BEN ŞİMDİ NEYİM ?OKURSANIZ SEVİNİRİM LÜTFEN YARDIM

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
yelkenlerfora

BEN ŞİMDİ NEYİM ?OKURSANIZ SEVİNİRİM LÜTFEN YARDIM

Mesaj gönderen yelkenlerfora »

Merhaba arkadaşlar.Bir sabah çok sık idrar çıkma,idrar sonrası ve boşalma sonrası ağrı,pelvik bölgede baskı-huzursuzluk ve penis başında yürüyemeyecek derecede aşırı hassasiyet ile uyandım.Hassasiyet o kadar yoğundu ki iç çamaşırı değdiği anda çıldıracak gibi oluyordum.İstanbul Okan Hastanesine gittim.Ultrason ile bakıldı bir sorun yoktu.İdrar testi yapıldı lökasit negatif 1 çıktı.Penisi kontrol etti lezyon yok kronik prostatsın dedi.3 hafta antibiyotik hap-iğne verdi ve haftada 4 kez boşal dedi.Ertesi gün şikayetlerim hızla azalıyordu( hassasiyet hariç) bundan dolayı ilaçları kullanMAdım.Takip eden 5 gün boyunca diğer şikayetlerimin hepsi geçti sadece hassasiyet yarı yarıya azaldı ve hassasiyete ek olarak penisimin ucu batmaya başladı pamuk koymadan iç çamaşırı giyemiyordum.Sonra Medical Park hastanesine gittim.2 hafta cipro ve 1 adet suya karıştırılan bir ilaç verdi kullandım ve şikayetlerim ortadan kalktı.Fakat ara ara pelvik bölgede huzursuzluk,aşırı cinsel istek,peniste batma ve huzursuzluk oluyor.Kendimi takibe alınca bu şikayetlerin boşaldıktan sonra ortaya çıktığını ve 3-4 gün sonra ortadan kaybolduğunu fark ettim.Bunların dışında hiç bir şekilde ağrım sızım yok.Forumlardan okuduğum kadarıyla prostatitte yazımın başında ki şikayetleri taşıyor olmam gerekmiyor mu?Ürolog yerine cildiyeye mi gözüksem ?
Hola
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: BEN ŞİMDİ NEYİM ?OKURSANIZ SEVİNİRİM LÜTFEN YARDIM

Mesaj gönderen Hola »

Dostum prostatitsin
Dogukan01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen Dogukan01 »

yelkenlerfora yazdı:Merhaba arkadaşlar.Bir sabah çok sık idrar çıkma,idrar sonrası ve boşalma sonrası ağrı,pelvik bölgede baskı-huzursuzluk ve penis başında yürüyemeyecek derecede aşırı hassasiyet ile uyandım.Hassasiyet o kadar yoğundu ki iç çamaşırı değdiği anda çıldıracak gibi oluyordum.İstanbul Okan Hastanesine gittim.Ultrason ile bakıldı bir sorun yoktu.İdrar testi yapıldı lökasit negatif 1 çıktı.Penisi kontrol etti lezyon yok kronik prostatsın dedi.3 hafta antibiyotik hap-iğne verdi ve haftada 4 kez boşal dedi.Ertesi gün şikayetlerim hızla azalıyordu( hassasiyet hariç) bundan dolayı ilaçları kullanMAdım.Takip eden 5 gün boyunca diğer şikayetlerimin hepsi geçti sadece hassasiyet yarı yarıya azaldı ve hassasiyete ek olarak penisimin ucu batmaya başladı pamuk koymadan iç çamaşırı giyemiyordum.Sonra Medical Park hastanesine gittim.2 hafta cipro ve 1 adet suya karıştırılan bir ilaç verdi kullandım ve şikayetlerim ortadan kalktı.Fakat ara ara pelvik bölgede huzursuzluk,aşırı cinsel istek,peniste batma ve huzursuzluk oluyor.Kendimi takibe alınca bu şikayetlerin boşaldıktan sonra ortaya çıktığını ve 3-4 gün sonra ortadan kaybolduğunu fark ettim.Bunların dışında hiç bir şekilde ağrım sızım yok.Forumlardan okuduğum kadarıyla prostatitte yazımın başında ki şikayetleri taşıyor olmam gerekmiyor mu?Ürolog yerine cildiyeye mi gözüksem ?
Bende de hassasiyetle başladı bu illet 2 sene sünnet çocuğu gibi gezdim. Krem sürüyordum hep öyle boxera değince acısını alıyordu 2 sene çektim. Suya karıştırılan ilaç dediğin fosfomisin.
Dogukan01

Dogukan01 yazdı:
yelkenlerfora yazdı:Merhaba arkadaşlar.Bir sabah çok sık idrar çıkma,idrar sonrası ve boşalma sonrası ağrı,pelvik bölgede baskı-huzursuzluk ve penis başında yürüyemeyecek derecede aşırı hassasiyet ile uyandım.Hassasiyet o kadar yoğundu ki iç çamaşırı değdiği anda çıldıracak gibi oluyordum.İstanbul Okan Hastanesine gittim.Ultrason ile bakıldı bir sorun yoktu.İdrar testi yapıldı lökasit negatif 1 çıktı.Penisi kontrol etti lezyon yok kronik prostatsın dedi.3 hafta antibiyotik hap-iğne verdi ve haftada 4 kez boşal dedi.Ertesi gün şikayetlerim hızla azalıyordu( hassasiyet hariç) bundan dolayı ilaçları kullanMAdım.Takip eden 5 gün boyunca diğer şikayetlerimin hepsi geçti sadece hassasiyet yarı yarıya azaldı ve hassasiyete ek olarak penisimin ucu batmaya başladı pamuk koymadan iç çamaşırı giyemiyordum.Sonra Medical Park hastanesine gittim.2 hafta cipro ve 1 adet suya karıştırılan bir ilaç verdi kullandım ve şikayetlerim ortadan kalktı.Fakat ara ara pelvik bölgede huzursuzluk,aşırı cinsel istek,peniste batma ve huzursuzluk oluyor.Kendimi takibe alınca bu şikayetlerin boşaldıktan sonra ortaya çıktığını ve 3-4 gün sonra ortadan kaybolduğunu fark ettim.Bunların dışında hiç bir şekilde ağrım sızım yok.Forumlardan okuduğum kadarıyla prostatitte yazımın başında ki şikayetleri taşıyor olmam gerekmiyor mu?Ürolog yerine cildiyeye mi gözüksem ?
Bende de hassasiyetle başladı bu illet 2 sene sünnet çocuğu gibi gezdim. Krem sürüyordum hep öyle boxera değince acısını alıyordu 2 sene çektim. Suya karıştırılan ilaç dediğin fosfomisin. Cidliyeye gitme çünkü sorun ciltsel değil ilk başta ben de öyle sanmıştım.
yelkenlerfora

Dogukan01 yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Bende de hassasiyetle başladı bu illet 2 sene sünnet çocuğu gibi gezdim. Krem sürüyordum hep öyle boxera değince acısını alıyordu 2 sene çektim. Suya karıştırılan ilaç dediğin fosfomisin. Cidliyeye gitme çünkü sorun ciltsel değil ilk başta ben de öyle sanmıştım.
Siz iyileştiniz mi ? Ne yapmamı önerirsiniz ?
yelkenlerfora

Hola yazdı:Dostum prostatitsin
Hadi ya :/
Dogukan01

yelkenlerfora yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Ben 1 kür ampirik tedavi gördüm ama hiçbir faydası olmadı ben şekeri, fabrikasyon gıdayı kestim ve doğal olan şeylerden yedim içtim hangisi fayda sağladı bilmiyorum o kadar çok şey yiyip içtim ki doğal ballar, propolisli keçiboynuzu, bentonit kili… bir sürü şey yedim içtim inan neyin faydalı olduğunu bilsem söylerim
yelkenlerfora

Dogukan01 yazdı:
yelkenlerfora yazdı:
Dogukan01 yazdı:
Ben 1 kür ampirik tedavi gördüm ama hiçbir faydası olmadı ben şekeri, fabrikasyon gıdayı kestim ve doğal olan şeylerden yedim içtim hangisi fayda sağladı bilmiyorum o kadar çok şey yiyip içtim ki doğal ballar, propolisli keçiboynuzu, bentonit kili… bir sürü şey yedim içtim inan neyin faydalı olduğunu bilsem söylerim
Anladım.Neyse Pazartesi günü tekrar doktora gideyim.Hiç ümidim yok basacaklar antibiyotiği ama yapacak başka bir şeyim yok maalesef.
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

2.5 senedir yaşıyorum bu sorunu tabii eskisi gibi değil ama gene var hassasiyet.

1.Öncelikle şunu söyleyeyim masturbasyon bu durumu tahriş ediyor o yüzden elle boşaltma yasak.

Sık boşalmakta iyi gelmiyor bu duruma

2.Bir müddet penis cildine saf sızma zeytin yağını sürersen o dokunmadaki sürtünmedeki ağrıyı tahrişi bir nebze azaltıyor.

3.En önemli nokta kas kasların muhtemelen gergindir gergin kasla prostattaki inflamasyon bu durumun sorumlusu bu pelvik kaslarını germe açma spazmı gidermeye yönelik bir pelvik fizyoterapist erkek sağlığı fizyoterapistinden yardım almanı öneririm.

Kasların kasılı kalmasıyla tamamamen bağlantılı olmasada pelvik tabanındaki kas grupları kas pudental sinirden çıkan uzantılara baskı yapar, prostat haliyle şiş ve ödemeli oluşuyla bu kaslar dahada gerginleşir. Sana en önemli tavsiyem bu tedaviyi dene.
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
wolfpack

Mesaj gönderen wolfpack »

Bütün her şeyi uygulayan ben artık eminim ki kas egzersizleri inanılmaz bir rahatlama veriyor. Tam 1 aydır lökosit takibi antibiyotik vb. bilinen, burada yazılan, çizilen her şeyi uyguluyorum ve takibini de yapıyorum sıkıca. Her egzersiz sonrası ağrılar çok ama çok keskin rahatlıyor. Ben bunu artık en azından kendim için gönül rahatlığı ile söyleyebilirim. Bir de bu penis kökü, içi tıkanıklık hissi gibi o lanet hissi aşıp cinselliği düzeltebilirsem. Egzersizlerle 100 de 100 olurum deyebilirim.
wolfpack

Mesaj gönderen wolfpack »

Ozellikle arka bacak kismi gerdigimde dehset bir rahatlama sagliyorum. Lutfen bu hareketi musait olan denesin ve nasil donut aldigini paylassin. Linkini biraktigim videodaki kemerle yapilan hareketten bahsediyorum.

https://youtu.be/oyGEVPuumtk