Yeni Antibiogram: Staphylococcus haemolyticus

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
ozcartman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Yeni Antibiogram: Staphylococcus haemolyticus

Mesaj gönderen ozcartman »

5 sene önce prostat sıvısından alınan örnekte Staphylococcus haemolyticus çıkmış, antibiogram üzerinde duyarlı görünen tablet formundaki tüm antibiyotikleri kullanmama rağmen çözüme ulaşamamıştım. Kapısını çaldığım tüm enfeksiyon doktorları 'geçecek olsa tabletlerle de geçerdi. yazıyor işte onlara da duyarlı olduğu' dedikleri için asla tabletin ötesine geçemedim.

Şimdi elimde yeni bir antibiogram var. Zira bir enfeksiyon uzmanı bana: 'aradan zaman geçmiş baya. istersen yenisini yaptır. kontaminasyon yoksa ve tablet olanlara direnç kazandı ise o zaman iğne formunda olanları düşünürüz demişti. Yeni antibiogramda da yine Staphylococcus haemolyticus çıktı. Yani bana göre bunun varlığı kesinlik kazandı. Ancak bu defa ek olarak Staphylococcus capitis da çıktı.

Yalnız sorun şu ki: her iki bakteri için de, yine birebir aynı tabletler duyarlı görünüyor. Buna bakarak bana yine targocid ya da ötesini yazmayacaklardır. Bir öneriniz var ise dinlemek isterim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Yeni Antibiogram: Staphylococcus haemolyticus

Mesaj gönderen kadir »

ozcartman yazdı:5 sene önce prostat sıvısından alınan örnekte Staphylococcus haemolyticus çıkmış, antibiogram üzerinde duyarlı görünen tablet formundaki tüm antibiyotikleri kullanmama rağmen çözüme ulaşamamıştım. Kapısını çaldığım tüm enfeksiyon doktorları 'geçecek olsa tabletlerle de geçerdi. yazıyor işte onlara da duyarlı olduğu' dedikleri için asla tabletin ötesine geçemedim.

Şimdi elimde yeni bir antibiogram var. Zira bir enfeksiyon uzmanı bana: 'aradan zaman geçmiş baya. istersen yenisini yaptır. kontaminasyon yoksa ve tablet olanlara direnç kazandı ise o zaman iğne formunda olanları düşünürüz demişti. Yeni antibiogramda da yine Staphylococcus haemolyticus çıktı. Yani bana göre bunun varlığı kesinlik kazandı. Ancak bu defa ek olarak Staphylococcus capitis da çıktı.

Yalnız sorun şu ki: her iki bakteri için de, yine birebir aynı tabletler duyarlı görünüyor. Buna bakarak bana yine targocid ya da ötesini yazmayacaklardır. Bir öneriniz var ise dinlemek isterim.
İyi bir enfeksiyon uzmanı bulup onunla yolunuza devam etmenizi öneririm.
ozcartman

kadir yazdı:
ozcartman yazdı:5 sene önce prostat sıvısından alınan örnekte Staphylococcus haemolyticus çıkmış, antibiogram üzerinde duyarlı görünen tablet formundaki tüm antibiyotikleri kullanmama rağmen çözüme ulaşamamıştım. Kapısını çaldığım tüm enfeksiyon doktorları 'geçecek olsa tabletlerle de geçerdi. yazıyor işte onlara da duyarlı olduğu' dedikleri için asla tabletin ötesine geçemedim.

İyi bir enfeksiyon uzmanı bulup onunla yolunuza devam etmenizi öneririm.
Teşekkür ederim Kadir Bey. Deneyeceğim ancak ilaçlar duyarlı iken yanaşmıyorlar. Aşamadım henüz bu durumu.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Duyarlı iken kullanılır ilaçlar zaten, dirençli iken degilki?
ozcartman

kadir yazdı:Duyarlı iken kullanılır ilaçlar zaten, dirençli iken degilki?
Duyarlı olan bütün tabletleri kullandım işe yaramadı. Targocid ya da Linezolid de duyarlı ancak antibiograma bakan diyor ki Bactrim duyarlı iken niye Targocid yazalım sana. Kullandım diyorum. O zaman başka bir şey var sende diyorlar. Ağızdan alınan ilaçların etki etmediğine ikna edemiyorum yani.
igozukara
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen igozukara »

ozcartman yazdı:
Duyarlı olan bütün tabletleri kullandım işe yaramadı. Targocid ya da Linezolid de duyarlı ancak antibiograma bakan diyor ki Bactrim duyarlı iken niye Targocid yazalım sana. Kullandım diyorum. O zaman başka bir şey var sende diyorlar. Ağızdan alınan ilaçların etki etmediğine ikna edemiyorum yani.
Tablet veya igne farketmiyor kardesim, ben ampirik tedavi gordum, klindan tablet, igne kullandim ikiside etki etti sifirladim sonra nuks yasadim, kultur yaptirdim bendede bu bakteri cikti, sonrasinda ne klindan işe yaradi ne linezolid nede bi baskasi. Şuan son olarak ozon+ uretradan antibiyotik tedavisine baslicam, fayda etmezse ilaç isine bulasmicam artik, fizik tedaviye baslicam.
ozcartman

igozukara yazdı:
ozcartman yazdı:
Tablet veya igne farketmiyor kardesim, ben ampirik tedavi gordum, klindan tablet, igne kullandim ikiside etki etti sifirladim sonra nuks yasadim, kultur yaptirdim bendede bu bakteri cikti, sonrasinda ne klindan işe yaradi ne linezolid nede bi baskasi. Şuan son olarak ozon+ uretradan antibiyotik tedavisine baslicam, fayda etmezse ilaç isine bulasmicam artik, fizik tedaviye baslicam.
Hocam ümidini kırmak gibi olmasın ama bakteri varken fizik tedavi ne yapacak ki?
ozcartman

Olmuyoriste yazdı:
ozcartman yazdı:
Ağızdan alınan tablet ilaçlar bile kombin şekilde kullanılmalı sabah birini akşam diğerini içerseniz direnç olusamiyor tek tablet asla yeterli değil ozaman doktorun dediği gibi başka birseyler de olsa hepsi yok olur...
Öyle de denendi kısa bir dönem. Ağızdan alınan tabletler staphları öldürmüyor maalesef.