Garip Bir Hastalık

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
johnnybravo25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Garip Bir Hastalık

Mesaj gönderen johnnybravo25 »

Kronik prostatitin dominant semptomlarından olan ağrı ve sık idrardan, sık idrar problemi ile bir kere bile karşılaşmadım. Ağrı konusunda ise buradaki insanlar gece bile kendilerini uyandırabilecek şiddette olduğundan bahsederken benimki günde 1 kere gelen veya gelmeyen geldiğinde de oturuş pozisyonumu değiştirdiğimde hemen giden bana göre %80i psikolojik kökenli (hastalığı düşündüğümde ağrı geliyor, ancak hiç aklıma gelmezse hiçbir sıkıntım olmuyor.) tam olarak ağrı değil de huzursuzluk,sızı olarak nitelendirebileceğim bir durum. Sonuçta kendimi hem ağrı hem de sık idar semptomundan soyutlamış oluyorum kendimi.

O zaman nasıl kendine kronik prostatit hastası tanısı koyabiliyorsun diyenlere ise tekrarlanan pcr ve kültür sonuçlarından cinsel yolla bulaşan hiçbir patojenle karşılaşılmaması, cinsel perhizde olduğum süre boyunca idrar debisinin %60-70 lere inmesi ancak boşalma durumundan hemen sonraki 1-2 idrarın normal çıkması gereken tazyikte çıkması ve prostat masajında canımın yanmasını örnek olarak verebilirim. Prostat sıvısı kültüründe staph ürese de bunun bulaş olma ihtimali olduğu için tam olarak kesin gözüyle de bakmıyorum.

Bu iki dominant semptomla karşılaşmamış ve bunların cefasını çekmemiş birisi olarak gündemdeki tek şikayetim idrar debimin az olması. 19 yaşındayım, idar kesesi kaslarında veya üretra kaslarının bir disfonksiyona uğramış olmasına da pek mahal vermiyorum açıkçası.

Günlük hayatımı psikolojik haricinde zerre etkilemeyen bu hastalık gerekli tedaviyi göremezse ileride

Sizlerden, abilerimden isteğim bu hastalıkta idrar debisinden muzdarip olanlar için öneriniz var mı?

Günlük hayatımı psikolojik haricinde zerre etkilemeyen bu hastalık gerekli tedaviyi göremezse ileride çok daha büyük sorunlara yol açabilir mi?

Ve yaşadığım semptomlardan yola çıkarak benim durumum hakkında nasıl bir sonuca varabilirsiniz?

Şikayetlerim şüpheli ilişki sonucunda başladı ancak bu idrar debisi düşüklüğü ilişkiden 1-1.5 ay sonra başladı ve dediğim gibi o süreden beri boşalmadığım sürece devam etti. Önceden de söylediğim gibi ilk antibiyotik kullandıktan sonra bilumum idrar ve sürüntü testlerinden ne kültür ne de pcr dan herhangi bir cinsel yolla bulaşan patojene rastlanmadı.

Teşekkürler.
johnnybravo25
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: Garip Bir Hastalık

Mesaj gönderen johnnybravo25 »

Şu an takviye olarak klasik c vitamini veya balık yağı gibi destekleyiciler haricinde

Günde 1 solgar advanced multi-billion dophilus (cipro sonrası yaşadığım kabızlıktan ötürü oluşan anal fissur'un tekrardan rahatsız etmemesi için)

Günde 1 solgar quercetin

Günde 2 solgar bromelain

Günde 1 solgar kalsiyum, magnezyum ve çinki

Ve günde 1 ocean cranberry kullanıyorum.
HKAA03

Re: Garip Bir Hastalık

Mesaj gönderen HKAA03 »

Bendede seninki gibi belirtiler var ne yapacağım bilmiyorum