Prostat masajı sık idrara iyi gelir mi?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mete970
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Prostat masajı sık idrara iyi gelir mi?

Mesaj gönderen mete970 »

Merhaba, ben 1 aydır haftada bir masaja gidiyorum. Sık idrar büyük oranda düzeldi. Günde 6-7 ye indi. İdrar hissi sorunum vardı birde oda %70 düzeldi diyebilirim.
mehmet2323
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mehmet2323 »

onur2424 yazdı:Yarin halil ibrahim hocaya prostat masajina gidecegim, xatral bi ara iyi gelmisti ama urorec koyunca araya yine yarim saatte bir idara cikiyorum. Var mi masajla sik idrari gecen?

3 Sene sonra ilk defa muayene oldum. Abi ne güzel bir duyguymus bu. Üstelik sadece sıvı için yapılan bir muayene daha ortada tedavi yok. Prostat masajı çok rahatlatıyor.
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

onur2424 yazdı:bende prostat masajında sıvı gelmiyo içeride kalıyor. hoca 1 2 gün sık idrar yapar dedi. bol bol boşal dedi.
Ben bu prostat masajında sıvı gelmemesi olayının kendimizi istemsiz şekilde kastığımız için gelmediğini düşünüyorum çünkü bende de bazen geliyor bazen gelmiyordu. Bir şekilde masaj esnasında kendimizi gevşetebilirsek rahat sıvı geleceğini düşünüyorum.
Bir de masaj esnasında idrara sıkışık olmamak kendimizi daha rahat gevşetmemizde etkili olur bence, siz masaj sırasında idrara sıkışık mıydınız?
clark
Hastalık Başlangıç Yılı: 2003

Mesaj gönderen clark »

onur2424 yazdı:
clark yazdı:
onur2424 yazdı:bende prostat masajında sıvı gelmiyo içeride kalıyor. hoca 1 2 gün sık idrar yapar dedi. bol bol boşal dedi.
Ben bu prostat masajında sıvı gelmemesi olayının kendimizi istemsiz şekilde kastığımız için gelmediğini düşünüyorum çünkü bende de bazen geliyor bazen gelmiyordu. Bir şekilde masaj esnasında kendimizi gevşetebilirsek rahat sıvı geleceğini düşünüyorum.
Bir de masaj esnasında idrara sıkışık olmamak kendimizi daha rahat gevşetmemizde etkili olur bence, siz masaj sırasında idrara sıkışık mıydınız?
Sikisik degildim, rahat olmaya calistim ama heralde cok olamadim
O durumda rahat olmak kolay değil tabi ama en azından evde kendimiz yaparken daha fazla sıvı gelmesi için kasları gevşetebilmek gerekiyor.
mete970

Mesaj gönderen mete970 »

onur2424 yazdı:
mete970 yazdı:Merhaba, ben 1 aydır haftada bir masaja gidiyorum. Sık idrar büyük oranda düzeldi. Günde 6-7 ye indi. İdrar hissi sorunum vardı birde oda %70 düzeldi diyebilirim.
Hocam sizin anti kullaniminiz bitti mi? Bittikten sonra da mi vardi idrar hissi ve sik idrar?
İlaçlar bitti. Antiyi kullanırken sık idrar toparladı , idrar hissi de bayağı hafifledi. İdrar hissinin düzelmesi bayağı zaman alıyormuş
mete970

Mesaj gönderen mete970 »

onur2424 yazdı:
mete970 yazdı:
onur2424 yazdı: Hocam sizin anti kullaniminiz bitti mi? Bittikten sonra da mi vardi idrar hissi ve sik idrar?
İlaçlar bitti. Antiyi kullanırken sık idrar toparladı , idrar hissi de bayağı hafifledi. İdrar hissinin düzelmesi bayağı zaman alıyormuş
hocam anti ile masaj eş zamanlı mı gitti yani?
Eş zamanlı başladı, anti bitti masaj 2 haftada 1 devam ediyor
Mert-2000
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Mert-2000 »

Benimde 30 dakika da bir yokmu çözümü benim sorun mesanede dediler
memo42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen memo42 »

mete970 yazdı:Merhaba, ben 1 aydır haftada bir masaja gidiyorum. Sık idrar büyük oranda düzeldi. Günde 6-7 ye indi. İdrar hissi sorunum vardı birde oda %70 düzeldi diyebilirim.
süper.Hangi doktora masaj yaptırıyorsun şikayetlerimiz aynı idrar hissinin %70 düzelmesi demek şahsen benim için hayata tekrar dönmek gibi bir şey sevindim adınıza.
mete970

Mesaj gönderen mete970 »

memo42 yazdı:
süper.Hangi doktora masaj yaptırıyorsun şikayetlerimiz aynı idrar hissinin %70 düzelmesi demek şahsen benim için hayata tekrar dönmek gibi bir şey sevindim adınıza.
Liv hospital, Cüneyd hocaya gidiyorum. Aynı durumdaydım %70 bile hayata biraz döndürüyor
mete970

Mesaj gönderen mete970 »

Mert-2000 yazdı:Benimde 30 dakika da bir yokmu çözümü benim sorun mesanede dediler
İlk idrar sıklığı bende de 30 dk civarıydı, 1 seneye yakındır bu dert ile uğraşıyorum. Masajdan önce ilk hastalık başladığında doktor kontrolü ile kinyz ye başlamıştım.
Kinzy kullanımım 3 ay sürdü. Kullanırken ilaçla birlikte mesane eğitimi yapmalısın.
Atıyorum ilk tuvalet aralığını 30 dk - sonra 45 dk - sonra 1 saat gün gün bu aralıklı arttırıp idrar sıklığı aralığını 3 - 4 saate çıkardım. Baştan mesaneyide eğitmen gerekiyor.

Nüksler ve idrar hissi sorunu yaşadığım için masaj denedim birde
memo42
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen memo42 »

mete970 yazdı:
memo42 yazdı:
Liv hospital, Cüneyd hocaya gidiyorum. Aynı durumdaydım %70 bile hayata biraz döndürüyor
Ocak itibari ile Cüneyd Hocaya ben de gidicem sevindim adınıza
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Hola »

Cataflami ne onur kardeş?