Klamidya saptandi

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
caxuss
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Klamidya saptandi

Mesaj gönderen caxuss »

Arkadaslar bir yildir bu belayla ugrasiyorum prostatit semptomlari kanli meni vs ikk femoraldede lenf sisligi ve agrisi takinti bisi yok o bu doktor doktor gezdim 33 nivasef igne yedim basla birak basla birak seklinde tetradox 6 kutu falan kullandim aksef zimaks monurol uc gunluk minimal doz azitro ilaci kullanirken azalyodu birakincs yine baslyodu agrimaya unv ozel arsstirma sehir hastanesi geze geze bunalima girdim kendinu sicak tut gecmsz kulturler temiz kanda crp normal enfeksoynun yok diye diye 1 senwmi yediler

Neyse idrar pcr la gonokok klamidya ure ve mikoplazma baktirdim bi sehir hastanesinde yalvar yakar
Klamidya trochamatis saptandi
Yabanci bi kac kaynakta 3 ay 6 aya kadar duzenli tetradox kullanio tamamen gecirenler var bana basla birak basla biraklar yuzunden direnclimi segilmi bilmiyorum
Kullanmadigim bactrim ve klortromisin ( eritromisin tr de yok) tetra (minoksilin yine tr de yok) iki secenegim kaldi en az 4 hafta yaziyor kalsifikasyon varsa 6 12 haftaya kadar ama ben bakteroyi yakaladim hocalari ikna edemiyorum bu ilaclar o kadar uzun kullanilmaz en fazla 2 hafta diyip geciyolar

Klamidya yakalayip kurtulan varmi forumda
caxuss

Re: Klamidya saptandi

Mesaj gönderen caxuss »

onur2424 yazdı:Prostat sivisindan klamidya kulturu antibiogram yaptir kardesim. Yakalamissin en azindan yolun yarisina gelmissin.
Kulturde uremiyor ki bu meret pcr da cikiyor buna ozel kultur yapan yer varmi bilmkyorum
Tosun4228
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Tosun4228 »

Cinsel öykü var mıydı acaba
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

Tosun4228 yazdı:Cinsel öykü var mıydı acaba
Vardi sonrasinda basladi sikayetler
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

onur2424 yazdı:
caxuss yazdı:
Tosun4228 yazdı:Cinsel öykü var mıydı acaba
Vardi sonrasinda basladi sikayetler

Hocam 4 haftalik tavanic yazdirin kendinize. Cdc tavanic klamidyada efektiftir diyor.
Kinolon kullanmam yasak malesef
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

onur2424 yazdı:
caxuss yazdı:Arkadaslar bir yildir bu belayla ugrasiyorum prostatit semptomlari kanli meni vs ikk femoraldede lenf sisligi ve agrisi takinti bisi yok o bu doktor doktor gezdim 33 nivasef igne yedim basla birak basla birak seklinde tetradox 6 kutu falan kullandim aksef zimaks monurol uc gunluk minimal doz azitro ilaci kullanirken azalyodu birakincs yine baslyodu agrimaya unv ozel arsstirma sehir hastanesi geze geze bunalima girdim kendinu sicak tut gecmsz kulturler temiz kanda crp normal enfeksoynun yok diye diye 1 senwmi yediler

Neyse idrar pcr la gonokok klamidya ure ve mikoplazma baktirdim bi sehir hastanesinde yalvar yakar
Klamidya trochamatis saptandi
Yabanci bi kac kaynakta 3 ay 6 aya kadar duzenli tetradox kullanio tamamen gecirenler var bana basla birak basla biraklar yuzunden direnclimi segilmi bilmiyorum
Kullanmadigim bactrim ve klortromisin ( eritromisin tr de yok) tetra (minoksilin yine tr de yok) iki secenegim kaldi en az 4 hafta yaziyor kalsifikasyon varsa 6 12 haftaya kadar ama ben bakteroyi yakaladim hocalari ikna edemiyorum bu ilaclar o kadar uzun kullanilmaz en fazla 2 hafta diyip geciyolar

Klamidya yakalayip kurtulan varmi forumda
Lokosit baktirdin mi bi de hocam?

Hayir kardesim hic prostat sivisi lokosit falan baktirmadim idrar meni kulturu ve idrar pcr
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

İstanbullab laboratuvar ve görüntüleme merkezi var Şişli ve kadıköyde neredesin bilmiyorum ama yapıyorlar cybh testini
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

adige60 yazdı:İstanbullab laboratuvar ve görüntüleme merkezi var Şişli ve kadıköyde neredesin bilmiyorum ama yapıyorlar cybh testini

Kocaelideyim ben idrar pcr i zaten iatanbulda yaptirdim sehir hastanesinde ama doktorun dedigi zaten iki ilac var tetra ve azitro kulturde uretmek cok zor antibiyogram falan bakamayiz demisti
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

İdrar pcr testinde mi çıktı diğerleri
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

adige60 yazdı:İdrar pcr testinde mi çıktı diğerleri
Evet idrar pcr da cikti
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

İdrar tahlilini ne zaman verdiniź
adige60

Mesaj gönderen adige60 »

Bende özel laboratuvar da yaptırdım hiçbiri çıkmadı
caxuss

Mesaj gönderen caxuss »

adige60 yazdı:Bende özel laboratuvar da yaptırdım hiçbiri çıkmadı

Kardesim 4 defa yaptirdim en basindan beridir suphem buydu zaten eklem agrilari lenf sisligi seminal vazikul kanli meni vs vs litetaturde bunu yapabilecek bir hsv ucuk iki chlamydia uc e coli var e coli her turlu kulturde cikar kulturler temizdi hsv antikor antijen negatif idrar mikobaktri ureplazma mikoplazma negatif testten en cok kacan zor tespit edilen klamidya en kolay bulasan da klamidya kondom bile kurtarmaz bakteri ama virus gibi davranir bak kandan hizli kart testler var antikor o bile negatifti dusun bagisikligi bile kandiriyor.

Inat ettim tekrar tekrar idrar pcr test verdim sehir hastanesinde en sonunda yakaladim.

Isin acisi burdaki doktorlar hep 2 hafta antiniyotikle gececeginu zannediyor
Yuk ne kadar fazlaysa tedavi o kadar uzun olcak
En az 28 gun de bile basari orani yuzde 53 lerde ki 6 12 hafta da yuzde 80 lere cikiyor
Bir cogunda aslinda klamidya olabilir ama takan yok
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

caxuss yazdı:
onur2424 yazdı:Prostat sivisindan klamidya kulturu antibiogram yaptir kardesim. Yakalamissin en azindan yolun yarisina gelmissin.
Kulturde uremiyor ki bu meret pcr da cikiyor buna ozel kultur yapan yer varmi bilmkyorum
klamidyada kultur calislmiyor ,sadece psr ..