Pelvik bölgede yer değiştiren agri

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Pelvik bölgede yer değiştiren agri

Mesaj gönderen duman64 »

Değerli arkadaşlarım ve abilerim,

2008 yılında hastanede test esnasında enfeksiyon kapıp bu illete yakalamış ve 1bucuk sene sonunda atlatmıştım.O zaman Sadece peniste yanma,batma ve sık idrar vardi.Asla ağrı olayı yaşamamıştım.

Geçen yıl Nisan ayında stresli olduğum bir zamanda çok şiddetli nüks yaşamıştım.Bu kez her şey vardı.Penista yanma sık idrar yanında pelvik bölgede ağrı da ortaya çıktı.Aldigim tedavilerle peniste yanma, batma ,konforsuzluk sık idrar geçti.Fakat nedense pelvik bölgede ağrı geçmedi.Doktor yaptığı rektal tuşe de sağ lobda şişlik olduğundan 4 ay 10 günde bir masaj yaptırdım.Kulturlerde utmreme olmuyor lökosite normaldi.Nuksden 8 ay sonra yine farklı lablarda yaptırdığım 3 kültür de 4 farklı flora bskteris üredi.Ben de masajı bıraktım.Ama ağrı devam etti.

Bir ay önce tekrar doktora gittim ve masaja başladım. Önce masaj sonrası idrardan kültür Lökosit baktirdim. Bir şey yok.Bu kez prostat sıvısından yaptırdım.lokosit 10-15 ,kültür de de daha önce de üreyen epidermis üredi.Simdi bu Antibiyograma gore 5 genta +2 kutu klindan +5 genta alıyorum.Ve ayrıca yine her hafta masaj yaptırıyorum.Cunku sağ lobda şişlik var.Doktor şişliğin azaldığını ve iki lobun aynı hizaya geldiğini söylese de ağrı devam ediyor.

Ağrı alt kalça, testislerin altı , seyrek olarak testis ve perine de geziyor.Geceleri sıkıntı yok öğleye doğru başlıyor bi yer bitiyor diğeri başlıyor.Ancak sıcak su torbası ile rahatlıyor ve geçiyor.Fakat ertesi gün yine ortaya cikiyor.Bir kısır döngü devam ediyor.

Bu hastalık herkeste farklı semptom yaratıyor. Benim gibi böyle semptomlara sahip arkadaş var mı?Ve olup da geçen var mı? Evet masaj yaptıkça şişlik iniyor sma semptomlar yine de gitmiyor.Masaja devam etmeli miyim? Bu pelvik ağrılar için graminex çavdar poleni veya deprox temin etmeye çalışıyorum.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşların tavsiyelerine ihtiyacım var.Hepimiz eski sağlıklı günlerimize tez zamanda döneriz inşallah.
Unlawfull21
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Pelvik bölgede yer değiştiren agri

Mesaj gönderen Unlawfull21 »

Aynı sorun bende de var. BT’de ödem olduğunu söyledi doktor. Dün prostat masajı sonrası üretral akıntıdan kültür verecektim , doktor yoktu. Yarın gelecekmiş bakalım bende hangi bakteri üreyecek. Apış testis arası şişlik var bende squat yapıyorum koşu yapıyorum son günlerde ağrı kalmadı ben de ama şişlik var halla
akrepp
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen akrepp »

Unlawfull21 yazdı:Aynı sorun bende de var. BT’de ödem olduğunu söyledi doktor. Dün prostat masajı sonrası üretral akıntıdan kültür verecektim , doktor yoktu. Yarın gelecekmiş bakalım bende hangi bakteri üreyecek. Apış testis arası şişlik var bende squat yapıyorum koşu yapıyorum son günlerde ağrı kalmadı ben de ama şişlik var halla
Squat bende denedim ama tabana doğru baskı yapıldığı için iyi gelmedi bana
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Unlawfull21 yazdı:Aynı sorun bende de var. BT’de ödem olduğunu söyledi doktor. Dün prostat masajı sonrası üretral akıntıdan kültür verecektim , doktor yoktu. Yarın gelecekmiş bakalım bende hangi bakteri üreyecek. Apış testis arası şişlik var bende squat yapıyorum koşu yapıyorum son günlerde ağrı kalmadı ben de ama şişlik var halla
Şişlik prostatta mı yoksa perinede mı?
Unlawfull21

duman64 yazdı:
Şişlik prostatta mı yoksa perinede mı?
Hocam testislerin altında , doktora söyledim BT sonuçlarından sonra bana dedi ki prostat ödem kapmış oradaki şişlik ondan kaynaklı .
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Iki haftadır antibiyotik alıyorum.Iyiye gideceği yerde kötüye gidiyor.Mskat bölgesindeki ağrı için sıcak su torbası koyuyorum.Orasi geçiyor bu kez testislerde ağrı başlıyor.
Bu ne ya anlamadım gitti.
Unlawfull21

duman64 yazdı:Iki haftadır antibiyotik alıyorum.Iyiye gideceği yerde kötüye gidiyor.Mskat bölgesindeki ağrı için sıcak su torbası koyuyorum.Orasi geçiyor bu kez testislerde ağrı başlıyor.
Bu ne ya anlamadım gitti.
Valla hocam bende de aynı , ilaç kullanmadan önce ağrı gitmişti . Belki de antibiyotik etki ediyordur ondandır.
duman64

Mesaj gönderen duman64 »

Merhabalar,

Bugün haftalık yaptırmakta olduğum 5.masaji yaptırdım.Doktor sağ lob uç noktada çok az şişlik kaldığını söyledi.Zaten masaj esnasında da 2 damla ancak sıvı geldi. Daha 1.ve 2. Masajda 10ar ,3.ve 4.masajda 5er damla gelmişti.iki haftadır da antibiyotik kullanmaktayım.

Şişlik inmesine rağmen ağrılarda bir azalma olmadı.Aksine yer değiştirerek arttı.Doktor multiparametrik ve sakral mr istedi. Nöromeditasyon'dan bahsetti.Bunu Ankarada hacettepe de bir doktorun yaptığını söyledi.Tabi buna MR sonuçlarından sonra bakıcaz.

Bu sürekli gezen ağrının antibiyotik kullanimindan ya da prostatta ilgili olmayacağını ve bunun sanırım sinirlerle alakalı olacağını düşünüyor.Cunku benim yanma,ereksiyon ve sık idrar gibi penis bölgesindeki rahatsızlıklar geçmişti..Acaba nüks esnasında buradaki sinir ve kasalarda sıkıntı olmuş olabilir mi?
caglarr211
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen caglarr211 »

ağrıların geçti mi? aynılarını ben yaşıyorum çok ağrım var