- Ç Ö Z Ü M -

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kronik90
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Re: - Ç Ö Z Ü M -

Mesaj gönderen Kronik90 »

Slm yeni üyelerdenim. Farklı bir soru soracağım acaba sizlerde küçükken tuvaletinizi bilerek tuttunuz mu ? Ben ihtimaller Arasında tuvalet tutmanın da olabileceğini düşünüyorum. Yapılan basınç hatta giZli yırtıklar
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen vanpersie »

Olabilir zira bende ereksiyon sonucu bosalamamayla daha dogrusu meninin geri kacmasiyla bssladi bu sorunlar.ama cocukluktan gelme ihtimali dusuk bence daha cok genclik donemi etkilemis olabilir.
Kronik90

Dışkıyı tutma olarak demek istemiştim. Sorunun bağırsaklarda olduğu üzerine bu yorumu yapmıştım.dışkı olarak tuvaletini tutanlar var mıydı
Kronik90

Arkadaşlar bu dışkı tutmayı şöyle düşündüm. Dedim ki tüm doktorlara hep benzer şikayetleri ve hasta geçmişlerimizi anlatıyoruz. Demek ki hem ortak Olmalı bu sebepler hemde doktora söylenmeyen Olmalı. Aklıma dışkı tutma geldi, ben tutardım. O dönemlerde bu tutma bağırsaklara ya da prostatta hatta tüm o bölgeye kanallara testise basınç uygulamış olabilir. Arkadaş geçen denedim çok büyük basınç oluşturuyor,o dönem topuğumu koyardım anüse iyi Hatırlıyorum.basın oluşturmuş olabilir.eğer böyle olanınız varsa ayrı başlık açsın tecrübeli arkadaşlar. Başka aklına gelen olay var mı doktora söyleyemediğiniz onları da araştıralım. Bu hareketler Bağırsak Prostat penis kanallar testisler damarlar vb bozmuş Olmalı
Kronik90

Birde Göbek deliğime parmak ucu ile baskı uygulanınca sanki cızırtı geliyor gibi komple aşağı taraftan. Bu arada umarım konu dışı fazla olmamıştır Bağırsak Kaynaklı olduğu düşüncesiyle bu Alana yazdım
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

http://www.biorezonansankara.com/alkali_asit.pdf alkali diyeti ile ilgili bir liste.diyet yapan arkadaşların belki işine yarayabilir.
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

*Mix mikrop olmasi ihtimaline karsi diyete baslamadan once bakterileri yok edin. Antibiyotik igne olun. Fakat yeteri kadar antibiyotik kullandiginizi dusunuyorsaniz artik birakin ve diyet yapin. Forumda bahsettigimiz cayin avantaji hem bakteriyel hem de candida gibi maya bakterilerinin neden oldugu enfeksiyonlara iyi gelmesi. Ortak payda var yani. Antibakteriyeller maya bakterilerini oldurmuyo aksine probiyotikleri de oldurdukleri icin onlara firsat sagliyor. Fakat elbette tedavide antibiyotiklerin de kullanilmasi gerekiyor. Sadece yeterince.

*Candida gibi patojenler de prostata yerlestiyse yine lokosit cikabilir sekresyon sonrasi sividan. Lokosit=Bakteri kaynakli enfeksiyon degildir, bu maya bakterileri yuzunden de olabilir.

*Candida bir bolgede direk enfeksiyona neden olmayabilir. Bu mantar firsatcidir. Bakterinin neden oldugu enfeksiyon bolgesine sonradan yerlesir. Ornegin durduk yere kulak enfeksiyonu yaratmaz fakat bakteri kaynakli otit, sinuzit olduysaniz solunum yollarina yerlesebilir.

*Sistemik hal aldiysa bagisikliginizi baskilar, iyilesmenizdeki en buyuk engeldir.

*Sigara kullaniyorsaniz diyete gerek yok. Sigaradan, alkolden kurtulun.

*Amalgam dis dolgulari konusu cok karisik, sorun yaratmaz diyen de var yaratir diyen de. Fakat onemli olan dolgunun yapildigi ilk anda iceri civa gibi agir metallerin kacmamasi. Keza dolgu dustugunde de.

*insan bedenine en cok agir metal dipte yasayan deniz canlilarindan giriyor. Hamsi, sardalya gibi baliklar tercih edin.

*Probiyotik konusu cok onemli, ona dair yeni bir baslik acacagim. Kefir ve yogurt da buna dahil.

*Bu bilgilerin kaynaklari bilimsel makalelerdir. Bu makaleleri yazanlar ben degilim, benim ahbaplarim degil, tip egitimi almis insanlardir.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
baran
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen baran »

NeverGiveUp yazdı:*Mix mikrop olmasi ihtimaline karsi diyete baslamadan once bakterileri yok edin. Antibiyotik igne olun. Fakat yeteri kadar antibiyotik kullandiginizi dusunuyorsaniz artik birakin ve diyet yapin. Forumda bahsettigimiz cayin avantaji hem bakteriyel hem de candida gibi maya bakterilerinin neden oldugu enfeksiyonlara iyi gelmesi. Ortak payda var yani. Antibakteriyeller maya bakterilerini oldurmuyo aksine probiyotikleri de oldurdukleri icin onlara firsat sagliyor. Fakat elbette tedavide antibiyotiklerin de kullanilmasi gerekiyor. Sadece yeterince.

*Candida gibi patojenler de prostata yerlestiyse yine lokosit cikabilir sekresyon sonrasi sividan. Lokosit=Bakteri kaynakli enfeksiyon degildir, bu maya bakterileri yuzunden de olabilir.

*Candida bir bolgede direk enfeksiyona neden olmayabilir. Bu mantar firsatcidir. Bakterinin neden oldugu enfeksiyon bolgesine sonradan yerlesir. Ornegin durduk yere kulak enfeksiyonu yaratmaz fakat bakteri kaynakli otit, sinuzit olduysaniz solunum yollarina yerlesebilir.

*Sistemik hal aldiysa bagisikliginizi baskilar, iyilesmenizdeki en buyuk engeldir.

*Sigara kullaniyorsaniz diyete gerek yok. Sigaradan, alkolden kurtulun.

*Amalgam dis dolgulari konusu cok karisik, sorun yaratmaz diyen de var yaratir diyen de. Fakat onemli olan dolgunun yapildigi ilk anda iceri civa gibi agir metallerin kacmamasi. Keza dolgu dustugunde de.

*insan bedenine en cok agir metal dipte yasayan deniz canlilarindan giriyor. Hamsi, sardalya gibi baliklar tercih edin.

*Probiyotik konusu cok onemli, ona dair yeni bir baslik acacagim. Kefir ve yogurt da buna dahil.

*Bu bilgilerin kaynaklari bilimsel makalelerdir. Bu makaleleri yazanlar ben degilim, benim ahbaplarim degil, tip egitimi almis insanlardir.
Amalgan diş konusu gerçekten karışık bende vardı 6 tane değiştirdim. Kısa vadede değişen bir şey yok. Formda kaç kişide amalgan diş dolgusu var tespit etmek gerek. Aslında formdaki arkadaşların ortak yanlarını tespit edebilirsek hastalığın çıkış nedeni hakkında biraz daha fazla bilgi sahibi olabiliriz.
NeverGiveUp

Amalgam dolgulari ne ile degistirdin baran? 3 tane de ben de var. Kompozit mi?

Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

NeverGiveUp yazdı:Amalgam dolgulari ne ile degistirdin baran? 3 tane de ben de var. Kompozit mi?
Benim ağzım amalgam diş dolgularıyla dolu, çocukluktan beri.
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

Bende de 2 yıldır 1 tane var amalgam dolgu
NeverGiveUp

Valla hocam bu mevzuya dair fda 15 tane amalgam dolgunuz olsa da sorun yasamazsiniz, yilda yediniz bir dip baligina esdeger agir metal alirsiniz gibi bi aciklama yapmis.

Sokup kompozit yaptirin diyen yayinlar da mevcut.

Fakat aslolan amalgam dolgu yapilirken o esnada agir kursun almamak. Ya da dolgu dustugu esnada hemen bi disciye gidip o bolgede aspirasyon yaptirmak.

NeverGiveUp

*Kucuk bir oneri daha: Ozellikle sabah kalktiginizda dislerinizi ve dilinizi fircalayin. Dahasi dilinizi kaziyin. Bunun icin dil kaziyicilar satiliyor, basit plastik fakat kullanisli bir aparat. Ben aldim faydasini goruyorum. Fircanizin arkasindaki tirtigi da kullanabilirsiniz. Fakat hem cok yetersiz kaliyor hem de ogurme hissine sebebiyet veriyor.

erdem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen erdem »

Diş konusunu daha önce bahsetmiştim. Manisa'da ki doktor dişlerin deki iltihapları tedavi ettir sıkıntın büyük ihtimalle çözülür demişti. Dinledim mi dinlemedim. Dolgu altında iltihap da olabilir ki disteki iltihap vücudun heryerini etkiliyor en kötü en zararlı şey dişteki iltihap malesef
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Ben 3-4 sene boyunca diş teli tedavisi gördüm bir de. Haliyle o yıllar ağız bakımı çok meşakatli olmuştu. Ne zaman teller çıktı, ağzım ferahladı, ağız bakımımı iyi yaptığım dönemlerde şikayetlerimin olmadığını hatırlıyorum. Önümüzdeki ayi gömülü 20'lik dişimi çektirip , ağzımda bakım yaptıracağım, bakalım bir faydası olacak mı?
drayhan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen drayhan »

benim de gömülü ve kısmen çürümüş olan 20 lik dişim var. birini yıllar önce aldırdım ama zor bir operasyon oldu. ikinciyi hala cesaret edemiyorum. ara ara bulunduğu bölge de iltihap yapıyor. ortak özellik mi bu acaba çoğumuzda?? çürük diş vs prostatit..
tolgataylan

Mesaj gönderen tolgataylan »

Elma sirkesi kullanın. Geceleri yatmadan önce 1 yemek kaşığı için. Fakat bu kaliteli bir marka olsun. Elma sirkesi candidanın baş düşmanlarından. Secret bunu yapıyor ve şu anda iyi olduğunu söylüyor. Yurtdışında da elma sirkesiyle kurtulduğunu söyleyen insanlar var.

Sirke yazmışsın ama prostatitlerde sirke, limon oldukça zararlı sende nasıl ağrıları çoğaltmıyor anlayamadım.
Hatta limon kullananlarda var ben 1 damla alsam mahvoluyorum.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

drayhan yazdı:benim de gömülü ve kısmen çürümüş olan 20 lik dişim var. birini yıllar önce aldırdım ama zor bir operasyon oldu. ikinciyi hala cesaret edemiyorum. ara ara bulunduğu bölge de iltihap yapıyor. ortak özellik mi bu acaba çoğumuzda?? çürük diş vs prostatit..
Geçen sene haziran ayinda benim alltaki 20 lik diş çürük olmadığı halde üstüne dokununca çok ağrı oluyordu ,dişciye gittim çekmeye karar verdik, film cektirdim,dişci largopen Verdi ,bittikden 2 gun sonrasina randevu vardı,gittiğimde diş tekrar iltihap yapti çekmedi klamoks Verdi ,bu arada agzimi 1 cm den fazla acamadim kaslar kilitli gibiydi ,cekildikden sonra duzeldi.Dişci filme baktı başka bir dolgulu dişin altinda iltihap oldugunu ,dişi cektikden sonra iltihabi kaziriz demisti,ben o zaman cektirmedim,,sadece 20 lik çekildi, Bu olaydan 1 ay sonra bende tekrar sorunlar başladi, bunda dişin nedeni var mi yokmu belli değil.sorunlu dişleri yaptiracagim bakalim ne olacak.
NeverGiveUp

drayhan yazdı:benim de gömülü ve kısmen çürümüş olan 20 lik dişim var. birini yıllar önce aldırdım ama zor bir operasyon oldu. ikinciyi hala cesaret edemiyorum. ara ara bulunduğu bölge de iltihap yapıyor. ortak özellik mi bu acaba çoğumuzda?? çürük diş vs prostatit..

Aynen ondan 1 tane de bende var. Ortak ozellik mi bilemem ama bagisiklik icin sorun oldugu kesin Erdem arkadasin soyledigi gibi.

Apse gibi bisey de var. Agri yok. Simdi gidip cektirsem dr antibiyotik yazicak diye cekiniyorum isin acikcasi cunku gunlerdir ustune koya koya bagirsaklari zor toparladim. Yeniden yikasim yok, bu yuzden cekiniyorum biraz.

Dis icin genis spektrumlu antibiyotikler mi kullaniliyo yine hocam? Mecburi mi yani bu durum bilgin var mi?

NeverGiveUp

Bu arada sol kolunda agri, uyusukluk yasayan kimse var mi? Surekli olarak diil, donem donem ve ozellikle geceleri uzandigimda.

Dalak buyumesi var bende. Bademcik gibi, bi sisiyo bi iniyo. Eskiden de oluyodu. Candida yuzunden de olabilir, bu dis yuzunden de olabilir. Tam emin olamadim. Ptitden once de oluyodu ara ara.

Bu durumu baska yasayan var mi? Bu da onemli cunku bence.

Galip

Mesaj gönderen Galip »

Ozan,benimde geceleri uzandığım zaman sol kolum ağrı yok,uyuşma oluyor ama telefon elimde yani 30-40 dak elimde telefon ondan belkide uyuşuyor tam bilemedim ama sağ kolum soldaki gibi uyuşmuyor nedense
NeverGiveUp

Galip yazdı:Ozan,benimde geceleri uzandığım zaman sol kolum ağrı yok,uyuşma oluyor ama telefon elimde yani 30-40 dak elimde telefon ondan belkide uyuşuyor tam bilemedim ama sağ kolum soldaki gibi uyuşmuyor nedense
Hocam belli periyotlarda olan bisey bu ya. Telle ya da uzerine yatmayla pek bi ilgisi yok.

ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Arkadaşlar tam buğday ekmeği araştırmalarıma göre özellikle çinko ve diğer mineraller bakımından çok zengin yenilenilir gibi geliyor bana
NeverGiveUp

Gluten var ama Ahmet kardesim. Kabak cekirdegi ye. O da zengin. Illaaa tahil yemen gerekiyosa yulaf kepegi, ezmesi ye..

ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Ekmeği ikame edecek bir şey lazım ozan kardeşim tansiyon düşüyor gözler kararıyor karın doymuyor bunu bulmamız lazım