Covid Sonrası Herşey Berbat Durumda

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
poseidon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Covid Sonrası Herşey Berbat Durumda

Mesaj gönderen poseidon »

Merhaba Arkadaşlar,
Aralık ayında geçirdiğim ağır Covid sonrası yaklaşık 9 kilo kaybettim. Hastaneden taburcu olduktan bir ay sonra nefes şikayetlerim azalırken bir anda üşüme titreme, halsizlik , iştahsızlık ve yaklaşık 37,5 derece ateş şikayetlerim başladı. Her gün bu şekilde devam edince hastaneye yatırılıp her türlü tetkik tahlil yapıldı ve temiz çıktı.
Son gün maalesef idrarda yanma şikayeti ile geçen sene yaşadığım kabusum geri döndü. Tam bir yıl önce prostatit olup yaklaşık 3 aylık antibiyotik ve diyet sonrasında tamamen düzelmiştim. Maalesef benim hayatımı mahveden covid sıkıntılarıma bir yenisini ekledi. Bağışıklığımın düşmesi sanırım buna sebep oldu.
Benim sormak istediğim, bu üşüme, titreme, halsizlik, iştahsızlık, hatta bazen baş dönmesi şikayetlerini Prostatit yaparmı, benzer durumu yaşayan arkadaşlar oldu mu. Artık doktor doktor gezmekten gerçekten psikolojim bozuldu.
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Covid Sonrası Herşey Berbat Durumda

Mesaj gönderen secooo »

Amerikada son yapılan çalışmalar sonrası covid 19'un otoimmune hastalıkları tetiklediği gösterildi..
bende covid sonrası uyku bozuklukları anksiyete ve aşırı spor neticesi bağışıklık düşmesi sonucu prostatit semptomları çıktı..
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

poseidon yazdı:Merhaba Arkadaşlar,
Aralık ayında geçirdiğim ağır Covid sonrası yaklaşık 9 kilo kaybettim. Hastaneden taburcu olduktan bir ay sonra nefes şikayetlerim azalırken bir anda üşüme titreme, halsizlik , iştahsızlık ve yaklaşık 37,5 derece ateş şikayetlerim başladı. Her gün bu şekilde devam edince hastaneye yatırılıp her türlü tetkik tahlil yapıldı ve temiz çıktı.
Son gün maalesef idrarda yanma şikayeti ile geçen sene yaşadığım kabusum geri döndü. Tam bir yıl önce prostatit olup yaklaşık 3 aylık antibiyotik ve diyet sonrasında tamamen düzelmiştim. Maalesef benim hayatımı mahveden covid sıkıntılarıma bir yenisini ekledi. Bağışıklığımın düşmesi sanırım buna sebep oldu.
Benim sormak istediğim, bu üşüme, titreme, halsizlik, iştahsızlık, hatta bazen baş dönmesi şikayetlerini Prostatit yaparmı, benzer durumu yaşayan arkadaşlar oldu mu. Artık doktor doktor gezmekten gerçekten psikolojim bozuldu.
Corona tabii ki bağışıklığı düşürür çünkü corona zaten bağışıklılığı düşük insanlara kolay bulaşıyo ve çok ağır geçiriyo düşük bağışıklığı olanlar

Öncelikle bağışıklılığını güçlendirmek istiyorsan mutlaka IFOS sertifikalı yüksek oranlı bir omega3 takviyesi al eczaneden. Un, şeker, tuz, fabrikasyon her türlü ürünü hayatından çıkar. Her gün 1 saat yürü ama 1 dakikada 100 adım atarak tempolu yürü. Bir de organik elma sirkesi alıp kullanırsan çok iyi olur her sabah aç karnına 1 yemek kaşığı büyük bir su bardağına dök iç o sirkeli suyu. Dediklerimi yaparsan bağışıklılığın canavar gibi olur
luksorin

Mesaj gönderen luksorin »

Bende de prostatit semptomları maalesef covid sonrası başlamıştı. Ve böyle başlayan bir kaç tanıdığım daha var.
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

Aslında bu iş çok ilginç. Covid sonrası prostatit gelistiren hastalar olmaya başladı. Bu bize bir şey anlatır mı acaba? Kadir abi sen ne düşünüyorsun bu konuda?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:Aslında bu iş çok ilginç. Covid sonrası prostatit gelistiren hastalar olmaya başladı. Bu bize bir şey anlatır mı acaba? Kadir abi sen ne düşünüyorsun bu konuda?
Prostatit bildiginiz gibi bagışıklığı düşük insanlarda gelisiyor. Bazı insanlarin bagisikligi cok guclü olur örneğin cinsel bir bulaş hikayesi yaşayan birisi sorun yaşamazken başka biri cinsel hastalık sahibi olabiliyor. O yüzden covid gibi vucudun tüm hucrelerini etkileyerek bagisiklikligi çökerten hatta ölümlere sebep olan bu salgın hastalik bazi hastaliklarida tetikledigi gibi prostatitide tetikliyor. Bende atlattim covidi cok sükür sorun olmadı. Bagisikligimizi güclü tutmamiz lazim wolfpack kardesim.
poseidon

Kadir abi geçen sene forumda ciddi desteğin olmuştu bana. Geçen sene iyileşme sürecimde bana laboratuvara gitmemi tavsiye etmiştin ama iyileşme sürecine girdiğimden bu konu üzerine gitmemiştim . Forumda araştırdığımda kafam karışıyor. Ben İstanbul Anadolu yakasındayım ve bu konuda Gelişim Laboratuvarı iyi sanırım. Hangi testleri nasıl yaptıracağım konusunda destek olabilir misin , teşekkür ederim.
secooo

Mesaj gönderen secooo »

wolfpack yazdı:Aslında bu iş çok ilginç. Covid sonrası prostatit gelistiren hastalar olmaya başladı. Bu bize bir şey anlatır mı acaba? Kadir abi sen ne düşünüyorsun bu konuda?
Amerikada yapıl son çalışmalarda net bir şekilde covid sonrası otoimmune rahatsızlıkların tetiklendiği kanıtlandı bilginize...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

poseidon yazdı:Kadir abi geçen sene forumda ciddi desteğin olmuştu bana. Geçen sene iyileşme sürecimde bana laboratuvara gitmemi tavsiye etmiştin ama iyileşme sürecine girdiğimden bu konu üzerine gitmemiştim . Forumda araştırdığımda kafam karışıyor. Ben İstanbul Anadolu yakasındayım ve bu konuda Gelişim Laboratuvarı iyi sanırım. Hangi testleri nasıl yaptıracağım konusunda destek olabilir misin , teşekkür ederim.
Dogrudur kardesim nikin aklimdada destek verdigim aklimda deģil:) Oncelikle kültür ve antibiogram yaptirmanı öneririm..miko ve ureoplazma, klamidya,gonore,trichomonas ve flora bakterilerinin kültürünü istiyorum diye belirtirsen iyi olur. Üreme olmaz isede Pcr genital panel 14 etken testi yaptirabilirsin. Lab kalitesi için bir yorum yapma şansim yok maalesef.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

secooo yazdı:
Amerikada yapıl son çalışmalarda net bir şekilde covid sonrası otoimmune rahatsızlıkların tetiklendiği kanıtlandı bilginize...
Aynen kardesim tskler.
poseidon

kadir yazdı:
poseidon yazdı:Kadir abi geçen sene forumda ciddi desteğin olmuştu bana. Geçen sene iyileşme sürecimde bana laboratuvara gitmemi tavsiye etmiştin ama iyileşme sürecine girdiğimden bu konu üzerine gitmemiştim . Forumda araştırdığımda kafam karışıyor. Ben İstanbul Anadolu yakasındayım ve bu konuda Gelişim Laboratuvarı iyi sanırım. Hangi testleri nasıl yaptıracağım konusunda destek olabilir misin , teşekkür ederim.
Dogrudur kardesim nikin aklimdada destek verdigim aklimda deģil:) Oncelikle kültür ve antibiogram yaptirmanı öneririm..miko ve ureoplazma, klamidya,gonore,trichomonas ve flora bakterilerinin kültürünü istiyorum diye belirtirsen iyi olur. Üreme olmaz isede Pcr genital panel 14 etken testi yaptirabilirsin. Lab kalitesi için bir yorum yapma şansim yok maalesef.
Her zaman söylüyorum Allah senden razı olsun Kadir abi , geçen sene hastalığımın ne olduğunu bile buradan öğrenmiştim. Cahilliğime verirsen bu kültür ve antibiyogram testleri kandanmı spermdenmi yapılıyor , birde bunları yaptırdıktan sonra bunları değerlendirecek doktor tavsiyeniz olur mu.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sendende allah razı olsun kardesim.
Prostat sıvısı ve idrardan yaptırmanı öneririm. Dr.tavsiyesi veremiyorum mlsf forumdaki arkadaşlardan biri size dr tavsiyesi verebilir.