Tedavi Sürecim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mrshadow

Re: Tedavi Sürecim

Mesaj gönderen Mrshadow »

Valeri yazdı:Muhtemelen antibiyotik kullandığımız için flora bozuldu bizim. Dışarıdan gelen yabancı bakterileri vücut baskilayamıyor ve bunun sonucunda enfeksiyon oluşuyor. Mrshadow dostum vücudunu dinlendir yeter kullanma birşey. Eşinden cybh geçmeyeceğine göre boşver antibiyotik alma. Vücut florası kendini toplaması için uzun bir süreç gerekiyor kanaatimce. Bu süre zarfi içinde dikkatli olmamız gerekiyor. Ben enfeksiyonu çok sakat yerden kaptım, anal ilişkiden, ve diski bulaştı penise düşün bir dünya bakteri girmiştir içeri. Korkum enterekok ,Staphylococcus türü bakteriler.
abicim ben zaten 7-8 aydır antb kullanmıyorum bir sıkıntım da yoktu.
şuanda da yok esasen çok fazla ama idrar yollarında bir iltihap olduğu açık
cbyh olduğuna da bahse girerim
dediğim gibi benden ona bulaştı ve o temizleyemedi çünkü çok düzensiz kullandı
muhtemelen bu çözer
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

Ah be dostum aynı sıkıntı, malesef kadınlar prostat rahatsızlığını anlamıyor. Ben tedavi oldum o olmadı şikayet yok diye. Eminim eşinizin de şikayeti yoktur o yüzden düzenli kullanmıyor. Daha önce cybh yakalamış mıydınız hangi patojen çıkıyor
Mrshadow

Yakalanmistim ama kahrolasi mavi lab akinti varken dahi hicbir sey bulamadi. Bulamadigi icin de ben de sikinti uok diye kondomsuz birliktelik yasadim esimle. Muhtemelen o ara gecti. Sonra lablarin durumunu anlayinca ve prostatit olunca anladim oldugunu, esime teet yaptirdim gwlisimde ureplasma ve trichomonas cikti.
Muhtemelen bende de bunlar vardi.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Eşinize antibiyotik sonrası pcr testi yaptırdınız mı tekrardan ?
Mrshadow

Hayir yaptirmadim. Acikcasi firsat olmadi. Tarivid gibi cok genis spektrumlu bisey kullanacagiz. Cozer diye umuyorum. Bu bittiginde yaptirabilirim
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Mrshadow yazdı:
toprak12 yazdı:Bu nasıl oluyor anlamadım prostatta lökosit yok idrarda lökosit eritrosit ve kan görülmüş üstelik eşinizde tedavi almış çözülemeyen şifre gibi,

Mesane ya da üretra da sorun olduğunu nereden anladınız daha önce bunlarla ilgili tahlil ve tetkik yaptırmışmıydınız?
sıkıntı dediğim enfeksiyon, yani olabilir, idrar yolları enfeksiyonu basittir. bir kutu ilaçla bol su ile çözülür. sıkıntı etmiyorum onu. yeterki prostatta olmasın ama kondomsuz birliktelikten olduğuna eminim.

bakalım tarivid çözerse basit bir enfeksiyon vardır diyeceğim. çözmezse kapsamlı baktıracağım.
bu durumda iken belki idrardan kültür yaptırabilirim düzende

Kardeşim
Eşine sabah ilk İdrardan kültür ve idrar tahlili yap bunları yapmışmıydın daha önce
Mrshadow

Yaptim trichomonas ve ureplasma seviyesi artmis idi
1 kutu biteral tablet 1 kutu fitil
1 kutu floxilevo kullandi.
PRUVA35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2002

Mesaj gönderen PRUVA35 »

Abi simdi bizim prostatit bulasici mi ya nasil evlencez biz boyle surekli korunacak miyiz insan esinden korunur mu bunu nasil ifade etcez gece gece psikolojim yine dibe geldi gecmis olsun abi
Mrshadow

PRUVA35 yazdı:Abi simdi bizim prostatit bulasici mi ya nasil evlencez biz boyle surekli korunacak miyiz insan esinden korunur mu bunu nasil ifade etcez gece gece psikolojim yine dibe geldi gecmis olsun abi
niye korunmasın? sonuçta bebek istemiyorsanız da korunmak durumundasınız. evet zor ama belli bir süre böyle olması gerekli.
eşim tedavi aldı sayılır bu kutu biterse. bir sıkıntı olacak mı bakacağız, olursa anlayacağım ki ondaki flora bakterileri dahi beni rahatsız ediyor
esanjor01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen esanjor01 »

Mrshadow yazdı:
PRUVA35 yazdı:Abi simdi bizim prostatit bulasici mi ya nasil evlencez biz boyle surekli korunacak miyiz insan esinden korunur mu bunu nasil ifade etcez gece gece psikolojim yine dibe geldi gecmis olsun abi
niye korunmasın? sonuçta bebek istemiyorsanız da korunmak durumundasınız. evet zor ama belli bir süre böyle olması gerekli.
eşim tedavi aldı sayılır bu kutu biterse. bir sıkıntı olacak mı bakacağız, olursa anlayacağım ki ondaki flora bakterileri dahi beni rahatsız ediyor
kondomla sex yapmak kesinlikle keyif vermiyor hassasiyet cok dusuk .Kondomla sex yaptigim zaman sex yapmis gibi saymiyorum kendimi maaslef .. kondomla sex yapmaktansa , hic yapmayip bayan arkadasin elle sizi bosaltmasi cok daha keyif veriyor ... Tabi bu benim gorusum , basimizada zaten hep korunmasiz iliskiden geldiya bunlar ...Siradan biri ile birlikteligimizde olmadi gerci ama ....bilemiyorsun tabi ..
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Şu an ağrı sızım yok çok şükür, dün alkol içtim epey bu sabahta ilk idrarda yanma oldu bu neyden kaynaklı olur sizce ? Başından beri ne soğuk hava ne alkol benim prostati etkiledi. Yaz kış dışarıda oluyorum genelde isim gereği.
Kardelen42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen Kardelen42 »

Alkol herzaman riskli bu hastalikta
Mrshadow

esanjor01 yazdı:
Mrshadow yazdı:
kondomla sex yapmak kesinlikle keyif vermiyor hassasiyet cok dusuk .Kondomla sex yaptigim zaman sex yapmis gibi saymiyorum kendimi maaslef .. kondomla sex yapmaktansa , hic yapmayip bayan arkadasin elle sizi bosaltmasi cok daha keyif veriyor ... Tabi bu benim gorusum , basimizada zaten hep korunmasiz iliskiden geldiya bunlar ...Siradan biri ile birlikteligimizde olmadi gerci ama ....bilemiyorsun tabi ..
Abi alisacaksin :(/)
fireblade

Mesaj gönderen fireblade »

Mrshadow şikayetlerin tamamen geçtimi nasılsın? Lökositi 14-16 dan genta+biteral+klindan kürüyle 6-7 ye düşürdük.Zafer hoca aynı küre devam dedi.Ligone+hardcis kanlanma için verdi.Bakalım 1 ay sonra ne göstericek.
Mrshadow

benim şikayetlerim konforumu etkilemeyecek durumda. yaklaşık 9-10 aydır böyle
Mrshadow

yaklasik 1.5 senedir sikinti yasamiyorum. herkesin bilgisine. sikinti etmeyin bir sekilde duzeliyor, konfor sagliyor, hic unutturmasa bile suan yasadiklarinizi yasamayacaksiniz
efsane2036
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen efsane2036 »

Mrshadow yazdı:yaklasik 1.5 senedir sikinti yasamiyorum. herkesin bilgisine. sikinti etmeyin bir sekilde duzeliyor, konfor sagliyor, hic unutturmasa bile suan yasadiklarinizi yasamayacaksiniz
Sende hıc bakterı üredımı birde spermınde sarılık varmıydı
Mrshadow

bakteri uremedi, ben urettirmedim. deneme yanilma ile zafer hoca da tedavi oldum. sikinti yasamiyorum uzun zamandir
mektup0698
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen mektup0698 »

Mrshadow yazdı:Yaptim trichomonas ve ureplasma seviyesi artmis idi
eşinden bu mikroplara idrarlamı bakılıyor testin adı ne hangi bölüm doktoru bakıyor
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

mektup0698 yazdı:
Mrshadow yazdı:Yaptim trichomonas ve ureplasma seviyesi artmis idi
eşinden bu mikroplara idrarlamı bakılıyor testin adı ne hangi bölüm doktoru bakıyor
Vajinal sürüntüden mycoplasma üreoplasma kültürü yaptırabilirsin yada ben daha garantisi genital panel pcr yada andflor pcr testi yaptıracaksın gelişim veya düzen labda
Bazonkadir

Mesaj gönderen Bazonkadir »

Mrshadow yazdı:bakteri uremedi, ben urettirmedim. deneme yanilma ile zafer hoca da tedavi oldum. sikinti yasamiyorum uzun zamandir

Abi merhabalar,

Sana bilgi danışmak isterim. Eşinizle alakalı ilişkiye korumasız girebiliyormusunuz artık. Eğer bunu sağladıysanız hangi şekilde sağladınız. Aynı dertten bende muzdarip durumdayım. Eşimde Son 1 yıldır tekrarlayan 5-6 defa idrar yolu enfeksiyonu oldu. 1 tanesinde vajin sürüntüden kültür yaptırdık gardenerella üremişti. Bunun üstüne anti ve fitil tedavisi ve aynı antiden bende kullanarak tedavi aldım. Eşimdeki enfeksiyon 1 aydan sonra tekrar oluştu. İdrar ve vajin sürüntü kültürü yaptırdık p.tesi çıkacak.Benim idrar , idrar kültürü, prostat sıvısı kültürü , mikroplazma , clamdia ,üroplazma, pcr cinsel bulaş testleri hep negatif çıkıyor hiçbirşeyde üremiyor.Zafer hoca, muhsin hoca ve 1 tane farklı Ürolok hocaya danışmıştım. Bu bulaş benden kaynaklımıdır sorusuna öyle birşey olmaz demişlerdi. Seninle ilgisi yok diyorlar. Nasıl bir yol izlemeliyim. Sen çözdü isen degerli yardımlarını beklerim.
Bazonkadir

Mesaj gönderen Bazonkadir »

Olmuyoriste yazdı:
Bazonkadir yazdı:
Mrshadow yazdı:bakteri uremedi, ben urettirmedim. deneme yanilma ile zafer hoca da tedavi oldum. sikinti yasamiyorum uzun zamandir

Abi merhabalar,

Sana bilgi danışmak isterim. Eşinizle alakalı ilişkiye korumasız girebiliyormusunuz artık. Eğer bunu sağladıysanız hangi şekilde sağladınız. Aynı dertten bende muzdarip durumdayım. Eşimde Son 1 yıldır tekrarlayan 5-6 defa idrar yolu enfeksiyonu oldu. 1 tanesinde vajin sürüntüden kültür yaptırdık gardenerella üremişti. Bunun üstüne anti ve fitil tedavisi ve aynı antiden bende kullanarak tedavi aldım. Eşimdeki enfeksiyon 1 aydan sonra tekrar oluştu. İdrar ve vajin sürüntü kültürü yaptırdık p.tesi çıkacak.Benim idrar , idrar kültürü, prostat sıvısı kültürü , mikroplazma , clamdia ,üroplazma, pcr cinsel bulaş testleri hep negatif çıkıyor hiçbirşeyde üremiyor.Zafer hoca, muhsin hoca ve 1 tane farklı Ürolok hocaya danışmıştım. Bu bulaş benden kaynaklımıdır sorusuna öyle birşey olmaz demişlerdi. Seninle ilgisi yok diyorlar. Nasıl bir yol izlemeliyim. Sen çözdü isen degerli yardımlarını beklerim.
Kardeşim öncelikle geçmiş olsun;sorunun muhatabı ben değilim fakat yaşadığım tecrübe ettiğim durum olduğu için bende cevaplamak isterim.Aynı durumları çok kez yaşadım eşime "onda şikayet olmadığı halde"bir çok test yaptırdım sonuç hep temiz çıkıyordu fakat ben sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyordum ve maalesef bu eşten kaynaklanıyor ne kadar doktorlar alakasız bulsada yaşıyoruz sonuçta bunu; eşine tavsiyem ilişki sonrası gidip hemen yıkasın ve idrarini yapsın asla beklemesin birkaç dakika bile inan kayıp onun için bu yüzden hijyene çok dikkat etmeli hemen yıkar ve idrarini yaparsa sorun olmayacaktır korunmadan yapsanız bile ama bu ona tavsiyem böyle çözersiniz işi fakat korunmadan sende problemler oluyorsa o farklı bi durum korunmaniz ve bir süre eşli tedavi almanız gerekir sende problem olmuyorsa eşin dediğimi yapsın farkı görecektir tekrar geçmiş olsun...
Abi çok teşekkür ediyorum değerli bilgileriniz için. Hayırlı geceler diliyorum. Allah hepimize bir an önce şifa versin isterim.
Valeri

Mesaj gönderen Valeri »

Mrshadow yazdı:yaklasik 1.5 senedir sikinti yasamiyorum. herkesin bilgisine. sikinti etmeyin bir sekilde duzeliyor, konfor sagliyor, hic unutturmasa bile suan yasadiklarinizi yasamayacaksiniz
Dostum eşinizden rahahtsız olduktan sonra 1 kutu tarivid sorunlarınızı çözmüş müydü ? 5 aydır aynı durumdayım idrar lökosit 3-4 fakat üreme yok. Tedavimiz benzer tarivid ve klindan, kinolon kullanmak istemiyorum avelox zarar verdi eklemlere
Mrshadow

Valeri yazdı:
Dostum eşinizden rahahtsız olduktan sonra 1 kutu tarivid sorunlarınızı çözmüş müydü ? 5 aydır aynı durumdayım idrar lökosit 3-4 fakat üreme yok. Tedavimiz benzer tarivid ve klindan, kinolon kullanmak istemiyorum avelox zarar verdi eklemlere
Evet daha sonra 4-5 ay sonra bir kutu klindan çözdü işimi.
şuan sıkıntı yaşamıyorum denecek kadar az
Mrshadow

Bazonkadir yazdı:

Abi merhabalar,

gandrenella kolay çözülür enfeksiyon üşütmeden dolayı da oluyor olabilir. ayağını üşütmesn