Kara Listeye Almalık Enfeksiyoncu

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
therealpatient

Re: Kara Listeye Almalık Enfeksiyoncu

Mesaj gönderen therealpatient »

kolcak yazdı:
therealpatient yazdı:Seninki biraz akut sonrası ama o yüzden kurtarmıştır seni. Ayrıca senin bağışıklığın zayıf sanırım ankilozan spondilit var sende. Ondan bu hale gelmişsindir sen.
Siz hekim misiniz ..
pardon kardeş biz hekimlerden çok fayda gördük o yüzden artık hekimler ne derse o diyoruz bizde
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

kolcak yazdı:Yani enfeksiyon doktorunun özeti şöyle idi bu bakteri için.
En az 6-8 ay bakteri ye etkili bir şey alacaksın.
Bu aldığın madde barsak florasını çok bozmayacak.
Bu arada barsak florasını guclendirecek savunma sistemini yükseltecek şekilde yaşayacaksın.
Masaj yaptırmaktan kaçınacaksın.
Elinden geldiğince cinsel perhiz yapacaksın...
Peki siz bu antileri alırken bakteri belli miydi ? 14 ay tedavi aldınız fakat patojen varsa ve dirençli ise boşuna almış olacaksınız. Ampirik tedavi oldu sanırım
kolcak
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen kolcak »

Valeri yazdı:
Bu arada barsak florasını guclendirecek savunma sistemini yükseltecek şekilde yaşayacaksın.
Peki siz bu antileri alırken bakteri belli miydi ? 14 ay tedavi aldınız fakat patojen varsa ve dirençli ise boşuna almış olacaksınız. Ampirik tedavi oldu sanırım
Tabii belli idi hatta avrupa da Enterekok hangi grup suş onu bile belirlemiskerdi.
Yazdığım yazılarda belirttiğim gibi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Tskler kardesim aciklamalarin için. Şifan daim olsun.
Valeri
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Valeri »

kolcak yazdı:
Valeri yazdı:
Tabii belli idi hatta avrupa da Enterekok hangi grup suş onu bile belirlemiskerdi.
Yazdığım yazılarda belirttiğim gibi.
Benim 4 yıldır hiçbir testinde enterekok çıkmamıştı. Gelişim PCR da rasgele çıktı fakat yine emin olamadım. Enfeksiyon doktoru 6 ay cipro dedi fakat bağırsak sıkıntı çıkaracağı için kullanmadım. Kültürde yakalayıp duyarlı anti kullanmak istiyoeum
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

kadir yazdı:
Teşekkür ederim Kadir bey,
Bu forum sayesinde ....
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kolcak yazdı:
kadir yazdı:
Teşekkür ederim Kadir bey,
Bu forum sayesinde ....
Rica ederim...prostatın şu an volumetrik degeri nedir ölcturdunuzmu?
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

32 cc idi son kontrolde.
Bu yaşıma gire normal.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kolcak yazdı:32 cc idi son kontrolde.
Bu yaşıma gire normal.
Yasiniz kaç?
kolcak

Mesaj gönderen kolcak »

kadir yazdı:
Bu yaşıma gire normal.
Yasiniz kaç?
64
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kolcak yazdı:
kadir yazdı:
Bu yaşıma gire normal.
Yasiniz kaç?
64
Cok iyi bir deger ozaman 32cc yaşiniza göre.Ödem, inflamasyon kalmamiş.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Prostatite yazdı:
kadir yazdı:
kolcak yazdı: 64
Cok iyi bir deger ozaman 32cc yaşiniza göre.Ödem, inflamasyon kalmamiş.
Abi prostatın gramı boyutu hiç önemli değil. 200gr prostatı olup hiç şikayeti olmayanlari biliyorum.o yaş grubunda iyi huylu prostat büyümesi daha on plandadır. Enterokoka takılmış kalmış abimiz, yanlış yolda ilerliyor
Hayir anlamadiniz, bu prostatit hastası bir arkadaş daha önce prostatı 63 cc imiş... tedaviden sonra 32 ccye düşmüş. Dediginiz BPH ayrı bundan bahsetmiyoruz dr coskun kardesim. :)
huseyin252
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Mesaj gönderen huseyin252 »

Evet arkadaşlar Cem abi anlattığı şekilde 14 aylık bir tedavi serüveni sonucu kendiside söylüyor iyileşti ve sıfır septom iyileşenler gurubuna kendiside katıldı darısını sizlerin ve benim başıma arkadaşlar herkes bir şekilde iyileşiyor önemli olan işe yarayan antibiyotik bulmak duyarlı olması herkes eninde sonunda bir şekilde iyileşecek arkadaşlar rahat olun Cem abiyi tanıtım kendisi çok cana yakın ve yardımcı olmak isteyen bir abidir tedavi şeklinide biliyorum inşallah bizlerdede işe yarar
Herkes bir hayat şeçer seçtiği hayatın bedelini öder
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Evet huseyin kardesim...cem beyin kronik bakteriyel antibiyotik tedaviside uzun sureli antibiotik tedavisinden gecmis. Benimde öyle. Fakat her hastada aynısi olacak degildir. 4 aydada iyilesen hastalar var. En son ornek menderes. Geriye dönük ismini unuttugum bir suru hasta var iyilesen. Yanliz cok onemli bir konu anti kullanirken bagirsak mikrobiyatasini korumamiz lazim. Hastaligi atlatamayan cok fazla aktif hasta yok aslinda forumda. 2450 uye var su an. Fakat aktif hasta sayisi cok az. İyilesemeyen belli isimler var. Onlarda insallah iyilesecekler.
huseyin252

kadir yazdı:Evet huseyin kardesim...cem beyin kronik bakteriyel antibiyotik tedaviside uzun sureli antibiotik tedavisinden gecmis. Benimde öyle. Fakat her hastada aynısi olacak degildir. 4 aydada iyilesen hastalar var. En son ornek menderes. Geriye dönük ismini unuttugum bir suru hasta var iyilesen. Yanliz cok onemli bir konu anti kullanirken bagirsak mikrobiyatasini korumamiz lazim. Hastaligi atlatamayan cok fazla aktif hasta yok aslinda forumda. 2450 uye var su an. Fakat aktif hasta sayisi cok az. İyilesemeyen belli isimler var. Onlarda insallah iyilesecekler.

Abi Menderes akut dönemde hüseyin seçkine gidip kültür yaptırdı ve duyarlı genta ile bir ayda iyileşti ben en son kendisiyle konuştum sıfırım iyi oldum abi dedi ve artık unuttum prostati dünya varmış abi dedi beni motive etti herkes iyileşir dedi ama kendisi şanslı hastalardandı akut dönemde tedaviye erken başladı ve kısa sürede tedavi oldu formda bir çok hasta yüzde 90 ım üzerinde iyi abi ben burda milletin akut dönemde neler çektiğini biliyorum zor bir hastalık ama birçok insan yüzde 90 iyi sıfır olup hastalıgı unutan insan çok abi en az birçoğu arkadaşım çoğu sıfır iyi oldu bir çoğu forma girmiyor Cem abi var Ahmet var Mesut var Mustafa var tekrar Mustafa var tekrar yine Mustafa var Cüneyt var iprahim var kasım var Veli var tekrar İprahim var Cihat var Musa var abi bunlar benim tanıdığım konuştuğum arkadaşlarım aklıma gelen bunlar iyileşti sıfır aklıma gelmeyen de var daha bu hastalık öyle yada böyle geçiyor iyileşiyor ha bu iyileşenler tedavilerini takip ettiler düzenli tedavi aldılar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

huseyin252 yazdı:
kadir yazdı:Evet huseyin kardesim...cem beyin kronik bakteriyel antibiyotik tedaviside uzun sureli antibiotik tedavisinden gecmis. Benimde öyle. Fakat her hastada aynısi olacak degildir. 4 aydada iyilesen hastalar var. En son ornek menderes. Geriye dönük ismini unuttugum bir suru hasta var iyilesen. Yanliz cok onemli bir konu anti kullanirken bagirsak mikrobiyatasini korumamiz lazim. Hastaligi atlatamayan cok fazla aktif hasta yok aslinda forumda. 2450 uye var su an. Fakat aktif hasta sayisi cok az. İyilesemeyen belli isimler var. Onlarda insallah iyilesecekler.

Abi Menderes akut dönemde hüseyin seçkine gidip kültür yaptırdı ve duyarlı genta ile bir ayda iyileşti ben en son kendisiyle konuştum sıfırım iyi oldum abi dedi ve artık unuttum prostati dünya varmış abi dedi beni motive etti herkes iyileşir dedi ama kendisi şanslı hastalardandı akut dönemde tedaviye erken başladı ve kısa sürede tedavi oldu formda bir çok hasta yüzde 90 ım üzerinde iyi abi ben burda milletin akut dönemde neler çektiğini biliyorum zor bir hastalık ama birçok insan yüzde 90 iyi sıfır olup hastalıgı unutan insan çok abi en az birçoğu arkadaşım çoğu sıfır iyi oldu bir çoğu forma girmiyor Cem abi var Ahmet var Mesut var Mustafa var tekrar Mustafa var tekrar yine Mustafa var Cüneyt var iprahim var kasım var Veli var tekrar İprahim var Cihat var Musa var abi bunlar benim tanıdığım konuştuğum arkadaşlarım aklıma gelen bunlar iyileşti sıfır aklıma gelmeyen de var daha bu hastalık öyle yada böyle geçiyor iyileşiyor ha bu iyileşenler tedavilerini takip ettiler düzenli tedavi aldılar
Aynen öyle kardeşim... benimde cok önceleri birebir görüstügüm eski hastalar vardi onlarda iyilestiler. Yani demek istedigim salt buradaki iyilesemeyen hastalari baz alarak ümitsizlige kapilmayalim. Onlarda iyilesecek. Biraz uzun sürebilir ama iyilesecek. En kötüsu % 95 olacak ins.
huseyin252

Birisi daha iyileşmiş barış sıfır olmuş targocid ve eswt ile iyileşen çok abi sadece iyileşen kaçıyor burdan yazma ihtiyacı duymuyor bende yüzde 90 95 im ama hala burdayım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

huseyin252 yazdı:Birisi daha iyileşmiş barış sıfır olmuş targocid ve eswt ile iyileşen çok abi sadece iyileşen kaçıyor burdan yazma ihtiyacı duymuyor bende yüzde 90 95 im ama hala burdayım
% 95 isen cok iyi super. Sende iyisin. Ama sen kaçma bize lazimsin:) Barış targocid nikli olan degilmiydi? Banlanan.. Milletle dalga gecen. Sevindim iyi olmasina.
aaW

Mesaj gönderen aaW »

huseyin252 yazdı:Birisi daha iyileşmiş barış sıfır olmuş targocid ve eswt ile iyileşen çok abi sadece iyileşen kaçıyor burdan yazma ihtiyacı duymuyor bende yüzde 90 95 im ama hala burdayım
Vay targocid 0 olmuş he. Burada onlarca kisiye bu hastalıkta iyilesme diye bir sey yok kendini kandırmayın derdi. Sevindim iyi olmasına yine de.
Hergele
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Hergele »

Yav targocidle bakteriler aynı idi bizim ne tedavi almış söyledi mi ? 5 ay targocid dışında tabi
Doktor değilim yazdıklarım kişisel tecrübeler ve araştırmalarım sonucu öğrendiklerimdir şifa dilerim.
therealpatient

aaW yazdı:
Vay targocid 0 olmuş he. Burada onlarca kisiye bu hastalıkta iyilesme diye bir sey yok kendini kandırmayın derdi. Sevindim iyi olmasına yine de.
bu targocidde ne meşhur arkadaşmış önüne gelen onu konuşuyor :lol:
canadianguy1
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen canadianguy1 »

Sanirim targocid derken antibiyotigi kastetti
therealpatient

canadianguy1 yazdı:
Sanirim targocid derken antibiyotigi kastetti
Antibiyotiklerdemi prostatit olmaya başlamış :lol: :lol:
igozukara

Mesaj gönderen igozukara »

Bende geçen yıl sıfırlamistim, 6 ay kadar hicbir sikayet yoktu neredeyse, sonra acıyi biraz fazla kacirdim prostat şişti. Kalin bagirsaga doğru baski yapmaya basladi prostat. Bircok kez kultur pcr yaptirdim, kulturde stap uredi her seferinde, pcr da enterecoc. Antibiyograma gore bircok anti kullandim hic fayda etmedi. Daha sonra masajla tedaviye yoneldim, masaj yaptikca kalin bagirsaga dogru olan sislik karnin alt kismina dogru baski yapmaya basladi. Suanda sıkıntım alt karina baski yapan sislik, baskidan dolayı hafif agri yapiyor, sperm cikisini engelliyor, sperm bir yere kadar geliyor orada takilip geri gidiyor. Bunu nasıl cozcem hic bilemiyorum, antibiyotik fayda etmiyor, masajlada ulasamiyorum oraya, prostatin diger kisminda kaldigi icin. Buna benzer sorunu olan varmı. Tavsiye edebilceginiz birsey varmi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

igozukara yazdı:Bende geçen yıl sıfırlamistim, 6 ay kadar hicbir sikayet yoktu neredeyse, sonra acıyi biraz fazla kacirdim prostat şişti. Kalin bagirsaga doğru baski yapmaya basladi prostat. Bircok kez kultur pcr yaptirdim, kulturde stap uredi her seferinde, pcr da enterecoc. Antibiyograma gore bircok anti kullandim hic fayda etmedi. Daha sonra masajla tedaviye yoneldim, masaj yaptikca kalin bagirsaga dogru olan sislik karnin alt kismina dogru baski yapmaya basladi. Suanda sıkıntım alt karina baski yapan sislik, baskidan dolayı hafif agri yapiyor, sperm cikisini engelliyor, sperm bir yere kadar geliyor orada takilip geri gidiyor. Bunu nasıl cozcem hic bilemiyorum, antibiyotik fayda etmiyor, masajlada ulasamiyorum oraya, prostatin diger kisminda kaldigi icin. Buna benzer sorunu olan varmı. Tavsiye edebilceginiz birsey varmi.
Tikaniklik varsa sistoskopi yaptirmani öneririm.