MR sonucu

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Yorgunsavaşçı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

MR sonucu

Mesaj gönderen Yorgunsavaşçı »

Mesane anterior ve sol lateral duvarda kalınlaşma izlenmektedir.

Kadir abi bu ne demek ?
Yorgunsavaşçı

Re: MR sonucu

Kadir abi bakabilirsen çok sevinirim abi
Yorgunsavaşçı

Kadir abi prostatit bu durumu yapar mı abi ? Yoksa bu durumdan dolayı mı prostatitim ?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Yorgunsavaşçı yazdı:Kadir abi prostatit bu durumu yapar mı abi ? Yoksa bu durumdan dolayı mı prostatitim ?
Mesane duvarı kalinlasmasi enfeksiyondan, iyi huylu tümorden olabilir. Ama sizinki enfeksiyon kaynaklidir buyuk bir ihtimal. Öncelikle enfeksiyon varsa bu giderilmelidir. Eger yoksada baska biyolojik incelemeler yapılmalidir.
Yorgunsavaşçı

kadir yazdı:
Yorgunsavaşçı yazdı:Kadir abi prostatit bu durumu yapar mı abi ? Yoksa bu durumdan dolayı mı prostatitim ?
Mesane duvarı kalinlasmasi enfeksiyondan, iyi huylu tümorden olabilir. Ama sizinki enfeksiyon kaynaklidir buyuk bir ihtimal. Öncelikle enfeksiyon varsa bu giderilmelidir. Eger yoksada baska biyolojik incelemeler yapılmalidir.
Abi ben 3 ay antibiyotik kullandım . Geçmedi sanırım bu . Birde abi bu olayın prostatitle bir alakası var mı abi
Yorgunsavaşçı

Abi bir sorum daha var sana çok kafanı ağrıtıyorum kusura bakma abi . Bu mesanede ki olay prostatit semptomlarını yapar mı abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet yapar.
Yorgunsavaşçı

kadir yazdı:Evet yapar.
Abi peki Zafer oyman bol lökosit saymıştı anlamadım ben bu işi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Daha öncede size yazmıstim mesane duvarı kalinlaşmasina uretral enfeksiyonlarında sebep oldugunu. Sık idrara gidildiginde mesane kapasitesi azalır ve boyut olarak büzülür, büzüldüğünde mesane duvarı kalınlığı artar. Sizde enfeksiyon yaşamişsıniz sanırım. Bu sebep olabilir. Tümör olacağını sanmiyorum.
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen secooo »

kadir yazdı:Daha öncede size yazmıstim mesane duvarı kalinlaşmasina uretral enfeksiyonlarında sebep oldugunu. Sık idrara gidildiginde mesane kapasitesi azalır ve boyut olarak büzülür, büzüldüğünde mesane duvarı kalınlığı artar. Sizde enfeksiyon yaşamişsıniz sanırım. Bu sebep olabilir. Tümör olacağını sanmiyorum.
Bunun tedavisi nedir abi?
Burakgsgs
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Burakgsgs »

Bende sorucaktım mesanede oluşan bu durumun tedavisi var mı zamanla düzelir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

secooo yazdı:
kadir yazdı:Daha öncede size yazmıstim mesane duvarı kalinlaşmasina uretral enfeksiyonlarında sebep oldugunu. Sık idrara gidildiginde mesane kapasitesi azalır ve boyut olarak büzülür, büzüldüğünde mesane duvarı kalınlığı artar. Sizde enfeksiyon yaşamişsıniz sanırım. Bu sebep olabilir. Tümör olacağını sanmiyorum.
Tedavisi öncelikle sebep oldugu enfeksiyonu tedavi etmek, idrar sıklığının normal hale gelerek mesanenin genişlemesini saglamak..mesane genişleyince zaten duvar kalinliğı incelecektir. Tedavide alfablokerlerinde kullanilmasi faydali olacaktir. Başka bir tedavisi yok seko kardesim.
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen secooo »

kadir yazdı:
secooo yazdı:
Tedavisi öncelikle sebep oldugu enfeksiyonu tedavi etmek, idrar sıklığının normal hale gelerek mesanenin genişlemesini saglamak..mesane genişleyince zaten duvar kalinliğı incelecektir. Tedavide alfablokerlerinde kullanilmasi faydali olacaktir. Başka bir tedavisi yok seko kardesim.[/quote

Teşekkurler abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim.