Lökosit seviyesi

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
balistik04
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Lökosit seviyesi

Mesaj gönderen balistik04 »

Merhabalar yaklaşık 1 senedir prostatit tanısı konuldu tekrardan muayne oldum idrar kültürü yapıldı oradaki lökosit seviyesi 0,5 çıktı bu lökosit prostat sıvısından mı alınıyor yoksa idrardaki de aynı şey mi ? 0,5 seviyesi normal değer mi yardımcı olursanız sevinirim
balistik04

Re: Lökosit seviyesi

Mesaj gönderen balistik04 »

floyd yazdı:
balistik04 yazdı:Merhabalar yaklaşık 1 senedir prostatit tanısı konuldu tekrardan muayne oldum idrar kültürü yapıldı oradaki lökosit seviyesi 0,5 çıktı bu lökosit prostat sıvısından mı alınıyor yoksa idrardaki de aynı şey mi ? 0,5 seviyesi normal değer mi yardımcı olursanız sevinirim
lokosit, prostat sıvısından bakılabilir yada prostat masajından sonra verilen idrardan da bakılabilir ama ikisi aynı şey değil...aslolan prostat sıvısından bakılmasıdır

kültürle beraber bakılan lökosit doğru düzgün sonuç vermez....lökosite direkt olarak bakılmalı...

sadece idrardan yapılan testler prostatit için çok yetersiz bir testtir
Peki bu prostattan bakılan lökosit testini devlet hastaneleri bakıyor mu ? Bir sürü doktor gezdim hiç biri bunun için bir adım atmadı benim mi söylemem gerekiyor
techian
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen techian »

floyd yazdı:
balistik04 yazdı:
floyd yazdı:
lokosit, prostat sıvısından bakılabilir yada prostat masajından sonra verilen idrardan da bakılabilir ama ikisi aynı şey değil...aslolan prostat sıvısından bakılmasıdır

kültürle beraber bakılan lökosit doğru düzgün sonuç vermez....lökosite direkt olarak bakılmalı...

sadece idrardan yapılan testler prostatit için çok yetersiz bir testtir
Peki bu prostattan bakılan lökosit testini devlet hastaneleri bakıyor mu ? Bir sürü doktor gezdim hiç biri bunun için bir adım atmadı benim mi söylemem gerekiyor
o orosbu çocukları bakmaz....memurlar sonuçta, oturup oturup gidiyorlar...bi bokta bilmezler

belli doktorlara gitmen lazım...devlette de bakanlar var ama istisna...
yaşadığın şehrin devletinde büyük ihtimal yoktor.....genede soruştur bi, vardır belki
Bu izin dönemi gittim üniversite hastenesinde üroloji tanıyı nasıl koydun dedi enfeksiyon doc doktoru idrar kültürü alabildi 0 bakteri şuraya getircem lafi prostat sıvı alınıp duayarli antibioyotik bakilmadikca boş değerli kaderdaslarim yüzde yüz olmasada en mantıklı çözüm o
bilal3131

Mesaj gönderen bilal3131 »

techian yazdı:
floyd yazdı:
balistik04 yazdı:
o orosbu çocukları bakmaz....memurlar sonuçta, oturup oturup gidiyorlar...bi bokta bilmezler

belli doktorlara gitmen lazım...devlette de bakanlar var ama istisna...
yaşadığın şehrin devletinde büyük ihtimal yoktor.....genede soruştur bi, vardır belki
Bu izin dönemi gittim üniversite hastenesinde üroloji tanıyı nasıl koydun dedi enfeksiyon doc doktoru idrar kültürü alabildi 0 bakteri şuraya getircem lafi prostat sıvı alınıp duayarli antibioyotik bakilmadikca boş değerli kaderdaslarim yüzde yüz olmasada en mantıklı çözüm o
Selam ben prostat sıvısından kültür yaptım Streptococcus spp üredi.antibiyoğram yapıldı ama doktor Hüseyin hoca ant yazmadı onun dışında 3 doktor prof dahil 3 ü de anlamsız bir bakteri dedi aksi taktirde ben yüzde 90 iyi durumdayım ve ben 27 ekim de bel soğukluğu dan yakalandım 3 ay oldu hemen hemen şikayetlerim yüzde 90 iyi ama bir türlü tam gitmiyor doktorlar da ant yazmıyor
bilal3131

Mesaj gönderen bilal3131 »

Yani diyorsun ki bu hastalığın çaresi yok
Dyrdyr

Pudendal Sinir Sıkışması

Mesaj gönderen Dyrdyr »

Arkadaşlar merhaba belirtileri kronik prostatit e benzeyen çok insanın prostatit olmadığı halde tedavi olduğu bi hastalık varmış Pudendal Sinir Sıkışması bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

floyd yazdı:duyarlı ilaç olayı hikaye aslında....Yani doğru ilacı testler yaparak tespit etmek mümkün değil pek
belli başlı bir bakteri çıkmadıkça sonuca ulaşılamıyor....
kişi üzerinden alınan aynı bakteriye yapılan antibiyogram sonuçları farklılık gösterebiliyor....

bu forum dahil birçok yazı ve kaynak yalayıp yutmuş biri olarak, tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki ; kültür - antibiyogram olayını fazla önemsemeyin...

bunu önemseyen insanların 1000 de 1 lik kısmı sonuca ulaşabiliyor....ama ben kültürü mültürü önemsiyorum 1000 de 1 in içine girerim diyorsanız orası başka....

bu forumda kültür - antibiyogram olayı çok konuşulup tartışıldı ama sadece varsayımlardan öteye gidemedi...

kültüre antibiyograma vereceğiniz paraya gidin keyfinize harcayın yada kebap mebap yiyin...
Peki kültüre önem vermemeliysek nasıl bir tedavi olmalıyız? Benim tek semptomum penis ucunda batma bir türlü geçmiyor intihar edeceğim artık
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Pudendal Sinir Sıkışması

Mesaj gönderen kadir »

Dyrdyr yazdı:Arkadaşlar merhaba belirtileri kronik prostatit e benzeyen çok insanın prostatit olmadığı halde tedavi olduğu bi hastalık varmış Pudendal Sinir Sıkışması bilgisi olan paylaşırsa çok sevinirim
Pudental sinir sıkışması eski paylaşımlarda var araştırirsanız bilgi sahibi olabilirsiniz.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Dogukan01 yazdı:
floyd yazdı:duyarlı ilaç olayı hikaye aslında....Yani doğru ilacı testler yaparak tespit etmek mümkün değil pek
kişi üzerinden alınan aynı bakteriye yapılan antibiyogram sonuçları farklılık gösterebiliyor....

bu forum dahil birçok yazı ve kaynak yalayıp yutmuş biri olarak, tecrübelerime dayanarak söylüyorum ki ; kültür - antibiyogram olayını fazla önemsemeyin...

bunu önemseyen insanların 1000 de 1 lik kısmı sonuca ulaşabiliyor....ama ben kültürü mültürü önemsiyorum 1000 de 1 in içine girerim diyorsanız orası başka....

bu forumda kültür - antibiyogram olayı çok konuşulup tartışıldı ama sadece varsayımlardan öteye gidemedi...

kültüre antibiyograma vereceğiniz paraya gidin keyfinize harcayın yada kebap mebap yiyin...
Peki kültüre önem vermemeliysek nasıl bir tedavi olmalıyız? Benim tek semptomum penis ucunda batma bir türlü geçmiyor intihar edeceğim artık
Cinsel isteksizlik geçti mi sende kardeşim bir de aman diyeyim psikolojiyi toplamaya bak elbet bir gün geçecek.
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

:oops:
Hergele yazdı:
Dogukan01 yazdı:

Cinsel isteksizlik geçti mi sende kardeşim bir de aman diyeyim psikolojiyi toplamaya bak elbet bir gün geçecek.
Natures bounty (solgarın markası) ginseng aldım onu kullanıyorum günde 2 tane birazcık artış oldu gibi ama ereksiyon ve boşalırken zevk alma eskisi gibi değil. Penis ucundaki batma bir türlü geçmiyor