Hastalık belirtileri

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
belirtiler00
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Hastalık belirtileri

Mesaj gönderen belirtiler00 »

Merhaba arkadaslar ben aranıza yeni katıldım.Öncelikle hepinize sağlıklı huzurlu bir yıl diliyorum şimdiden.Benim sıkıntım cinsel bir ilişkiden sonra penis ucunda batma ve sık tuvalete gitme şikayetleri.Şikayetim ilk önce ağustos ayında başladı.Cinsel ilişki sonrası ertesi gün ve sonraki gün sık tuvalete gitme ihtiyacı ve penis ucunda acıyla başladı.Hastaneye gittiğimde kültür testi yapıldı.Gonore bakterisi görüldü kültürde.Daha sonra Novosef iğne ve cipro ilaçlarını içtim.1 hafta sonrada tetradoxu bitirdim.Şikayetlerim geçmesine rağmen ara ara batma hissi ve tuvalet ihtiyacı oluyordu.Daha sonra meni testi yaptırdım ve menide s.aureus bakterisi görüldü antibiyogramda clindamisin duyarlı cıktı ve 2.5 kutu bitirdim.Şimdi tekrar cinsel birlikteliğim oldu bu sefer sadece sürtünme yoluyla ilişki yaptım buna rağmen 3 kere boşalma oldu ve ertesi gün yine cok sık tuvalete gitme ve penis ucunda acı başladı aradan bir gün geçti acı hissi önceki günden daha azalmasına rağmen hala var ve rahatsız ediyor bu durum.Cinsellikten soğumak üzereyim ve napıcağımı bilmiyorum.Nasıl yol izlenir sizce arkadaşlar ?.Aranızda benim gibi sıkıntıları olan vardır.Tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Hastalık belirtileri

Mesaj gönderen kadir »

belirtiler00 yazdı:Merhaba arkadaslar ben aranıza yeni katıldım.Öncelikle hepinize sağlıklı huzurlu bir yıl diliyorum şimdiden.Benim sıkıntım cinsel bir ilişkiden sonra penis ucunda batma ve sık tuvalete gitme şikayetleri.Şikayetim ilk önce ağustos ayında başladı.Cinsel ilişki sonrası ertesi gün ve sonraki gün sık tuvalete gitme ihtiyacı ve penis ucunda acıyla başladı.Hastaneye gittiğimde kültür testi yapıldı.Gonore bakterisi görüldü kültürde.Daha sonra Novosef iğne ve cipro ilaçlarını içtim.1 hafta sonrada tetradoxu bitirdim.Şikayetlerim geçmesine rağmen ara ara batma hissi ve tuvalet ihtiyacı oluyordu.Daha sonra meni testi yaptırdım ve menide s.aureus bakterisi görüldü antibiyogramda clindamisin duyarlı cıktı ve 2.5 kutu bitirdim.Şimdi tekrar cinsel birlikteliğim oldu bu sefer sadece sürtünme yoluyla ilişki yaptım buna rağmen 3 kere boşalma oldu ve ertesi gün yine cok sık tuvalete gitme ve penis ucunda acı başladı aradan bir gün geçti acı hissi önceki günden daha azalmasına rağmen hala var ve rahatsız ediyor bu durum.Cinsellikten soğumak üzereyim ve napıcağımı bilmiyorum.Nasıl yol izlenir sizce arkadaşlar ?.Aranızda benim gibi sıkıntıları olan vardır.Tecrübelerinizi benimle paylaşırsanız çok memnun olurum.
Geçmis olsun kardesim. Gonore tedavisi olmuşsun fakat prostata kadar indigi için bir doku hasarı, inflamasyon kalmiş olabilir. Prostatit patogenezinde enfeksiyona bagli olarak almiş oldugunuz antibiyotik tedavisinden sonra inflamasyon devam edebilir. Bu süreç içinde kendinize dikkat etmeniz gerekir. İlk evrelerde sık cinsel iliski, aşırı ejekülasyon iyileşmeye yüz tutmuş dokuyu irrite edebilir semptomlariniz artabilir. Bu sürecte buna dikkat etmeniz gerekir.
belirtiler00

teşekkür ederim kadir abi enfeksiyon olma ihtimali çok düşük çünkü hiç içeri giriş olmadı hep yüzeysel oldu tekrar gidip idrar testi vermek gereksiz gibi geliyor bir süre perhiz yapsam geçer mi bu sıkıntı
belirtiler00

ayrıca kıza da sordum herhangi bir hastalığın falan varmı diye o da yok dedi ben düzenli yaptırıyorum kontrolleri falan dedi.zaten ilişkiden sonra ben ağrıdan acıdan kıvranıyorum o rahat hayatına devam edebiliyor çok kötü bişey bu henüz içeri bile girmemişken böyle olması daha yaşım 27 böyle sıkıntıları cekmek icin cok erken olduğunu düşünüyorum eğer iyi gelen bi tedavi yöntemi falan varsa böyle lütfen esirgemeyin paylaşımlarınızı
wolfpack
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen wolfpack »

belirtiler00 yazdı:ayrıca kıza da sordum herhangi bir hastalığın falan varmı diye o da yok dedi ben düzenli yaptırıyorum kontrolleri falan dedi.zaten ilişkiden sonra ben ağrıdan acıdan kıvranıyorum o rahat hayatına devam edebiliyor çok kötü bişey bu henüz içeri bile girmemişken böyle olması daha yaşım 27 böyle sıkıntıları cekmek icin cok erken olduğunu düşünüyorum eğer iyi gelen bi tedavi yöntemi falan varsa böyle lütfen esirgemeyin paylaşımlarınızı
Seninle hastaligimizin baslangicindan tut da ureyen bakterilermize kadar her sey ayni. Icine bile girmedim nasil bulasti diyorsun ya. 2.kez bulas olmadin zaten. Butun sorunlarini ilk yakalandigin gonore yapiyor. 2.kez bulas falan hikaye bu hastalikta bir kez bulasir. Bosaldin mi tetiklenir ve daha sayabilecegimiz bir suru degisken ve bilinmeyen degiskenlerle de tetiklenir. Prostattaki bakterileri temizlemek ise cok zor. Bir yerden sonra bakteri mi kas sinir hasari mi diye belirsizlik olusuyor zaten. Zamanla neyin iyi gelip neyin iyi gelmedigini ogreneceksin. Prostatit konusuna yonelmis bir urologda tedavine basla herseyden once. Spor diyet yasam tarzi haline getir. Gecmeyecek ama minimuma indirip hayatina konfor katabileceksin. Bu neden benim basima geldi cok erken yastayim dusuncelerini de kafadan at herkes oyle hissediyor yalniz da degilsin bu sekilde dusunup depresyona girmen de sana bisey kazandirmaz aksine semptomlarini arttirir. Gecmis olsun.
belirtiler00

Eyvallah kardesim ben simdi perhize girdim uzun bir süre elimi bile sürmicem izmirde yasıyorum ben bu konuda alanında uzman biri varda yesillendirsin beni agrım yeni yeni gecti sayılır ertesi günü tam bir kabustu 30 dk da bi tuvalete gitmeler ucundaki acı herseye lanet ettiriyor arkadaslarımın icinde tuvalete gitmekten utanır hale geldim hatta kıza bile kötü oldum nerdeyse sende bi hastalık var mı diyecek kadar gercekten caresi neyse yapıcam perhizse perhiz artık bu acıyı cekmektense hic orayla ilgili olmam daha iyi pisman ettiriyor zaten bana doktor 3 kutu clindamisin yazmıştı ben 2.5 ta bitirdim daha sonra yine mi tetiklendi bu anlamadım en duyarlısı buydu
ozankizil

Mesaj gönderen ozankizil »

Geçmiş olsun arkadşım, İzmir desin sanırım, benzer prostatit belirtileri var bende de antibiyotik ve prostat ilaçları kullanıyorum 1 aydır. Tedavi sürecini ve doktor tavsiyeni burada paylaşırsan sevinirim. Teşekkür ederm şimdiden
belirtiler00

Suan ben tedavi almıyorum kardesim eğer baslarsam buraya an be an yazıcam senin durumlar nasıl ilaclar etki ediyormu bide hangi antibiyotikleri kullanmanı söyledi doktor bilgilendirirsen sevinirim