PENİL VE PERİNEAL YANMA İÇİN.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

PENİL VE PERİNEAL YANMA İÇİN.

Mesaj gönderen kadir »

Penis ve perine bölgesi yanması için Brufen400 ve Melox forte kullanabilirsiniz dr tavsiyesi ile. Ayrıca bol su iciniz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Re: PENİL VE PERİNEAL YANMA İÇİN.

Mesaj gönderen kadir »

serkangurleyen yazdı:
kadir yazdı:Penis ve perine bölgesi yanması için Brufen400 ve Melox forte kullanabilirsiniz dr tavsiyesi ile. Ayrıca bol su iciniz.
2sinden 1i yeterli mi abi
1 tanesi yetmezse 2.cisini ilave edebilirsin dr tavsiyesi ile.
edem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen edem »

bunlar antibiyotik mi
hastaliktan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen hastaliktan »

kadir yazdı:Penis ve perine bölgesi yanması için Brufen400 ve Melox forte kullanabilirsiniz dr tavsiyesi ile. Ayrıca bol su iciniz.
Abi bu arada bilgi amaçlı pelvik bölge için

Oturarak çalışıpta oturamayanlar için oturma simidi önerebilirim.
Her 20 dk da bir en az 5 dk da bir bence ayağa kalkarlarsa iyi olur .

Ben bu şekilde daha da bir rahatlama hissettim .
Sabahları yada yatarken perine bölgesinde şişlik olmuyor. Ama sürekli oturarak çalıştığımdan dolayı öğleden sonra perine şişiyor ve ağrıyor . Çözemeyenler varsa birde böyle denesinler.

Akşamları 10 dakika karın deliğinin altından penis üzerine kadar olan bölgeye hafif parmak uçlarıyla vurmalı masaj yapabilirler bence .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Nöropatik ağrı şekli için dediginiz seyler faydali evet. Ama yanma ve cam kesiği ağrısı için farkli tedavi lazim. Pelvik bölge nöropatik agrılarıni ayri olarak degerlendirmek lazım. KRONİK PROSTATİT AĞRI İNDEKSİ basligı altında ağrı tipleri kategorize edilmiştir.
edem
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen edem »

selam Kadir bey bir sorum olacak bu aralar çok yanma var yemem de icmemde bir degisiklik yok sadece salatalık çok yiyorum bahçe salatalığı acaba o etki eder mi çok teşekkür ettim şimdiden
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

edem yazdı:selam Kadir bey bir sorum olacak bu aralar çok yanma var yemem de icmemde bir degisiklik yok sadece salatalık çok yiyorum bahçe salatalığı acaba o etki eder mi çok teşekkür ettim şimdiden
As. Salatalik aslinda alkali bir besindir asidik degildir. Bunun etkisi olacagini sanmiyorum. Sicakta vucut su kaybeder ürik asit artmis olabilir. Günlük su tüketiminizi arttirmanizi öneririm.
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

Değerli abim her iki ilaçta bana fayda vereceğine inanıyorum.İkisininde içeriğini okudum.Benim şikayetim peniste cam kesiği gibi sızı ve hafif yanma.Başka hiçbir rahatsızlık yok.Abi sen benim için bir urologdan tabiki daha tecrübelisin bu iki ilacı nekadar süre kullanmamı istersin.Günde herbirinden kaçtane alayım.1’er yetermi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

gedikpasa34 yazdı:
Değerli abim her iki ilaçta bana fayda vereceğine inanıyorum.İkisininde içeriğini okudum.Benim şikayetim peniste cam kesiği gibi sızı ve hafif yanma.Başka hiçbir rahatsızlık yok.Abi sen benim için bir urologdan tabiki daha tecrübelisin bu iki ilacı nekadar süre kullanmamı istersin.Günde herbirinden kaçtane alayım.1’er yetermi.
Onu drunuz recete ederken yazar.
tiesto
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen tiesto »

kadir yazdı:
gedikpasa34 yazdı:
Kadir abi herkeze yardim etmeye calisman takdlre şayan, ben prostatit degilim perine bolgesinden tramva gecirdim ne zaman bosalsam 2 3 gun cok agri oluyor iliski ile bosalmada mastira gore daha fazla agri oluyor, buda perhiz yaparak daha rahat ettigim anlamina geliyor bende agrilar oldugunda elektra fort ve gamakuil tablet kullaniyorum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

tiesto yazdı:
kadir yazdı:
gedikpasa34 yazdı: Değerli abim her iki ilaçta bana fayda vereceğine inanıyorum.İkisininde içeriğini okudum.Benim şikayetim peniste cam kesiği gibi sızı ve hafif yanma.Başka hiçbir rahatsızlık yok.Abi sen benim için bir urologdan tabiki daha tecrübelisin bu iki ilacı nekadar süre kullanmamı istersin.Günde herbirinden kaçtane alayım.1’er yetermi.
Kadir abi herkeze yardim etmeye calisman takdlre şayan, ben prostatit degilim perine bolgesinden tramva gecirdim ne zaman bosalsam 2 3 gun cok agri oluyor iliski ile bosalmada mastira gore daha fazla agri oluyor, buda perhiz yaparak daha rahat ettigim anlamina geliyor bende agrilar oldugunda elektra fort ve gamakuil tablet kullaniyorum
Evet sizde travmaya bagli bir inflamasyon olusmus. KPAS kronik pelvik agri sendromu.. kullandiginiz ilaclar fayda ediyor sanirim.
gedikpasa34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen gedikpasa34 »

gedikpasa34 yazdı:
Kadir abi bugün sağlık ocağında ilaçları yazdırdım.Bulunduğum yerde urolog yok pratisyen aile hekimleri mevcut.Eczanede brufen ‘nin yerine suprafen verdi içeriği aynıymış brufen400 yoktu 800 vardı.Melox forte vardı.birini sabah diğerini akşam al dedi.Nasıl kullanmam için öneriniz varmı .şimdiden teşekkür ederim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Muadilidir zaten o kardesim..içeriğinde ibuprofen vardır. Günde 1 adet tok olarak drunuz tavsiye etsin.