Perine bölgesindeki (idrari tutma kasları)sürekli kasılı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
karina
Hastalık Başlangıç Yılı: 2019

Perine bölgesindeki (idrari tutma kasları)sürekli kasılı

Mesaj gönderen karina »

Bu durumu kendinde farkeden var mı? Kendimi ne zaman farketsem idrarı durdurma kaslarımın istemsiz kasili oldugunu göruyorum gevşetiyorum kasmayi birakiyorum fakat daha sonra gene kasılmış olarak buluyorum sizce sorun ne psikolojik mi yoksa onun kasili kasmasini saglayan altta yatan biyolojik bir sorun mu ? 4 hafta xatral kullanmistim etki gormedim bu kaslarda Antidepresanlar işe yarar mi ? Bu belirtisi olan hasta kardeşlerimiz varmi ne dusunuyorlar ??
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Perine bölgesindeki (idrari tutma kasları)sürekli kasılı

Mesaj gönderen kadir »

karina yazdı:Bu durumu kendinde farkeden var mı? Kendimi ne zaman farketsem idrarı durdurma kaslarımın istemsiz kasili oldugunu göruyorum gevşetiyorum kasmayi birakiyorum fakat daha sonra gene kasılmış olarak buluyorum sizce sorun ne psikolojik mi yoksa onun kasili kasmasini saglayan altta yatan biyolojik bir sorun mu ? 4 hafta xatral kullanmistim etki gormedim bu kaslarda Antidepresanlar işe yarar mi ? Bu belirtisi olan hasta kardeşlerimiz varmi ne dusunuyorlar ??
Pelvik taban kasları egzersizleri videolari var. Forumdada bulabilrsiniz youtube tada bunları bir uygulamayı deneyin.
karina

Mesaj gönderen karina »

kadir yazdı:
karina yazdı:Bu durumu kendinde farkeden var mı? Kendimi ne zaman farketsem idrarı durdurma kaslarımın istemsiz kasili oldugunu göruyorum gevşetiyorum kasmayi birakiyorum fakat daha sonra gene kasılmış olarak buluyorum sizce sorun ne psikolojik mi yoksa onun kasili kasmasini saglayan altta yatan biyolojik bir sorun mu ? 4 hafta xatral kullanmistim etki gormedim bu kaslarda Antidepresanlar işe yarar mi ? Bu belirtisi olan hasta kardeşlerimiz varmi ne dusunuyorlar ??
Pelvik taban kasları egzersizleri videolari var. Forumdada bulabilrsiniz youtube tada bunları bir uygulamayı deneyin.
Kadir abi 2 hafta boyunca gunde 10 dk civari gevşetme egzersizlerini denedim bu forumdada paylasmislar hatta egzersizleri fakat fayda goremedim ..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kadir yazdı:
karina yazdı:Bu durumu kendinde farkeden var mı? Kendimi ne zaman farketsem idrarı durdurma kaslarımın istemsiz kasili oldugunu göruyorum gevşetiyorum kasmayi birakiyorum fakat daha sonra gene kasılmış olarak buluyorum sizce sorun ne psikolojik mi yoksa onun kasili kasmasini saglayan altta yatan biyolojik bir sorun mu ? 4 hafta xatral kullanmistim etki gormedim bu kaslarda Antidepresanlar işe yarar mi ? Bu belirtisi olan hasta kardeşlerimiz varmi ne dusunuyorlar
Cardura kullandinmi hiç kardesim?
karina

Mesaj gönderen karina »

kadir yazdı:
kadir yazdı:
karina yazdı:Bu durumu kendinde farkeden var mı? Kendimi ne zaman farketsem idrarı durdurma kaslarımın istemsiz kasili oldugunu göruyorum gevşetiyorum kasmayi birakiyorum fakat daha sonra gene kasılmış olarak buluyorum sizce sorun ne psikolojik mi yoksa onun kasili kasmasini saglayan altta yatan biyolojik bir sorun mu ? 4 hafta xatral kullanmistim etki gormedim bu kaslarda Antidepresanlar işe yarar mi ? Bu belirtisi olan hasta kardeşlerimiz varmi ne dusunuyorlar
Cardura kullandinmi hiç kardesim?
Yok abi kullanmadim xatral kullaninca alpha blocker olarak işe yaramayinca digerleride ayni işi gordugunden dolayi kullanmadim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Carduranin etkisi biraz daha farklidir. Antidepresan kullanmani onermem. Yada Muscoril recete ettirebilirsin.
karina

Mesaj gönderen karina »

Urologe yazdı:Tetik nokta ( trigger point) tedavisi uygulayan bir ftr uzmanı bul dostum. 1 haftadır söylüyorum olay kasların kasili kalması. Ne cardura ne xatral ne kas gevşetici. Ayak yapınız oturuş pozisyonunuz mesleğiniz bile çok etkili kasların kasili kalmasından.
Hocam cevap için sağolun ben size tum derdimi anlattigim konumu atsam bi degerlendirip cevap yazarmisiniz hala ayni fikirde olcakmisiniz merak ettim
Birde bu soylediginiz durumda antidepresan faydali olur mu ?

http://www.kronikprostatit.org/viewtopi ... 82#p106782
jonrussel

Mesaj gönderen jonrussel »

özellikle stresliyken çok oluyor
mustafaa
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen mustafaa »

Aynı durum bendede var pelvik kaslar sürekli kasılı duruyor,
Gevşetsemde 1 saat sonra tekrar kasılıyor sabah kalktığım zaman o bölgeyi kastığımı farkediyorum bir ara egzersiz yapıyordum bacak kaslarını çok gerdim ağrı oluyor. Ters kegel düzenli yaparsak birde nefes egzersizi faydalı olabilir
Belki çok yoruldun, belki çok bunaldın ama bak Rabbin ne buyuruyor;

"Rabbinin rızâsına ermek için sabret."
-Müdessir/7.ayet
mustafaa

Ha birde orada sert bir taş varmış gibi kasılıyor bende belkide prostatın şişliğin den kaynaklıdır bilmiyorum ama ben sinirlendiğimde felan o bölgeyi çok kasıyorum

-Müdessir/7.ayet
karina

Mesaj gönderen karina »

jonrussel yazdı:özellikle stresliyken çok oluyor
Kesinlikle moralim bozuk oldugunda tartisma yasadigimda veya sinir stres oldugumda cok daha fazla kastigimi hissediyorum ya psikolojik bi faktor kasmamiza sebebiyet veriyor istemsiz yada biyolojik bişey buna sebep oluyor antidepresan deniyorum gelisme olursa yazarim
karina

Mesaj gönderen karina »

mustafaa yazdı:
Ha birde orada sert bir taş varmış gibi kasılıyor bende belkide prostatın şişliğin den kaynaklıdır bilmiyorum ama ben sinirlendiğimde felan o bölgeyi çok kasıyorum
Aynen katiliyorum sinirlendigimde dahada kasilmis hissediyorum antidepresan denemeye basladim gelisme olursa yazicam
mustafaa

karina yazdı:Aynen katiliyorum sinirlendigimde dahada kasilmis hissediyorum antidepresan denemeye basladim gelisme olursa yazicam
Aynen öyle sinirlenince böyle arabayla hızlı viraja girince kasıyorum.
Bir arkadaşın yazısında görmüştüm diyafram nefesini önermiş doktor burundan nefes alıp karnı şişirip tekrar nefesi veriyorsun

-Müdessir/7.ayet
hastaliktan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen hastaliktan »

Urologe yazdı:Tetik nokta ( trigger point) tedavisi uygulayan bir ftr uzmanı bul dostum. 1 haftadır söylüyorum olay kasların kasili kalması. Ne cardura ne xatral ne kas gevşetici. Ayak yapınız oturuş pozisyonunuz mesleğiniz bile çok etkili kasların kasili kalmasından.
Bende yazılarınızı okuyorum . Genel olarak stresli bir iş yapımızın olmasından ve sürekli olarak oturuyor olmamızdan kaynaklı eğer o anda strese sokacak bir pozisyon taşıyorsam idrarımın olduğu halde yokmuş gibi olduğunu hissettim. Stresli durum geçtikten sonra gerildiğimde bir anda idrarımın geldiğini fark ettim .

Bu hafta sonu randevum var konu ile ilgili özel bir hastaneye gidiyorum .
karina

Mesaj gönderen karina »

Prostatite yazdı:Coşkun hoca bu duruma pelvis krizi diyor. Kalp krizi esnasındaki ağrı nasıl kalp kası kaynaklı değil de göğüs kasları kaynakliysa pelvisi etkileyen herşey de pelvis krizine yol açıyor diyor
Cozumu nedir nasil teşhis koyucaz psikolojik mi yoksa fizyolojik mi ?
hastaliktan

Prostatite yazdı:Asla psikolojik değil , tamamen fizyolojik. Kronik pelvik Ağrı Tanı ve tedavi merkezi kurmaya çalışmaya baslamus
Hocam burda iğne durumu falan yoktur umarım internetten araştırdım ama kasık bölgesine iğne sokmazlar herhalde :D
hastaliktan

Prostatite yazdı:Kaşıktan değilde kasili kaslar neredeyse önce parmakla olmazsa iğne enjeksiyonu ile
Tamamdır teşekkür ederim sonuçları haber vereceğim .
hastaliktan

Prostatite yazdı:Kaşıktan değilde kasili kaslar neredeyse önce parmakla olmazsa iğne enjeksiyonu ile
Bugün hastaneye gittim . Muayene yaptılar . Kaslarla ilgili yoğun oldukları için herhangi bir cihaz takmadılar . Önümüzdeki hafta cumartesi günü tekrar gelmemi istediler . İşin başka boyutu direk kaslarla ilgili sorun vara döndü . Direk seans belirleme işine geçtiler . Önümüzdeki hafta cihazla kontrol edeceklerini söylediler. Çokta tatmin olmadım .
Şimdi başka hastanede yine ftr de randevum var ona gidicem
hastaliktan

2. Gittiğim hastanede doktor yine muayene yaptı . Popo kaslarımın güçsüz olduğunu ve bunun pudental sinirlere baskı yapacağını baskı yaptığı içinde mesane de kamışta perine bölgesinde yanmalara sebep olabileceğini söyledi.

Genel olarak kas yapımın güçsüz olduğunu söyledi.

Acilen günlük egzersizlere başlamamı kolejen hapı kullanmamı ve oturma pozisyonumun değişimini istedi.
hastaliktan

Prostatite yazdı:
hastaliktan yazdı:2. Gittiğim hastanede doktor yine muayene yaptı . Popo kaslarımın güçsüz olduğunu ve bunun pudental sinirlere baskı yapacağını baskı yaptığı içinde mesane de kamışta perine bölgesinde yanmalara sebep olabileceğini söyledi.

Acilen günlük egzersizlere başlamamı kolejen hapı kullanmamı ve oturma pozisyonumun değişimini istedi.
Ending male pelvic pain diye bir kitap var onu bükün ve uygulayin

Teşekkür ederim hocam araştırıyorum sağolun .
duman64
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen duman64 »

hastaliktan yazdı:2. Gittiğim hastanede doktor yine muayene yaptı . Popo kaslarımın güçsüz olduğunu ve bunun pudental sinirlere baskı yapacağını baskı yaptığı içinde mesane de kamışta perine bölgesinde yanmalara sebep olabileceğini söyledi.

Merhaba,
Kaslarınızın kasılı olduğunu söylüyorsunuz. Ikinci gittiğiniz yerde de pelvik kaslarınızın da güçsüz olduğu söylenmiş. Peki bu bit tezat değil mi? Kaslarınızın güçsüz olduğunu nasıl anladılar?
Sanırım benim de kaslarla ilgili problemim var.Cunku benim hastalık başlamadan önce bir şeye çok sinirlendiğim anda prostat bölgesinde bir kasılma ve yanma gibi bir düştüm oldu.Arkasindan hemen idrar yapma ve idrarda yanma oldu.Fakst bu geçti.15 gün sonra ağrı ve yanmayyla birlikte çok şiddetli geri geldi.Tedaviden sonra sık idrar,peniste ,idrar kanalında yanma ve ağrı geçti.fskat makat bölgesinde ve bazende testislerde olan ağrı geçmedi.Muhtemrlen benim kaslar kasılı kaldı.
10 gün önce pelvik kaslarla ilgili egzersize başladım. Egzerfizde kasları sıkarak zorladım ve ağrı daha da şiddetlendi. Gündüzleri belli zamanda olan ağrı het zaman olmaya başladı.Ben de egzersizi hemen bıraktım ve antiinflamatuvar almaya başladım.Daha ilk duruma dönemedim.Bana gore benim kaslar gevşek değil sanırım kasılı.
Bunun öğrenmek için pazartesi ben de FTR den randevu aldim.
Sizde de ağrı var mi? Kasları nasıl kontrol ediyorlar?
hastaliktan

duman64 yazdı:

Merhaba,
Kaslarınızın kasılı olduğunu söylüyorsunuz. Ikinci gittiğiniz yerde de pelvik kaslarınızın da güçsüz olduğu söylenmiş. Peki bu bit tezat değil mi? Kaslarınızın güçsüz olduğunu nasıl anladılar?
Sanırım benim de kaslarla ilgili problemim var.Cunku benim hastalık başlamadan önce bir şeye çok sinirlendiğim anda prostat bölgesinde bir kasılma ve yanma gibi bir düştüm oldu.Arkasindan hemen idrar yapma ve idrarda yanma oldu.Fakst bu geçti.15 gün sonra ağrı ve yanmayyla birlikte çok şiddetli geri geldi.Tedaviden sonra sık idrar,peniste ,idrar kanalında yanma ve ağrı geçti.fskat makat bölgesinde ve bazende testislerde olan ağrı geçmedi.Muhtemrlen benim kaslar kasılı kaldı.
10 gün önce pelvik kaslarla ilgili egzersize başladım. Egzerfizde kasları sıkarak zorladım ve ağrı daha da şiddetlendi. Gündüzleri belli zamanda olan ağrı het zaman olmaya başladı.Ben de egzersizi hemen bıraktım ve antiinflamatuvar almaya başladım.Daha ilk duruma dönemedim.Bana gore benim kaslar gevşek değil sanırım kasılı.
Bunun öğrenmek için pazartesi ben de FTR den randevu aldim.
Sizde de ağrı var mi? Kasları nasıl kontrol ediyorlar?

İlk gittiğim muayenede normalde cihaz bağlıyorlar ve verilen direktiflere göre kaslarınızı sıkıp bırakıyorsunuz ama bu yoğun oldukları için olmadı .

2. Hastanede ise doktor kendi elleriyle müdahale etti duruma popo kaslarının yumuşak ve kas miktarının az olması pudental sinirlere baskı yapar dedi . Genel olarak vücut kasları güçsüz ama kasların kasılı olarak kalması farklı bir şey ama.
hastaliktan

Şöyle söyleyim . İşi özetlemek gerekirse ilk hastaneye tekrar gideceğim kasların kasılı kalması ile ilgili bir durum var mı . Eğer varsa ilk gittiğim yerde. Fizik tedavi alacağım . He eğer kasılma durumu yok gerçekten oturuş bozukluğu ve kasların güçsüz oluşunda ise problem 2. Yeri tercih edeceğim .

Hem kasılma hem güçsüzlük de varsa 2. Seçeneği tercih etmekten yana kullanacağım şansımı büyük olasılıkla .
hastaliktan

Ama şunuda söylemeden geçmeyeceğim . Uyguladığımız bir çok kegel egzersizleri yanlış olduğunu söyledi doktorlar .
hastaliktan

O kadar saçma sapan bir hastalıkki işle alakalı hiç bir şey yapmadım strese sokacak hiç bir şey yapmadım . 1 gün boyunca rahat takıldım . Bırakacam bu işi gücü başka bir şey yapacağım wallahi :)