Yatar pozisyondayken daha gevşek oluyor penis. Ama bazen sert bir çubuk gibi durduğu da oluyor. Mesela uzanıyorum penis 5-6 cm şeklinde sönük ama dik duruyor katı bir halde oluyor. Hard flaccid semptomları gibi ama fizyoterapist kaslarında bir şey yok dedi. Peniste hissizlik de var. Eskisi gibi aşırı şehvet duygusu yok. Mekanik bir boşalma var çok zevk almıyorum.
Hocam penisteki katılık dip kısmının ince baş kısmının kalin olma boşaldıktan sonra inerken dip kısmının şişkin olmasi inik halinin çok salık olması gibi durumlar mevcut bende de prostatit semptomlariyla basladi bu durumlar sonrasinda her sey kendiliginden duzeldi ama bu hard flaccid olayi duzelmedi. Aslında dönem dönem cok iyi olduğum zamanlar oldu. Masturbasyonu azalttigim dönemlerde özellikle bu semptomların cogunu görmuyordum. Her boşalmadan sonra sicak suya girip çömelme pozisyonunda penis ve cevresini sicak suyla yıkadığımda bu sertlik durumundan kurtuluyordum. Sende de işe yarayabilir bir dene istersen. Onun haricinde sendeki bu durumlar gün gectikçe daha çok mu arttı zevk alamama veya varsa erektil disfonksiyon hastalık gun gectikce ilerledi mi yani?
Bende işe yaramıyor sıcak su vs. En başından beri aynı durumdayım. Pantolon giydiğimde çok rahatsızlık veriyor. Ağrım şiddetleniyor. Apış arasında bazen seyirde oluyor pıt pıt pıt diye hızlı hızlı kas spazmı oluyor gibi bikaç saniye süren bir şey oluyor gün içinde. Kasığımın sol tarafında biri dokunuyor gibi bir his oluyor. Bazen testisler nefes alıp verir gibi hareket ediyor. Semptomlardan aklıma gelenleri yazdım sürecin en başından beri aynı.
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Yamtar »

Penisle ilgili sorunlar insanı o kadar rahatsız ediyor ki, bazen sık idrar vs sorunu yaşayanlara ne kadar şanslılar diyesim geliyor ne yalan söyliyim.
Erkan987
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Erkan987 »

mustafaa yazdı:
Yamtar yazdı:
mustafaa yazdı:İçe çekilme ve dediğin sertlik hali kasılı kalan kaslardan oluyor, özellikle makatın arka yüzeyinde bulunan dışkıyı tutmaya yarayan puborektal kası ve perine bölgesindeki ve makatın içi tetik noktalarında aynı zamanda kasıklara yapılan masajla gevşettikçe bu peniste sertlik, içe çekilme azalıyor. Bilginize.
Siz tetik nokta tedavisi aldınız mı yoksa kendiniz mi masaj yapıyorsunuz? Bir de bir yüzde vermeniz gerekirse eski halinize göre % kaç bir düzelme var?
8 seans aldım toplamda yani oran vermem gerekirse %30 gibi düşük bir profil çıkar. Makat kasımı sürekli kasma sorunu vardı o baya geçti ama, Çünki asıl sorunlu kası buldu doktor ben seansa ara vermek zorunda kaldım iç hemoroid ve makat çatlağı olduğu için. Sorunlu olan kas prostatın çok yakınında pelvik tabanın kavşağı olarak geçen. Ön levator kası

Ön levator anı kası (üst kısım veya Puborectalis) : Levator ani kasları çoğunlukla pudendal sinir, perineal sinir tarafından innerve edilir. Dr Wise'ın kitabında bu bölge erkeklerin penisin ucunda ve gövdesinde hissettikleri ağrıdan sorumlu olarak tanımlanır ve mesane, üretra ve prostattaki basınç/doluluk hissine atıfta bulunabilir. Yani Dr Wise'a göre burası pelvik ağrı için en önemli tetik nokta bölgelerinden biri.

Hemoroid ve makat çatlağını tedavi ettirdikten sonra tekrar denemeyi düşünüyorum.
Erkan987
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Erkan987 »

Erkan987 yazdı:
mustafaa yazdı:
Yamtar yazdı: Siz tetik nokta tedavisi aldınız mı yoksa kendiniz mi masaj yapıyorsunuz? Bir de bir yüzde vermeniz gerekirse eski halinize göre % kaç bir düzelme var?
8 seans aldım toplamda yani oran vermem gerekirse %30 gibi düşük bir profil çıkar. Makat kasımı sürekli kasma sorunu vardı o baya geçti ama, Çünki asıl sorunlu kası buldu doktor ben seansa ara vermek zorunda kaldım iç hemoroid ve makat çatlağı olduğu için. Sorunlu olan kas prostatın çok yakınında pelvik tabanın kavşağı olarak geçen. Ön levator kası

Ön levator anı kası (üst kısım veya Puborectalis) : Levator ani kasları çoğunlukla pudendal sinir, perineal sinir tarafından innerve edilir. Dr Wise'ın kitabında bu bölge erkeklerin penisin ucunda ve gövdesinde hissettikleri ağrıdan sorumlu olarak tanımlanır ve mesane, üretra ve prostattaki basınç/doluluk hissine atıfta bulunabilir. Yani Dr Wise'a göre burası pelvik ağrı için en önemli tetik nokta bölgelerinden biri.

Hemoroid ve makat çatlağını tedavi ettirdikten sonra tekrar denemeyi düşünüyorum.

Hocam doktorunuz kimdi? Bu kassal problemleri tamamen düzeltebiliyor muyuz yoksa ömür boyu dikkat mi etmemiz gerekiyor.
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Kayseri de Hüseyin isminde bir fizyoterapi doktoru ümit Erkutun öğrencisi, yani kaslara ilgili bir sorun varsa fizyoterapi yardımcı olabilir. Makat içi tetik noktalar var oralardaki sert kasları bulup gevşetiyor. Ama tahmini seans benim görüşüöimce en az 10 seans her şehirde var bu fizyoterapi doktorları araştırırsan bulabilirsin sana yakın olanı.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
Rott

Mesaj gönderen Rott »

mustafaa yazdı:Kayseri de Hüseyin isminde bir fizyoterapi doktoru ümit Erkutun öğrencisi, yani kaslara ilgili bir sorun varsa fizyoterapi yardımcı olabilir. Makat içi tetik noktalar var oralardaki sert kasları bulup gevşetiyor. Ama tahmini seans benim görüşüöimce en az 10 seans her şehirde var bu fizyoterapi doktorları araştırırsan bulabilirsin sana yakın olanı.
Ben ümit Erkut’a da gittim kaslarla alakalı sorunun yok dedi ama hard flaccid semptomları var kısmen
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Bndede makat çatlağı belirtisi var oturaklı lavabo da bir su tutayım derken sanki jiletle kesildi hissi peçete kan oldu. Meme gibi şişlik hisset im ve bu aralar şiddetli baş ağrısı burun akıntısı hapşırma tıkanma kronik rinit te başladı ne edelim yanmadayk
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Dertlii yazdı:Bndede makat çatlağı belirtisi var oturaklı lavabo da bir su tutayım derken sanki jiletle kesildi hissi peçete kan oldu. Meme gibi şişlik hisset im ve bu aralar şiddetli baş ağrısı burun akıntısı hapşırma tıkanma kronik rinit te başladı ne edelim yanmadayk
Makat çatlağı varsa tuvalet esnasında cam kesiği gibi his, tuvalet esnasında yanma gibi belirtiler olabilir. Ama yeni başlayan bir çatlaksa sarı kantoran kremi, kakao yağı, zeytin yağı gibi tahrişi önleyecek şeylerden kullanabilirsin
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Teşekkürler hocam sağol