Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
prostatiniseveyim

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Hocam valla aryip tarayacan mikrobunu en sonunda bulamiyosan sana inanan bi dr bulup bi yerd3n basliycan hic bi dr antibiotok yazmak istemio ama bana bi tanesi hic mi yazmadilar yav dedi yook hic icm3dim sen yaz dedim oda yazmadi korktu

Aslinda ben enfeksiyon kapip antibiotik kullandiktan sonra iyilestim o enfeksiuon u hastaneden aldim almasaydim belki hala kivraniyodum aq o yuzden kizamiyorum b3ni hasta edenlerre

Ben 1 yil hic antibiotik icm3dim iyilesmedim n3 zamnki disraidan bi sivi verdiler penise arkadindan gercekten hastalandim atesim cikti o zaman viruldugum igneler iyilestirdi o zamn e coli kapmistim

Bugunde ureaplasmam oldugunu ogrendim ve 6 hhafta ictigim ciproya direncliymis bilmed3n bos yere ilac icmr riski var iste kafadan ilac almanin hadi hayirlisi

Bok yiyen dr lar begrnmiyo ureplasmayi sanki.mikrop degilmis gibi davraniyolar hic biri antibiotik yazmadi biride en az iki hafta ic birakma dedi buyur burdan yak
prostatiniseveyim

Mesaj gönderen prostatiniseveyim »

Daha once ban 5 kez ureapladma kulturu yaptilar hic birinde cikmadi

Ya onlarin lablari yalan yada bu mikrobu sonrsfan alfim yada hep vardi ama saklaniyodu bu.mikrop saklanirmis yavsak gotveren ne saklaniyon sikecem seni antobiotokle
kronik900
Hastalık Başlangıç Yılı: 2007

Mesaj gönderen kronik900 »

kadir abi özel mesaja bakabilir misin
Kpros
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen Kpros »

prostatiniseveyim yazdı:Daha once ban 5 kez ureapladma kulturu yaptilar hic birinde cikmadi

Ya onlarin lablari yalan yada bu mikrobu sonrsfan alfim yada hep vardi ama saklaniyodu bu.mikrop saklanirmis yavsak gotveren ne saklaniyon sikecem seni antobiotokle
Simdi o bes test mi yanlis bu tek test mi yanlis? Nasil bilicez. Eger tek testte ciktiysa, bu 100% var mi demek oluyormus? PCR olmadin di mi? Nomral antijen testinde cikti?
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

prostatiniseveyim yazdı:Daha once ban 5 kez ureapladma kulturu yaptilar hic birinde cikmadi

Daha önce 5 kez kültür yapıldı dedin ya kardeşim bu aralarda korunmalı ya da Korunmasız ilişkiler yaşadın mı?
Ve ya en son ureoplasma çıkan kültüründen önce yakın zamanlarda ilişkin oldu mu bunlar önemli kriterler.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
amecan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen amecan »

Selamın aleyküm öncelikle bu hastalıktan cidden kurtulan var mı 3 senemdeyim kullanmadığım ilaç sayılı kaldı diye düşünüyorum kurtulan varsa iletişime geçebilir miyiz
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

amecan yazdı:Selamın aleyküm öncelikle bu hastalıktan cidden kurtulan var mı 3 senemdeyim kullanmadığım ilaç sayılı kaldı diye düşünüyorum kurtulan varsa iletişime geçebilir miyiz
Yok kardeş bu hastalık bir bataklık gibi her gecen gün biraz daha saplanıyorsun kanserin çaresi var bunun yok ben iyileştim diyenlere inanmıyorum bir soğuk yesin acı yesin biraz fazla seks yapıp yüklensinler ertesi gün gene hastalanırlar birçok dr un dediği gibi prostatın yapısı bir kere bozuldumu geri dönüş imkansız
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Evet, iyilesen yok. Onlar yalan soyluyo. Kadir agbi, neden yalan soyluyosun Ahmet'e? Yoksa gun boyu pamuklara mi sarmaliyosun kendini soguk yememek icin? Aciyi da birakip sadece yavan ekmek yiyosun galiba? Bi de iyileseli o kadar zaman oldu hic iliskide bulunmadin mi agbi sormasi ayip?

Sonra doktorlara kiziyosunuz. Psikolojik destek al kardesim. Bunu seni rencide etmek icin soylemiyorum lutfen beni yanlis anlama; gercekten ihtiyacin oldugunu/oldugumuzu dusunuyorum.

Su siteden sogutan iki tane adam var; biri Bitter biri de sen. Kotu insanlar oldugunuz icin degil; bu kadar karamsar insanlar oldugunuz icin vesselam. Valla giresim gelmiyor ya. Bildigimi, dusundugumu soyleyim diye giriyorum, gozum takiliyor okuyorum. Sonra istahim kaciyor. Yapmayin sunu ya. Tamam hastasiniz anladik, hepimiz hastayiz, hepimiz agri cekiyoz. Az iyimser olun, adami hasta etmeyin : ))
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

NeverGiveUp yazdı:Evet, iyilesen yok. Onlar yalan soyluyo. Kadir agbi, neden yalan soyluyosun Ahmet'e? Yoksa gun boyu pamuklara mi sarmaliyosun kendini soguk yememek icin? Aciyi da birakip sadece yavan ekmek yiyosun galiba? Bi de iyileseli o kadar zaman oldu hic iliskide bulunmadin mi agbi sormasi ayip?

Sonra doktorlara kiziyosunuz. Psikolojik destek al kardesim. Bunu seni rencide etmek icin soylemiyorum lutfen beni yanlis anlama; gercekten ihtiyacin oldugunu/oldugumuzu dusunuyorum.

Su siteden sogutan iki tane adam var; biri Bitter biri de sen. Kotu insanlar oldugunuz icin degil; bu kadar karamsar insanlar oldugunuz icin vesselam. Valla giresim gelmiyor ya. Bildigimi, dusundugumu soyleyim diye giriyorum, gozum takiliyor okuyorum. Sonra istahim kaciyor. Yapmayin sunu ya. Tamam hastasiniz anladik, hepimiz hastayiz, hepimiz agri cekiyoz. Az iyimser olun, adami hasta etmeyin : ))
Ozancim su anda hicbir diyet yapmiyorum,herseyi tuketiyorum,agri vs semptomlar yok...cinsellikte sorun yok.Lakin nuks olacagi korkusu her zaman var.Bu hastaligin caresi var.Yasam kalitem cok iyi sukurler olsun.Moralinizi bozmayin,sabirla tedavi olun birakmayin.
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

insani yenilmek degil pes etmek tüketir !
Kpros

Mesaj gönderen Kpros »

Bu hastaligin belli bir tedavisi olmadigi gibi herkeste ise yarayan belli bir caresi de yok. Ama bu, bu hastaligin gecmeyecegi yada bir caresi olmadigi anlamina gelmiyor. Herkesin dedigi gibi onemli olan, gecene kadar kendinize iyi gelen yontemleri bulup belli bir hayat kalitesini yakalayabilmek. Adi ustunde kronik, kolay bir hastalik degil. Ve surekli dalgali bir seyir izliyor, bir iyi, bir kotu.

Herkesin kendine moral vermek icin bir yontemi vardir. Eger inaniyorsaniz, ibadet edin, dua edin, bu hastaligin bizi gunahlardan koruyacak, Allah’a yaklastiracak, gecmis gunahlarimizin bagislanmasini saglayacak bir vesile oldugunu dusunun. Bizim imtihanimiz da bu. Allah herkese acil sifalar versin, daha kotusunden korusun. Hayirlisiysa hepimizi bu dertten kurtarsin.
amecan

Mesaj gönderen amecan »

:D :D vallaha bizim şehir küçük benim için pek sıkıntı olmuyor ama yola çıkamıyorum üniversite sınavına bir ay kaldı geçen sene giremedim bu senede giremicem demekki ömür boyu baba mesleğine kaldık onada eyvallah işi öğretti babam bana küçüklüğümden beri içindeyim ama evlilik askerlik olaylarını ne yapıcaz bilmiyorum 8 ay tedavi verdi doç. doktor 2 ay antibiyotik bitmek üzere son 3 gecem 6 ayda prostagood verdiler mayısta kontroller cerrahi yöntemler var bu olmazsa flan diyorlar 3 sene oldu benim ağrı sızı zamanla oluyorda sık gitme olayı çok kötü bende 15-45 dk arası çoğu zaman gidiyorum
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Kadir ağbi bende sekiz aydır çekiyorum bu hastalığı şikayetlerim tamamen korunmasız oral ilişkiden sonra başladı. Bir nevi bel soğukluğunu andırab belirtilerle başladı ama bende akıntı hiç olmadı idrarda yanma ve uç kısmında batma bir ay sinra başladı.Kullandığınız ilaçlar ve dr ve hadtanenizin ismini bana yazabilirmilirmisiniz.Teşekkurler.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Kabus yazdı:Kadir ağbi bende sekiz aydır çekiyorum bu hastalığı şikayetlerim tamamen korunmasız oral ilişkiden sonra başladı. Bir nevi bel soğukluğunu andırab belirtilerle başladı ama bende akıntı hiç olmadı idrarda yanma ve uç kısmında batma bir ay sinra başladı.Kullandığınız ilaçlar ve dr ve hadtanenizin ismini bana yazabilirmilirmisiniz.Teşekkurler.
bende aynı şekilde yakalandım.kadir abinin doktoru bahçelievler medicana zafer oyman.
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Abitter sen nekadar oldu ne gibi ilaclar ve tedavi gördün
ABittersweetLi

1,5 yada 2 sene olmuştur.aynen belirtiler seninkine benzer şekilde oral ilişkiden 1-2 ay sonra başladı.en uzun tedavi 1,5 ay cravit 750 mg (günde 1) ve beraberinde yine 1,5 ay tetradox (günde 2) kullandım.fakat pekte faydalı olmadı.

3-6 ay kadar neurontin kullandım.ondan biraz fayda görür gibi oldum.prospektüsün de lokositi azaltır yazıyordu.belki o nedenle fayda sağlamış olabilirim.belkide hastalığın seyri o dönem aşağıya inmiştir.ilaca bağlamak ne kadar doğru bilemem.

sonrasında gittiğim ürologlardan biri 3 ay xatral içmemi söyledi.ben ilk 2 ay epeyce bir iyi anlamda ilerleme kaydettim.o dönem diş rahatsızlığım için largopen kullanmak zorunda kalmıştım.largopenin kullanıca neredeyse sıfıra indim.sonradan anladım ki xatral oradaki kasları gevşetici özelliği ile antibiyotiğin daha iyi işlemesini sağladı.

ama 2 ay sonra bel ağrılarım başladı.belli ki largopenin etkisi az gelmiş ve bel ağrıları gelmişti.daha sonra zafer oymana gittim prostat sıvısı aldı.7-8 lokosit çıktı.ilaç yazmadı.

akabinde devlet hastanesine gittim.daha önce iyileşmiş birinden referans aldığım için gitmiştim(bahçelievler devlet hastanesi dr malik evren),onun verdiği ilaçlar beni hayata döndürdü.ama verdiği ilaçları özellikle kendisi yazıcıdan kağıt çıkartıp sakın muadillerini alma dedi.bende öyle yapıştım.neticede şimdiki genel durumumu ona borcluyum.kendisine başka gidenlerde oldu sanırım.fayda görende oldu.görmeyen de oldu.

bir ara polen çayı kullandım.onun da faydası odu.prostat çayı da kullandım ama öyle aman aman bir fayda görmedim.iyi yönde etki etti ama kullandığıma değdi diyemem.

benim prostatit hayat hikayem kısacası bu.eğer durumun yerindeyse konya da iyi bir ürolog var.gerekirse enjeksiyonda yapıyor.ona gidip tedavi olanlar iyi referanslar ile geri dönüp tavsiye ettiler.sanırım yanlış olmasın enjeksiyon yaptıran 2 yada 3 kişi tamamen iyileşti.

geçmiş olsun.
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Bende idar tahlilleri ve idrar kültürü temiz çıktı en son gittiğim dr sperm kültürünü akıl etti ve kültürde
Mikroskobik incelemede:
Trichomonas vaginalis görülmedi.
Neisseria gonorrhoeae üremedi.
Ureaplasma urealyticum üremedi.
Gram boyama ile:
Az sayida epitel hücreleri
Nadir Gram pozitif diplokoklar görüldü
Bende şu an cipro 750 mg iki kutu kullaniyorum
Dolorex ve xatral 10 mg
ABittersweetLi

xatralı uzun süre kullanman gerekiyor.(min.3 ay doktora danışırsın) ilaç boşalmada kuruluk yapıyor.yani az sperm geliyor.ilacı bırakınca tekrar düzeliyor durum.böyle bir durumla karşılaşacağın için aklında bulunsun.cipro günde 2 kez mi? ne zamandır kullanıyorsun.mantıklı bir recete olmuş.fayda görürsün umarım.asitli,acı ve baharatlı yiyecekler ile alkolden uzak dur.sigara içiyorsan da bir süre bırakmanı tavsiye ederim.ilaçlarında tam vaktinde alınması gerekiyor.
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Cipro 2×1
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Benim sikayetlerim başlayalı 9 ay oldu bir çok dr gittim çeşitli antibiyotikler kullandım tam olara düzelme olmadı.
Bende prostat sıvısına hiç bakılmadı.Antibiyogram yapılmadı.
ABittersweetLi

dr zafer oyman prostat sıvısına bakarak tedavi uyguluyor.bu tedaviden de sonuç çıkmazsa ona git istersen.çıkan lokosite göre iğne ve tablet antibiyotik ile birlikte recete hazırlıyor.gıda takviyesi de yazıyor.ama şikayetlerin devam ettiği sürece gitmen gerekiyor.yani tedaviyi zorlaman gerekiyor ki iyileşesin.yoksa sonuç almak zor.
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Benim anlamadığım sikayetler başlar başlamaz doktora gittim ve tedaviye başladim tedaviye ragmen bendeki prostatitse nasil tedaviye rağmen bu bakteri prostata kadar ilerleyebildi
Kabus

Mesaj gönderen Kabus »

Enf.hast.ları ve Mikrobiyoloji uzmanına tahlil sonucunu gösterdim gram pozitif diplokok her insanda görülebilir tedaviye gerek yok dedi sizler böyle bir durumla karşılaştınızmı
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Butun bu baslikta dusulen genel bir yanlisa dair bisey ifade etmek istiyorum. Tamamiyle antibiyotik karsiti biri gibi gorunmek istemiyorum fakat;

Lokosit bir enfeksiyon sonucu salgilanan beyaz kan hucreleridir. Ve esittir bakteri demek degildir. Lokosit otoimmun bir bozukluk nedeniyle salgilanabilecegi gibi, candida gibi maya kokenli enfeksiyonlar da lokosit salgilanmasina sebebiyet verebilir.

Yani bence hocanin dustugu en temel hata lokositi direk bakteri kaynakli degerlendirip antibakteriyel igne recetelemesi. Bu da %50 ya tutarsa anlamina geliyor. Isin diger %50sinde ise daha beter olma riski de var. Cunku seftriakson tarzi 3. Kusak antibiyotikler gercekten cok kuvvetliler. Ve kaldi ki az miktarda da recete edilmiyor. Bu ignelerin 1 ya da 2 tanesi bel soguklugu tedavisinde yeterli oluyor. O kadar etkililer yani.

Ben Zafer hoca'ya "Hocam candida prostatite neden olur mu?" diye sordugumda ise; "yok olmaz, o rahatsizlik kadinlarda olur.." diye beni gecistirmisti ve cok uzerinde durmamisti. Yanimda Yucel agbi de vardi.
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

NeverGiveUp yazdı:Butun bu baslikta dusulen genel bir yanlisa dair bisey ifade etmek istiyorum. Tamamiyle antibiyotik karsiti biri gibi gorunmek istemiyorum fakat;

Lokosit bir enfeksiyon sonucu salgilanan beyaz kan hucreleridir. Ve esittir bakteri demek degildir. Lokosit otoimmun bir bozukluk nedeniyle salgilanabilecegi gibi, candida gibi maya kokenli enfeksiyonlar da lokosit salgilanmasina sebebiyet verebilir.

Yani bence hocanin dustugu en temel hata lokositi direk bakteri kaynakli degerlendirip antibakteriyel igne recetelemesi. Bu da %50 ya tutarsa anlamina geliyor. Isin diger %50sinde ise daha beter olma riski de var. Cunku seftriakson tarzi 3. Kusak antibiyotikler gercekten cok kuvvetliler. Ve kaldi ki az miktarda da recete edilmiyor. Bu ignelerin 1 ya da 2 tanesi bel soguklugu tedavisinde yeterli oluyor. O kadar etkililer yani.

Ben Zafer hoca'ya "Hocam candida prostatite neden olur mu?" diye sordugumda ise; "yok olmaz, o rahatsizlik kadinlarda olur.." diye beni gecistirmisti ve cok uzerinde durmamisti. Yanimda Yucel agbi de vardi.
Ozancim mrb,
Bu baslikta bir yanlislik yok,cok detaya girmeden ifade edeyim gercekten ben antibiyotikle iyilestim.))) Fakat bu herkesin benim gibi iyi olacagi anlamina gelmiyor.Zaten bu nalet prostatitin cesitleri oldugunu daha once zikrettim.Burada onemli olan sey mantar yada bakteri degil onu artik tartismayalim citayi biraz yukselterek tartismayi baska bir boyuta cekelim...tek bakteri yada tek candida bunlari artik birakarak olaya komplike bakalim.Ben prostatin icinde birkac turlu mantar,birkacturlude bakteri oldugunu dusunuyorum.Kimsenin antibiyotik, antifungal ,bitkisel cay karsiti olma luksu yok su anda.Ben sahsen antibiyotikle iyilestim fakat farkli iyilesme metodlarina karsi olumsuz dusunmuyorum.Olayi toparliyacak olursak Ozancim, oncelikle cozum prostatimizde bulunan istenmeyen mikroorganizmalari tespit edecek en son teknoloji neyse onu bulup oradan baslamak lazim diye dusunuyorum.Kimbilir bende bile kenarda kosede uyuyan bakteri yada mantar neyse hala olabilir.Mobilden yaziyorum kusura bakmayin...selamlar.