Kronik pelvik ağrı sendromu varsa antibiyotik nasıl işe yarıyor?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Kronik pelvik ağrı sendromu varsa antibiyotik nasıl işe yarıyor?

Mesaj gönderen prostagod »

Azosilin icinde piridyum var aneljeziktir ağiri gidericidir.
prostagod
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen prostagod »

Ülkemizde sadece piridyum olarak satılan ilaç yok
Tanidiğim bütün üretral darliği olan yada operasyonunu geçiren herkese ara ara azosilin kullanmalari tafsiye edildiğini gördüm.
Sadece ağri kesici değil galiba gevşetici ve ödem giderici özelliğide var bu piridyumun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Adalet yazdı:Evet arkadaşlar bu soruyu bir üniversite hastanesinde muayene olduğum doç. Dr ünvanı olan hocaya sordum. Kısaca özet geçiyorum karın altı ağrım ve peniste sızlama vs dayanılamayacak kadar artınca azosilin kullanınca ağrıyı sızıyı tamamen bitirmiyor ama önemli derecede azaltıyor. Doktor beye dedim ki hocam eğer bende non bakteriyel prostatit var ise bu antibiyotik neden azaltıyor ağrıları sızıları? O da bu ilacın tam bir antibiyotik olmadığını içindeki ağrı kesici bileşenlerin iyi geliyor olabileceğini söyledi. Bana açıkçası makul gelmedi. Bunu Kadir abiye de sormuştum sizlerin değerli fikirlerini de bekliyorum. Madem non bakteriyelim antibiyotik nasıl hemen etki ediyor ve ağrı sızıları kesiyor? Bu arada idrar kültürü 1 kez yaptırdım üreme olmadı prostat sıvısı lökosit 7-8. Harici cybh testi vs yaptırmadım.
Prostat sıvınizda lokosit sayısi 7-8 ise zaten sizde enfeksiyon var. Prostatınızda patojen yerlesmiş fakat ortaya cikmiyor üreme olmuyor, ya biofilm yapmistir yada lablarda uygun besiyeri kullanmiyorlar. Bu patojen üretme işi çok dikkat edilmesi gereken bir iş. Lablarda üreme olmayan besiyerleri kitleri çöpe atttiktan sonra baktiklarinda üreme oldugundan bahseden makaleler var. Yeterli süre bekletmiyorlar üreme olmadi deyip rapor yaziyorlar. Ayrica sizin bir cybh testi yaptirmaniz lazim.
Antibiyotik kullaninca neden agrilar geciyor sorusuna gelince;
Ben gecmiste iesef igne kullandigimda agrilarin gectigini idrar debimin arttigini hiç unutmam. Buda bakterilerin öldügünü yada baskıladığinı gösteren bir işarettir diye düşünüyorum. Bazi antibiotiklerin analjezik özellikleri vardır o ayrı bir sey. Antibiyotiklerin amacı zaten bakteriyi öldürmek. Önemli olan patojenin, antibiyotigin etki ettigi alana girmesi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Adalet yazdı:
kadir yazdı:
Adalet yazdı:Evet arkadaşlar bu soruyu bir üniversite hastanesinde muayene olduğum doç. Dr ünvanı olan hocaya sordum. Kısaca özet geçiyorum karın altı ağrım ve peniste sızlama vs dayanılamayacak kadar artınca azosilin kullanınca ağrıyı sızıyı tamamen bitirmiyor ama önemli derecede azaltıyor. Doktor beye dedim ki hocam eğer bende non bakteriyel prostatit var ise bu antibiyotik neden azaltıyor ağrıları sızıları? O da bu ilacın tam bir antibiyotik olmadığını içindeki ağrı kesici bileşenlerin iyi geliyor olabileceğini söyledi. Bana açıkçası makul gelmedi. Bunu Kadir abiye de sormuştum sizlerin değerli fikirlerini de bekliyorum. Madem non bakteriyelim antibiyotik nasıl hemen etki ediyor ve ağrı sızıları kesiyor? Bu arada idrar kültürü 1 kez yaptırdım üreme olmadı prostat sıvısı lökosit 7-8. Harici cybh testi vs yaptırmadım.
Prostat sıvınizda lokosit sayısi 7-8 ise zaten sizde enfeksiyon var. Prostatınızda patojen yerlesmiş fakat ortaya cikmiyor üreme olmuyor, ya biofilm yapmistir yada lablarda uygun besiyeri kullanmiyorlar. Bu patojen üretme işi çok dikkat edilmesi gereken bir iş. Lablarda üreme olmayan besiyerleri kitleri çöpe atttiktan sonra baktiklarinda üreme oldugundan bahseden makaleler var. Yeterli süre bekletmiyorlar üreme olmadi deyip rapor yaziyorlar. Ayrica sizin bir cybh testi yaptirmaniz lazim.
Ben gecmiste iesef igne kullandigimda agrilarin gectigini idrar debimin arttigini hiç unutmam. Buda bakterilerin öldügünü yada baskıladığinı gösteren bir işarettir diye düşünüyorum. Bazi antibiotiklerin analjezik özellikleri vardır o ayrı bir sey. Antibiyotiklerin amacı zaten bakteriyi öldürmek. Önemli olan patojenin, antibiyotigin etki ettigi alana girmesi.
Kadir abi sen toplam ne kadar sürede iyileştin, bir de muhtemelen sen de hastalığın ilk başlarında ne olduğunu anlayamamışsındır, hastalık başladıktan ne kadar süre sonra patojen bulmaya yönelik testler yaptırdın ve patojen çıktı mı?
Kardeşim ben şüpheli bir ilişki yaşadiktan 3 gün sonra penis ucu batması semptomuyla bir urologa basvurdum, sadece idrar tahlili yapmıştı bir sey bulamadı tabi haliyle. Direkt azosilin ve cipro yazarak gondermişti. 15 gün sikayetlerim azalmistı. İlaclar bittiginde malum patojenler dahada direnç kazanarak geri döndü ve semptomlar korkunç bir sekilde azdı. 2 ay sonra sonra ismi forumda geçen dra gitmiştim rektal tuse denen yöntemle tanıştık ve ilk prostatit tanısı konuldu. İyi olmam 1.5 yıl sürdü. İşi bilmeyen bir dr yüzünden kroniklesti hastalık. Patojen üretradayken daha etkili bir antibiyotik kürü uygulasaydı mikrobu yok edicektik. Ama mikrop prostat içine yerleşince geri dönüşü çok zor maalesef.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

serkangurleyen yazdı:
kadir yazdı:
Adalet yazdı:
Kadir abi sen toplam ne kadar sürede iyileştin, bir de muhtemelen sen de hastalığın ilk başlarında ne olduğunu anlayamamışsındır, hastalık başladıktan ne kadar süre sonra patojen bulmaya yönelik testler yaptırdın ve patojen çıktı mı?
Kardeşim ben şüpheli bir ilişki yaşadiktan 3 gün sonra penis ucu batması semptomuyla bir urologa basvurdum, sadece idrar tahlili yapmıştı bir sey bulamadı tabi haliyle. Direkt azosilin ve cipro yazarak gondermişti. 15 gün sikayetlerim azalmistı. İlaclar bittiginde malum patojenler dahada direnç kazanarak geri döndü ve semptomlar korkunç bir sekilde azdı. 2 ay sonra sonra ismi forumda geçen dra gitmiştim rektal tuse denen yöntemle tanıştık ve ilk prostatit tanısı konuldu. İyi olmam 1.5 yıl sürdü. İşi bilmeyen bir dr yüzünden kroniklesti hastalık. Patojen üretradayken daha etkili bir antibiyotik kürü uygulasaydı mikrobu yok edicektik. Ama mikrop prostat içine yerleşince geri dönüşü çok zor maalesef.
Yanma problemi var miydi abi? Varsa nasil çözdün
Kardeşim kronik prostatitin tüm semptomlarını en üst duzeyde yasadım.
emin3850
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen emin3850 »

kadir yazdı:
Adalet yazdı:
kadir yazdı: Prostat sıvınizda lokosit sayısi 7-8 ise zaten sizde enfeksiyon var. Prostatınızda patojen yerlesmiş fakat ortaya cikmiyor üreme olmuyor, ya biofilm yapmistir yada lablarda uygun besiyeri kullanmiyorlar. Bu patojen üretme işi çok dikkat edilmesi gereken bir iş. Lablarda üreme olmayan besiyerleri kitleri çöpe atttiktan sonra baktiklarinda üreme oldugundan bahseden makaleler var. Yeterli süre bekletmiyorlar üreme olmadi deyip rapor yaziyorlar. Ayrica sizin bir cybh testi yaptirmaniz lazim.

Prostatın içine ne kadar sürede yerleşiyor hastalık başlangıcından 1 ay sonramı 6 aymı
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

15 gunle 1 ay arasinda yerlesir.
Cihan1212
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Cihan1212 »

kadir yazdı:15 gunle 1 ay arasinda yerlesir.
Peki kadir abi ben hastalandigimda yani ilk penis ucuna patma sikayetim iliskimden yaklasik olarak 8 ay sonra olmustu 8 ay boyunca hic sikayetim yoktu o kadar test pcr falan da yaptim mikrop bulamadkk bu cinsel iliskiden mI kaynakli acaba yoksa sure uzun onunla alakasi yok mu
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cihan1212 yazdı:
kadir yazdı:15 gunle 1 ay arasinda yerlesir.
Peki kadir abi ben hastalandigimda yani ilk penis ucuna patma sikayetim iliskimden yaklasik olarak 8 ay sonra olmustu 8 ay boyunca hic sikayetim yoktu o kadar test pcr falan da yaptim mikrop bulamadkk bu cinsel iliskiden mI kaynakli acaba yoksa sure uzun onunla alakasi yok
Illa iliskiden kaynakli prostatit olunmuyor, idrar reflusundende oluyor prostatit bir sekilde. Mikrop herzaman ckkmiyor. Lokositte bakmak lazim.