Sağ sol testiste ele gelen sert yuvarlak şeyler hakkında bir doktor lezyon dedi diğer doktor normal bir bakarmısınız

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
Rozdi35
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Sağ sol testiste ele gelen sert yuvarlak şeyler hakkında bir doktor lezyon dedi diğer doktor normal bir bakarmısınız

Mesaj gönderen Rozdi35 »

Öncelikle herkese iyi akşamlar Allah hepimize şifa versin abilerim kardeşlerim şuan kafama takılan birşey var daha öncesinde zaten baya takılmıştı akışına bırakmıştım şuanda tekrar kafama takıp üzüldüm testis ağrılarım var diye sürekli testisleri elliyip kontrol ediyordum sol testiste elime sert yuvarlak birşey geldi varikosel diye çok korktum üzüldüm ağladım ertesi gün oldu İzmir de Ege yaşam hastanesi ruslan hocaya gittim hoca baktığında epidimin gibi duruyor ama bir röntgene git dedi röntgene gittiğim de korka korka gittim röntgen çeken doktor epidimin iltihabı göremedi orda ufak birşey var dedi sonra Ruslan hocanın yanına gittim ve bana kalırsa direk epidimin gibi geldi ama orda bir lezyon var dedi kanser muhabbeti oldu ondan sonra ertesi sabah çişe sıkışık gel iç organlarına bakıcaz eğer bu lezyondan oralarda da varsa kanser diyebiliriz dedi tabi ben biraz da evhamlı olduğum için bunu duyunca eve gittim hüngür hüngür sabahlara kadar ağladım ertesi sabah oldu gece hiç uyumadım ağlamaktan gözlerim şişmiş bir şekilde hastaneye gittim iç organlarıma bakıldı allaha şükür kanlar da alındı ruslan hoca kanser değilsin dedi ama oradaki şeyin ne olduğunu da söyleyemedi tam olarak epidimin den şüphelenip antibiyotik verdi ama epidimin ultrasonda gözükmedi dediler bende 4 gün kullandım bir gelişme yok kafasına göre antibiyotik verdiğini düşünüp bıraktım belki de hata yaptım sonrasında üromar tıp merkezine gittim ve orda ilk prostat muayenemi elle hoca yaptı ve testisimdeki şeyi gösterdim elledi ondan sagdada var dedi ben bilmiyordum sağdakini orda öğrendim onlar doğal şeyler döller taşıyan birşey dedi sonra ben hocaya inandım ve birdaha hiç peşine düşmedim

Şimdi abilerim kardeşlerim bilgisi olan varsa benim bu testiste olan şeyler madem doğal şeyler önceden niye yoktu şimdi çıktı ve diğer sormak istediğim şey bir doktor lezyon diyor diğer doktor doğal diyor ben bunun peşine düşmeyi bırakmıştım ama ne yapmam lazım kime inanmam lazım basına gelen duyan bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim cevaplarınız için
scream1717

Re: Sağ sol testiste ele gelen sert yuvarlak şeyler hakkında bir doktor lezyon dedi diğer doktor normal bir bakarmısınız

Mesaj gönderen scream1717 »

O epididim organı herkese var ağrın yoksa sorun etme
Rozdi35

Re: Sağ sol testiste ele gelen sert yuvarlak şeyler hakkında bir doktor lezyon dedi diğer doktor normal bir bakarmısınız

Mesaj gönderen Rozdi35 »

scream1717 yazdı:O epididim organı herkese var ağrın yoksa sorun etme
Abi böyle sonradan çıkması normal mi işte o kafama takıldı benim
scream1717

Sağlıklı insanlarda olan organdır o epididim bazen iltihaplanır ağrı yapar o zaman tedavi gerekir. Ama her erkekde vardır ve nohut gibi ele gelir korkulacak birşey değil. Ama ağrı sızı yaparsa kontrol ettir tabi
Rozdi35

Mesaj gönderen Rozdi35 »

scream1717 yazdı:Sağlıklı insanlarda olan organdır o epididim bazen iltihaplanır ağrı yapar o zaman tedavi gerekir. Ama her erkekde vardır ve nohut gibi ele gelir korkulacak birşey değil. Ama ağrı sızı yaparsa kontrol ettir tabi
Anladım abi dokununca agrıyor bazen çok hafif hemen geçiyor
scream1717

Ben 4 5 sene önce epididimit geçirdim epididimit testislere aşırı ağrı yapar ayakta duramazsın. Şuanda bende epididim şiş ama tüm doktorlar normal diyor
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Rozdi35 yazdı:Öncelikle herkese iyi akşamlar Allah hepimize şifa versin abilerim kardeşlerim şuan kafama takılan birşey var daha öncesinde zaten baya takılmıştı akışına bırakmıştım şuanda tekrar kafama takıp üzüldüm testis ağrılarım var diye sürekli testisleri elliyip kontrol ediyordum sol testiste elime sert yuvarlak birşey geldi varikosel diye çok korktum üzüldüm ağladım ertesi gün oldu İzmir de Ege yaşam hastanesi ruslan hocaya gittim hoca baktığında epidimin gibi duruyor ama bir röntgene git dedi röntgene gittiğim de korka korka gittim röntgen çeken doktor epidimin iltihabı göremedi orda ufak birşey var dedi sonra Ruslan hocanın yanına gittim ve bana kalırsa direk epidimin gibi geldi ama orda bir lezyon var dedi kanser muhabbeti oldu ondan sonra ertesi sabah çişe sıkışık gel iç organlarına bakıcaz eğer bu lezyondan oralarda da varsa kanser diyebiliriz dedi tabi ben biraz da evhamlı olduğum için bunu duyunca eve gittim hüngür hüngür sabahlara kadar ağladım ertesi sabah oldu gece hiç uyumadım ağlamaktan gözlerim şişmiş bir şekilde hastaneye gittim iç organlarıma bakıldı allaha şükür kanlar da alındı ruslan hoca kanser değilsin dedi ama oradaki şeyin ne olduğunu da söyleyemedi tam olarak epidimin den şüphelenip antibiyotik verdi ama epidimin ultrasonda gözükmedi dediler bende 4 gün kullandım bir gelişme yok kafasına göre antibiyotik verdiğini düşünüp bıraktım belki de hata yaptım sonrasında üromar tıp merkezine gittim ve orda ilk prostat muayenemi elle hoca yaptı ve testisimdeki şeyi gösterdim elledi ondan sagdada var dedi ben bilmiyordum sağdakini orda öğrendim onlar doğal şeyler döller taşıyan birşey dedi sonra ben hocaya inandım ve birdaha hiç peşine düşmedim

Şimdi abilerim kardeşlerim bilgisi olan varsa benim bu testiste olan şeyler madem doğal şeyler önceden niye yoktu şimdi çıktı ve diğer sormak istediğim şey bir doktor lezyon diyor diğer doktor doğal diyor ben bunun peşine düşmeyi bırakmıştım ama ne yapmam lazım kime inanmam lazım basına gelen duyan bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim cevaplarınız için
Epidim kistidir veya sipermmatosel dir bendede var 9ve11 mm dedi doktor bir zararı yok kistin içi su dolu olur su kesesi yani sipermatoselin içide ölü sperm dolu olur bir zararı yok yani ha çok büyürse künt bir agrı yapabilir veya o bölgede dolgunluk yapabilir cerrahi olarak alınabilir veya aspirasyon ile içi boşaltılabilir her ikiside 30 dk bir oparasyon iyi doktor yaparsa basit bir oparasyon ile halledilir ben düşünüyorum müsait olursam aspire ettirmeyi pilanlıyorum bu benim fikrim ve görüşüm yanlışım varsa formda doktor arkadaşlar veya tecrübeli abiler düzeltsinler herkese iyi geceler
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
huseyin252

Şu tezi savunuyorum bu kistlerin sebebinin geçirilmiş enfeksiyon olduğunu düşünüyorum ütoloji doktoru kabul etmesede bence sebebi bu
Rozdi35

Mesaj gönderen Rozdi35 »

huseyin252 yazdı:
Rozdi35 yazdı:Öncelikle herkese iyi akşamlar Allah hepimize şifa versin abilerim kardeşlerim şuan kafama takılan birşey var daha öncesinde zaten baya takılmıştı akışına bırakmıştım şuanda tekrar kafama takıp üzüldüm testis ağrılarım var diye sürekli testisleri elliyip kontrol ediyordum sol testiste elime sert yuvarlak birşey geldi varikosel diye çok korktum üzüldüm ağladım ertesi gün oldu İzmir de Ege yaşam hastanesi ruslan hocaya gittim hoca baktığında epidimin gibi duruyor ama bir röntgene git dedi röntgene gittiğim de korka korka gittim röntgen çeken doktor epidimin iltihabı göremedi orda ufak birşey var dedi sonra Ruslan hocanın yanına gittim ve bana kalırsa direk epidimin gibi geldi ama orda bir lezyon var dedi kanser muhabbeti oldu ondan sonra ertesi sabah çişe sıkışık gel iç organlarına bakıcaz eğer bu lezyondan oralarda da varsa kanser diyebiliriz dedi tabi ben biraz da evhamlı olduğum için bunu duyunca eve gittim hüngür hüngür sabahlara kadar ağladım ertesi sabah oldu gece hiç uyumadım ağlamaktan gözlerim şişmiş bir şekilde hastaneye gittim iç organlarıma bakıldı allaha şükür kanlar da alındı ruslan hoca kanser değilsin dedi ama oradaki şeyin ne olduğunu da söyleyemedi tam olarak epidimin den şüphelenip antibiyotik verdi ama epidimin ultrasonda gözükmedi dediler bende 4 gün kullandım bir gelişme yok kafasına göre antibiyotik verdiğini düşünüp bıraktım belki de hata yaptım sonrasında üromar tıp merkezine gittim ve orda ilk prostat muayenemi elle hoca yaptı ve testisimdeki şeyi gösterdim elledi ondan sagdada var dedi ben bilmiyordum sağdakini orda öğrendim onlar doğal şeyler döller taşıyan birşey dedi sonra ben hocaya inandım ve birdaha hiç peşine düşmedim

Epidim kistidir veya sipermmatosel dir bendede var 9ve11 mm dedi doktor bir zararı yok kistin içi su dolu olur su kesesi yani sipermatoselin içide ölü sperm dolu olur bir zararı yok yani ha çok büyürse künt bir agrı yapabilir veya o bölgede dolgunluk yapabilir cerrahi olarak alınabilir veya aspirasyon ile içi boşaltılabilir her ikiside 30 dk bir oparasyon iyi doktor yaparsa basit bir oparasyon ile halledilir ben düşünüyorum müsait olursam aspire ettirmeyi pilanlıyorum bu benim fikrim ve görüşüm yanlışım varsa formda doktor arkadaşlar veya tecrübeli abiler düzeltsinler herkese iyi geceler
Benimkiler ufak 0.5 milim mi ne demişti doktor sonra büyüdümü bilmiyorum kısır bırakmaz inşallah bu şeyler öyle bir etkisi varmıdır yazın evleniyorum da
gun1536
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen gun1536 »

Yaklaşık 1 yıl önce sol testisimde çıktı sonrada sağ testisimde ağrı falan yok.Erekte olmaya başladığımda ortaya çıkıyor. soldaki ufalmaya başladı. Bu arada heralde prostatit oldum. Göbek deliği altı hassasiyet yumurtalıklarda hassasiyet penis de hassasiyet var. Azı dişimin biri problemliydi onun sürekli iltihaplanmasına oradan da prostata bulaşmasından şüphe ediyorum. dişi dün çektirdim. diğer çürüklerimi de tedavi ettirdim. Antibiyotik kullanmıyorum. Süreci paylaşırım. Ereksiyon problemim var. Ama idare ediyor. Yaş 45
huseyin252

gun1536 yazdı:Yaklaşık 1 yıl önce sol testisimde çıktı sonrada sağ testisimde ağrı falan yok.Erekte olmaya başladığımda ortaya çıkıyor. soldaki ufalmaya başladı. Bu arada heralde prostatit oldum. Göbek deliği altı hassasiyet yumurtalıklarda hassasiyet penis de hassasiyet var. Azı dişimin biri problemliydi onun sürekli iltihaplanmasına oradan da prostata bulaşmasından şüphe ediyorum. dişi dün çektirdim. diğer çürüklerimi de tedavi ettirdim. Antibiyotik kullanmıyorum. Süreci paylaşırım. Ereksiyon problemim var. Ama idare ediyor. Yaş 45
Bende azı dişimi çektirdim çektirmek zorunda kaldım çünkü enfeksiyon kistleşmiş dişimdeki ve çene kemiğine inmiş doktor oporasyonla aldı ve bir saat temizlik yaptı çenede ben o dişi aldırıp o enfeksiyonu temizlettikten sonra daha iyi oldum çürük dişlerinizi tedavi ettirin kesinlikle
huseyin252

Rozdi35 yazdı:
huseyin252 yazdı:

Benimkiler ufak 0.5 milim mi ne demişti doktor sonra büyüdümü bilmiyorum kısır bırakmaz inşallah bu şeyler öyle bir etkisi varmıdır yazın evleniyorum da
Çok büyürse hafif dolgunluk ve hafif künt bir agrı yapabilir çocukda olur bir zararı yok kistin ben piskolojik ve estetik açıdan aldıracam veya aspire ettirecem bazen ayda bir 5 dk hafif künt bir agrı hissettiriyor bendeki 11 mm di yani bir cm elime elime geliyor kist zaten sırada o var 1 diş operasyonu arkası 2 sefer hemoroid oparasyonu oldum sırada orası var ordanda bir oparasyon geçirip bu işin peşini bırakacağım bu arada fizyoterapi ye devam fizyoterapistte 2 seans pelvik taban masajını yaptırdım 6 seans yaptırıp burda işe yarayıp yaramadığını paylaşacağım
umutol

Mesaj gönderen umutol »

Epididim kistidir. İyi huylu kist diye geçer. Bende de var sorun edilecek bir şey değil.